Jump to content

Sudski spor zbog neisplate godišnjeg odmora

missG

Preporučene objave

Pozdrav,

u nezavidnoj sam situaciji. Naime, bivši poslodavac mi je 3 dana prije istekao ugovora o radu rekao da isti neće biti produžen i da normalno odradim preostale dane. Radila sam na ugovor 3 mjeseca. U tom periodu ja sam ostvarila nekakav godišnji koji mi on mora dati iskoristiti, produžiti ugovor za toliko dana ili isplatiti. Pošto se ništa od navedenog nije desilo, tražila sam isplatu na što je rekao da neće. Pokrenula sam zahtjev za ostvarivanjem prava i uzela odvjetnika. On im je dao rok od 8 dana da podmire dugovanje, na što se oglušio, iako je rečeno da će ipak biti plaćeno. Riječ je o 661,00 kuna što nije puno, no u današnje vrijeme i jest puno, ne računajući iznos koji sam već platila za slanje zahtjeva.

Da li vrijedi zbog te svote pokretati sudsku parnicu ili ga prijaviti Inspektoratu?

Druga stvar, riječ je o jednome Udruženju koje je član Hrvatske obrtničke komore, a predsjednik koji ne želi isplatiti je član i Nadzornog odbora iste Komore. Razmišljam i o tome da ga prijavim na Sud časti.

bila bih zahvalna ukoliko bi mi mogli dati savjet što činiti dalje?

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija