Jump to content

Obilazenje na pjesackom - pojasnjenje molim


gsxrsoma

Preporučene objave

Obilazio sam automobil na pjesackom prelazu(selendra nigdje nikoga, niti sam ikoga ugrozavao) to su decki vidjeli i napisali sljedeću kaznu za koju vas tražim pojašnjenje

 

Prema čl 72 st 2 ZSPC-a dobio sam kaznu od 3000kuna

 

E sada malo dolje piše ovo

 

Okrivljeniku se temeljem članka 228.stavak 4 Prekršajnog Zakona izriče zabrana upravljanja B kategorijom na 3 mjeseca

 

Isto tako čl.228 st.3 500 kuna troskova suda

 

Nije mi jasno ovo u vezi zabrane upravljanja vozilom jer u Prersajnom zakonu nigdje nepise vremenski rok i na koju je fora upisano ta 3 mjeseca?

 

Molim vas pomoc i sta bi vi na sudu rekli?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema "količine" mjera u prek zakonu, regulirano je drugim propisom.Mjera za vaš prekršaj je do 3 mjeseca ali policija piše uvijek 3 mjeseca.Na visinu novčane kazne kao i vrijeme zabrane žačit ćete se sudu koji će donijet presudu o visi kazne i trajanju mjere koja će ukoliko bude donesena vrijedit tek kad o tome dobijete obavijest od policije bez obzira na pravomoćnst presude.

500 kn je policijski trošak izdavanja prekršajnog naloga.Kako će žalba ići sudu od će donijet odluku o plaćanju njegovih troškova (cca 200 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad na snagu od 1.4. stupa novi zakon o prometnim prekrašjima.spominje se i nagodba sa sudcem i sl.

 

kako to može utjecati na moj prekršaj i dali taj zakon kači mene?

Prekršajni zakon a ne o prometnim prekršajima.Po novome će mjera bit od 1 mjeseca do 2 godine pa bi se tu možda moglo što uštedjet ali treba donijet i koliko je za koji prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
...da kazem da mi jos nista nije doslo od policije ni suda,a ni nemora haha xD...

 

Bez brige - stići će.

 

...u međuvremenu sam promjenio i prebivalište jel to ima ikakvog utjecaja mozda?

 

Svaku promjenu adrese prebivališta dužni ste prijaviti, inače se izlažete opasnosti da se dostava obavi putem oglasne ploče, pa nećete ni znati je li se i što odlučilo. Zapravo, možda to već i jeste tako :zbunj:. Kada ste promijenili prebivalište?

 

...jel zastara 4 godine i dalje?

 

Obzirom se postupak vodi prema odredbama PZ iz 2007., apsolutan rok zastare iznosi 4 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...cemu onda pisanje prigovora ako ce donijeti presudu bez mene??

 

To je mogućnost, nije i pravilo. Ako će mu sve biti jasno iz dokumentacije, može procijeniti da mu vi niste neophodni za donošenje odluke.

 

...to ako mi i dode onda cu se opet zalit...kao imam pravo pisati prigovor al ce to sudac donijet bez mene,je da mos mislit...

 

Nakon odluke suda, mogućnosti žalbe više neće biti. Jedino izvanredni pravni lijekovi, za koje pak moraju biti ispunjeni zakonski uvjeti.

 

...icu kod njega i trazit kaznu zatvora zato sam i pisao prigovor kako on zna napamet zasto sam ja pisao prigovor?

 

Polako, Gsxrsoma - nema potrebe za ljutnjom. Svi ovdje daju dobronamjerne savjete, a ako mislite da ćete s ovakvim stavom kod suca uspjeti nešto napraviti, odmah da vam kažem - da, dignut ćete mu živac, pa će vas lijepo "oderati" žešće!

 

Sud iz sadržaja prigovora vidi zašto ste ga i pisali. Tada taj sadržaj stavlja u kontekst pribavljenih dokaza, i ako su mu stvari jasne, donosi odluku bez vas. Ako pak ima nekih nedoumica, tada vas zove da ih pokuša razjasniti do kraja.

 

Pratite poštu i strpljen - spašen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cemu onda pisanje prigovora ako ce donijeti presudu bez mene??

 

to ako mi i dode onda cu se opet zalit...kao imam pravo pisati prigovor al ce to sudac donijet bez mene,je da mos mislit..

 

icu kod njega i trazit kaznu zatvora zato sam i pisao prigovor kako on zna napamet zasto sam ja pisao prigovor?

Policija je napisla svoje iz kojeg je vidljivo obilježje prekršaja.Prigovor je dan da se u selendri može pretjecat vozilo ispred pješačkog ili da nije neki veliki prekršaj obzirom na gustoću motornog i pješačkog prometa?Ili se samo traži smanjenje kazne?Pročitat će i jedno i drugo i valjda mu je jasno kako će odlučit.A prigovor služi i da mjera/kazna iz prekršajnog naloga nakon 8 dana ne postane i pravomoćna.Rekoh da nije nužno da sud pozove na saslušanje jer je prekršaj čist osim ako se u prigovoru prekršaj ne negira.I nema zatvorske kazne za taj prekršaj.

I u prvom postu je napisan čl.72 a za pretjecanje na/ispred pješačkog je čl.74.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od mene tu kaznu nemogu naplaiti jer nisu u mogucnosti a ja cu kaznu zamjeniti ili radom za opce dobro ili slobodno u zatvor.ionako sam nezaposlen bez imovine

 

u prigovor policiji(2 primjerka u roku 8 dana) nisam napisao apsolutno nista nego sam ulažem prigvor.nije policija ta koja saslusa sta ja imam za reci nego sud

 

hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 236.(1) Prigovor sadrži:

1. naznaku prekršajnog naloga protiv kojeg se podnosi i tijela kojem se podnosi,

2. ime i prezime podnositelja i njegov potpis,

3. osnov zbog kojeg se prigovor podnosi,

4. obrazloženje, ako se prigovor podnosi samo zbog izrečenih odnosno primijenjenih prekršajnopravnih sankcija.

(2) Prigovor koji je pravodobno podnijela ovlaštena osoba odgađa izvršenje prekršajnog naloga.

 

Policiju uopće na zanima što ćeš objašnjavat sucu niti te ista saslušava.Prigovor se šalje policiji zbog stavka 2.

 

Tvoj novčanik i tvoja vozačka.A možda ti netko (od 1.1.14) ne produži vozačku ili prometnu ako se kazna ne plati :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

dobio sam odgovor suda...

 

1000kn kazne odjednom ili 1500 u tri obroka.nema oduzimanja vozacke

 

imali se smisla zaliti na visoki sud i traziti zamjenu kazne za rad na oopce dobro ili barem dio da platim dio da radim?

 

i ono glavno moze li visoki sud to odbaciti i nabiti mi jos vecu kaznu nego sto sad dobih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

druže moj da ja na ovakve stvari trošim živce odavno bih u ludari bio.posaljem prigovor i na to zaboravim dok nedođe "nešto", a uostalom imam iskustva sa sudom od tih kaznica tak da me to uopce ne tangira.

 

i nije lose ni za mene ni za državu...oni nešto dobili od mene a ja platio 3x manju kaznu i vozačka mi ostala.

 

ali lekcija naučena pa takve gluposti više neradim i pazim malo više

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija