Jump to content

Numeriranje računa po fiskalizaciji


DrAnte

Preporučene objave

Ako izdajem račune kod prodaje, tada svaki naplatni uređaj ima isti brojač.

E sad mene zanima što ako ja storniram neke račune preko istog naplatnog uređaja, tj. preko iste aplikacije, da li storno računi idu na isti brojač ili imaju svoj posebni?

 

Znači ako sam izdao račun za prodani proizvod i taj račun ima broj 100. Nakon toga idem stornirati račun za neki drugi proizvod koji sam prodao prije par dana. Da li će taj storno račun imati broj 101 ili će imati broj 1 (radi se o prvom računu koji sam stornirao te godine).

 

Zanima me kako ide pravilo numeracije u slučajuda se radi o fiskalnim računima, a kako ide ako se radi o računima koji nisu fiskalni (računi bez JIR-a, za uplate na žiro).

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

računi koji se naplaćuju gotovinom 1-n/1/1

računi koji se naplaćuju negotovinskom putem na transakcijski račun 1-n/2/0

0-nema naplatnog uređaja

storno računa je račun koji slijedi jedinstveni redoslijed broja računa 100,101,102...

propisan je minimalan sadržaj oznake broja računa, zato možete (za interne potrebe) dodati fakultativno i oznaku radi li se o stornu računa, računu za primljeni predujam, knjižnom odobrenju, knjižnom terećenju

ako storno računa, za isporuku iz npr. prosinca 2013. godine, bude izdan u siječnju 2014. godine moguće je da počinje s brojem 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija