Jump to content

PTSP u MUP-u


anonimno

Preporučene objave

Konkretno još ništa nije poduzeto. Uglavnom možeš očekivati da ćeš vrlo skoro (možda i ove godine) biti upućen na prvostupanjsku liječničku komisiju u Zagrebu gdje će ti najvjerovatnije uzeti policijske ovlasti i oružje, a to ovisi o tvojoj liječničkoj dokumentaciji. Po čl. 97 Zakona o policiji, nakon što te komisija proglasi nesposobnim zbog PTSP-a imaš pravo 3 godine dobivati cijelu plaću kao da radiš, potom ideš u mirovinu. Pročitaj 2-3 posta niže pod Policijska mirovina-molim pomoć. Tamo sam napisao sasvim dolje (pod anonimno) 2 pasusa pa ti možda može i to pomoći.

 

Pozdrav. ;-);-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam isti problem kaoi predhodni kolega. Zanimame kako korisititi te tri godine za primanje pune plaće, koliko vidim po dosadašnjim kolegama MUP, HZZO i Mirovinsko to po kratkom postupku rješavaju. Nakon što drugostupanjsko povjerenstvo odredi privremeni postotak invalidnosti, komisija MUP policajca proglasi da nije više sposoban za policijskog službenika, nadležna PU šalje policajca na komisiju HZZO, a komisija ga proglsani nesposobnim( opća ili profesionalna), daju mu privremenu mirovinu.

 

Cijeli postupak traje manje od godinu dana.

Naš vrli sindikat šuti, mislim na Jagića, uopće nestaje u zaštitu policajaca, nego prešutno i u dogovoru sa čelinštvom MUP rješava se viška policajaca, a na sam spomen da netko ima PTSP gledaju ga kao luđaka i od njega svako pere ruke.

 

Mislim da u MUP ima radnih mjesta na kojima bi mogli raditi policajci koji su oboljeli u ratu ili službi, te kojima je dijagnosticiran lakši oblik PTSP, jasno sa nekim ograničenjima ako je potrebno, a ne da se takve ljude doslovno baci na ulicu sa invalidskom mirovinom od 2000 kuna ili da kose travu i zaljevaju cvjeće oko zgrade policije, što je to uvreda za svakoga branitelja. :-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:clap: Tako je golega, taj sindikat i onaj drugi, ma bilo koji, boli njih ku... za nas, samo im je važna mjesečna članarina. Kada ih nešto konkretno pitaš prave se mutavi ko i svi ostali, ma svi oni prde u istu tikvu !

 

Jedini način da saznamo vezano naša prava koja nas sljeduju i koja smo krvavo zaradili je na ovaj način, da jedan drugome damo savjet, šta, gdje i kako dalje.

 

I ovime putem još jednom zahvaljujem svim kolegama na pomoći i savjetima !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo "mali ispravak" : komisija HZZO odlučuje o pravu na bolovanje, odnosno na pravo na bolovanje u 100% osnovici ukoliko podnesete zahtjev za priznavanje takvog prava kod HZZO (3 godine unatrag ako dijagnoza ima veze s sudjelovanjem u Domovinskom ratu), a to nikakve veze s komisijama koje vas proglašavaju "nesposobnim" za rad nema. To su dečki dragi neke druge komisije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam saznao da više nema od sindikata novčane pomoći u iznosu 500 kuna ako si duže na bolovanju od 6 mjeseci u kalendarskoj godini i ako imaš 100% bolovanje. Razlog je taj što više nemaju novaca (tako mi je rekao sindikalni povjerenik) pa mislim za one koji su u sindikatu, a na bolovanju s namjerom da idu u mirovinu da bi se valjalo iščlaniti.

Pozdrav.

:2up: :2up: :2up: :2up: :2up: :2up:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Član sam jednoga od sindikata u policiji ( nije važno kojega ), otprilike 5 godina, tako reći od samog njegovog poćetka. Samo jednom mi je trebala njihova pravna pomoć ili savijet i to može se reći da je bilo povezano sa poslom. Naime, vračajući se kući s posla, doživio prometnu nezgodu. Znači to se dogodilo oko pola sata nakon posla. Nazvao sam sindikat i pitao mogu li me kako pravno savjetovati ili mi pružiti kakvu pravnu zaštitu.

Gospoda su odgovorila da to nema nikakve veze s poslom i da šta ja hoću od njih, nek se snađem kako znam i umijem.

Žalosno je to što me nisu pitali ni kako sam, niti su me uputili kakvom privatnom odvjetniku, nego jednostavno su rekli " Žao nam je mi s time nemamo ništa, snađite se sami kako znate ."

Ali gospoda znaju svaki mjesec uzeti s plaće za članarinu !

I sada se ja pitam, ( ne znam koliko ima članova pojedini sindikati u policiji imaju, ali znam da su neke kolege učlanjene i u po dva sindikata) , NEMA :-? novaca :-? , pa gdje su sa tim članarinama :-?:-?

Šta po cijele dane rade sindikalni povjerenici po Policijskim upravama?

Žalosno, žalosno je to seve skupa, misliš bit će bolje a ono sve gore i gore. Čak i od onoga od koga očekuješ pomoć i hvataš se za slamku spasa dobiješ nogom u dupe !

Nemaju novca, ma sram nek ih bude da nemaju za svoje ljude ! :rigoleto:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zato će nam djeca dobiti poklone za Božić u vrijednosti od 50 kuna vrijednosti (ako) po paketiću.

A mi godišnje platimo oko 500-600 kuna sindikatu.

Ali zato za Uskrs dobijemo šunku (barenu) od 75 dekagrama i ako ima novaca 2 litre lošijeg vina.

:bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-? Ja stvarno ne znam kuda ovi sindikati policijski ( svi ) koliko ih ima idu s novcem od članarina ?

- Bio sam neki dan na stranicama sindikata i ljudi ( policajci - kolege ) postavljaju pitanja. A da vidite samo odgovore, odgovori su bože sačuvaj .

-Ja mislim da oni jedino dobro :pivo: i onda se dobro :rigoleto: !

- Ako nije tako kuda idu sa članarinama ????

- Kad ih pitaš nešto u vezi financija, kao npr. u kojim slučajevima financijski i nepovratno i u kojim iznosima pomažu svoje članove, ili općenito djelatnike MUP-a, nemaju odgovor ili lopticu prebacuju na lokalne povjerenike PU-a ili PP-a.

- Uglavnom da oni imaju svoju kancelariju i službene automobile i druga pomagala u radu bez kojih ne bi mogli savjesno potrošiti ili uštediti članarine ljudi koji su im dali svoje povjerenje !

- Eto ako netko zna neka odgovori kuda idu članarine djelatnika MUP-a, odnosno što njihovi sindikati s njima rade ?

- Ja osobno nisam nikada dobio ni kune od njih, jesam dva ili tri puta dobio nešto za Božić, nekakav kalendar i penkalu i za Uskrs sam dobio litru vina i komad šunke. A mislim da ni s drugima nije bolje.

- KO JE JAMIO , JAMIO JE !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija