Jump to content

Najam stana u kuci bez uporabne dozvole.


davoristra

Preporučene objave

Postovani,

 

Trenutno renoviram staru kucu sagrađenu 1920g te od kuce sa prizemljem i katom napravit cu stan u prizemlju i stan na katu.

Kako zato trebam samo prosirit za jednu sobu i kupatilo, i imam zato građevinsku dozvolu mislim da ce to bit brzo i lako.

 

Posto nemam u planu pitat i napravit uporabnu dozvolu, zanima me dali mogu jedan stan iznajmit i stavit postanare ili iznajmljivat turistima kao apartman bez uporabne dozvole?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani!

Da bi stan mogli iznajmljivati kao apartman trebate u uredu za turizam ishodovati rješenje o kategorizaciji ,koje se izdaje na temelju vlasničkog lista .

O tome da li trebate uporabnu dozvolu ili ne ovisi od kada datira Vaša građevinska dozvola

za rekonstrukciju objekta .

Legalno ne možete izdavati stan kao apartman bez spomenutog rješenja.Što se tiče

podstanara trebate se ograditi i upozoriti podstanare da nemate uporabnu dozvolu i da ulaze u podstanarstvo na vlastiti rizik.Nije rečeno da Vi trebate uporabnu dozvolu to

trebate provjeriti .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Po novom zakonu za kategorizaciju je potrebna uporabna dozvola za objekte prije 1968. Prije je bilo dovoljno uvjerenje s katastra da objekt postoji prije 68. U slicnom sam problemu jer je moj objekt van gabarita, postoji prije 68, te

mi nisu odobrili uporabnu. Sto dalje napraviti. kako uskladiti stvarno stanje s katastrom. Na ocevid su izisli bez ikakve obavijesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija