Jump to content

Za isto djelo i kazneno i preksajno, jeli to moguce????


anonimno

Preporučene objave

Naime, u prosincu 2003. pri povratku iz Amsterdama na granicnom prijelazu kod Varazdina zatecen sam sa 3,4 grama marihuane i 1,3 grama hashisha (koji sam glupan). Uskoro sam u sijecnju 2004. bez prisustva, a na prijedlog ODO Varazdin osudjen na kaznu od 20 osobnih dohodaka, sto je 2600 kuna. Posto ne boravim u Hrvatskoj nije mi se dalo odlaziti u Varazdin na sud, a niti sam bio obavijesten o istome, te sam odlucio ne zaliti se i platiti kaznu.

Medjutim, prije neki dan saznajem da sam osudjen i na prekrsajnom sudu i to u travnju na kaznu od 5000 kuna. Medjutim, na stranu to sto je moj predmet isao expresno u inace vrlo sporom pravosudju :-? smatram da sam osudjen za djelo koje nisam pocinio.

Naime obrazlozenje presude:"...cime je postupio suprotno odredbi clanka 3. stavak 1.

kaznjivo po Clanku 54. stavak 3. Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga,

te mu se radi toga izrice novcana kazna u iznosu od 5.000 kn...", a doticni clanak glasi:

Članak 54. st.3." ako p r o m i č e izradu, posjedovanje, uporabu ili promet opojnom drogom"

Po mom shvacanju rijec "promice" znaci kao reklamira ili sl. Medjutim, ako je ista "droga" (stvarno sam opasan svercer) bila u mojoj torbi, te ju je pronasao carinik i ja je nisam nikom pokazao niti se hvalio istom, a niti sam imao namjeru... Kako sam je onda promicao???

Rok za zalbu je prosao u travnju, a ja sam tek saznao za sve prije neki dan. Znaci li to da mogu biti osudjen za djelo koje nema veze s mozgom, i to samo zato jer mi ne mogu suditi za isto djelo 2 puta, zato sto sam za posjedovanje vec osudjen na opcinskom sudu trebalo mi se prisiti bilo sto da bi se punio drzavni proracun, a neki sudac popravljao svoju statistiku rijesebih predmeta (da ne upotrijebim neku tezu rijec) :evil: :evil:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, moguće je da za isto djelo odgovarate i kazneno i prekršajno...

Moguće je i da su postupci išli expresno, jer su u oba postupka korištene mogućnosti koje pruža kazneni odnosno prekršajni nalog, i to je uobičajena primjena..

Ako ste nezadovoljni, koristite se izvanrednim pravnim lijekom, angažirajte odvjetnika u tu svrhu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je poznat slucaj covijeka (JA) koji je osudjen za posjedovanje manje kolicine narkotika pred opcinskim sudom, da bi ga poslije teretio i prekrsajni takodjer za posjedovanje, medjutim kad je preksajni sudac saznao da sam vec osudjen kazneno za isto djelo obustavio je preksajni postupak pod izgovorom da je nemoguce ikoga osuditi 2 puta za isto djelo :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija