Jump to content

Molim pomoc


dalia

Preporučene objave

Ako mi itko moze pomoci sa informacijom, bila bih mu zahvalna.

 

Ima 2 mjeseca u stan nam je dosla sudska sluzbenica koja je radi odredenog dugovanja mog partnera popisala pokretnine, odnosno namjestaj.

Posto me uhvatila samu sa malom bebom na prepad (nisam znala da ce doci jer me partner propustio obavijestiti) pustila sam je u kucu, a posto nisam znala pravu vrijednost pokretnina, ona je sama procijenjivala i popisala skoro sav namjestaj u stanu.

Bila sam u soku, sa malim djetetom koje je plakalo i potpisala sam taj popis samo da ode sto prije van.

 

Tek naknadno sam procitala da je po clanku 128 ovrsnog zakona namjestaj izuzet iz ovrhe, odnosno da ne moze biti predmetom ovrhe!

 

I sad sam u cudu.

Kako je to moguce?

Ako se namjestaj ne moze ovrsiti, zasto je ta sudska sluzbenica sat vremena popisivala nas namjestaj?

 

Isto tako me zanima da li moze moje potpisivanje formulara sa popisanim namjestajem znaciti da sutra sluzbenici mogu doci zaplijeniti ono sto su popisali iako u zakonu izricito pise da namjestaj ne moze biti predmetom ovrhe?

Jesam li ja tim potpisom mozda dala privolu da se zaobide clanak 128 OZ?

 

Sto mi savjetujete da ucinim ako i kad mi se ponovo pojave na vratima.

Mogu li se pozivati na zakon?

I kod koga se mogu pozvati na zakon?

Direktno kod sluzbenika koji dodu zaplijeniti ili moram poduzimati neke sluzbene korake?

Jesam li duzna iduci put pustiti sluzbenike uopce u stan posto po zakonu ionako ocito nemaju pravo plijeniti namjestaj.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,nije vam dosao postar vec sudski izvrsitelj pa da razmisljate dali ste ili ne trebali pustiti da se obavi sudska sluzbena radnja,mogli ste vi i sprijeciti tako nesto ali bi snosili posljedice.

To sto je popisala pokretnine koje navodite neznaci da ce se sve plijenit,niti vas potpis u tome svemu puno znaci,osim da potvrdjujete zapisnik odnosno njegov sadrzaj.

Naravno da se nece plijenit one stvari koje su neophodne za svakodnevni zivot vas i vase obitelji.

Na zakonsku regulativu se mozete uvijek pozivati,podnescima,pravnim lijekovima,pozivom na broj pod kojim se vodi ovrshni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija