Jump to content

Optuzen za razbojnistvo a nisam kriv


vrb

Preporučene objave

Prodavacica koja mi je susjeda je rekla da sam ju ja opljackao zavrsio sam na policiji dokaza nikakvih nema kao trazili su jaknu i oruzje puska neka a na kameri je covijek zamaskiran i samo m use oci vide smedje boje kakve i ja imam a jos je auto cekao razbojnika a za to nisu nista istrazili to a ukradeno je 1500 kn ja sam za to vrijeme doma spavao na policiji su me ispitivali 10 sata da bi ja nakon tolkog pritiska rekao lazno priznanje kako sam ja to napravio samo da me puste na miru nisam imao tamo nikakvog odvjetnika poslje toga sam se nasao sa odvjetnikom on je rekao da sve sta sam tamo rekao nista ne znaci kod istraznog sudca problem je jedino sta inspektorica tvrdi da je bila u mojoj kuci dok sam ja spavao to je bilo poslje pljacke sat dva da mene nie bilo a ja sam spavao i jos sam i rekao kako sam cuo da netko zvoni jer sam cuo psa kako laje al sam nastavio spavat a ja sam reko da mi baba bila doma a oni kazu da to nie vjerodostojan svjedok jer je u rodu sad neznam sta da radim treba mi pomoc hitno ja imam 20 god jos sam pod pracenjem socijalnog radnika s njim sam se i nasao taj dan kad je to bilo al popodne kad je pljacka vec izvrsena bojim se za zivot jer sam vec nevin osudjen zbog dilanja a cura je povukla iskaz na sudu a sud to nie prihvatio i okrivili su me sad neznam sta ce bit sa ovim slucajem trebam hitan odgovor a to je ducan odma 200 metara od kuce nema smisla nikakvog u shoku sam imam 20 god zavrsenu srednju skolu normalan sam dobrica od covijeka al ocito baksuz a od papira sam samo potpiso da sam osumnjicenik okrivljenik nista drugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh,i moj muz je optuzen za razbojnistvo ni kriv ni duzan,samo zbog izjave jedne ljubomorne zenske,ali on nije nista priznao,jer nema sta priznati,iako su njega na policiji i tukli,a nit je ikad optuzen za ista,no,njega drze u istraznom vec drugi mjesec bez ikakvih fizickih dokaza,samo zbog tudih lazi i zato sto je stranac i uopce ne uvazavaju to sto je on ozenjen samnom koja sam hrv.drzavljanka,no,kao sto vam je vec savjetovao Stradivari,nadite si jako dobrog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja majka je pricala sa zenom ona je rekla da ne tvrdi sto posto da sam to ja i da je to rekla policiji a dokaza nema osim mog priznanja di su me gnjavilii pitali di je to i sve ja sam reko zapalio sam sve i sebe i sve to jer sam poludio nisam bas normalan ocito :/ i sta mogu ocekivat u najgorem slucaju prepad puskom u trgovini i uzeto 1500 kn a na kameri se ne vidi nista od lica covieka samo oci znaci tip je zambudan totalno ljudi pomozite neznam sta cu sa zivotom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da znam covjece al van logike i razuma je nekog optuzit bez dokaza i jos imam socijalnog radnika s kojim sam se vidio taj dan kad sam se probudio i on zna da sam spavalica zesca d o12 13h da spavam hehe :) i oni su na mojoj strani a odvjetnika cu uzeta a da to je malo glupo kao jer je u rodu nemoze bit vjerodostojan svjedok a neznam place mi se a zivi mi se neda mi se zavrsit sa psihopatima iza resetaka a ako me i okrive kolko se u

prosjeku dobije za ovako neki slucaj ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam to da nego ono nema dokaza nikakvih osim tog mog priznanja pred policijom koji sam dao u shoku i nevjerici samo da me puste vise ca po meni to nema smisla to je ono koda ja vidim nekog da je ubio nekog kazem to je bio djuro a kasnie kazem da sam se za**** da sam pobrko to je ono istraga sa rupama a inace sam ko mali imao adhd poremecaj a pise da takve osobe lako preuzimaju krivnju na sebe mada mi to nista ne znaci kad su mi makli taj program u 7 raz osnovne skole a kolko se u prosjeku dobije za tako neko sitno razbojstvo zatvora i dal kazna moze bit veca jer sam vec prie osudjen za posjedovanje i dilanje trave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po meni je onda naibolje kad ti zele smjestit laz da lazem i kazem da sam to napravio zapalio sve dokaze i naibolje cu proc jer ocito da na ovom svijetu s lazi se naibolje prolazi il da tupim po ovome kako je stvarno istinito pa ce sudac rec da lazem i dobit cu 10 god za nistaaa lud sam neznam sta cu :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i on zna da sam spavalica zesca d o12 13h da spavam hehe :) i oni su na mojoj strani

On može bit svjedok ali sa 100%-tnom sigurnošću ne može tvrdit da si taj dan spavao jer te nije vidio u vrijeme razbojništva.

 

.. kolko se u prosjeku dobije za tako neko sitno razbojstvo zatvora i dal kazna moze bit veca jer sam vec prie osudjen za posjedovanje i dilanje trave?

Zavisi od slučaja i suca.Pošto si kažnjavjan (vjerovatno kazneno) kazna može bit minimalno propisana ali bez smanjenja ali i veća od minimalne uz neko zakonsko smanjenje.Dok ne dođe optužnica na sud koja će bit i potvrđena nemaš brige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dal mi sta ide u prilog ako radim kao olakotna okolnost socijalni radnik kaze da se ne brinem nista a nisam kazneno nikad samo imam to pracenje socijalnog zbog tog dilanja kao al me strah jer sam debil ocito glupson koji nie mogo izdrzat 48h dolje i sad che cu platit svoju glupost jako a sta nitko bas nemoze rec naprimjer kolko se dobie ja se bojim da ne odem 5 god zbog malog ducancinca ako me i okrive i dal me se moze drzat u kakvom pritvoru do presude il sam na slobodi dok sud ne kaze da sam kriv

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a da jer je on mene gnjavio di je jakna ja kazem neznam di je sta ja znam zapalio sam je i jaknu i sve i reko da ja sam puco iz pistolja a na slici je bila puska sad saam sebe grizem koja sam budala mogo sam tamo 48h i zaboravit sve al ne ja ni nemogu izdrzat 10 sati psihickog malteretiranja heh a kaze i moj radnik ne brini ne razmisljaj o tome odi radit i sve normalno a mozda se nece nista ni desit a kuzis zena nie ni rekla da je sto posto sigurna sda sam ja samo me navela a ja sam se isprepadao i omda cim sam dolazio u postaju mi bilo zlo od prijasnje gnjavaze jos mi decko sta sam ga sreo u sub vani sta je bio samnom na prepoznavanju kao govori nes da su nasli pravog pljackasa a valjda bi ja onda to saznao il me coviek sprda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrb, molim te ako već i dalje pišeš traktate nad svojom sudbinom, koristi interpunkcijske znakove. Ovako treba čitati kao da čitam klinasto pismo. Dakle, upotreba točke, zareza, uskličnika, upitnika-obvezna.

 

Drugo, ne trči pred rudo i ne traži da se ovdje gleda u kristalnu kuglu. Nisi u istražnom zatvoru već si na slobodi, što je dobro.

 

Treće, kad (ili bolje ako) dođe optužnica, znat ćeš kakve dokaze imaju protiv tebe i koji je prijedlog sankcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prodavačica ,susjeda..

proizilazi ,dobro vas poznaje ...kako hodate,govorite...

teško da će njen iskaz biti neuvjerljiv na sudu

 

ako sam dobro shvatio, postoji i video snimak ,na kome se ne vidi lice izvršioca.

ovo je možda slamka spasa ,ukoliko se bitno razlikujete vanjskom fizionomijom od izvršioca k.djela

može se tražiti forenzčko vještačenje snimka preko kojega se odredjuje visina i orjentaciona težina pa se vrši poredjenje sa vama...malo je poskupo pa ako zaista niste izvršilac onda to predložite i to je to,troškove će država naknaditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a da ma nie ona rekla da sam to sto posto ja neko da sam mozda nit je davala kakvu izjavu sa odvjetnikom nego su me na foru murijaci isli dizat a sad mi je frend isto dolje jer sam reko da sam se taj dan nasao sa njim tako da ono samo postoje indicije ako se na temelju toga sudi onda smo ko u srednjem vijeku po meni imam osjecaj da ce cieli slucaj otpast mada sam osudjen za dilanje a isto bio nevin al tad je bio dokaz kao ta trava sta je nadjena a ovdje nema niceg osim snimke i policije koja brie da sam to ja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Prvo i osnovno - ono što ste rekli pred policijom ne znači apsolutno ništa. Ali zato ne pišete niti riječi o tome kako ste se izjasnili o terećenom kaznenom djelu pred državnim odvjetništvom?! Jer tzv. prvo ispitivanje okrivljenika pred DORH-om jeste dokaz. I njime si zapravo određujete sudbinu u daljnjem tijeku postupka.

 

Druga stvar - plastično oružje nije oružje, samim time teretit će vas za čl. 230. st. 1. KZ-a - dakle osnovni oblik djela, za koji je propisana kazna zatvora u trajanju od 1-10 godina. Kod ovog djela uvjetna osuda može se izreći, ali imajući u vidu vaš izvadak iz kaznene evidencije, nema šanse da vam je izreknu. Čak niti djelomična uvjetna osuda (koja je isto moguća), smatram da neće doći u obzir, jer uz vaš izvadak iz KE (ozbiljno djelo dilanja), treba imati na umu kako je ovdje opet riječ o ozbiljnom kaznenom djelu, i kakva bi se onda poruka poslala društvu da sad završite sa djelomičnim uvjetom? A i vi očito niste naučili se pameti. Ali vrijedi probati, međutim za tako nešto morat ćete sve potpuno priznati, a kolko vidim to ne dolazi u obzir.

 

Treće i najvažnije - angažirajte odvjetnika, po ovome što ste napisali, ispada da dokazi i nisu baš kristalno čisti, pa postoji dobra osnova za obranu. Ovu prodavačicu treba dobro ispitati da se točno izjasni o vama kao mogućem počinitelju, odnosno na temelju čega ona baš vas smatra počiniteljem, jer je počinitelj bio maskiran. Tu treba "piliti" na široko i na dugačko, dovesti je u nesigurnost i kontradikciju. Za alibi vam trebaju svjedoci, pustite vi ove priče o vašoj "babi" kao subjektivnom svjedoku (naravno da je subjektivna), ali to će sud procijeniti, nitko drugi (pogotovo sada kada su dokazi kontra vas klimavi). Što se snimke tiče, imate mogućnost tražiti tzv. biometrijsko vještačenje (na to je Lauferis mislio), koje će usporediti biometrijske karakteristike osobe na snimci i vas, što bi vas moglo isključiti kao mogućeg počinitelja, ako je recimo osoba na snimci "Hulk", a vi "Spiderman", ili je ta osoba "dvometraš", a vi "metar i žilet", što se konstitucije tiče.

 

I niste napisali, jesu li našli plastičnu pušku ili ne? I novac? Kolko vidim, baš i nemaju jak slučaj, iskaz prodavačice koja misli da ste vi počinitelj, te snimku smeđih očiju. Prilično nategnuto, al opet sve zavisi što ste rekli u ispitivanju pred DORH-om - s tim iskazom ste si moguće zapečatili sudbinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na saslusanju sam se izjasnio da nisam kriv i da sam to priznao pred prisilom da nisam vise mogao izdrzat tamo da sam jedva cekao otic van jer je jos bio i vikend,a dokaza nema ni novaca ni oruzja po meni se cini da nece bit nista od toga jer krivnja se nemoze dokazat i da zavrsim na sudu dobar odvjetnik bi me izvukao kontra logike bi bilo da nekog okrive bez nekih dokaza van ljudskog razuma.a i ne kuzim cekaj malo zavrsis na policiji ne nadju nista i maltretiraju bezveze samo me zanima dal je to kod nas tako samo il je u drugim drzavama jer ovo nase je sve cirkus samo gledaju kako ti uvalit nesto .i jos da kazem da sam mladji punoljetnik imam 20 god i socijalnog nadzornika i ovo za dilanje su me optuzili kad sam bio maloljetan,ovo je prvo djelo koje me zele oteretit kao mladjeg punoljetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste se na opisani način branili na prvom ispitivanju, imate velike osnove za uspješnu obranu. Dakle, nema nikakvih materijalnih dokaza (plastična puška, novac koji ste otuđili, maska, otisci prstiju ili genetski materijal na mjestu počinjenja), nema svjedoka očevidaca, budući je počinitelj bio maskiran - ako se doista čitav predmet temelji na, ponavljam, iskazu blagajnice koja misli da ste vi počinitelj (osim ukoliko vas je prepoznala po govoru - naime, postoji i tzv. audio prepoznavanje) te na snimci smeđih očiju, to je u najmanju ruku neozbiljno i neodgovorno. Ali ide vama u prilog. Svakako angažirajte odvjetnika kaznenjaka. Postupak policije je nažalost normalan, s obzirom na vaš izvadak iz KE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija