Jump to content

Bolovanje u otkaznom roku


brane484

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Na bolovanju sam u otkaznom roku.

Poslodavac se okomio na mojeg obiteljskog doktora, priprijetivši mu sudskom tužbom jer me "neosnovano" drži na bolovanju, jer su mi u otkazu ugovora o radu napisali da netrebam dolaziti na posao.

Imam svu potrebnu medicinsku dokumentaciju, nalaze specijalista itd., no sada je moja lječnica uplašena i želi mi zaključiti bolovanje, sa čime se ja ne slažem i idem na komisiju.

 

Smije li poslodavac mojem doktoru iznositi detalje otkaza, poslovna tajna?

Ima li poslodavac pravo utjecati na mojeg obiteljskog doktora i može li se to kako iskoristiti protiv njih na sudu?

 

Naime, u sporu smo, tužio sam ih zbog neosnovanog otkaza (nakon 13 godina rada, na neodređeno, postao sam "tehnološki višak").

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo hrabro,poslodavac nema pravo uvid u vašu dokumentaciju već samo može zatražiti kontrolu opet liječnika. Ako imate urednu dokumentaciju, nalaze specijalista nema problema a u situaciji u kojoj ste vi stres i problemi vezani uz to su redovita pojava i osnova za zakonito bolovanje . Želim vam svaku sreća a vašem poslodavacu da proživi barem dio onog što vi sada proživljavate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima i molim za najiskreniju pomoc

 

Ja sam u istoj situaciji kao i kolega @brane484.

S tim da sam isao na komisiji,i komisija mi je produzila bolovanje ali nemam pravo na naknadu place za 6 mjesec zato jer se nisam pridrzavao ljecenja.

Naime nalazom specijaliste dobio sam dvije vrste tableta jedne sam predigao u ljekarni a ovu drugu vrstu nisam u niti jednoj ljekarni nasao.

 

Sada se moram zalit na to njihovo pa Vas molim za nekakvo savjetovanje ili eventualno pisanje zalbe HZZO-u ili da to nekome dam.Financijski sam lose stojeci imam veliki minus djete koje ce krenit u 5 raz.OS a ja nemam ni za knjige malome kupit.

 

Molim Vas za pomoc kome se obratit?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija