Jump to content
aquarius_SD

Porezna prijava za 2012. - molim pomoć

Preporučene objave

U 2012. sam radila do 31.08.2012. i za to dobivala plaću. Zadnja isplata poslodavca je bila u 09.2012.

Od 01.09.2012. sam prijavljena na Zavod za zapošljavanje i primam naknadu za nezaposlene (otkaz zbog tehnološkog viška). Zanima me kako u godišnjoj poreznoj prijavi navesti mjesečne olakšice - za samo 9 mjeseci ili za svih 12 mjeseci? Može li istovremeno suprug u svojoj poreznoj prijavi, za 10,11 i 12 mjesec, navesti mene kao uzdržavanog člana?

Hvala.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
U 2012. sam radila do 31.08.2012. i za to dobivala plaću. Zadnja isplata poslodavca je bila u 09.2012.

Od 01.09.2012. sam prijavljena na Zavod za zapošljavanje i primam naknadu za nezaposlene (otkaz zbog tehnološkog viška). Zanima me kako u godišnjoj poreznoj prijavi navesti mjesečne olakšice - za samo 9 mjeseci ili za svih 12 mjeseci? Može li istovremeno suprug u svojoj poreznoj prijavi, za 10,11 i 12 mjesec, navesti mene kao uzdržavanog člana?

Hvala.

 

Pa zar nitko neće pomoći i, ako zna, odgovoriti ????

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

U godišnjoj poreznoj prijavi trebate navesti svih 12 osobnih odbitaka. Naime, podnosite dragovoljno poreznu prijavu da sukladno odredbi čl. 40 st. 2. t.1. Zakona o porezu na dohodak. Suprug vas ne može navesti kao uzdržavanog člana obitelji u svojoj poreznoj prijavi jer se zasigurno ostvarili više od 10.966 kuna bruto primitka tijekom 2012. godine.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Moj suprug je tijekom cijele 2012. bio nezaposlen. U siječnju i veljači je dobio naknadu sa Zavoda i nakon toga nije ostvario više nikakva primanja. Krajem ožujka sam ga dodala kao uzdržavanog člana na svoju PK. Na plaći sam od travnja na račun toga imala osobni odbitak od 0,5. Zanima me mogu li ga navesti u poreznoj prijavi kao osobni odbitak za svih 12 mjeseci u 2012. bez obzira što mi je na PK naveden tek u ožujku?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

da. možete. naknada zavoda je socijalna potpora po posebnom propisu. Bitno je da suprug nije ostvario više od 10.966,00 kuna bruto primitaka tijekom 2012. godine po nekoj drugoj osnovi

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...