Jump to content

F43.1, F43.2


anonimno

Preporučene objave

Može li mi tko odgovoriti što znači dijagnoza PTSP -chr F43.1( taj chr. što to znači ? ) , poremečaj prilagodbe F43.2 i ankciozno depresivni sindrom ??? Zna li tko koliku težinu imaju ove dijagnoze kod komisija za HRVI. Bio sam u Specijalnoj policiji i ovih bi dana trebao ići na komisiju ( čekam ratni put ). Čemu se mogu nadati ? Inače još uvijek sam aktivni djelatnik MUP-a i već više od 6 ( šest ) mjeseci nalazim se na bolovanju. Nisam išao na nikakve komisije u vezi s poslom . Tko to uopće šalje, poslodavac ( MUP ) ili doktor općr prakse. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da si na bolovanju duže od 6 mjeseci tvoj liječnik opće prakse te treba uputiti na prvostupanju liječnčku komisiju MUP-a koja bi ti trebala na osnovu dijagnoze F 43.1 oduzeti policijske ovlasti i oružje i proglasiti te nesposobnim za obavljanje poslova OSO zbog. Nakon što dobiješ riješenje imaš pravo 3 godine dobivati plaću 100% kao da radiš, a osnovica je tvoja prosječna plaća unazad 6 mjeseci od dana kada si započeo bolovanje. Dakle ako si imao prosječnu plaću recimo 5500 kuna toliko ćeš imati i na bolovanju minus naknada za prijevoz. Jedanput godišnje imaš pravo na novčanu pomoć od oko 3300 kuna ako si u tekućoj godini duže od 3 mjeseca na bolovanju (a to imaš) i od sindikata 500 kuna ako si duže od 6 mjeseci na bolovanju (i to 1 puta godišnje). Za invalidsku komisiju za utvrđivanje statusa HRVI ovisi više čimbenika, a to je ratni put, eventualno ranjavanje kao i vrijeme provedeno u Domovinskom ratu kao i kontinuitet liječenja. Ako si počeo prošle godine sa liječenjem onda je i komisiji i svima jasno kakve su ti namjere i tu teško da ćeš dobiti invalidnost 20% ako nemaš dobar ratni put ili ranjavanje ili neku bolest koju si mogao dobiti u ratu (ne mora biti da je tako-ovisi o komisiji) ali ti bolje znaš kada si počeo pa neka bude kako mora biti. U svakom slučaju uvjet za odlazak u mirovinu (kao hrvatski branitelj) više nije stjecanje statusa HRVI.

Budući da pravo na mirovinu više nije uvjetovano postojanjem statusa HRVI, hrvatski branitelj ne mora imati rješenje o utvrđenom statusu HRVI, nego se invalidnost prema ZOPHBDR može utvrditi na osnovi potvrde o statusu hrvatskog branitelja, potvrde o stradavanju i opisu ratnog puta i odgovarajuće medicinske dokumentacije koja je u uzročno-posljedičnoj vezi s ratom. :misli::misli::misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

F43.1, F43.2

prva ti je cronični ptsp,i nevidim zašto ti onda piše i ovu drugu koja nije.jer obadvije su ptsp,

točka 1 je cronični,a ova toška 2 je lakši oblik.znači jednu treba maknuti,a to je ova druga.postoji i toška 43.3.a ta ti je još lakši.uglavnom dovoljan i bitan je prvi.

mogu ti uzeti ,ali neče.meni su ju uzeli 1996,god,ali profesijonalnu kategoriju,.....mislim na dozvolu,oružje baj baj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Poštovnje

evo vam odgovor ovo je portal na koji možete sve provjeriti nadam se da vam je pomoglo; http://hr.wikipedia.org/wiki/MKB-10_poglavlje_V:_Mentalni_poreme%C4%87aji_i_poreme%C4%87aji_pona%C5%A1anja

 

Može li mi tko odgovoriti što znači dijagnoza PTSP -chr F43.1( taj chr. što to znači ? ) , poremečaj prilagodbe F43.2 i ankciozno depresivni sindrom ??? Zna li tko koliku težinu imaju ove dijagnoze kod komisija za HRVI. Bio sam u Specijalnoj policiji i ovih bi dana trebao ići na komisiju ( čekam ratni put ). Čemu se mogu nadati ? Inače još uvijek sam aktivni djelatnik MUP-a i već više od 6 ( šest ) mjeseci nalazim se na bolovanju. Nisam išao na nikakve komisije u vezi s poslom . Tko to uopće šalje, poslodavac ( MUP ) ili doktor općr prakse. Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam na zadnjem bolničkom ležanju uz F43.1 i F62.0 dobio i F41.2, te F23.0. Naročito me ova zadnja šifra brine-akutni polimorfni psihotični poremećaj bez simptoma shizofrenije. Naime da li se taj poremećaj nakalemio na PTSP, ili bi oni u HZMO-u i MOBMS-u to mogli tretirati kao bolest nevezanu sa sudjelovanjem u DR-u??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možemo samo nagađati. Mogu oni bolest vezati sa sudjelovanje u DR-u (ja u to vjerujem), iako se ne može isključiti i ova druga za tebe nepovoljnija opcija.

 

Na to ne možeš dobiti precizan odgovor dok ne prođeš komisiju ali mislim (ponavljam, nisam 100% siguran) da će ti bolest priznati kao posljedicu sudjelovanja u ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možemo samo nagađati. Mogu oni bolest vezati sa sudjelovanje u DR-u (ja u to vjerujem), iako se ne može isključiti i ova druga za tebe nepovoljnija opcija.

 

Na to ne možeš dobiti precizan odgovor dok ne prođeš komisiju ali mislim (ponavljam, nisam 100% siguran) da će ti bolest priznati kao posljedicu sudjelovanja u ratu.

 

A možeš li mi reci kakve veze ima šifra F29 koju sam nedavno dobio uz F43.1,F62,F41.0 i dali se ona ikako može povezatui sa ratom ili nečim sličnim jer me svi čudno gledaju kad im i nju pokažem.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija