Jump to content

Obnova postupka


CheKirac

Preporučene objave

Danas dobio riješenje od središnje službe HZMIO Zagreb na žalbu od 20. studeni 2012. god. područnog ureda HZMIO Sisak sa riješenjem: Žalba se odbija.I dalje ostaje omjer koji je bio i do sada.To mi je bilo prvi put da sam išao na obnovu postupka,i vjerujte uza svu med. novu dokumentaciju i pogoršanje nisam se ni nadao povećanju omjera.

Napisali su čitav roman u obrazloženju,što je po meni nebitno.Važne su mi samo prve dvije riječi:).Eto samo da Vas obavijestim o ishodu i koliko je prošlo vremena do drugostupanjskog riješenja.Pozdrav !! Idemo ispočetka ako preživimo do tada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas dobio riješenje od središnje službe HZMIO Zagreb na žalbu od 20. studeni 2012. god. područnog ureda HZMIO Sisak sa riješenjem: Žalba se odbija.I dalje ostaje omjer koji je bio i do sada.To mi je bilo prvi put da sam išao na obnovu postupka,i vjerujte uza svu med. novu dokumentaciju i pogoršanje nisam se ni nadao povećanju omjera.

Napisali su čitav roman u obrazloženju,što je po meni nebitno.Važne su mi samo prve dvije riječi:).Eto samo da Vas obavijestim o ishodu i koliko je prošlo vremena do drugostupanjskog riješenja.Pozdrav !! Idemo ispočetka ako preživimo do tada.

a šta imaš od mirovine i koji omjer ? jesi profi li opća ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U naslovu si napisao Obnova postupka, a u tekstu Žalba.

 

Nije isto.

 

Žalbe uglavnom ne prolaze, a Obnova postupka tj. nova procjena radne sposobnosti.....nije isto.

 

Vidio si i sam, a više puta smo pisali na ovom forumu da od žalbi na rješenje HZMO-a o mirovini možete očekivati samo nepovoljno rješenje.

 

Moj savjet ti je da nastaviš sa liječenjem i nakon što opet složiš medicinsku dokumentaciju, (dnevna bolnica - ležanje), a u kojoj mora biti evidentirano pogoršanje tvoje bolesti (ako je došlo do pogoršanja), psihološko testiranje i opet obnova postupka, tj. nova procjena radne sposobnosti.

 

Ostavi se tih žalba jer tu nemaš šanse, a ako ti i žalba prođe (rijetko kome prođe= opet će biti isto.

 

Nastavak liječenja i opet na obnovu postupka (za oko godinu dana), ali kakvi će onda biti uvjeti i pravila te zakoni, "pitaj"Boga"..

 

U recesiji smo.

 

Mi smo u takvoj recesiji i depresiji da se više ne radukeš niti tuđoj nevolji.

 

Sretno Bajice!

 

E sada, da li je bila žalba ili obnova postupka?......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U naslovu si napisao Obnova postupka, a u tekstu Žalba.

 

Nije isto.

 

Žalbe uglavnom ne prolaze, a Obnova postupka tj. nova procjena radne sposobnosti.....nije isto.

 

Vidio si i sam, a više puta smo pisali na ovom forumu da od žalbi na rješenje HZMO-a o mirovini možete očekivati samo nepovoljno rješenje.

 

Moj savjet ti je da nastaviš sa liječenjem i nakon što opet složiš medicinsku dokumentaciju, (dnevna bolnica - ležanje), a u kojoj mora biti evidentirano pogoršanje tvoje bolesti (ako je došlo do pogoršanja), psihološko testiranje i opet obnova postupka, tj. nova procjena radne sposobnosti.

 

Ostavi se tih žalba jer tu nemaš šanse, a ako ti i žalba prođe (rijetko kome prođe= opet će biti isto.

 

Nastavak liječenja i opet na obnovu postupka (za oko godinu dana), ali kakvi će onda biti uvjeti i pravila te zakoni, "pitaj"Boga"..

 

U recesiji smo.

 

Mi smo u takvoj recesiji i depresiji da se više ne radukeš niti tuđoj nevolji.

 

Sretno Bajice!

 

E sada, da li je bila žalba ili obnova postupka?......

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Žalba na riješenje područnog ureda HZMIO Sisak, ali pošto već imam RVI imao sam pogoršanje, nove dijagnoze i lječenje,pisao žalbu na to riješenje Središnjoj službi HZMO Zagreb, koji su potvrdili riješenje vještaka u Sisaku te potvrdili dosadašnji omjer rat mir.

Po meni to je obnova postupka ništa manje i ništa više.Pozdrav Mrljo !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rođeni, nije ti isto "Žalba" i "Obnova postupka" tj, ponovnna procjena radne sposobnosti.

 

Pa, yebo ga patak, nisam napisao jednom nego zicer 30 -40 puta da žalbe NE PROLAZE. I vi se opet žalite, a pisao sam, nastavite sa liječenjem i nakon novih nalaza opet ponovo procjenu radne sposobnosti........

 

Ja drumom, a vi šumom.

 

U vražju mater - tko je žalbom nešto dobio. Samo negativno rješenje.

 

Ali ne vrijedi, koliko god ja pisao......svako tjera svoje.....

 

Nastavite sa liječenjem i nakon 7-8 mjeseci opet na novu procjenu radne sposobnosti. Nema druge opcije.

 

Dnevna bolnica ili ležanje - obavezno1

 

:poguzi:

Po meni to je obnova postupka ništa manje i ništa više.

Po meni ali nije po odluci povjerenstva, Razgovarajte sa svojim liječnikom i, opet, pojačat liječenje, a onda na novu procjenu radne sposobnosti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Ja sam danas dobio poziv Upravnog suda u Splitu za raspravu, a u svezi žalbe na uzročno posljedničnu vezu 20%-80% profesionalna koja mi je po vještaku dodijeljena u listopadu.2011god. Dakle dobio sam poziv i ujedno odgovor na tužbu HZMO-a koji kako stoji tvrdi da tužba nije osnovana.

Kako vidim Mrljavac tumači da od svih žalbi i tužbi nema koristi što je i nažalost poznato, da li uopće vrijedi izaći na tu raspravu, izgubiti cijeli dan i dodate troškove kad se po svemu sudeći donose negativna rješenja. Također sam prošle godine predao novu med.dokumentaciju za novo vještačenje koje očekujem.

Molim za komentar i zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno da je HZMO odgovorio da je tužba neosnovana jer ti nisu uvažili žalbu.

Joj kako se lako predaješ,pa to i je njima u interesu zato toliko žalbi nije uvaženo jer znaju da će mnogi odustat od tužbi.Kad si toliko čekao pretpostavljam i gubio živce sada obavi i taj korak (nikad ne reci nikad ) a za obnovu postupka nikad nije kasno.

Koliko se sječam ono šta si pisao prije nekoliko godina ti si u sličnoj poziciji u kojoj sam i ja nekada bio sjeti se kako je završilo u mom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također idem na obnovu postupka, prikupio sam medicinsku dokumentaciju, ali je zapelo kod moje doktorice opće prakse nikako da mi ispiše obrazac IN-1, sa odgovorom nisam uspijela stići, brzo ću, itd. Ima li kakvi roku u kojem je ona dužna ispisati obrazac.

 

Nema roka ali otprilike od 5 do 15 dana bi trebalo to biti rješeno. Barem koliko sam ja upoznat s tom problematikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Dakle nakon poziva na Ustavni sud u Splitu, ta nakon održanog ročišta u kojem sam priložio med.dokumentaciju iz kojih je razvidno da su problemi nastupili za vrijeme sudjelovanja u HV-u 1992.god., danas sam telefonskim pozivom saznao da mi je tužba odbijena.

Žalosti činjenica i nepravda kako se očigledno zanemaruje vrijeme nastanka bolesti,u odnosu na posljedicu.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Plemeniti,

 

Točno, mislio sam na Upravni a napisao Ustavni. Nije se čudit za pogrešno nevedenu instituciju, kao i način kako se zakon provodi, odnosno donose rješenja nako kojih čovijek u trenutku ne zna niti kako se zove. Bio on Upravni ili Ustavni meni apsolutno ništa ne znači, jer nakon silnog čekanja isti donose rješenja koja su suprotna onome kako je navedeno u tužbi, te se oglušuju na medicinsku dokumentaciju, a prednost davaju istim onima protiv čijih rješenja sam i ustao tužbom kao pravnim lijekom. Jadno i žalosno......

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud sudi na temelju činjenica i dokaza a ne "odokativno" ili kako se nekome svidi...najzad pa zato se i zove SUD......

 

Morate tužbu i podkrijepiti s činjenicama i dokazima na pismeno jer bez toga ništa......

Sretno......

 

Poštovani,

 

Moram se zahvalit na vašem osvrtu što bi trebalo posjedovat u svezi činjenica i dokaza jer to do ovog trenutka nisam znao.

Obzirom da se razumijete u sudsku praksu, zamolit ću vas da mi odgovorite kako je moguće da Hrvatskom Dragovoljcu koji posjeduje med.dokumentaciju iz koje je vidljivo da je obolio u ratu, isti dobije uzročno posljedničnu vezu 20%-80%. Kako pitam vas?

Zar dokumenat koji potječe iz vremena rata iz kojeg je vidljivo da je netko obolio nije dovoljan da se rješenje HZMO-a poništi! O mojim problemima i situaciji sam već pisao pa da se dalje ne ponavljam.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
Sud sudi na temelju činjenica i dokaza a ne "odokativno" ili kako se nekome svidi...najzad pa zato se i zove SUD......

 

Morate tužbu i podkrijepiti s činjenicama i dokazima na pismeno jer bez toga ništa......

Sretno......

0vo je malo bio davno post,ali nekima je to i dalje aktualno...s obzirom da sam neke stvari prošao i shvatio,pa da drugima bude korisnije.....

upravni sud ništa bitno ne odlučuje niti radi,........zato se ne trebete čuditi zašto rijetki uspijevaju.......

posao suda je da samo utvrdi da li je postupak tekao po zakonu tj.

da li je predmet bio na vještaćenju,da li si se žalio i da li je ta žalba obrađivana i da li je viši vještak pregledao dokumentaciju i donio mišljenje i to je to......

i ako je to sve tako dobit će te rješenje da ste izgubili tužbu........

sud u pravilu ne ulazi u to da li je vještak dobro ili nije dobro utvrdio uzrok...niti ih uopće to zanima.....uvjeren sam da na papiru piše bijelo,a vještak napiše crno to njih nije briga.....bitno je samo da je on nešto napisao.......

pojednostavljeno,.ono što napiše vještak to je to,.......

pogotovo se ovo što sam napisao odnosi na sve dosadašnje slučajeve koji idu po starom zakonu......

čak i kad mirovinsko napravi neki proceduralni previd sud im samo vrati i opet nikome ništa..........

jedina šansa za uspjeh je samo u slučaju da mirovinsko ili vještak sam prizna grešku,pa vas usreći,....a to je rijetkost......

 

znači nije uopće bitno da li ste u pravu ili ne,....sistem je napravljen tako da sigurno gubite......a da zaštitom vještaka i sudaca nitko nije kriv.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gorland,

 

Mislim da se ovaj citat postarijeg posta odnosio na moj komentar, odnosno odgovor na moj komentar.

Da je sve ovo napisano i istina dokazuje moj slučaj. Pokušat ću to opisat vrlo ukratko.

Dakle, dobio sam presudu U.S. i središnji ured HZMO-a umijesto da napiše i objasni kako je i navedeno u presudi, viši vještak jednostavno uz minimalnu preinaku presude rješenje proslijedi na I stupanj. Vještak u prvom stupnju ne mogu negoli reći bezobrazno ignorira presudu kao i u ZG-u te u jednostavnom rečenicom podrži tada mišljenje vještaka za tuženo razdoblje, a da niti jednom riječju ne obrazloži obvezu koja stoji u presudi.

U potpunosti sam t o t a l n o razočaran i nemam riječi kako se određuju ljudske sudbine potezom pera. Ja ću im kao vijernik oprostit, ali valjda ima Boga.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

0vo je malo bio davno post,ali nekima je to i dalje aktualno...s obzirom da sam neke stvari prošao i shvatio,pa da drugima bude korisnije.....

upravni sud ništa bitno ne odlučuje niti radi,........zato se ne trebete čuditi zašto rijetki uspijevaju.......

posao suda je da samo utvrdi da li je postupak tekao po zakonu tj.

da li je predmet bio na vještaćenju,da li si se žalio i da li je ta žalba obrađivana i da li je viši vještak pregledao dokumentaciju i donio mišljenje i to je to......

i ako je to sve tako dobit će te rješenje da ste izgubili tužbu........

sud u pravilu ne ulazi u to da li je vještak dobro ili nije dobro utvrdio uzrok...niti ih uopće to zanima.....uvjeren sam da na papiru piše bijelo,a vještak napiše crno to njih nije briga.....bitno je samo da je on nešto napisao.......

pojednostavljeno,.ono što napiše vještak to je to,.......

pogotovo se ovo što sam napisao odnosi na sve dosadašnje slučajeve koji idu po starom zakonu......

čak i kad mirovinsko napravi neki proceduralni previd sud im samo vrati i opet nikome ništa..........

jedina šansa za uspjeh je samo u slučaju da mirovinsko ili vještak sam prizna grešku,pa vas usreći,....a to je rijetkost......

 

znači nije uopće bitno da li ste u pravu ili ne,....sistem je napravljen tako da sigurno gubite......a da zaštitom vještaka i sudaca nitko nije kriv.......

 

U pravu si. Ovi "marifetluci" sa sudovima i žalbama - uglavnom su gubljenje vremena. Ako netko misli da je zakinut glede procjene radne sposobnosti, ima pravo da se žali i tužaka, ali kako će sve na kraju da mu se razbije o glavu, uglavnom, znamo........... Eventualne obnove postupka tj. nove procjene radne sposobnosti imaju veće šanse za pozitivan ishod tj. uvećanje mirovine ili povoljniji ishod glede radne sposobnosti (ako se vidljivo iz njegove medicinske dokumentacije da se stanje drastično pogoršalo..).

 

Državna blagajna je prazna, a to mi svi znamo, a tako i vještaci, povjerenstvo i ostali......

 

Sada moraš biti još više bolestan i osiromašen da bi stekao neka prava koja si sa lakoćom mogao ostvariti prije npr. deset godina.

 

Vremena se mijenjaju, zakoni se mijenjaju, nije sve isto kao što je i bilo, a pisao sam u više navrata o tome. I Domovinski rat je završio prije 20-tak godina.

 

Da je pitati vladajuće i našeg ministra "za polaganje vijenaca", već smo svi trebali "pocrkati". A, branitelji u "najboljim" godinama umiru, traže svoja prava ali ih teško ostvaruju, a i ova prava što imaju po Zakonu o pravima HB teško ostvaruju, kao i njihova djeca i članovi obitelji.

 

Volim Hrvatsku. ;-):tikvan:

 

Ali više volim debljinu svog tekućeg računa, svoje zdravlje i egzistenciju svoje obitelji, a država i političari su iza toga (možda nisu niti onda jer političari dobro zarađuju i dakako, oni su najveći lažovi i "domoljubi").

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a Obnova postupka tj. nova procjena radne sposobnosti.....nije isto. Mrljavec koja je razlika?

 

ja sam trenutno u civilnoj profesionalnoj mirovini i kada ako bog da uskoro dobijem riješenje za HRV-i trajno ,na što trebam ići novu procjenu ili obnovu postupka ?ko to sve može znati

malo mi je sad kod tebe ovo nejasno -ako dobiješ hrvi trajno?..........jel ti imaš hrvi privremeno ili nemaš nikakav........

ako nemaš nikakav,onda ćeš prvo dobiti privremeno (ali to je manji problem)

ako imaš privremeno zašto si u civilnoj mirovini ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U civilnu mirovinu sam išao puno prije nego sam dobio status HRV-i zato sam još uvijek u civilnoj a zašto se nadam da ću dobiti za trajno u postupku sam 9 godina i 4 put sam napokon dobio od drugosupanjske za stalno valjda će u ZG potvrditi,ne kužim to pitanje zašto sam u civilnoj u nju sam išao kao civil rada ,htio sam prošlu godinu ići na novu procjenu radne sposobnosti al me moj pametni doktor savjetovao da sačekam riješenje za trajno ili da platim novu procjenu 300 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmoš ja se i ti dobro znamo (internetski :)) i što me nisi prije privatno pitao..........

dok si prvi put dobio hrvi od zagreba trebao si odmah napraviti kod liječnika opče prakse obradu za ponovnu procjenu..........i dobio bi nekakav omjer u svezi rata......jedino pri tom se treba pripaziti da npr. pošto to obično budu rješenja na 1,5 godina ,a dok ne dobiješ drugo rješenje o hrvi,ovo prvo privremeno istekne pa budeš u međuprostoru bez statusa...tad u tom međuprostoru znaju vještaci malo komlicirati,...ali sa važećim

privremenim rješenjem imaš pravo na "ratnu" ili dio "ratne nirovine......

na taj način si do sad propustio možda dosta love........

 

sad kad već čekaš iz zagreba rješenje,onda ga sačekaj i ako dobiješ bilo kakvo,čak i opet privremeno,odmah doslovce drugi dan idi praviti novu obradu kod liječnika opće prakse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad imaš privremeno rješenje važeće,moraju dati.(mislim moraju,mora se samo umrijeti :))........jedino znaju komplicirati kad si imao privremeno rješenje pa isteklo,a ti još nisi dobio novo.......

zato dok dobiješ odmah pravi dok rješenje traje,da ne istekne.....postotak češ dobiti,a sad koliki će biti otom.potom........

kad si već propustio vlak,sačekaj još tih par mjeseci dok predmet ne dobiješ sa revizije......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,poludjeću,kakvog ja doktora imam,živim sa 1970 kuna a mogu imati više za rubriku vjerovali ili ne

haha,da te malo obradujem.......ne moraš imati više,.........npr.daju ti 20% u svezi rata i imaš malo civilne i opet budeš na istom......

recimo u rješenju ti piše koliki ti je obračun civilne mirovine......

i sad ako bi ti vojna trebala biti recimo 5000kn (zavisi o dragovoljačkom statusu i činu) 20% od toga je 1000kn + 80%od civilne koja ti je već sad izračunata i to je to......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uf sada sam lud imam privremeno 3-4 godine to je tako kada imaš frenda doktora opće medicine ,bem ti život,prošlu godinu sam imao bolničko liječenje i htio ići al pametnjaković kaže nemoj odbiće te,još frend,jel mi na privremeno riješenje moraju dati ili ne moraju?

Da, dok si dobio prvo privremeno rješenje o statusu hrvi trebao si podnjeti zahtjev za ponovnom obnovom postupka gdje bi priložio to privremeno rješenje i sigurno bi dobio mirovinu tzv. " braniteljsku " kako je vole nazivati.

 

Dok bi ti rješenje isteklo ( to privremeno ) trebao bi u hzmo samo dostaviti potvrdu iz vojnog ureda ( koji dobivaš u općini po svom mjestu prebivališta - ured državne uprave ) da je postupak priznavanja statusa hrvi-a privremeno u tijeku i nema problema, mirovina bi ti i dalje iša a kada dobiješ ponovno privremene rješenje od 2. st komisije hrvi to dodstaviš u hzmo i nema problema i tako sve dok ne dobiješ trajno koje tkođer na kraju dostaviš.

 

Inače doktori opće prakse baš i nisu upoznati s tom problematikom, pa si se trebao sam informirati o svojim pravima a njega onda samo tražiti da odradi svoj posao , pa ako treba platiš 300 kn naravno uz račun ( ja nikada nisam morao za isto platiti - a išao sam 2 puta na komisiju hzmo-a - obnova ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa kolika je ta braniteljska mirovina? ja imam 1970 kuna to je kao najniža braniteljska bez statusa HRV-i ,imam neki dodatak (uračunat je u mirovinu)kao branitelj inače bi primao oko 1700 kuna, i jeli se što mijenjalo u vezi tog prava ili je sve isto?BrumBrumm sory na spamu posta mada je i mada su i moji postovi vezani uz obnovu postupka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa kolika je ta braniteljska mirovina? ja imam 1970 kuna to je kao najniža braniteljska bez statusa HRV-i ,imam neki dodatak (uračunat je u mirovinu)kao branitelj inače bi primao oko 1700 kuna, i jeli se što mijenjalo u vezi tog prava ili je sve isto?BrumBrumm sory na spamu posta mada je i mada su i moji postovi vezani uz obnovu postupka

Kada sam napisao " braniteljsku " mislio sam na kumuliranu mirovinu , dio kao određeni % u vezi rata a dio kao određeni % civilno. Jer imaš status hrvi ( privremeno ) ali ga imaš i imao bi pravo na takav izračun mirovine jer si već stekao pravo na mirovinu ( kako sam shvatio po tvom pisanju braniteljsku ali bez statusa hrvi-a ) .

 

E sada koliko bi ti mirovina bila to ovisi i o činu i o statusu dragovoljca odnosno pripadnosti postrojbama specijalne policije ili koje gardijske brigade, civilnom radnom stažu ( pod šta bi ulazilo ovaj dio % civilno )...tako da je glupo nagađati kolika bi bila,....možda bi ti bila 2000 a možda 5000....to se ne zna dok se svi parametri ne bi znali ( čin, dragovoljac, pripadnik spec. poclicije ili gardijske brigade, omjer rat-mir, opća ili profesionalna nesposobnost, ratni put ).

 

Pročitaj si u dnu rješenja pa češ vidjeti da svaku promjenu koja bi utjecala na visinu tvoje mirovine moraš javiti hzmo-u u roku od 15 dana , a status hrvi bi svakako utjecao i to u tvoju korist. stvarno mi nije jasno zašto to nisi učinio ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam znao da imam to pravo,poludio sam izgubio sam 4-5 godina manje od ove trenutne nemože biti tako da nebi ništa izgubio,znači u ponedjeljak kopiram dokumentaciju i tražim od svog doktora da mi popuni taj obrazac ili tražim novog liječnika,bio sam u S. B Škabrnja nemam pojma pod što spada i nemam status dragovoljca fali mi 3 dana ,tražio al odbilo ,meni se sve odbija,a prošlo mi je 15 dana od kada sam dobio riješenje,neće valjda to biti problem,nema veze ako odbiju doćiće riješenje iz ZG pa opet idem za 6 mjeseci,jel se to ide na liječničku komisiju ili nešto drugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam znao da imam to pravo,poludio sam izgubio sam 4-5 godina manje od ove trenutne nemože biti tako da nebi ništa izgubio,znači u ponedjeljak kopiram dokumentaciju i tražim od svog doktora da mi popuni taj obrazac ili tražim novog liječnika,bio sam u S. B Škabrnja nemam pojma pod što spada i nemam status dragovoljca fali mi 3 dana ,tražio al odbilo ,meni se sve odbija,a prošlo mi je 15 dana od kada sam dobio riješenje,neće valjda to biti problem,nema veze ako odbiju doćiće riješenje iz ZG pa opet idem za 6 mjeseci,jel se to ide na liječničku komisiju ili nešto drugo?

 

Da, predaješ sve papire koje si skupio ode prošli puta kada si bio na komisiji. Te papire trebaš kopirati a tvoj liječnik OP ti ih treba ovjeriti ( te kopije ) i treba ispuniti jedan obrazac IN 1 u kojem će navesti svoje mišljenje a naročito to činjenično stanje da imaš status hrvi ( privremeno do tog i tog datuma ili ako je trajno, onda trajno)

. To sve predaješ ili ti ili on ( ne znam sada više kako ide - ja sam sam svoje bio predavao na urudžbeni u hzmo iste papire za obnovu postupka ). Onda čekaš poziv od hzmo-a i dok dobiješ poziv ideš na obnovu postupka. Tamo će vještak vidjeti tu novu medicinsku dokumentaciju od prošli puta i status hrvi, a ako ga ne vidi ti mu napomeni da ga sada imaš.

Kada dobiješ rješenje moraju ti u isto ako ništa drugo uvrstiti status hrvi, ako ti ga ne uvrste onda se žališ na to rješenje jer ti ga moraju uvrstiti s obzirom da si već stekao pravo na mirovinu i bez statusa hrvi.

 

Ne bi ni ja puno toga bio ostvario da u doba kada sam bio u postupku umirovljenja i liječenja nisam bio informatički pismen i imao internet ( 2005 -2007 ) i slučajno nisam naletio na ovu stranicu legalis.hr i na Mrljavca koji mi je savjetima onda bio puno pomogao.

Isto kao i ti nisam bio upućen u svoja prava i postupke koje trebam obaviti das bi ista prava ostvario, a gdje kot bi koga pitao svi su se pravili mutavi, osim Mrljavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno kompa to da se svi prave mutavi je istina pogotovo u Zadru,bio sam ja par puta kod pravnika na mirovinskom al oni kao neznaju ništa ma bagra kao da daju iz svog džepa ,najbitnije mi je da se zakon nije promjenio što se toga tiče,papire sam kopirao imam 80 nalaza i danas idem na upis kod novog liječnika opće medicine,još jednom HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno kompa to da se svi prave mutavi je istina pogotovo u Zadru,bio sam ja par puta kod pravnika na mirovinskom al oni kao neznaju ništa ma bagra kao da daju iz svog džepa ,najbitnije mi je da se zakon nije promjenio što se toga tiče,papire sam kopirao imam 80 nalaza i danas idem na upis kod novog liječnika opće medicine,još jednom HVALA

Zakon se mijenjao ali s obzirom da imaš status hrvi-a i ostvareno pravo na mirovinu koju si ostvario bez statusa hrvi-a , tebe se te izmjene ne tiću. Samo napravi kako sam ti napisao. Obrazac IN 1 imaš za kupiti u knjižarama za bar kuna, pa ga kupiš i daš doktoru OP da ga ispuni ( mada bi doktor čak i trebao imati te obrasce ).

 

Znam da su ovi "pravnici" nazovimo ih tako u hzmo - u ništkoristi.

Dok sam bio u profesionalnoj mirovini išao sam kod istih pravnika u hzmo da ih pitam da mi daju napismeno za koje poslove imam preostalu radnu sposobnost. Odnosno s obzirom da sam imao rješenje da se nalazim u profesionalnoj mirovini želio sam nešto raditi ali nisam znao koje poslove s obzirom na svoju bolest ( PTSP ) i naobrazbu ( srednja policijska akademija ) smijem i mogu po zakonu raditi , odnosno da mi se dio mirovine zamrzne i da se legalno prijavim da nešto radim.

 

Nakon nekih čak i više od sat vremena razgovora sa pravnikom hzmo-a isti mi nije znao dati odgovor na moje pitanje. Njegov odgovor nije bio konkretan već opčenit što ja nisam tražio nego sam tražio da mi kaže konkretno, da mi da popis poslova koje smijem raditi. Pravnik mi je rekao da smijem raditi pazi sada " Manje zahtjevne poslove ". Kada sam ga pitao neka mi da popis istih poslova isti mi je izjavio da ih on ( ona ) , odnosno hzmo ne zna i da nemaju isti popis poslova, te da mi mi na drugi način ne može i ne zna pomoći i odgovoriti.

 

Ja sam mu se lijepo zahvalio i rekao " Hvala Vam na ničemu i nikakvom odgovoru , niste mi nikako pomogli ".

 

Kasnije sam išao na obnovu postupka i iz profesionalne su me prebacili u opću nesposobnost za rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmoš prvo pošto navodiš da ti je tolika mirovina pretpostavljam da si u profesionalnoj inva. mirovini,....što znaći da se može dobiti i opće koja je veća par stotina kuna,.....drugo ,moj mavjet ti je da kad si već sve propustio sačekaj sa revizije rješenje jer si tad 100% siguran,....dok si bio sad ponovo na provost.komisiji znaći da ti je prošlo isteklo i formalno pravno nemaš sad nikakav status pravomoćan.......

možeš ti i sad napraviti obradu,ali češ čekati par mjeseci dok dođeš na red,pa dolazi ljeto i praznici i tako da se može dogoditi da se oduži,a kad te pozovu na komisiju ,a ti ne dobiješ iz zagreba još rješenje,pa te otpile,...........i tad onda mirovinsko preferira da za novu obradu mora proći nekoliko mjeseci (neki se drže najmanje 6 mjeseci).......pa ćeš i tad opet morati čekati

nekad se čekala revizija hrvi godinu dana,neznam koliko je sad,a ko nije puno strpi se još malo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekad se čekala revizija hrvi godinu dana,neznam koliko je sad,a ko nije puno strpi se još malo.....

Ma nema šta čekati.

On ima priznat status hrvi privremeno i u hzmo ako mu trenutno status nije aktivan treba odnjeti samo potvrdu iz ureda državne uprave po mjestu prebivališta da mu je status priznavanja hrvi-a u tijeku, tu potvrdu uvažavaju u hzmo-u kao i da je status hrvi trajan , odnosno aktivan iako trenutno nije .

 

Preda papire i uvjeren sam da će mu mirovina biti veća barem za 500 kn ( najmanje ) dok mu priznaju status hrvi-a i prebace ga na obračun kumulirane mirovine u postocima omjera rat-ostalo.

 

Dalmatino-39, odradi tako, pa javi kasnije dok bude gotovo jesam li bio u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nema šta čekati.

On ima priznat status hrvi privremeno i u hzmo ako mu trenutno status nije aktivan treba odnjeti samo potvrdu iz ureda državne uprave po mjestu prebivališta da mu je status priznavanja hrvi-a u tijeku, tu potvrdu uvažavaju u hzmo-u kao i da je status hrvi trajan , odnosno aktivan iako trenutno nije .

 

Preda papire i uvjeren sam da će mu mirovina biti veća barem za 500 kn ( najmanje ) dok mu priznaju status hrvi-a i prebace ga na obračun kumulirane mirovine u postocima omjera rat-ostalo.

 

Dalmatino-39, odradi tako, pa javi kasnije dok bude gotovo jesam li bio u pravu.

ne pričamo izgleda o istom........

to što ima hrvi neće mu uopće povećati mirovinu i to o čemu sad ti pričaš vrijedi za one koji su dobili kumuliranu mirovinu(omjer) i samo donesu potvrdu da čekaju novo rješenje

dalmatino nema utvrđen omjer i on prvo mora napraviti obradu kod liječnika opće prakse i ići ponovo na komisiju koja mu treba odrediti koliki mu je dio u svezi rata.......

 

pojednostavljeno za civilni obračun koji on sad ima ,nema uopće veze dal imaš hrvi ili nemaš,.....hrvi ima veze sa dijelom u svezi rata koji on sad nema utvrđen........

 

tek tada ako mu odrede omjer će dobiti veću mirovinu,......ali ako bude malen omjer u svezi rata,možda neće biti ni veća......

al' dobro nek je podnio,..nadam se samo pošto sad nema pravomočno rješenje hrvi.a da ga vještak zbog toga neće otpiliti.......

pa će morati čekati ponovnu obradu kad dobije sa revizije...........

drugo dalmoš pošto si već predao,..ako te ne pozovu na komisiju,a dobiješ rješenje sa revizije hrvi odmah nosi u mirovinsko da se priloži spisu.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne pričamo izgleda o istom........

to što ima hrvi neće mu uopće povećati mirovinu i to o čemu sad ti pričaš vrijedi za one koji su dobili kumuliranu mirovinu(omjer) i samo donesu potvrdu da čekaju novo rješenje

dalmatino nema utvrđen omjer i on prvo mora napraviti obradu kod liječnika opće prakse i ići ponovo na komisiju koja mu treba odrediti koliki mu je dio u svezi rata.......

 

pojednostavljeno za civilni obračun koji on sad ima ,nema uopće veze dal imaš hrvi ili nemaš,.....hrvi ima veze sa dijelom u svezi rata koji on sad nema utvrđen........

 

tek tada ako mu odrede omjer će dobiti veću mirovinu,......ali ako bude malen omjer u svezi rata,možda neće biti ni veća......

al' dobro nek je podnio,..nadam se samo pošto sad nema pravomočno rješenje hrvi.a da ga vještak zbog toga neće otpiliti.......

pa će morati čekati ponovnu obradu kad dobije sa revizije...........

drugo dalmoš pošto si već predao,..ako te ne pozovu na komisiju,a dobiješ rješenje sa revizije hrvi odmah nosi u mirovinsko da se priloži spisu.......

 

Pa o tom sam i ja pisao. Pročitaj malo bolje moje objave.

Njemu kako bilo ne može dobiti manju mirovinu od ove koju ima. Može mu u najgorem slućaju ostati ista a ja vjerujem da će mu tu civilnu na osnovu ovog statusa rvi-a prevesti u kumuliranu po zakonu o hr braniteljima pa će mu sigurno za par stotina kuna biti veća od sadašnje civilne.

 

Nema šta izgubiti, može samo dobiti ili u najgorem slućaju ostati na istom ako ga vještak radi toga što nema status rvi-a trjano otpili, ali zato uloži žalbu a u međuvremenu mu dođe za trajno pa ponovi postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekako sam shvatio da si mislio da će samom predajom automatski dobiti veću mirovinu,..međutim sad vidim da misliš isto što sam i ja napisao........

sad dal je bolje odmah ili sačekati trajno pitanje je taktike,...možda bi bilo lakše odlučiti kad bi netko sad napisao koliko se čeka u današnje vrijeme revizija hrv,...ako je kratko,onda je bolje sačekati sa obradom,...ako je kao prije po godinu dana,onda je možda bolje odmah predati.......

al' pošto je krenuo..sretno dalmoš........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i u hzmo ako mu trenutno status nije aktivan treba odnjeti samo potvrdu iz ureda državne uprave po mjestu prebivališta da mu je status priznavanja hrvi-a u tijeku, tu potvrdu uvažavaju u hzmo-u kao i da je status hrvi trajan , odnosno aktivan iako trenutno nije .

Ovaj dio ne razumijem,ovako ja sam predao dr papire i u četvrtak popunjavamo ta j formular,imam riješenje za stalno 20% HRV-i od drugostupanjske sada dali je to dovoljno ili treba još kakva potvrda iz ureda za branitelje?ovaj moj doktor nema pojma o tome,kompa ne kužim jel status aktivan ili ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj dio ne razumijem,ovako ja sam predao dr papire i u četvrtak popunjavamo ta j formular,imam riješenje za stalno 20% HRV-i od drugostupanjske sada dali je to dovoljno ili treba još kakva potvrda iz ureda za branitelje?ovaj moj doktor nema pojma o tome,kompa ne kužim jel status aktivan ili ne

 

taj dio šta ti nije jasan nema veze s tobom,....to služi za one (a to si mogao biti i ti prije 3,4 godine) koji su otišli u mirovinu na privremeno rješenje o hrvi-u i pošto je privremeno ono ima datum do kad vrijedi ,a obično se mora duže čekati novo rješenje o hrvi-u,pa se donosi ta potvrda da je postupak u tijeku,da se ne smanjujue zbog toga mirovina...znaći nemoj se s tim zasad zamarati (ako dobiješ ponovo privremeno onda će ti to trebati)

 

međutim sad meni nešto nije jasno kod tebe,.......napisao si da imaš 20% trajno od drugostupanjske.......dal' si ti to pogriješio ili imaš drugostupanjsko rješenje.....zasad smo raspravljali sa mišljnejem da ti imaš prvostupansko rješenje koji je na reviziji u zagrebu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sori brkam imam prvostupanjsko riješenje,ja polazim od toga ako sada predam i odbiju me za 6 mjeseci idem opet,nemogu oni mene odbijati koliko ja mogu tražiti ipak sam ja tvrdoglavi dalmatinac,svaki dan sam na ovom forumu i da nisam vidio i skužio da imam to pravo već par godina ,neshvatljivo

 

Treba biti uporan. Vidiš da si ipak skužio.

 

A ovo što si pitao oko rješenja o statusu hrvi-a, ako imaš 2. st. rješenje o statusu hrvi-a pa i privremeno do određenog datuma to ti se prizna na hzmo-u. Ako je taj datum istekao onda traži potvrdu od ureda državne uprave da je postupak u tijeku i priloži u spis.

 

Ako imaš samo rješenje 1. st komisije o statusu hrvi-a bez iti jednog od 2. st onda ti ovi na hzmo-u neće isto rješenje priznati, odnosno za njih je to isto kao i da nemaš to rješenje. Oni priznaju samo 2. st rješenje ili ako je 2. st. rješenju presato datum važenja onda priznaju potvrdu od državne uprave da je priznavanje statusa u tijeku i kada dobiješ 2. st. rješenje onda im isto samo dostaviš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam 3 privremena riješenja od drugostupanjske i 1 za stalno(zadnje-sadašnje znači trenutno važeće) od prvostupanjske i čeka se riješenje iz ZG,a mislim da sam skužio al palim na guranje ko policajac.,hvala kompa i gorane,ajde još jednom da potvrdimo znači sve to riješava liječničko povjerenstvo ono kao za mirovine?moje je samo da predam nalaze, taj in4.riješenje od hrv-i na mirovinski i čekam,sada opet neznam jel tražim riješenje od ureda državne uprave jer zadnje riješenje od drugostupanjske je isteklo al imam aktivno riješenje od prvostupanjske

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,radiš sve kao i prilikom prvog umirovljenja,......doktor ti napravi obradu i pošalje na mirovinsko (uz sve nove nalaze od zadnje mirovinske komisije ,predaj i to drugost.isteklo i ovo prvostupanjsko,ne moraš tražiti da si u postupku,to se vidi jer imaš prvostupanjsko)...i nakon toga čekaš poziv na mirovinsku komisiju........

ako slučajno dobiješ u međuvremenu iz zagreba to rješenje o hrvi-u prije komisije,odmah ga odnesi u mirovinsko da ga imaju na uvidu prilikom vještaćenja.

 

može se dogoditi da ti mirovinski vještak ne da vojni dio,pošto trenutno nemaš važeće drugostupanjsko,ali tada ćeš to morati ponovo rješavati kad ga dobiješ,..ali otom-potom....

s obzirom da je kriza u državi i na sve moguće načine gledaju da što manje isplate mirovina,neće biti čudno da iskoriste tu činjenicu da ti nije važeće drugos.rješenje,zato sam i predložio kad si već toliko propustio,da pričekaš drugost. rješenje,...jedino ako se dugo čeka ,onda nema smisla ga čekati,ali ako je 2-3 mjeseca to nije puno,.....al,dobro i jedan i drugi način je ok.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da obznanim konačnu odluku: zvao sam M. Bran. objasnio situaciju i obećali su mi da će ubrzati proces a kažu da se u normali riješenje čeka oko 3 mjeseca tako da mi se ne isplati ići sada na liječničku,još jednom hvala svima na savjetima

prvo to što su rekli da će ubrzati,nemoj baš previše vjerovati,

a ovo da se čeka 3 mjeseca,.ako je to istina,.onda je najbolje sačekati,...kao što sam ti i predložio prije,pod uvjetom da se dugo ne čeka......

kad si već izgubio par godina,..nećeš propasti ni za par mjeseci,a bit ćeš sigurniji.....

uostalom,naše je da predlažemo ,a tvoje da doneseš odluku.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani gorland,

 

Mislim da se ovaj citat postarijeg posta odnosio na moj komentar, odnosno odgovor na moj komentar.

Da je sve ovo napisano i istina dokazuje moj slučaj. Pokušat ću to opisat vrlo ukratko.

Dakle, dobio sam presudu U.S. i središnji ured HZMO-a umijesto da napiše i objasni kako je i navedeno u presudi, viši vještak jednostavno uz minimalnu preinaku presude rješenje proslijedi na I stupanj. Vještak u prvom stupnju ne mogu negoli reći bezobrazno ignorira presudu kao i u ZG-u te u jednostavnom rečenicom podrži tada mišljenje vještaka za tuženo razdoblje, a da niti jednom riječju ne obrazloži obvezu koja stoji u presudi.

U potpunosti sam t o t a l n o razočaran i nemam riječi kako se određuju ljudske sudbine potezom pera. Ja ću im kao vijernik oprostit, ali valjda ima Boga.

 

Pozdrav

 

 

Poštovani Brumm,

Kao prvo, žao mi je što te ‘’vozaju’’,ali to sam jednom i napisao da se može dogoditi. Isto tako sam bio svjestan i da moju tužbu Upravni sud može odbiti (Da te podsjetim ako si zaboravio, tužba se odnosila na omjer rat 30% - ostalo 70%. Na prvom vještačenju u Zagrebu, Tvrtkova 5, vještak mi daje 70% rat, 30% ostalo. Uvaženi Vlado T. to u reviziji okreće na 30% rat I 70% ostalo, bez obrazloženja. Slijedi žalba u kojoj između ostalog navodim da se nisu razmotrile sve činjenice za donošenje ovog omjera, jer prije rata nisam bolovao od niti jedne bolesti pa tako ni od psihičkih bolesti. Molim ih također da me pozovu na vještačenje i ako je potrebno dodatne preglede kod ‘’njihovih’’ specijalista. Tom zahtjevu nisu mi udovoljili (istina, nisu ni trebali po starom zakonu o upravnim sporovima, ali mogli su ako su mislili da nešto ‘’muljam’’. Žalbu mi odbijaju ovaj put s naznakom da je 30% rat (PTSP) 70% ostalo (anksiozno-depresivni poremećaj) bez ikakvog obrazloženja iz kojeg bi bilo vidljivo na koji su to način utvrdili bolest koja nije povezana s ratom. Nakon toga ulažem tužbu Upravnom sudu, navodim između ostalog pogrešno I nepotpuno utvrđeno činjenično stanje itd.)

I prije 2 dana, nakon gotovo 3 godine dolazi mi rješenje : tužba se odbija. Vještak je odredio…, viši vještak je odredio…. U reviziji je određeno… Gotovo pa da su u cijelost prepisali odbijenicu mirovinskog vezano za moju žalbu. Na kraju mudro zaključuju da ne nalaze ništa što bi upućivalo na nezakonitosti….

Bez obzira što je ovo bila jedna od opcija koju sam očekivao, ipak oduzeli su mi iono malo nade i srušio mi se cijeli svijet.

 

Da je to bila izvjesna opcija u svom postu je napisao i gorand:

upravni sud ništa bitno ne odlučuje niti radi,........zato se ne trebete čuditi zašto rijetki uspijevaju....... posao suda je da samo utvrdi da li je postupak tekao po zakonu tj.

da li je predmet bio na vještaćenju,da li si se žalio i da li je ta žalba obrađivana i da li je viši vještak pregledao dokumentaciju i donio mišljenje i to je to...... i ako je to sve tako dobit će te rješenje da ste izgubili tužbu........ sud u pravilu ne ulazi u to da li je vještak dobro ili nije dobro utvrdio uzrok...niti ih uopće to zanima.....uvjeren sam da na papiru piše bijelo,a vještak napiše crno to njih nije briga.....bitno je samo da je on nešto napisao....... pojednostavljeno,.ono što napiše vještak to je to,....... pogotovo se ovo što sam napisao odnosi na sve dosadašnje slučajeve koji idu po starom zakonu...... čak i kad mirovinsko napravi neki proceduralni previd sud im samo vrati i opet nikome ništa.......... jedina šansa za uspjeh je samo u slučaju da mirovinsko ili vještak sam prizna grešku,pa vas usreći,....a to je rijetkost......

znači nije uopće bitno da li ste u pravu ili ne,....sistem je napravljen tako da sigurno gubite......a da zaštitom vještaka i sudaca nitko nije kriv

 

Znam da je to nažalost realnost, ali što sada. Kako izići iz labirinta? Da li znaš nekog dobrog odvjetnika koji je imao uspjeha kod tužbi (omjer rat-mir).

Molim i sve ostale kolega za pomoć (savjete oko pisanja tužbe Ustavnom sudu; ja sam po starom zakonu, pa ne mogu pisati žalbu Upravnom sudu) Ako netko ima iskustva s tim, npr. primjer ustavne tužbe za omjer rat-mir, bez osobnih podataka naravno (može i skenirano na PM), koliko to traje, kakav je bio ishod, itd..

Molim za pomoć sve koji mi na bilo koji način mogu pomoći, pa da iskoristim još ovo jaaako malo snage što mi je ostalo, a tebi Brumm još jednom želim sve najbolje. Nisam sebičan, veselio bi me i tvoj uspjeh, bez obzira na moj neuspjeh.

 

Puno pozdrava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je vještak vještačio "...da nisam bio dovoljno dugo u ratu i preživio dovoljno traumatskih iskustava da bi se ptsp mogao povezati s ratom te da je od demobilizacije do početka liječenja proteklo više od 16 godina..."

to su potvrdile sve žalbene instance, upravni sud (po starom zakonu) i ustavni sud prije godinu dana.

 

bio sam od kolovoza 1991. u hv te od 1993. sve do 1999. specijalna policija. sve akcije. maslenica, bljesak, oluja, mirna reintegracija... 2000 dana borbeni sektor. 13 puta samo na velebitu, ukupno 186 dana. liječenje započeo 2000., nakon 11 mjeseci civilstva.

 

sve su to imali crno na bijelo i džaba.

 

btw, što se tiče ustavnog suda: ustavnu tužbu pisao je odvjetnik i presuđeno je da mi prava nisu prekršena a da ne žele ulaziti u meritum stvari. amen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da je od demobilizacije do početka liječenja proteklo više od 16 godina..."

to su potvrdile sve žalbene instance, upravni sud (po starom zakonu) i ustavni sud prije godinu dana.

 

liječenje započeo 2000., nakon 11 mjeseci civilstva.

 

 

????

Sada,

kada je započelo liječenje, spominješ 16 godina od demobilizacije a također spominješ i 2000 godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog medeni66,

 

Gledam u ovu tipkovnicu i niti sam ne znam što napisat. Uglavnom, obzirom da si među rijetkima koji mi je na ovom portalu pomogao želim ti odgovorit sa par riječi.

 

Oba dva, oba su pala, to bi bio kratki osvrt u našem slučaju na ono što nam rade vještaci i pravnici te u tvom slučaju i US. Nemogu ti pomoć jer niti sam ne znam više u kojem smijeru krenut i što napravit. Ja sam prošli tjedan kontaktirao HVIDR-u u Zg-u i kroz nadolazeći tjedan očekujem razgovor sa pravnicom i eventualno njenu pomoć. Možda bi bilo dobro da i ti pokušaš isto. Kao i ti meni osobno ti želim uspijeh i da dođeš do cilja što nomalniji i zdraviji jer nije jednostavno sve ovo istrpit.

Ako nešto saznam ili ti budem mogao pomoć budi siguran da ću ti to odmah javit.

Sve najbolje i puno sreće.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onako kako sam napisao.

liječenje započeo 2000. a iz sjp otpušten 1999., nakon što sam na liječničkom proglašen nesposobnim.

nemam hrvi, nisam na vrijeme podnosio zahtjev, radio sam 10 godina kod privatnika, nakon demobilizacije.

mirovina mi je 840 kuna.

ptsp, civilna profesionalna. :-)

nije mi baš sve jasno,al' dobro.....vještak je iskoristio to što nemaš hrvi i nije htio to povezati sa ratom,.....i to je gotovo,.....ali šta je ovo oko 840 kn mirovine,..zašto nemaš braniteljsku mirovinu od 1800-1900 kn,koja se dobije ako je civilna manja od nje ,a imaš status branitelja najmanje 100dana,.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

umirovljen sam 2009., po starom zakonu nije bio potreban status hrvi.

 

vještak nije htio povezati s ratom? a što da ne poveže? aha, nema hrvi - nije taj ni bio u ratu. ptsp mi je od čestog prelaska prometnice na kritičnoj točci. neka, eto mu mirovina, ipak su njegove traume ostavile posljedice. :-)

 

područni je pročitao spis i dao 80-20 rat-mir. na reviziji srezano.

 

ozbiljno planiram pronaći način da kopiram spis i tužim vještaka zbog nesavjesnog obavljanja posla. neka usranac barem dobije otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, s tim se slažem,..mislim da vještaci i neće početi realno sagledati činjenice ,dok ne dobiju neku krivičnu prijavu zbog nesavjesnog rada ili zbog vanjskih uticaja da tako rade...kako to izvesti neznam,ali je to možda i jedini put za pokretanje s mrtve točke u vezi ovakvih omjera ili nikakvih omjera....

normalno uspjehom krivične prijave ,ostvaruje se pravo i na obnovu postupka....

ovo oko minimalne mirovine koju nemaš trebaš rješavati......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog medeni66,

 

Gledam u ovu tipkovnicu i niti sam ne znam što napisat. Uglavnom, obzirom da si među rijetkima koji mi je na ovom portalu pomogao želim ti odgovorit sa par riječi.

 

Oba dva, oba su pala, to bi bio kratki osvrt u našem slučaju na ono što nam rade vještaci i pravnici te u tvom slučaju i US. Nemogu ti pomoć jer niti sam ne znam više u kojem smijeru krenut i što napravit. Ja sam prošli tjedan kontaktirao HVIDR-u u Zg-u i kroz nadolazeći tjedan očekujem razgovor sa pravnicom i eventualno njenu pomoć. Možda bi bilo dobro da i ti pokušaš isto. Kao i ti meni osobno ti želim uspijeh i da dođeš do cilja što nomalniji i zdraviji jer nije jednostavno sve ovo istrpit.

Ako nešto saznam ili ti budem mogao pomoć budi siguran da ću ti to odmah javit.

Sve najbolje i puno sreće.

Pozdrav.

 

 

 

 

 

 

Hvala ti Brumm na podršci, to mi puno znači.

Molim i ostale suborce ako netko ima iskustva s ustavnom tožbom na omjer rat-mir neka napiše par riječi. Trenutno me to osobno zanima, ali kako vidim, nažalost, još neke bi ovo moglo uskoro zanimati.

Kako dalje? Zna li netko dobrog odvjetnika koji je imao uspjeha s omjerom rat-mir? Nemam baš para za egzibicije. Moram opet ukratko napomenuti: vještak u Zagrebu, Tvrtkova 5 mi je dao 70% posljedica rat, a ostalo 30%; Vlado Taborski mijenja u 30% rat, ostalo 70%; slijedi žalba, viši vještak uvažavajući mišljenje Vlade T., odbija žalbu i nalaže vješaku da promijeni omjer u 30-70 (dakle daje nalog onom istom koji mi je dao 70-30, i ovaj to mora promijeniti, tako je to po zakonu). Iz ovoga je vidljivo koliko je moći dano samo jednoj osobi (V. Taborski). U biti on sam može dizati, spuštati ili poništavati, sve ostalo je nebitno. Oni to nazivaju Povjerenstvo za reviziju, to nekako ozbiljnije zvuči, kao o tvom problemu odlučuje više cijenjenih stručnjaka, ali u stvarnosti samo jedna osoba odlučuje o sudbinama ljudi. Zašto je to tako postavljeno? Pa da bi vladajući preko jedne osobe imali direktan utjecaj na dodjelu vojnih mirovina. A zašto je gospodin Taborski tako dugo na tom poslu (nemojmo se zavaravat da je on najveći stručnjak koji je ova država ikad imala), on je naprosto podoban za njih i njihove; za sebe i svoje, a kako ''reže'' sve ostale onda je i državi prihvatljiv jer je ''štedljiv''. Nemojte mislit da ''lupam gluposti'', moram reći (a već sam o tome nekoliko puta pisao) da je taj veliki ''stručnjak'' dao mom bivšem kolegi iz MORH-a koji je, istina, imao status branitelja (kao i još nekih 100 000 koji su to postali administrativnim odlukama da se ti i ti službenici proglase braniteljima..) 100% oboljenje kao posljedicu sudjelovanja u ratu, iako dotični nikad ni dana nije proveo na terenu, niti je bio pripadnik neke ratne postrojbe). Mnogi su me pitali nakon što bi im to rekao pa zašto ne tužiš? A ja ih pitam, a koga da tužim. Kolega nije nezakonito dobio mirovinu, nemoralno da (a da li je nekome nešto dao za to, pretpostavljam da je, ali to nisam vidio i to je nemoguće dokazati). A što je napravio gosp. Taborski? Postupio je sukladno zakonu, nemoralno da (da li je od nekoga nešto za to dobio, pretpostavljam da je, ali to je nemoguće dokazati). Da li je moguće da se to dogodi da netko tko nije bio ni dana u ''stvarnom'' ratu dobije 100% posljedicu rata, a netko tko je bio dugo na prvoj liniji dobije samo 20, 30%, ili možda i ništa? Da, i sve je po zakonu.

Ne znam da li je uvaženi, cijenjeni stručnjak, V.T. još uvijek na tom mjestu (na čelu Povjerenstva, mislim), ali i ako nije, došao je neki novi Taborski. A što bi se dogodilo da kojim čudom netko nekad sankcionira ovakvo ponašanje velikog stručnjaka. Za nas koji smo već godinama u problemina, na žalost sve bi ostalo isto, jer život se nemože vratiti unazad.

Nakon što mi je dotični vještačio, dolazi tužba, sud uvažava mišljenje već spominjanog V.T., i to je to. Oni ne ulaze u to kako taj gospodin vještači, da li u njegovom radu ima nelogičnosti, da ne kažem sumljivih stvari. Nije ih briga što je omjer već na prvi pogled čudan, ako postoji dokumentacija da je netko prije rata bio 100% zdrav, njih samo zanima da li je vještačenje obavljeno.

Kako se efikasno boriti protiv ovakvog načina funkcioniranja pravne države? Mislim da bi najefikasniji način bio (što ne jamči i uspjeh, jer je svaki sudski postupak nepredvidiv) da se u samom početku, kod žalbe poduzmu radikalni pravni potezi. Mislim u onom roku od 15 dana da se uzme jako dobar odvjetnik i da se pribave mišljenja od 4-5 renomiranih stručnjaka, sudskih vještaka koji bi pobili mišljenje Povjerenstva za reviziju (V.T.). To bi koštalo punoo para, pa ja i kad bi se mogao vratiti unazad ne bi išao tim putem.

Sirotinjo, i Bogu si teška.

Sad sam tu gdje jesam, Upravni sud mi je odbio tužbu. Jedino obrazloženje je bilo da su vještačili tako i da je sve po zakonu. Budući da sam uložio tužbu po starom Zakonu o upravnom sporu, ne mogu uložiti žalbu Visokom upravnom sudu. Sad mi jedino preostaje Ustavni sud.

Svjestan sam, (što i piše na njihovim stranicama), da oni ne ulaze u pojedinosti (u mom slučaju da li je omjer dobar ili ne), njih zanima samo da li je moje rješenje u skladu s Ustavom. Pa kad bi nekako uspio to povezat i dokazat da nije u skladu s Ustavom, pa da se vratim opet na Upravni sud, puno bi mi to značilo. Čak i kad bi to uspio, to nebi automatski značilo i konačan uspjeh u predmetu, ali, bar bi mi vratilo nadu.

Molim sve oblike pomoći.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drž,te se onog što imate ili na novu procenu radne sposobnosti -ležanje......(dokumentacija mora biti takva da se iz iste može zaključiti da si potuno prolupao) . Ali nova procjena radne sposobnosti je sada rigorozna. Gotovo da moraš sa sobom nositi "Osmrtnicuu".......ili doći u kolicima............

 

 

Nekad je to išlo "teško"............ali sada...

 

Odvjetnik......ne može puno pomoći....uzet će vam novac, a sve savjete i i nformacije imate ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drž,te se onog što imate ili na novu procenu radne sposobnosti -ležanje......(dokumentacija mora biti takva da se iz iste može zaključiti da si potuno prolupao) . Ali nova procjena radne sposobnosti je sada rigorozna. Gotovo da moraš sa sobom nositi "Osmrtnicuu".......ili doći u kolicima............

 

 

Nekad je to išlo "teško"............ali sada...

 

Odvjetnik......ne može puno pomoći....uzet će vam novac, a sve savjete i i nformacije imate ovdje.

 

Poštovani Mrljavac,

 

Na žalost,gotovo se 100% slažem s onim što ste napisali. Ipak sam mislio da postoji neko pravno sredstvo koje bi mi pomoglo da rješim problem.

Možda se uhvatim za ovo što imam (što i nije baš nešto, prosjek civilnog dijela mi je slab a to iznosi 70% mirovine, pa sve skupa s vojnim dijelom čini mirovinu od 1991 kn, koje li simbolike, mislim na broj); a možda se i nastavim boriti onako kako ste rekli ali snage za bilo što imam sve manje i manje.

Ipak, hvala na realnom savjetu.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije više realno ništa,a nije veće nekoliko godina jer svi ovi slučajevi u od prije par godina vještaćeni.......

da su samo problem vještaci dalo bi se to rješiti,..nekom prijavom,žalbom na njihov rad i slično,..problem je da je to sustavno na svim institucijama,.....i uvjeren sam da vještaci rade pod tim pritiskom,...uzmite u obzir sud ,.....jednostavno se nigdje ne želi petljati,jedino kod očigledne neke greške,upozore na to,ali u suštini ih upozore da malo to bolje odrade........

ustavni sud ? uspjeh,...opet se vraća na upravni sud i od toga ništa......

jedino kad čovjek nešto pokušava,može se nadati da će možda neki drugi vještak biti ili sudac i slično...

kad se sve skupa sagleda jedina opcija su krivične prijave protiv vještaka jer se sve vrti oko njih i njihova je zadnja,....dokazati da to rade namjerno,ili pod pritiskom,da imaju posve suprotna mišljenja kod sličnih slučajeva (netko bio malo ima 100%,drugom koji je bio više ne mogu povezati sa ratom i sl.)...tko to dokaže ,ima argumenata da se dokaže i lažnost mišljenja (kaznena prijava)....

kad se protiv nekog pokrene kaznena prijava i prijava bude argumentirana taj dolazi pod istragu i tad isplivaju mnoge stvari...

e sad tko je spreman kroz sve to prolaziti.....i kako će to sve završiti nitko ne zna...

sve ostalo je žalim se reda radi i da produžimo agoniju čekanja čuda..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand, čovjeku gori pod nogama,u pitanju su što no se kaže, život ili smrt. medeni66 je rijetka osoba na ovom portalu koji je nesebično meni pomogao poslavši mi sve ono što je posjedovao, odnosno pomogao je koliko je mogao i volio bih kad bi mu mogao to vratit istom mjerom, no nažalost ne mogu.

 

Cijelo vrijeme ovdje persiram i uvažavam sa poštovanjem, ali mi se sve skupa zgadilo, ti mrljavac ne pričaj gluposti jer ovaj gore napisani post možeš i na sebe primjenit, kakav je to način, što sugeriraš da je potrebno dodatno glumit luđaka,strašno, odreci se svoje mirovine ili je svedi na cca.2.000kn pa onda napiši "drži što imaš"

 

Nisam ti ja, a važi i za druge koji su se dobro oparili po istom zakonu o HR braniteljima pa sad drže predavanja, budala pa da prihvatim da živimo u istoj državi i da smo se borili za istu državu, i da se zakon primjenjuje za sve jednako.

 

Ne može bit novaca dovoljno kad jedni imaju previše, dok drugi nemaju ništa. Sad me blokiraj kao što nas blokiraju oni koji su samo privremeno dobili to mogućnost obnašati takove poslove na štetu ljudskih sudbina, gdje se HR branitelji ubijaju zbog nepravne države.

 

Dolazi Uskrs pa svi oni koji imate razmislite o onma koji nemaju. Toliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand, čovjeku gori pod nogama,u pitanju su što no se kaže, život ili smrt. medeni66 je rijetka osoba na ovom portalu koji je nesebično meni pomogao poslavši mi sve ono što je posjedovao, odnosno pomogao je koliko je mogao i volio bih kad bi mu mogao to vratit istom mjerom, no nažalost ne mogu.

 

Cijelo vrijeme ovdje persiram i uvažavam sa poštovanjem, ali mi se sve skupa zgadilo, ti mrljavac ne pričaj gluposti jer ovaj gore napisani post možeš i na sebe primjenit, kakav je to način, što sugeriraš da je potrebno dodatno glumit luđaka,strašno, odreci se svoje mirovine ili je svedi na cca.2.000kn pa onda napiši "drži što imaš"

 

Nisam ti ja, a važi i za druge koji su se dobro oparili po istom zakonu o HR braniteljima pa sad drže predavanja, budala pa da prihvatim da živimo u istoj državi i da smo se borili za istu državu, i da se zakon primjenjuje za sve jednako.

 

Ne može bit novaca dovoljno kad jedni imaju previše, dok drugi nemaju ništa. Sad me blokiraj kao što nas blokiraju oni koji su samo privremeno dobili to mogućnost obnašati takove poslove na štetu ljudskih sudbina, gdje se HR branitelji ubijaju zbog nepravne države.

 

Dolazi Uskrs pa svi oni koji imate razmislite o onma koji nemaju. Toliko.

 

 

Hvala ti Brumm na podršci.

 

Slažem se s napisanim. Nemam ništa protiv branitelja koji su zasluženo ostvarili svoje mirovine. Oni koji imaju malo veće mirovine bili su mudriji pa su svoj status rješili na vrijeme (za razliku od mene i sličnih).

Molim ih samo za razumijevanje, da i nas koji nismo to ni približno ostvarili, podrže i pomognu nam. Ako sam molio pravnu pomoć, to isto i očekujem. Pun mi je kufer savjeta tipa: ako nemaš za kruh jedi kolače ili skoči s 8 kata pa ako preživiš imat ćeš (možda) dobre papire za obnovu postupka.

Ako možete pomozite, a ako ne isto vam hvala što čitate našu muku, ali bez glupih (posprdnih) savjeta molim; jer NE ŽELIM BITI VIŠE BOLESTAN nego što sam sad, i ovo mi je PREVIŠE.

Pozdrav i sretan Uskrs.

 

 

P.S. pozdrav gorandu (primio sam poruku i nadam se da će mu com proraditi pa da mi pomogne)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ti mrljavac ne pričaj gluposti jer ovaj gore napisani post možeš i na sebe primjenit, kakav je to način, što sugeriraš da je potrebno dodatno glumit luđaka,strašno, odreci se svoje mirovine ili je svedi na cca.2.000kn pa onda napiši "drži što imaš"

 

.

Nema potrebe za glumom ili jesi ili nisi bolestan. I kako je rekao jedan doktor psihić, da netko zdrav ne može glumiti bolesnog, jednostavno ne može jer tko glumi bolesnika svakako nije zdrav baš zato jer glumi bolesnika. A opet ko je bolestan je bolestan.

 

Mrljo je gore dobro napisao, jedino se ponovnom obnovom postupka najbrže i najsigurnije može promjeniti omjer rat-ostalo ili tip mirovine.

 

Po dosadašnjim iskustvima kolega koji su prošli kroz isto, to je za razliku od žalbi i tužbi jedini siguran i najbrži način ( bez obzira na dugotrajnost istoga i na ne baš očekivani ishod vještačenja ) da se promjeni omjer ili tip mirovine. Žalba pa tužba, nema od toga ništa jer je zakon tako formuliran da se nakon dugotrajnog čekanja od po 3 godine u prosjeku stvar ponovo vraća na početak. Sud ne mijenja niti omjer niti tip mirovine, već na kraju postupka stvar ponovo vraća istom hzmo-u koji je i donio rješenje na koje se žalilo odnosno tužilo.

 

I sam sam prošao te stvari pa znam. Bio sam se žalio ali ništa od toga nije bilo, samo sam potrošio svoje vrijeme i živce.

3x sam bio na vještačenjima kod hzmo-a, prvi puta su me poslali u prof 30 rat - 70 - ostalo, drugi puta nakon 2 godine od prvog su me odbili na vještačenju , onda treći puta nakon ponovno 2 godine od ovog drugog vještačenja su mi promijenili mirovinu u opću i omjer 50-50 , s time da sam u međuvremenu bio prošao još 3 prvostupanjske i 3 drugostupanjske komisije za status hrvi-a koji danas imam 30 % trajno.

Sve ovo moje opisano iskustvo je trajalo točno 8 godina, s time da sam sa liječenjem započeo još nekih 6 godina prije prvog vještačenja ( radio sam i potajice se liječio tako da sam godišnje odmore trošio na bolnička liječenja a kada su me na jednoj od komisja mup-a prokužili odmah su me proglasili nesposobnim za policajca i poslali na komisiju hzmo-a koji su me poslali u mirovinu kako sam već napisao prof 30-70, bez ikakvog statusa hrvi-a s mirovinom od 2600 kn - kasnije mnogo godina kasnije ostvario sam i status hrvi-a trajno a onda i drugu vrstu i omjer mirovine - kako sam već gore napisao ).

 

U ovakvim stvarima svima vama koji ste još uvijek u postupcima treba puno strpljenja i upornosti.

Zakoni se formuliraju tako da ljudi nakon određenog vremena odustaju.

Imajte strpljanja i upornosti i nemojte se predati u borbi za svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kompa,

Ne mogu reći da u vašem odgovoru nema dosta istine, ali:

Za razliku od Mrljavca koji ima svoj stav i drži se njega (žalbe i tužbe su beskoisne itd..) ne razumijem Vaš stav. Malo mi imate dvostruke kriterije. Kad se radi o zaštiti prava onih koji imaju mirovine preko 5000 kn. vrlo ste aktivni u zagovaranju pravne borbe (tema: evo što se do sada poduzelo vezano za smanjenje mirovina!), dok ste u svojim savjetima pod temom obnova postupka, apsolutno protiv takvog načina rješavanja problema, već predlažete obnovu postupka. Nipošto ne želim osporavati prava za borbom svih onih kojima su skresane mirovine (dapače, to podržavam), ali nisu mi jasni Vaši kriteriji, nije mi jasan Vaš stav.

Kad bi htio biti ''malo bezobrazan'' savjetovao bi Vama i svima onima koje pozivate na pravnu borbu (u temi: evo što se do sada poduzelo vezano za smanjenje mirovina!) da se ostavite tih gluposti već da se uhvatite obnove postupka, jer pretpostavljam da niste svi na 100% općoj nesposobnosti; dakle ima još ''lufta'' da se digne mirovina, pa da se anulira ono što je oduzeto ovim smanjivanjima. Il se držite onog što imate, kako kaže Mrljavac.

Svatko ima svoj način borbe, netko uspije a netko ne, bez obzira na izbor.

Već sam, sam po sebi zbunjen, pa me potpuno suprotni savjeti od iste osobe još više zbunjuju. Eto samo toliko, lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima,

 

Molim vas da mi pomognete oko sastavljanja ustavne tužbe (omjer rat-mir).

Svjestan sam da je ovaj pokušaj gotovo uzaludan, al je bar pokušaj, pa molim sve savjete u vezi istog kao i primjer tužbe ako netko ima za poslati.

 

Pozdrav

 

Kao što je Kompa napisao.......

 

Ove žalbe su, ja bih to nazvao "očajnički potezi", odnosno gubljenje vremena, truda i bacanje novaca.

 

Nema vam tu sreće jer nije mi jasno na što ćeš se žaliti?

 

Pokušaj nastaviti sa liječenjem i za 6-7 mjeseci obnoviti postupak tj. opet na novu procjenu radne sposobnosti. Ali pazi, u medicinskoj dokumentaciji (pisao sam već nekoliko puta) mora biti evidentirano pogoršanje zdravlja - vezano za sudjelovanje u ratu). Dnevna bolnica, ležanje.....nešto od tih terapija moraš proći. A žalbe i tužakanja i borba sa administracijom,,,,neće ti pomoći, samo ti mogu pomoći da još više popiz..š i na kraju ne napraviš ništa, a svoj tekući račun olakšaš, pa ćeš karticu moći provući (iz nekakve pristojnosti neću napisati gdje). Nastavak liječenja, upornost.........i nova procjena radne sposobnosti.

 

Postoji i jedna "kvaka". Ne znamo kako će se mirovinski zakoni mijenjati pa ništa više nije sigurno, ali nastavak liječenja mi se čini kao najsigurnija opcija.

 

Pozdrav od Mrlje. :-)

 

Kompa nije mislio ništa loše (pomogao je mnogima, a nadam se da sam i ja), ja tog čovjeka Kompu i ne poznajem, ali pišemo vam iz iskustva. Nije u bolesti važno tko je Bojnik, Satnik ili Vojnik, žalbu je lako napisati, ali na što će te se žaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Kompa,

Ne mogu reći da u vašem odgovoru nema dosta istine, ali:

Za razliku od Mrljavca koji ima svoj stav i drži se njega (žalbe i tužbe su beskoisne itd..) ne razumijem Vaš stav. Malo mi imate dvostruke kriterije. Kad se radi o zaštiti prava onih koji imaju mirovine preko 5000 kn. vrlo ste aktivni u zagovaranju pravne borbe (tema: evo što se do sada poduzelo vezano za smanjenje mirovina!), dok ste u svojim savjetima pod temom obnova postupka, apsolutno protiv takvog načina rješavanja problema, već predlažete obnovu postupka. Nipošto ne želim osporavati prava za borbom svih onih kojima su skresane mirovine (dapače, to podržavam), ali nisu mi jasni Vaši kriteriji, nije mi jasan Vaš stav.

Kad bi htio biti ''malo bezobrazan'' savjetovao bi Vama i svima onima koje pozivate na pravnu borbu (u temi: evo što se do sada poduzelo vezano za smanjenje mirovina!) da se ostavite tih gluposti već da se uhvatite obnove postupka, jer pretpostavljam da niste svi na 100% općoj nesposobnosti; dakle ima još ''lufta'' da se digne mirovina, pa da se anulira ono što je oduzeto ovim smanjivanjima. Il se držite onog što imate, kako kaže Mrljavac.

Svatko ima svoj način borbe, netko uspije a netko ne, bez obzira na izbor.

Već sam, sam po sebi zbunjen, pa me potpuno suprotni savjeti od iste osobe još više zbunjuju. Eto samo toliko, lijep pozdrav.

 

Ja sam jasan. Što se tiče obnove postupka je jedna stvar, što se pak tiče možebitnih tužbi vezano za kresanje 10 % je druga stvar.

 

Nitko ne kaže da ja ponovno neću na obnovu postupka samo ne znam kada. Ovo su srezali 10 % od one visine mirovine na koju sam već kako ja tako i ostali ostvarili pravo a nakon obnove postupka koju sam već pominjao.

 

Ovo su tužbe vezane za -10 % znači za nešto što smo imali i uzelo nam se u financijskom pogledu a ove tužbe koje vi želite ići ( što se mene tiče samo naprijed ali nema od njih ništa ) su tužbe kojima se želi dobiti nešto što se nije niti ostvarilo-nije imalo ( određeni postotak omjera rat- ostalo ).

 

Ja ne branim i ne želim nikoga odgovarati od bilo kojih tužbi bilo koga, to je zakonsko pravo svakog pojedinca......

Ja samo iznosim svoje iskustvo vezano za isto ( žalbe, tužbe na omjer rat-ostalo ).....

Ne znam nikoga tko je uspio , odnosno kome je tužba za isto ( omjer - rat - ostalo ) donjela nešto dobro. Samo je izgubio vremena i vremena a od toga ništa. U najboljem slučaju postupak se vratio na početak, pa sve ponovno otpočetka i opet ništa.

 

Na kraju svatko odlučuje za sebe.

Ponavljam tko želi tužiti neka tuži vezano za omjer rat-ostalo, čak mislim da negdje doma imam i jedan primjer iste tužbe pa je mogu skenirati i postaviti ovdje ili poslati mailom tko hoće. I želim sreću da uspije u istome, samo mišljenja sam ( to je moje mišljenje ništa drugo a temeljeno na iskustvima ) da od toga nema koristi za onoga tko tuži, odnosno da se neće pomaknuti s mjesta jer sud ne mjenja niti vrstu mirovine niti omjer već to rade vejaštaci hzmo-a.

 

Ja sam svoje napisao vezano za isto i ne želim se više ponavljati, u svakom slučaju znam da se glavom kroz zid ne može a vi kako hoćete, sretno vam bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, hajd skeniraj i pošalji pa da vidimo. Kolega je jako ogorčen i iznerviran birokracijom i ja ga razumijem. Obriši svoje ime u PS-u ili nekom programu zbog zaštite privatnosti (i ostale podatke) samo ostavi datume koje si "proveo" u ratu, a možeš i to brisati i one periode za koje misliš da bi netko mogao zlouborabiti-i sadržaj koji misliš da te može "ugroziti".

 

Onako-da bude "čistak", satniče. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa, hajd skeniraj i pošalji pa da vidimo. Kolega je jako ogorčen i iznerviran birokracijom i ja ga razumijem. Obriši svoje ime u PS-u ili nekom programu zbog zaštite privatnosti (i ostale podatke) samo ostavi datume koje si "proveo" u ratu, a možeš i to brisati i one periode za koje misliš da bi netko mogao zlouborabiti-i sadržaj koji misliš da te može "ugroziti".

 

Onako-da bude "čistak", satniče. ;-)

 

Evo baš ću ga potražiti.

 

Eto pa tužite braćo po oružju, iskreno se nadam da ćete uspjeti.

 

Ne radi mi skener pa sam se potrudio fotkati što bolje, nadam se da možete pročitati a ko tko želi mogu mu poslati i u mailu.

 

Nadam se da možete pročitati ( malo se potrudite, da se pročitati, nije baš super čisto ali se da pročitati - ova prva stranica je malo mutna ali ne ide bolje...dok je druga stranica dosta dobra ).

tužb 2 (1).jpg

evo.jpg

dd.jpg

rrr.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitav sistem je napravljen tako,da mi možemo pisat' šta hoćemo i savjetovati,ali oni rade kako hoće.

svrha,žalbe,tužbe ili obnove postupka?....realno nikakva,ali to je jedina mogućnost i treba je iskoristiti.

mrljavac često ističe da je bolja obnova od žalbi,tužbi,....bilo je tako,ali po mom mišljenju ta su vremena prošla,čak mislim da će uskoro ,ako već nije, obnova rezultirati smanjenjem omjera......već sam vidio rješenja gdje je čovjek sa 100% profesionalno u obnovi dobio opću 50/50,pa mu manja mirovina.....

što se tiće sudova i njihove uloge u svemu-

istina je da sudovi ne ulaze u procjenu vještaka,ali isto tako sudovi moraju ako nešto nije jasno upozoriti vještaka zašto recimo nije naveo koja je to bolest izvan okolnosti i da to objasni.....ili zašto neka sporedna bolest nosi više civilnog dijela ,nego recimo glavna (ptsp).....kad bi sudovi radili svoj posao,vještaci ne bi mogli tako pisati kao pišu...

po mom mišljenju država nema hrabrosti da smanje koeficijente za računanje ratnih mirovina,pa to odrađuju na ovoj način omjerima i tako dovodi do razlika i nejednakosti među braniteljima,..što nekad dovodi i do naših međusobnih nesuglasica.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gorand,

slažem se s onim što ste napisali i nadam se da ste me Vi dobro razumjeli u vezi onog što tražim.

 

Zahvaljujem Kompi i Mrljavcu na trudu, ali to nije ono što sam tražio. Vidi se ok (nije u tome problem), i nije mi žao što je to objavljeno, možda nekom pomogne; i ja sam svoju slao kolegama na pp.

 

Kolege, drage, ja sam vas molio ako neko ima tužbu koja se upućuje Ustavnom sudu (dakle, nakon što Upravni sud odbije tužbu, i nemaš pravo žalbe po starom zakonu o upravnim sporovima).

 

Niste mi pomogli s ovom tužbom, iako iskreno cijenim vaš trud.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što je Kompa napisao.......

 

Ove žalbe su, ja bih to nazvao "očajnički potezi", odnosno gubljenje vremena, truda i bacanje novaca.

 

Nema vam tu sreće jer nije mi jasno na što ćeš se žaliti?

 

Pokušaj nastaviti sa liječenjem i za 6-7 mjeseci obnoviti postupak tj. opet na novu procjenu radne sposobnosti. Ali pazi, u medicinskoj dokumentaciji (pisao sam već nekoliko puta) mora biti evidentirano pogoršanje zdravlja - vezano za sudjelovanje u ratu). Dnevna bolnica, ležanje.....nešto od tih terapija moraš proći. A žalbe i tužakanja i borba sa administracijom,,,,neće ti pomoći, samo ti mogu pomoći da još više popiz..š i na kraju ne napraviš ništa, a svoj tekući račun olakšaš, pa ćeš karticu moći provući (iz nekakve pristojnosti neću napisati gdje).

 

 

Ja osobno zagovaram i žalbe, tužbe, kao i obnove postupka - sve simultano. Nema se što izgubiti. Što se tiče pogoršanja garantiram iz svog iskustva da od dnevnih bolnica nema ništa - samo ležanje. Takva je sad situacija.

Prvi put sam bio na vještačenju u 5 mj.2007.- prof.nesp. 20% rat i 80% ostalo. Drugi put 2009.g.-40% rat i 60% ostalo. Od tada sam još tri puta bio na vještačenju radi povećanja omjera i odbili me prvi put - ja šutim; odbili me drugi put - žalim se Središnjoj, odbijaju, podižem tužbu Upravnom sudu, odbijaju; odbili me treći put - žalim se Središnjoj, odbijaju, podižem tužbu Upravnom sudu (ročište očekujem negdje 7-8 mjesec, no u međuvremenu zbog pogoršanja ću vjerojatno u lipnju ići po šesti puta na vještačenje (četvrti puta radi povećanja %-tka - rat).

Eto, to je moj savjet; napadam iz svih oružja dok još imam snage za to, dok skroz ne pobenavim!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

još jednom vas molim ako netko ima primjer Ustavne tužbe (zbog omjera rat - ostalo), dakle ne tužbe Upravnom sudu već Ustavnom sudu; da mi pošalje.

 

Kolega gorand mi je ponudio pomoć ali kako mu je laptop neispravan ( a sad nešto i e-mail; javlja mi grešku tj povratna poruka glasi: Diagnostic-Code: X-Postfix; Mailbox is full), nisam sasvim siguran da li ću tu pomoć moći i dobiti, bez obzira na njegovu dobru volju.

 

Možete mi poslati i na e-mail medeni66@net.hr

 

Pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Sada me muče drugi problemi,nalaz psihologa star skoro 2 godine i zadnji nalaz psihijatra star 2 mjeseca,što preporučate da ipak predam sve odmah ili da pravim nove nalaze,problem je opet što moram čekati red kod psihijatra i psihologa

Nalaz od psihologa vrijedi 6 mjeseci.Dok čekaš red kod psihologa obiđeš psihijatra svaki mjesec i pogotovo kad dobiješ novi nalaz od psihologa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija