Jump to content

Pravila i obaveza policajca kod alkotesta


Ferd

Preporučene objave

Pozdrav,svima forumašima. Interesira me; sva prava koja imam prije no što pušem u alkometar,A isto tako koje radnje i obaveze su policajca,kod rada sa alkometrom?.....imam neke inf,,,da mora imati medicinske rukavice,mora imati i pokazati licencu rada na alkometru,molim pomoć tko zna sve,unaprijed zahvalan Lijep Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ti moraju objasnit sistem rada tj.kako da se puše, usnik stavljaš sam, čeka se 15 min od zadnjeg popijenog alkoholnog ili bezalkoholnog pića ili popušene cigarete, zapisnik se pročita i onda ga potpišeš ako želiš.Licencu ima u postaji kao i potvrdu o baždarenju.Na ovo dvoje se možeš samo žalit kad dobiješ prekršajni nalog, nakon puhanja ili odbijanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,svima forumašima. Interesira me; sva prava koja imam prije no što pušem u alkometar,A isto tako koje radnje i obaveze su policajca,kod rada sa alkometrom?.....imam neke inf,,,da mora imati medicinske rukavice,mora imati i pokazati licencu rada na alkometru,molim pomoć tko zna sve,unaprijed zahvalan Lijep Pozdrav,

 

 

Sivko ti je lijepo objasnio,ja ću se samo nadopunit pošto sam nekad radio taj posao,licencu ti nije dužan pokazati ni jedan policajac,a ti se možeš žaliti pa ćeš naknadno preko PP dobiti broj licence,ali u današnje vrijeme niti jedan policajac to ne radi ako nema licencu,odkuda ti ova informacija za medicinske rukavice,malo smiješno zvuči,a kod alkotestiranja postupak ti je objašnjen,jedino te policajac kod ispunjavanja zapisnika pita želiš li vaditi krv,a to dosta građana nezna ,tražiš li vađenje krvi,krv se vadi u domu zdravlja ili bolnici,a analiza se vrši u centru za krim vještačenja,i ako ti pokaže da imaš alkohola u krvi,to ti je dodatnih cca 1000 kuna,pošto plaćaš sam iz svog džepa ako je nalaz pozitivan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ti moraju objasnit sistem rada tj.kako da se puše, usnik stavljaš sam, čeka se 15 min od zadnjeg popijenog alkoholnog ili bezalkoholnog pića ili popušene cigarete, zapisnik se pročita i onda ga potpišeš ako želiš.Licencu ima u postaji kao i potvrdu o baždarenju.Na ovo dvoje se možeš samo žalit kad dobiješ prekršajni nalog, nakon puhanja ili odbijanja.
Hvala na brzom odgovoru, a sad gsp,sivko u cjelosti opis što mi se sve desilo i zašto ima smisla da sam to vas pitao,idemo redom; u ožujku 2012,u vožnji na skuteru sam bio zaustavljen od samo jednog samog policajca u autu,klasični postupak,dao osobnu,vozačku. i dotični bez ikakvog upoznavanja o postupanja alkotestu da mi da pušem,i imao sam 1,4 promila,i potpisao zapisnik,koji nisam niti pročitao niti mi pročitano,vozačku mi je oduzeo i skuter sam gurao do doma.Platio uredno kaznu i nisam se žalio,kazna je bila 3000kn,i 9mj oduzimanja za skuter kategorija,od strane policajca,na sudu mi je prepolovljena kazna,jer nisam nikada kažnjavan vezano u prometu i alkoholu, nisam upitan kod zapisnika dali želim da vadim krv, prijatelji su mi mnogi rekli trebao sam nepotpisati jer je on bio sam u vozilu i ništa me sa ničim nije upoznao,to se desilo u 3mj,2012g. Sve sam uredno platio. E,sad dolazi što mi se dogodilo, u 9mj,2012g, u vožnji sa autom sam zaustavljen,od mjesta caffe bara, nakon jedne minute,od strane policije,oni su inače i bili u svom vozilu parkirani blizu caffe bara,i mogli sve da vide,i klasični pristup,dao vozačkui osobnu,pitali me dali sam popio ,ja sam rekao da jesam oko 6 dcl,vina unazat par sati gdje sam i proveo u caffe baru,bez upoznavanja odmah su tražili da pušem,ja sam odbio i zatražio da idemo u Bolnicu jer je ona udaljena oko 250metara,nisu htjeli,napravili zapisnik inisu mi niti pročitali a nisu mi ni dali da ja pročitam,samo su rekli da če mi oduzeti dozvolu,na 12 sati i isključiti iz prometa,ja nisam potpisao htijeti,oduzeli su mi dozvolu i dali taj zapisnik i otišli,a u njemu pisalo da sam sa svime bio upoznat ,a što nisam,i da sam odbio potpisati.Došao mi je poziv za sud i dolazim kod istog suca kojeg sam bio za skuter,i dobio sam istovremeno optužni prijedlog,u kojem piše da sam se odbio alkotestiranju i da za vrijeme vožnje nisam noču imao upaljena svjetla,moj automobil ima automatsko paljenje i gašenje.Tu noč nije nitko spominjao svijetla!nigdje se nespominje da sam i zatražio da mi se vadi krv,neznam što da radim za par dana moram na sud,onaj tko više zna neka mi pomogne, unaprijed se zahvaljujem,.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..,ja sam odbio i zatražio da idemo u Bolnicu jer je ona udaljena oko 250metara,nisu htjeli,napravili zapisnik inisu mi niti pročitali

Zapisnik između ostalog kaže ovako (valjda imam pravi)i

 

Osumnjičenik je izjavio da alkoholna pića, opojne droge i lijekove: a)nije konzumirao, b)je konzumirao i to _________________________________________________________________________________________________________________. ( navesti točnovrijeme, koliko i koja pića, droge i lijekove je konzumirao )

 

Osumnjičenik je upoznat s uputama o načinu uporabe uređaja i postupkom ispitivanjate

:1. a) prihvaćaispitivanje, b)odbija ispitivanje

;2. nije postupio po uputamapolicijskog službenika, odnosno tvorničkim uputama proizvođača uređaja

;3. nije mogao biti ispitanzbog zdravstvenih razloga;

4. a) poriče rezultateispitivanja i zahtijeva stručni pregled - uzimanje krvi i urina radi analize, b) ne poriče rezultate ispitivanja.

 

broj 4 kaže prvo ispitivanje pa vađenje.U starom iz 2008 bila je i toč-5 kojom se odmah moglo tražit vađenje.

Za ostalo se žali.Tu ti je pravilnk čl.24

http://www.propisi.hr/print.php?id=8706

 

Mene zanima ako netko ima skoro iskustvo sa Visokim prekršajnim sudom u Zg koji odlučuje po žalbama.Istu sam uputio pa me zanima kad će stići odgovor otprilike.Radi se naravno o alkoholnom prometnom prekršaju,odbijanje alkotesta. Hvala.

Za par ili više mjeseci.Bit ćeš obaviješten.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija