Jump to content

Prava sina poginulog branitelja


willow099

Preporučene objave

Poštovani,

 

sin sam nestalog (kasnije - ekshumiranog) hrv. branitelja i dobio sam rješenje od ministarstva (MOBMS) o opčoj nesposobnosti za rad koja je nastupila prije 26-te godine života.

Zanima me koja prava ostvarujem tim rješenjem i gdje ih trebam podnijeti.

 

Unaprijed zahvalan svima koji mi mogu pomoći savjetom.

 

Willy

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje o Općoj nesposobnosti za rad bi trebao biti dokument koji izdaje HZMO nakon procjene radne sposobnosti, a ne MOBMS.

A što se tiče prava, imate ih dosta, a na ovom linku ćete naći ono što vas zanima (ZOPHB nije dugačak i kompliciran pa ćete brzo pronaći koja prava možete ostvariti).

 

http://www.zakon.hr/z/325/Zakon-o-pravima-hrvatskih-branitelja-iz-Domovinskog-rata-i-%C4%8Dlanova-njihovih-obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Lijepi pozdrav svim dečkima (i curama),

 

kao što sam napisao još 18.03.2013., od tada pokušavam ostvariti pravo na obiteljsku invalidninu temeljem psihičkih i fizičkih bolesti koje vučem od svoje 12-13 godine i čiji su simptomi progresivno eskalirali zadnjih 10-ak godina tako da sada ne mogu niti izaći iz kuće.

Moje pitanje za sve sa iskustvom;

- Do sada sam bio 5 puta na PLP-u, (da, PET zasebnih PLP-a), koji su svi odredom opsežno napisali da sam STVARNO bolestan, nesposoban za rad, itd., itd,... Ali svaki puta sam dobio rješenje tipa; NEDOVOLJNO OBRAZLOŽENO!!??

- NAPOKON poslije 5-og PLP-a, krajem ove godine dobivam poziv za 1. vijeće DLP-a.

Zanima me što mogu očekivati sada nakon svih tih komisija pošto nisam branitelj (otac je poginuo kao dragovoljac dok sam bio maloljetan) a pravo ostvarujem temeljem zakona o pravima članova obitelji poginuloga branitelja (u kojem stoji da pravo imam ukoliko je bolest nastupila za vrijeme školovanja - A NASTUPILA JE)

Imam SVE dokumente koji se traže (zakonom) i sada ne znam što mogu očekivati i koliko još toga...

 

Hvala svima kojima će se dati nešto napisati.

 

Želim svima sretne blagdane,

Willy

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

sin sam nestalog (kasnije - ekshumiranog) hrv. branitelja i dobio sam rješenje od ministarstva (MOBMS) o opčoj nesposobnosti za rad koja je nastupila prije 26-te godine života.

Zanima me koja prava ostvarujem tim rješenjem i gdje ih trebam podnijeti.

 

Unaprijed zahvalan svima koji mi mogu pomoći savjetom.

 

Willy

Svakako, potražite informacije u HZMO, i u Uredu državne uprave u vašoj općini.

 

;-)

 

Pukušajte i sa odvjetnikom (prložiti dokumentaciju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako, potražite informacije u HZMO, i u Uredu državne uprave u vašoj općini.

 

;-)

 

Pukušajte i sa odvjetnikom (prložiti dokumentaciju).

 

Mislim da se nismo razumjeli... :S

Mene zanima da li netko zna što mogu očekivati na 1. DLP-u nakon 5 zasebnih PLP-a?

Ukratko, drugi dio pitanja iz posta #5...

 

Zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija