Jump to content

otkaz


vjekoslavv

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

imam slican problem, tj slucaj da mi je poslodavac zakljucio radnu knjizicu na drzavni praznik(neradni dan) i naveo da je to moj posljedni dan otkaznoga roka, cime je prekrsio ZOR koji se poziva na Zakon o obveznim odnosima u clanku 300. u kojem stoji da ako posljedni dan otkaznoga roka pada na drzavni praznik da se rok pomice do slijedeceg prvog radnoga dana.

 

 

 

Sad me zanima, ako me poslodavac zbog krivog izracuna rokova i vrati na posao(stavljeno u ZPP), jer je previd ocigledan, hoce li to biti samo na jedan dan, da se odradi navodni otkazni rok do kraja ili se cijela prica vraca na pocetak, pa ako me se zele rijesit, moraju ponovit cijelu proceduru otkazivanja ugovora?

Pretpostavljam da ukoliko poslodavac i uvidi da je pogrijesio u mome slucaju da imam pravo na naknadu place od dana xx kad je zakljucio radnu knjizicu do dana kad sam vracen na posao.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam slican problem, tj slucaj da mi je poslodavac zakljucio radnu knjizicu na drzavni praznik(neradni dan) i naveo da je to moj posljedni dan otkaznoga roka, cime je prekrsio ZOR koji se poziva na Zakon o obveznim odnosima u clanku 300. u kojem stoji da ako posljedni dan otkaznoga roka pada na drzavni praznik da se rok pomice do slijedeceg prvog radnoga dana.

 

 

 

Sad me zanima, ako me poslodavac zbog krivog izracuna rokova i vrati na posao(stavljeno u ZPP), jer je previd ocigledan, hoce li to biti samo na jedan dan, da se odradi navodni otkazni rok do kraja ili se cijela prica vraca na pocetak, pa ako me se zele rijesit, moraju ponovit cijelu proceduru otkazivanja ugovora?

Pretpostavljam da ukoliko poslodavac i uvidi da je pogrijesio u mome slucaju da imam pravo na naknadu place od dana xx kad je zakljucio radnu knjizicu do dana kad sam vracen na posao.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

 

 

Neće te vratiti na posao zbog tog jednog dana.

Ako ti je otkazni rok skraćen, imat ćeš pravo na naknadu plaće za taj jedan dan.

Sam otkaz nije nezakonit jer ti je otkazni rok krivo obračunat. Povreda prava na otkazni rok povlači samo odgovornost za naknadu plaće za te dane otkaznog roka koji su ti trebali biti priznati i ne utječe na valjanost samog otkaza. Za opravdanost otkaza bit će mjerodavni razlozi zbog kojih si dobio otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam pitanje na istu temu. Imam ugovor na određeno koji traje još par mjeseci. Po ugovoru sam jedno, a činjenično me i poslodavka i šefica spriječavaju da radim taj posao i stavile su me na sasvim drugo radno mjesto koje s tim za koji sam potpisala ugovor veze nema i za koje treba samo trogodišnja srednja škola. Svaka "fura" svoju priču, kao nisu mi rekle da ne smijem raditi svoj posao ali moram i ovaj. (a taj koji sad činjenično radim je 8h dnevno, pa ne znam kad i gdje bi trebala raditi taj drugi posao, a i nemam ni materijale, ni podatke, ni računalo, ništa što mi je potrebno) Ja sam probala usmeno to s njima dogovoriti, no dobila sam prijetnju otkazom. Namjeravam uskoro to i na pismeno im dostaviti (kao i vlasniku tvrtke za kojeg mislim da uopće nema pojam što se događa). Ako mi daju otkaz - što mogu poduzeti?

 

P.S. S tim da je moja struka zaštićena zakonom u kojem piše da mi se moraju osigurati pomoć, radna sredstva, ne smije me se dovoditi u nepovoljan položaj zbog obavljanja tog posla, i sl. A poslodavac ima viziju "moram te imati, ali ionak nemaš to kaj raditi, pa šljakaj u pogonu"...

 

Neki savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija