Jump to content
nathut

Godisnja porezna prijava i autorske naknade iz inozemstva

Preporučene objave

Dakle, primio sam na devizni ziro racun novac iz inozemstva kao autorsku naknadu. Nakon svake takve uplate, u odgovarajucem roku sam platio predujam poreza i odgovarajuci prirez, te podnio prijavu.

 

 

Ono sto me muci je da li ja zbog toga moram predati godisnju poreznu prijavu (sto mi ne bi odgovaralo jer je predujam poreza manji od onoga sto placam kod normalne place)? Po raznim forumima najcesce vidjam odgovore da trebam, no, ja ne mogu pronaci u zakonu.

 

 

Zakon pokusavam ovako tumaciti (Zakon o porezu na dohodak):

1. Autorske naknade su definirane u cl. 32 kao drugi dohodak.

2. U cl. 39.1. definirani su oni koji moraju podnijeti prijavu - u referenciranim clancima ne vidim da se spominje drugi dohodak).

3. Ako ne spadam u cl. 39.1., cl. 39.2. me se ne bi trebao ticati (u njemu se specificno spominje uplata iz inozemstva).

4. Cl. 39.4. - predujam je placen.

5. U cl. 40.1.5. pise da drugi dohodak ne nosi obavezu podnosenja godisnje prijave (ako ne spadas pod cl 39.)

 

 

Hvala!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

ne. niste dužni podnijeti prijavu poreza na dohodak za 2012. godinu jer ste tijekom godine ispravno obračunali i platili predujam poreza. Ovo proizlazi iz odredbe čl. 39. st 2. Zakona o porezu na dohodak

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...