Jump to content

ovrha i zlouporaba osobne


tine

Preporučene objave

Odakle da krenem...najbolje od pocetka...neki dan odlazim na bankomat podic novac kad sta kartica odbacena,ulazim u poslovnicu i gospođa za salterom kaze da mi je sjela ovrha,odlazim u finu i tamo mi kazu ovrha od tele2.Od sluzbe za korisnike saznam o cemu se radi,ali ja nikada u zivotu nisam bila njihov preplatnik pa ih zamolim preko emalia da mi posalju ugovor i preslik osobne sta su oni i napravili ali na ugovoru nije moj potpis,cak nisam bila u tom gradu kada je ugovor napravljen,na kucnu adresu mi nikada nisu stizali racuni ni opomene,nisam dobila ni rjesenje o ovrsi.Zvala sam i odvjetnicki ured,tamo su mi isto rekli neke sitnice ali cu ih sutra opet nazvat i trazit cu ih sve zive dokaze od ispisa brojeva koje sam zvala pa do najmanje sitnica.Gubila sam osobnu dosad dva tri puta,pa jel moguce da je netko mogao uzet pretplatu jer ipak je osobna osobna pa Boze ima slika na njoj...a tek potpis,iz aviona se vidi da nije moj.

Ako mi itko moze pomoci ja bi mu bila stvarno,stvarno zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pozdrav! čitam ovo i ne mogu vjerovati! prije tjedan dana možda, dogodila mi se ista, identična stvar (samo nisam gubio osobnu, ali netko mi ju je bio uzimao). čak je i ovaj isti odvjetnik. a i ona jaaaako neljubazna gospođa mi se prvi put javila. nikada nisam bio korisnik tele 2 usluga, ali oni mi ne žele puno ni reći o ugovoru. kao, sve je kod tog odvjetnika, nek njega pitam. recite mi, molim vas, kome ste se obratili da ste dobili taju njihov ugovor? i ja bi ga htio vidjet, jer znam da ga nisam potpisao. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesam,podjela sam prijavu ali nisu bas bili optimisticni,moj najveci problem je sto ja nisam prijavila nestanak osobne,a drugi problem je to sto se kasnije ispostavilo da je moja majka podigla rjesenje za ovrhu i zaboravila mi to reci,to sam saznala prije tri dana....ako su vam vec sjeli na racun znaci da je rjesenje pravomocno i isteka je rok zalbe....da smo se zalili mozda bi i nesto postigli a ovako vrlo tesko,ostaje jos jedino da ih se stavi u novine......meni na njhovom pecatu pise da je ugovor sklopljen na adresi vurovcica 7 makrol markt doo,ja neki dan nazvala tu poslovnicu i momak sta tamo radi mi kaze da u ponudi imaju samo pakete na bonove od tele2 ali ne i ovlasti za pretplate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu vjerovat. kao da nikoga nije briga za to. ja nisam izgubio osobnu, ali sumnjam tko ju je mogao uzeti i tako napraviti ugovor. moram onda poslat mail na tu adresu i tražiti ugovor, da odem na policiju. ako mi oni ne pomognu, onda ne znam šta drugo napraviti. jedino u novine s njima.

i meni su spomenuli neku poslovnicu za koju nikad nisam čuo, u zagrebu. ja jesam živio u zagrebu, ali nikada tamo nisam bio. a sad sam u slavoniji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve upite i sva potraživanja vršiti pismeno (preporučeno i sa povratnicom, što čuvate )

kad stigne rješenje za ovrhu obvezno podnijeti žalbu/prigovor u zakonskom roku (8 dana)

osporavati potraživanje u cijelosti .

ovrhovoditelj će biti upućen da u sudskom postupku traži naplatu duga.

izjaviti da je ugovor ništavan (nezakonit, niste ga potpisali)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu vjerovat. kao da nikoga nije briga za to. ja nisam izgubio osobnu, ali sumnjam tko ju je mogao uzeti i tako napraviti ugovor. moram onda poslat mail na tu adresu i tražiti ugovor, da odem na policiju. ako mi oni ne pomognu, onda ne znam šta drugo napraviti. jedino u novine s njima.

i meni su spomenuli neku poslovnicu za koju nikad nisam čuo, u zagrebu. ja jesam živio u zagrebu, ali nikada tamo nisam bio. a sad sam u slavoniji

 

Da je kojim slučajem netko sklopio ugovor na osobnu kartu od Milanovića, policiji ne bi trebalo više od pola sata da pronađu tog lopova.. kade se potkraduju mali ljudi nikoga za to nije briga..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve upite i sva potraživanja vršiti pismeno (preporučeno i sa povratnicom, što čuvate )

kad stigne rješenje za ovrhu obvezno podnijeti žalbu/prigovor u zakonskom roku (8 dana)

osporavati potraživanje u cijelosti .

ovrhovoditelj će biti upućen da u sudskom postupku traži naplatu duga.

izjaviti da je ugovor ništavan (nezakonit, niste ga potpisali)

 

Vec su nam sjeli na racun,znaci da je ovrha pravomocna i da nam je isteka rok za zalbu/prigovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu vjerovat. kao da nikoga nije briga za to. ja nisam izgubio osobnu, ali sumnjam tko ju je mogao uzeti i tako napraviti ugovor. moram onda poslat mail na tu adresu i tražiti ugovor, da odem na policiju. ako mi oni ne pomognu, onda ne znam šta drugo napraviti. jedino u novine s njima.

i meni su spomenuli neku poslovnicu za koju nikad nisam čuo, u zagrebu. ja jesam živio u zagrebu, ali nikada tamo nisam bio. a sad sam u slavoniji

 

Svakako otiđite na policiju,vama mozda i pomognu zato sto sumnjate koje to moga uraditi....a njima kad budete slali mail obavezno im posaljite i kopiju osobne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija