Jump to content

Uvažena tužba protiv Mirovinskog-omjer rat-mir


faraon

Preporučene objave

Poštovani moji suborci, evo da vam samo priopćim, da je moja tužba protiv mirovinskog, nakon tolikog čekanja uvažena, a svoj osjećaj ne mogu vam opisati.......kao da sam se izborio za sve svoje kolege....kao da sam se nakon toliko godina uspio izvući iz neprijateljskog okruženja. Sad sam opet u stroju, na provoj crti, moćniji od onih preko, kao da bih neprijatelja mogao sam gurnuti na rezervni položaj, ako ne i dalje.........

mirovinsko će napokon morati pokleknuti, a da ne kažem da će oni koji su me ponizili, napokon morati pogledati me u oči i reći iz kojeg razloga me poniziše........Gdje je taj gosp. "T" koji se igra ljudima i baca im u pijesak u oči.......

 

Ponovno vještačenje........ gdje će oni svaku svoju glupu i namjernu pogrešku morati mi objasniti.....Omjer koji mi je dan od Mirovinskog, 60% rat- 20% u svezi obaljnja polsova u MUP-a, okrenuše oni u parku pakla na Trešnjevci u 20% u svezi rata a ovo ostalo tko te šljivi....

Nadam se da sam uskoro licem u lice sa svojim egzokutorima....

I oprostite mi vi moji dragi prijatelji koji ovo čitate, jer svašta sam prošao u ovo nekoliko godina, od nagovaranja da prihvatim meni lošije rješenje, do glupih obećanja da ću traženim pogoršanjima doći do nekih većih postotaka tokom godimna života....

Pozdrav svima.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani moji suborci, evo da vam samo priopćim, da je moja tužba protiv mirovinskog, nakon tolikog čekanja uvažena, a svoj osjećaj ne mogu vam opisati.......kao da sam se izborio za sve svoje kolege....kao da sam se nakon toliko godina uspio izvući iz neprijateljskog okruženja. Sad sam opet u stroju, na provoj crti, moćniji od onih preko, kao da bih neprijatelja mogao sam gurnuti na rezervni položaj, ako ne i dalje.........

mirovinsko će napokon morati pokleknuti, a da ne kažem da će oni koji su me ponizili, napokon morati pogledati me u oči i reći iz kojeg razloga me poniziše........Gdje je taj gosp. "T" koji se igra ljudima i baca im u pijesak u oči.......

 

Ponovno vještačenje........ gdje će oni svaku svoju glupu i namjernu pogrešku morati mi objasniti.....Omjer koji mi je dan od Mirovinskog, 60% rat- 20% u svezi obaljnja polsova u MUP-a, okrenuše oni u parku pakla na Trešnjevci u 20% u svezi rata a ovo ostalo tko te šljivi....

Nadam se da sam uskoro licem u lice sa svojim egzokutorima....

I oprostite mi vi moji dragi prijatelji koji ovo čitate, jer svašta sam prošao u ovo nekoliko godina, od nagovaranja da prihvatim meni lošije rješenje, do glupih obećanja da ću traženim pogoršanjima doći do nekih većih postotaka tokom godimna života....

Pozdrav svima.......

 

Odlično, bravo. To je dobar znak.

Ali što će se dalje događati ?

Piše ponovno vještačenje.

I opet ovi u HZMO-u mogu dati istu procjenu , mislim ako ti u tom rješenju ne piše nešto konkretno osim ponovnog vještačenja. Jer ako ne piše nešto konkretno nego samo ponovno vještačenje onda to znači da si isto tako maogao ići na ponovno vještačenje nakon 6 mjeseci a povodom pogoršanja stanja bolesti.

Odnosno da si ponovno na početku, početaka.

 

To je ovako realno kako je mogu vidjeti iz ovoga svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, oprostite na slabom objašnjenju ranijeg mog posta, ali jednostavno sam bio previše uzbuđen u pogledu uvažavanja tužbe od strane Visokog upravnog suda Rep.Hrv. Potanko da vam izlažem sve ono što je Upravni sud obrazložio u samoj presudi od tri strane, nisam siguran da bi u najboljoj mjeri to znao opisati, ali se sve svodi na to da se Mirovinsko nije potrudilo objasniti, zašto neke činjneice nije niti uzeo u obzir a koje su meni išle u prilog, npr. medicinska dokumentacija, izjave očevidaca, ratni put, bolovanje koje je povezano sa obranom suvereniteta RH, nalaz i mišljenje komisije MUP-a.......itd......između ostalog evo jedne opaske (nebuloze ovlaštenog višek vještaka), a to je da mi ozljedu na terenu priznaje samo kao ozljedu na radu, odnosno ne povezuje je kao ozljedu na ratištu. A da me namjerno nije vještak sabotirao, i da je imao volje odraditi njegov posao kako to i dolikuje, vidio bi iz priloga koji mu je dostavljen, da je to sve ozljeda s terena. Te ozljede, moje, nisu nastale u Zagrebu, u tramvaju, već tamo gdje se ginulo i gdje su moji suborci i poginuli................Ok, oprostite, krenuo sam pametovati, i neću vas više zamarati. Euforiju nakon otvaranja plave omotnice, moram lagano spustiti na zemlju, ali netko tko je ovo proživljavao ( mislim na iščekivanje ) možda me u potpunosti shvati, a ovi drugi neka me vide samo kao nekog kome sa na trenutak vratila nada da će nepravda koja nam se radi iz dana u dan, napokon na trenutak ugledati malo svjetla..........Hvala, hvala svakome, tko je i malo vidio sebe u ovome i na trenutak stisnuo palčeve da na kraju uspijem.....a sad očekujem poziv od Mirovinskog.....laku noć svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj da te uhvati euforija.

 

Ato te sada budu vještačili po novom zakonu, ne kužim kako ćeš u invalidsku braniteljsku mirovinu bez statusa HRVI (napisao si u prijašnjim postovima da nemaš status HRVI, dolje je citat).

 

Dobro pročitaj odluku suda jer se može dogoditi da si ostvario "Pirovu pobjedu".

 

Evo dio tvog starog posta od 22.02.2012. pod br.#4:

......nadovezale financije, kojih sada nema dovoljno, ali evo ja rješenje isto znam kolega, i sve sam svoje brige priopćio također odvjetniku, koji će nas provesti kroz pakao našeg pravnog sustava i dokazati našim ranijim poslodavcima da su jako pogriješili, tim više što smo evo ostali raditi nakon onog nam datuma i nismo ostvarili staus HRVI-a.........

 

Stjecanje prava na invalidsku mirovinu prema ZOPHBDR-u zbog postojanja opće ili profesionalne nesposobnosti za rad uvjetovano je postojanjem statusa HRVI prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji («Narodne novine», broj 137/09.), koji je stupio na snagu 21. studenoga 2009.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Osobno mi je drago da je barem netko dobio spor protiv vjetrenjača ma što god mu to dalje značilo.

Meni kao Hrvatskom Dragovoljcu koji posjeduje med.dokumentaciju iz koje je vidljivo da sam obolio u ratu, HZMO odredi uzročno posljedničnu vezu 20%-80%. Na Upravnom sudu mi odbiju tužbu. Što je to potrebno kako bi se dokazalo stanje stvari! Što pitam vas? Vidim da je faraon dobio rješenje sa Visokog Upravnog suda, pa se možda i ja odlučim i na taj korak. U potpunosti razumijem faraonovu radost,jer sam osobno u potpunosti razočaran i ponižen negativnim rješenjem Upravnog suda.

Zar dokumenat koji potječe iz vremena rata iz kojeg je vidljivo da je netko obolio nije dovoljan da se rješenje HZMO-a poništi!

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se poništiti rješenje i onda slijedi novo vještačenje, a zakon se promijenio i bez statusa HRVI se ne može u invalidsku braniteljsku mirovinu, a ako se bude vještačilo (odnosno vršila procjena radne sposobnosti po novom zakonu, onaj stari zakon koji je vrijedio do 2009. g. kada se moglo otići u invalidsku braniteljsku mirovinu bez statusa HRVI je "izvan snage") može se dogoditi da ostvari invalidsku mirovinu po ZOMO, a koja bi mogla biti nepovoljnija) jer se po novom zakonu - čitaj ovaj moj post iznad, ne može računati omjer rat-mir (onih 30-70 ili 40-60) bez statusa HRVI i statusa branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj da te uhvati euforija.

 

Ato te sada budu vještačili po novom zakonu, ne kužim kako ćeš u invalidsku braniteljsku mirovinu bez statusa HRVI (napisao si u prijašnjim postovima da nemaš status HRVI, dolje je citat).

 

Dobro pročitaj odluku suda jer se može dogoditi da si ostvario "Pirovu pobjedu".

 

 

 

 

Stjecanje prava na invalidsku mirovinu prema ZOPHBDR-u zbog postojanja opće ili profesionalne nesposobnosti za rad uvjetovano je postojanjem statusa HRVI prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji («Narodne novine», broj 137/09.), koji je stupio na snagu 21. studenoga 2009.

 

A jeli može mene upravni sud vratiti u postupak vještačenja po starom ZOPHB (do studenog 2009.)?Naime ,ja sam s tužbom prema HZMO na sudu zbog toga da me vrate u postupak.Odbili su me 2009. bez obrazloženja,a 2010. sa istim papirima odobrili najnižu braniteljsku profesionalnu invalidsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A jeli može mene upravni sud vratiti u postupak vještačenja po starom ZOPHB (do studenog 2009.)?Naime ,ja sam s tužbom prema HZMO na sudu zbog toga da me vrate u postupak.Odbili su me 2009. bez obrazloženja,a 2010. sa istim papirima odobrili najnižu braniteljsku profesionalnu invalidsku mirovinu.

 

Ništa od starog zakona. Obnova ( ako bude ) ići če ti po novom zakonu.

 

Raspitaj se malo detaljnije o tome i na drugim mjestima da budeš sigurniji i spremniji. Otiđi do kakve braniteljske udruge do njihovog pravnika pa popričaj malo s njime o svom slućaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Brumm,

molim te da mi odgovoriš što su ti u obrazloženju odbijene tužbe naveli. Ako se dobro siječam ti si poslao tužbu iza mene pa me zanima točno kad si je poslao i kad si dobio odgovor. Isto tako molim i sve ostale koji imaju u zadnjih godinu dana iskustva vezano za tužbu (omjer rat-mir) da napišu. Nije me bilo neko vrijeme na forumu. Malo sam upa u depresiju i apatiju. Rješenje sa upravnog suda još nisam dobio, ali sam zato u međuvremenu dobio otkaz u MORH-u pa sam na zavodu.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani medeni66,

 

Poslao sam je sječanj.2012.god. a odgovor sam dobio ožujak.2013.god.telefonom i još uvijek očekujem rješenje kako bi se na isto moguće žalio Visokom Upravnom sudu.

Nije mi drago da si dobio otkaz, no na žalost to je dio folklora u kojem je sve bitnije od ljudskog bića. Neka su nova vremena i nova pravila.

Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio odgovor od Mirovinskog Središnje službe u Zagrebu, Mihanovićeva 3........

 

 

Prije nego vam se obratim, dodao bih da mi se mali sin od 2 godine igra pokraj mene i evo pokušat ću se pribrati i samo radi njega, progutati knedlu i nastaviti živjeti za budućnost, ali samo za njegovu budućnost, jer ovo danas što sam dobio u bijeloj koverti, je nešto što me je ponovno poljuljalo............

Prijeatelji i suborci, znani i neznani, danas je evo Mirovinsko Središnja služba odlučila samo prepisati ono ranije od prije tri i pol godine, i tužbu koju sam dugo očekivao od Upravnog suda a koja je uvažena, tj. ponovno su mi dali jeb... omjer rat 20% ostalo da ne navodim........Znači, priznali su mi samo ono 20% na oštećenje kičme a na koje pravo sam dobio status RVI u omjeru 20%, a PTSP na osnovu kojeg sam ostvario 100& bolovanje u MUP-a priznato od strane HZZO-a jedno veliko ništa....

Odgovor na cijelu tužbu dao je pravnik u Središnjoj službi Mihanovićeva 3, dok u tužbi koja je uvažena od strane Upravnog suda stoji da se treba provesti novo vještačenje od ovlaštenog medicinskog vještaka, a mene evo nije nitko niti kontaktirao, niti zvao na vještačenje, već tu se ponovno navodi da moje liječenje a koje je počelo 2002 godine na osnovi PTSP-a (imam hrpu medicin. dokum, bolničkog liječenja, ležanja..) gdje se u tim nalazima navodi da je PTSP u svezi rata, oni to ne mogu povezati.....U šarengradskoj na komisiji zbog bolesti uzrokovane PtSP-om udaljen iz službe, a gdje je lijepo navedeno da je to nastalo prilikom obavljanje službe, tj hoću reći da sam cijelo vrijeme pripadnik MUP-a, te da ta bolest jest nastala za vrijeme službe-obrane suvereniteta RH, a ne na balkonu neke kuće u Zagrebu ( hoću reći da imam hrpu terena).

 

Mrljavac, htio bih ti zahvaliti uz ispriku, da nekad ranije nisam naveo da sam 20% RVI, ali to je zato što se ja cijelo vrijeme s nekim borim i dokazujem svoju bolest. Nemoj me krivi razumjeti, svaki početak je težak i plivanje u nepoznatom, i na to kad dodaš krivi kontakt s nekim ljudima i na to dodaš u matematičkoj jednadžbi jednako, ispadne plivanje u neznanju, lutanje, padanje u depresiju, podizanje iz crnila, spočitavanja, pametovanje od inih ljudi, krivo usmjeravanje, hrpa tableta, očaj.....da i tebe sad ne zamaram....ali evo hvala ti što ponekad nisi dopustio u nekim postovima-objavama da se naši branitelji ovdje svađaju, vrijeđaju, jedan drugom psuju.

 

Odvjetnik kaže nova tužba na Upravni sud, dakle opet 3 godine, a ja evo ću to podržati, jer bolje mi je dobivati 100% plaću, nego crkavicu od mirovine.......javit ću se nakon osobnog kontakta s njim......... Još jednom, hvala svima, i idemo dalje......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Odvjetnik kaže nova tužba na Upravni sud, dakle opet 3 godine, a ja evo ću to podržati, jer bolje mi je dobivati 100% plaću, nego crkavicu od mirovine.......javit ću se nakon osobnog kontakta s njim......... Još jednom, hvala svima, i idemo dalje......

 

Imaš 100% plaću , dokad imaš pravo na istu naknadu ?

 

Bio sam u slićnoj situaciji kao i ti 2007 dok sam otišao iz MUP-a u mirovinu dobio sam omjer 30% rat-70% ostalo i profesionalnu mirovinu, bez još uvijke riješenog statusa RVI-a koji je bio u fazi rješavanja, mirovina mi je iznosila 2600 kn.

 

Nasatvio sam s liječenjima. Naknadno se riješio i status rvi i tražio sam ponovni izračun mirovine sa statusom rvi. Nakon godinu dana išao sam na tzv. obnovu postupka. Odbili su me. Žalio sam se i opet su me odbili.

Nisam išao na sud. Nastavio sam s liječenjem.

Nakon 2 godine ponovno sam išao na obnovu gdje su mi iz prof 30 rat-70 ostalo, dali opću 50-50.

 

Nemoj prekidati lijećenje i budi uporan. Ja bi na tvom mjestu umjesto tužbom išao na ponovnu obnovu postupka svakih 6 mj do godine dana.

 

Ti kako želiš. U svako slućaju sretno i misli da imaš dijete za koje treba živjeti ( tako sam i ja...evo ja sam se rastao od žene i samnom su ostala živjeti moja 2 klinca za koje ja živim )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitam te postove..ljudske muke.......robija teška..borba sa administracijom..doktorima..za to je sve kriv onaj zakon iz 2005 godine,što je dao nadu da se statusom hrvi riješi povoljnija mirovina..znam..dosta nas je i ostvarilo mirovinu..ja sam u omjeru 50-50 profesionalna..status hrvi 20 posto..ptsp trajno..mirovina 3500 kuna riješio koliko toliko svoja primanja..nemam živaca više za ponovno obnavljanje postupka..ali da nije bilo toga zakona puno ljudi se nebi upustilo u ovu borbu sa administracijom..nebi ovo prolazilo..nebi dobili lažnu nadu..jer ovo što ljudi prolaze je gore od bilo kakvog fizičkog rada..tablete..psihijatrijske ustanove..vještačenja..miris bolničkih ustanova...razočaranje na kraju..nekažem da nije taj zakon nekome pomogao..netko se i debelo okoristio 100 posto vojnom mirovinom..a netko tko je zaslužio prolazi životnu golgotu..borbu..na putu da od svih razočaranja i tretmana po različitim med.ustanovama završi sa nekim karcinomom prepušten najbližima..lčjudi treba se trgnuti..tražiti još neke dodatne prihode..probati ne iščekivati poštara sa nekim rješenjem..to staviti u neki drugi plan..okrenuti se 100 posto..jer ovako provoditi dane i čekati odgovor ove naše bolesne administracije hzmo-a ili neke druge službe put je za pakao..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Poštovani,

 

Nakon određeng vremena danas sam zaprimio Presudu Upravnog suda u svezi rat-mir, u kojem se poništava Rješenje Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, te se predmet vraća na ponovni postupak. Molim sve koji imaju iskustva u ovakovim situacijama da se jave sa par riječi.

 

Hvala i pozdrav

 

 

BrumBrumm

 

Nije mi jasna tvoja situacija koliko vidim iz ranijih postova da si radio obnovu postupka a

sad tvrdiš da si dobio presudu Upravnog suda.

Kako je moguće voditi sud i ujedno praviti povečanje rat-mir ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani stipa 10,

 

Jednostavno, žalba pa tužba za razdoblje vještačenja iz 2011.god. a ponovna obnova postupka za razdoblje od 2011-2013.god. odnosno zadnje vještačenje je bilo u prvom kvartalu 2013.god. Sud je zatrpan predmetima i radi sporjie, stoga mi tek sada stiže rješenje o tužbi iz 2011. god.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ovaj put ti ne mogu pomoć savjetom jer ja još uvijek nisam dobio rješenje Upravnog suda. Osobno bi i ja želio takvu presudu, nije nešto ali bolje išta nego ništa. Po iskustvu iz MORH-a kad ti na taj način uvaže žalbu-tužbu da je vrate na ponovni postupak, nakon nekog vremena opet dobiješ isto rješenje od MORH-a na koje si se već žalio i to isto je poništeno??

 

To je igra iscrpljivanja (mislim da tako radi i mirovinsko) a sud ide linijom manjeg otpora i rijetko (što je čudno) presuđuje konkretno u nekom predmetu, već samo vrati na ponovni postupak. A to traje i traje. Ali kao što sam već rekao, bolje išta nego ništa. Da je sud odbio tvoju tužbu onda bi tek bio u problemima, bio bi izbačen iz igre. Ovako si još u igri, nešto kao tenis (nije određeno vrijeme) pa ostaje nada da na kraju sve može završiti pobjedam , što ti uistinu želim.

 

Pozdrav

 

 

 

Poštovani,

 

Nakon određeng vremena danas sam zaprimio Presudu Upravnog suda u svezi rat-mir, u kojem se poništava Rješenje Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, te se predmet vraća na ponovni postupak. Molim sve koji imaju iskustva u ovakovim situacijama da se jave sa par riječi.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani medeni66,

 

Drago mi je da si se pojavio na portalu. Zahvaljujući tebi i tvojoj pomoći puno si mi pomogao, a rezultat toga je upravo pozitivna presuda Upravnog suda.

Obzirom da znaš kako je postavljena tužba, ja sam na ročištu dodatno priložio, na upit sutkinje,med.dokumentaciju iz vremena rata kao pripadnik HV-a, a iz iste je vidljivo da je bolest nastupila u ratu, te da je kasnije u više navrata do 2000.god te u kontinuitetu od tada do danas nažalost prisutna.

Predstavnik HZMO-a je ostao pri svom obrazloženju koje je vidljivo iz rješenja na žalbu, te je sutkinja sve skupa uvela u zapisnik. Prilikom moga telefonskog poziva sudu u svezi presude,naj vjerovatnije sam krivo shvatio objašnjenje te sam prije naveo da je negativno, no na sreću ipak nije tako.

Obrazloženje je podugačko i dobro napisano, te u ponovnom postupku sutkinja traži da se prvostupanjska ponovno očituje te objasni zašto je i kako te po kojoj bolesti dodjeljeno u svezi 20%, a u zatraženoj ponovnoj reviziji traži drugo mišljenje a ne samo prepisku i ovjeru prvostupanjskog vještačenja. Obzirom na tužbu sutkinja je ipak donijela po mene pozitivnu presudu,iako sam ja i dalje stava i mišljenja da je u svezi rata 100% i sada predstoji ponovni susret sa vještacima. U među vremenu sam na novom vještačenju dobio opći 25% u svezi, i privremeno rješenje o mirovini na koje se sada neću žalit da mi ipak kakva takva mirovina počne stizat, no kasnije po preporuci ljudi iz struke sigurno ću napisat žalbu i učinit sve pravne napore da mi se prizna ono što proizlazi iz dokumentacije, dakle ni po babu ni po stričevima.

Ako ti nešto treba dodatno javi pa ti odgovorim.

 

Pozdrav i sretno

 

 

 

 

 

 

Ovaj put ti ne mogu pomoć savjetom jer ja još uvijek nisam dobio rješenje Upravnog suda. Osobno bi i ja želio takvu presudu, nije nešto ali bolje išta nego ništa. Po iskustvu iz MORH-a kad ti na taj način uvaže žalbu-tužbu da je vrate na ponovni postupak, nakon nekog vremena opet dobiješ isto rješenje od MORH-a na koje si se već žalio i to isto je poništeno??

 

To je igra iscrpljivanja (mislim da tako radi i mirovinsko) a sud ide linijom manjeg otpora i rijetko (što je čudno) presuđuje konkretno u nekom predmetu, već samo vrati na ponovni postupak. A to traje i traje. Ali kao što sam već rekao, bolje išta nego ništa. Da je sud odbio tvoju tužbu onda bi tek bio u problemima, bio bi izbačen iz igre. Ovako si još u igri, nešto kao tenis (nije određeno vrijeme) pa ostaje nada da na kraju sve može završiti pobjedam , što ti uistinu želim.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani medeni66,

 

Drago mi je da si se pojavio na portalu. Zahvaljujući tebi i tvojoj pomoći puno si mi pomogao, a rezultat toga je upravo pozitivna presuda Upravnog suda.

Obzirom da znaš kako je postavljena tužba, ja sam na ročištu dodatno priložio, na upit sutkinje,med.dokumentaciju iz vremena rata kao pripadnik HV-a, a iz iste je vidljivo da je bolest nastupila u ratu, te da je kasnije u više navrata do 2000.god te u kontinuitetu od tada do danas nažalost prisutna.

Predstavnik HZMO-a je ostao pri svom obrazloženju koje je vidljivo iz rješenja na žalbu, te je sutkinja sve skupa uvela u zapisnik. Prilikom moga telefonskog poziva sudu u svezi presude,naj vjerovatnije sam krivo shvatio objašnjenje te sam prije naveo da je negativno, no na sreću ipak nije tako.

Obrazloženje je podugačko i dobro napisano, te u ponovnom postupku sutkinja traži da se prvostupanjska ponovno očituje te objasni zašto je i kako te po kojoj bolesti dodjeljeno u svezi 20%, a u zatraženoj ponovnoj reviziji traži drugo mišljenje a ne samo prepisku i ovjeru prvostupanjskog vještačenja. Obzirom na tužbu sutkinja je ipak donijela po mene pozitivnu presudu,iako sam ja i dalje stava i mišljenja da je u svezi rata 100% i sada predstoji ponovni susret sa vještacima. U među vremenu sam na novom vještačenju dobio opći 25% u svezi, i privremeno rješenje o mirovini na koje se sada neću žalit da mi ipak kakva takva mirovina počne stizat, no kasnije po preporuci ljudi iz struke sigurno ću napisat žalbu i učinit sve pravne napore da mi se prizna ono što proizlazi iz dokumentacije, dakle ni po babu ni po stričevima.

Ako ti nešto treba dodatno javi pa ti odgovorim.

 

Pozdrav i sretno

 

BrumBrumm

Zanima me da li iz tvoje med. dokumentacije koju si priložio na sudu ,vidljivo da si zbog bolesti razvojačen iz HV-a ili samo posjeduješ samo med. nalaze iz datog vremena ?

A ovo vrijeme dok je tužba trajala da li si bio svo vrijeme na 100% bolovanju pošto je vidljivo iz tvog posta da nisi primao mirovinu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani medeni66,

 

Drago mi je da si se pojavio na portalu. Zahvaljujući tebi i tvojoj pomoći puno si mi pomogao, a rezultat toga je upravo pozitivna presuda Upravnog suda.

Obzirom da znaš kako je postavljena tužba, ja sam na ročištu dodatno priložio, na upit sutkinje,med.dokumentaciju iz vremena rata kao pripadnik HV-a, a iz iste je vidljivo da je bolest nastupila u ratu, te da je kasnije u više navrata do 2000.god te u kontinuitetu od tada do danas nažalost prisutna.

Predstavnik HZMO-a je ostao pri svom obrazloženju koje je vidljivo iz rješenja na žalbu, te je sutkinja sve skupa uvela u zapisnik. Prilikom moga telefonskog poziva sudu u svezi presude,naj vjerovatnije sam krivo shvatio objašnjenje te sam prije naveo da je negativno, no na sreću ipak nije tako.

Obrazloženje je podugačko i dobro napisano, te u ponovnom postupku sutkinja traži da se prvostupanjska ponovno očituje te objasni zašto je i kako te po kojoj bolesti dodjeljeno u svezi 20%, a u zatraženoj ponovnoj reviziji traži drugo mišljenje a ne samo prepisku i ovjeru prvostupanjskog vještačenja. Obzirom na tužbu sutkinja je ipak donijela po mene pozitivnu presudu,iako sam ja i dalje stava i mišljenja da je u svezi rata 100% i sada predstoji ponovni susret sa vještacima. U među vremenu sam na novom vještačenju dobio opći 25% u svezi, i privremeno rješenje o mirovini na koje se sada neću žalit da mi ipak kakva takva mirovina počne stizat, no kasnije po preporuci ljudi iz struke sigurno ću napisat žalbu i učinit sve pravne napore da mi se prizna ono što proizlazi iz dokumentacije, dakle ni po babu ni po stričevima.

Ako ti nešto treba dodatno javi pa ti odgovorim.

 

Pozdrav i sretno

 

Oprosti BrumBrumm, ali ovo mi nije jasno što navodiš da si na novom vještačenju dobio opću - 25% u svezi rata. Nije mi jasno stoga što nisam nikada čuo da postotak može završavati s 5 . Mislio sam da postoci mogu ići samo dekadski: 10, 20, 30, itd. ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@brumbrum

koliko sam shvatio iz tvojih postova tužbu si podnio 2011,što znaći riješenje suda si čekao 2 godine,......a naveo si i da si pozvan u sud na ročište,..........prije se čekalo na riješenja preko tri godine i rijetko je ikad itko pozvan na ročište,........jel to sad sud malo ubrzao i promijenio način rada ili si možda sretnik ;).......jel ima još tko ovakvih saznanja........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@brumbrum

koliko sam shvatio iz tvojih postova tužbu si podnio 2011,što znaći riješenje suda si čekao 2 godine,......a naveo si i da si pozvan u sud na ročište,..........prije se čekalo na riješenja preko tri godine i rijetko je ikad itko pozvan na ročište,........jel to sad sud malo ubrzao i promijenio način rada ili si možda sretnik ;).......jel ima još tko ovakvih saznanja........

 

Ide brže da. Ja sam podnio tužbu, odnosno Upravni sud ju je zaprimio 6.6.2012., a primio sam poziv na ročište već za 27.11.2012. Naravno tužba-odbijena!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brumbrum,

 

hvala ti na informacijama i na ponudi da mi dodatno pomogneš. Svaka ti čast. Eto ja sam tebe neko vrijeme ''gurao'' a sada sam jako, jako umoran pa mi ova gesta puno znači. kad bude potrebno javim ti se.

 

A što se tiče brzine rješavanja na Upravnom sudu, to mi je jasno iz tvog i mog primjera. Ti si predao 2012 i već je gotovo a ja 2011 i ništa.

Izgleda da su bolje prošli, bar što se tiče brzine, svi oni koji su predali tužbu 2012, dakle po novom zakonu. Ali što je tu je, čekam.

Mislim da si pozvan na ročište jer je to obavezno po novom zakonu, a ja sam po starom, pa možda ni toga neće biti, već će stići samo rješenje.

Ako budem pozvan na ročište, javit ću, a ti se javi ako dobiješ poziv za vještačenje temeljem poništenog rješenja.

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

Poštovani medeni66,

 

Drago mi je da si se pojavio na portalu. Zahvaljujući tebi i tvojoj pomoći puno si mi pomogao, a rezultat toga je upravo pozitivna presuda Upravnog suda.

Obzirom da znaš kako je postavljena tužba, ja sam na ročištu dodatno priložio, na upit sutkinje,med.dokumentaciju iz vremena rata kao pripadnik HV-a, a iz iste je vidljivo da je bolest nastupila u ratu, te da je kasnije u više navrata do 2000.god te u kontinuitetu od tada do danas nažalost prisutna.

Predstavnik HZMO-a je ostao pri svom obrazloženju koje je vidljivo iz rješenja na žalbu, te je sutkinja sve skupa uvela u zapisnik. Prilikom moga telefonskog poziva sudu u svezi presude,naj vjerovatnije sam krivo shvatio objašnjenje te sam prije naveo da je negativno, no na sreću ipak nije tako.

Obrazloženje je podugačko i dobro napisano, te u ponovnom postupku sutkinja traži da se prvostupanjska ponovno očituje te objasni zašto je i kako te po kojoj bolesti dodjeljeno u svezi 20%, a u zatraženoj ponovnoj reviziji traži drugo mišljenje a ne samo prepisku i ovjeru prvostupanjskog vještačenja. Obzirom na tužbu sutkinja je ipak donijela po mene pozitivnu presudu,iako sam ja i dalje stava i mišljenja da je u svezi rata 100% i sada predstoji ponovni susret sa vještacima. U među vremenu sam na novom vještačenju dobio opći 25% u svezi, i privremeno rješenje o mirovini na koje se sada neću žalit da mi ipak kakva takva mirovina počne stizat, no kasnije po preporuci ljudi iz struke sigurno ću napisat žalbu i učinit sve pravne napore da mi se prizna ono što proizlazi iz dokumentacije, dakle ni po babu ni po stričevima.

Ako ti nešto treba dodatno javi pa ti odgovorim.

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi branitelji.Svi koji su otisli u mirovinu do datuma stupanja na snagu novog zakona tj.ako nemate status hrv mozete se zaliti po starom zakonu.Primjer sam ja .U mirovini od 2009. Pogoršanje bolesti 6mj.2013 bez hrv priznato s 50%50% na 60%rat 40%mir. Bio sam na vjestacenju i priznato mi je po starom zakonu i povecana mi je mirovina jer se tako, vodim po starom zakonu.LJudi ako vam se stanje pogoršalo idite na pogoršanje vi koji ste po starom zakonu.Jos samo da napomenem prije svega to mi je objasnio g.taborski zovite ga i pitajte.Tel.01 365 8029

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi branitelji.Svi koji su otisli u mirovinu do datuma stupanja na snagu novog zakona tj.ako nemate status hrv mozete se zaliti po starom zakonu.Primjer sam ja .U mirovini od 2009. Pogoršanje bolesti 6mj.2013 bez hrv priznato s 50%50% na 60%rat 40%mir. Bio sam na vjestacenju i priznato mi je po starom zakonu i povecana mi je mirovina jer se tako, vodim po starom zakonu.LJudi ako vam se stanje pogoršalo idite na pogoršanje vi koji ste po starom zakonu.Jos samo da napomenem prije svega to mi je objasnio g.taborski zovite ga i pitajte.Tel.01 365 8029

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo postavljas pitanje koje zvuci kao da ga osobno poznajem,kao drugo zar je neki problem,osim ako nisi lazni branitelj doci do g.T. Koji ce ti kao i meni reci sve potrebno,kada nazoves pitatt ce ko si sto si .Predao sam zahtjev bez straha kada su se trazili lazni bran. I u najgore vrjeme za nas prave.Ministarstvo branitelja zg.potrazi broj.Dali ti je jos sto sumnjivo ili sada shvacas.provjeravaj neprijatelje a ne mene,ne mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo postavljas pitanje koje zvuci kao da ga osobno poznajem,kao drugo zar je neki problem,osim ako nisi lazni branitelj doci do g.T. Koji ce ti kao i meni reci sve potrebno,kada nazoves pitatt ce ko si sto si .Predao sam zahtjev bez straha kada su se trazili lazni bran. I u najgore vrjeme za nas prave.Ministarstvo branitelja zg.potrazi broj.Dali ti je jos sto sumnjivo ili sada shvacas.provjeravaj neprijatelje a ne mene,ne mene.

 

Žao mi je ako si se našao prozvanim zbog mog pitanja.

Moje pitanje je bilo čisto informativno i bez zle namjere jer do sada na forumu velika većina je imala LOŠE mišljenje o g.Taborskom ne znam dali opravdano ili ne ali je to tako.

Nitko nikada nije spomenuo da ga je moguće kontaktirati ili nešto slično do tebe pa mi je to bilo neobično u tvom postu.

Tko je pravi a tko lažni branitelj ima tko provjeriti a i tko je bio neprijatelj.

Osobno te nemam namjeru provjeravati jesi pravi ili lažni branitelj niti mi je to bio cilj s mojim pitanjem.Sory ako te je nešto zasmetalo !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam reagirao.Oprosti...g.T inace je jedna cudna osoba,zato se moras kod njega postaviti.Mene osobno je psihicki dotukao,ali sam se djelomicno izborio za svoje pravo.Jedan vrlo teezak covjek vrlo tezak koji rusi sve,osim one koji se nedaju.Evo toliko .Sory jos jednom.NIKAD,NIKAD NEMOJ ODUSTATI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Poštovani,

 

Nakon određeng vremena danas sam zaprimio Presudu Upravnog suda u svezi rat-mir, u kojem se poništava Rješenje Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, te se predmet vraća na ponovni postupak. Molim sve koji imaju iskustva u ovakovim situacijama da se jave sa par riječi.

 

Hvala i pozdrav

 

 

Poštovani,

 

++++ HITNO ++++ Molim da mi znalci odgovore što znači: Arhiviranje spisa u rok, Rok provedbe MIO, doista mi je jako hitno.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Danas sam dobio odgovor od Mirovinskog Središnje službe u Zagrebu, Mihanovićeva 3........

 

 

Prije nego vam se obratim, dodao bih da mi se mali sin od 2 godine igra pokraj mene i evo pokušat ću se pribrati i samo radi njega, progutati knedlu i nastaviti živjeti za budućnost, ali samo za njegovu budućnost, jer ovo danas što sam dobio u bijeloj koverti, je nešto što me je ponovno poljuljalo............

Prijeatelji i suborci, znani i neznani, danas je evo Mirovinsko Središnja služba odlučila samo prepisati ono ranije od prije tri i pol godine, i tužbu koju sam dugo očekivao od Upravnog suda a koja je uvažena, tj. ponovno su mi dali jeb... omjer rat 20% ostalo da ne navodim........Znači, priznali su mi samo ono 20% na oštećenje kičme a na koje pravo sam dobio status RVI u omjeru 20%, a PTSP na osnovu kojeg sam ostvario 100& bolovanje u MUP-a priznato od strane HZZO-a jedno veliko ništa....

Odgovor na cijelu tužbu dao je pravnik u Središnjoj službi Mihanovićeva 3, dok u tužbi koja je uvažena od strane Upravnog suda stoji da se treba provesti novo vještačenje od ovlaštenog medicinskog vještaka, a mene evo nije nitko niti kontaktirao, niti zvao na vještačenje, već tu se ponovno navodi da moje liječenje a koje je počelo 2002 godine na osnovi PTSP-a (imam hrpu medicin. dokum, bolničkog liječenja, ležanja..) gdje se u tim nalazima navodi da je PTSP u svezi rata, oni to ne mogu povezati.....U šarengradskoj na komisiji zbog bolesti uzrokovane PtSP-om udaljen iz službe, a gdje je lijepo navedeno da je to nastalo prilikom obavljanje službe, tj hoću reći da sam cijelo vrijeme pripadnik MUP-a, te da ta bolest jest nastala za vrijeme službe-obrane suvereniteta RH, a ne na balkonu neke kuće u Zagrebu ( hoću reći da imam hrpu terena).

 

Mrljavac, htio bih ti zahvaliti uz ispriku, da nekad ranije nisam naveo da sam 20% RVI, ali to je zato što se ja cijelo vrijeme s nekim borim i dokazujem svoju bolest. Nemoj me krivi razumjeti, svaki početak je težak i plivanje u nepoznatom, i na to kad dodaš krivi kontakt s nekim ljudima i na to dodaš u matematičkoj jednadžbi jednako, ispadne plivanje u neznanju, lutanje, padanje u depresiju, podizanje iz crnila, spočitavanja, pametovanje od inih ljudi, krivo usmjeravanje, hrpa tableta, očaj.....da i tebe sad ne zamaram....ali evo hvala ti što ponekad nisi dopustio u nekim postovima-objavama da se naši branitelji ovdje svađaju, vrijeđaju, jedan drugom psuju.

 

Odvjetnik kaže nova tužba na Upravni sud, dakle opet 3 godine, a ja evo ću to podržati, jer bolje mi je dobivati 100% plaću, nego crkavicu od mirovine.......javit ću se nakon osobnog kontakta s njim......... Još jednom, hvala svima, i idemo dalje......

Faraon da li si što riješio; u kom je stadiju sada tvoj predmet?

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dokle sežu ovlasti Upravnog suda kad je tuženo rješenje javnopravnog tijela, konkretno HZMO-a. Može li Upravni sud donijeti takvu presudu da je njom faktički sve riješeno; i da tuženik više ne treba (i ne smije) poduzimati nikakve radnje (nova vještačenja) ??

Znači po priloženoj med.dokumentaciji i po prijedlogu tužitelja može li donijeti takav pravorijek?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Poštovani stipa 10,

 

Jednostavno, žalba pa tužba za razdoblje vještačenja iz 2011.god. a ponovna obnova postupka za razdoblje od 2011-2013.god. odnosno zadnje vještačenje je bilo u prvom kvartalu 2013.god. Sud je zatrpan predmetima i radi sporjie, stoga mi tek sada stiže rješenje o tužbi iz 2011. god.

 

Pozdrav.

BrumBrumm, ili se Zakon promijenio, ili sudac na raspravi (po mojoj tužbi) ne pozna dobro Zakon. Naime opunomoćenica HZMO-a mu je rekla da sam u veljači podnio novi zahtjev o ostvarenju prava na invalidsku mirovinu. No to nije bilo točno, jer sam tada podnio zahtjev za novi izračun temeljem od MORH-a priznatog čina pozornika. Citirati ću kako je na raspravi (na kraju zapisnika) sudac to rezimirao :"Tako da ne stoje navodi tuženika da sam podnio novi zahtjev po istoj osnovi, budući da na to niti nemam pravo po zakonu sve dok se ne riješi ovaj upravni spor". ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester, a kakve veze ima jesi li ti pokrenuo čak i novu ocjenu radne sposobnosti (što mi često zovemo obnova postupka, iako je to u biti nova ocjena) dok još traje upravni spor?

Nikakve. Ti to slobodno možeš napraviti, jer na Upravnom sudu se vodi spor vezano za situaciju do vještačenja u mirovinskom i na sudu ti se uzima u obzir samo ta dokumentacija, odnosno to činjenično stanje.

Budući si ti u međuvremenu vjerojatno prikupio i novu dokumentaciju, te ukoliko je došlo do promjene u tvom zdravstvenom stanju, ti si pokrenuo novu ocjenu radne sposobnosti bez obzira na to što se spor za prethodni postupak još vodi na Upravnom sudu.

U biti pročitaj ovo: http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/publikacije/glasovnica/broj12_2007/9%20-%20postupak%20med.%20vjestacenja.pdf

 

 

Ne znam u čemu je problem?

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne nisam još pokrenuo zahtjev za novu ocjenu radne sposobnosti (moja je ddr opće prakse napravila zahtjev, ali ga još nisam predao u HZMO). Ja shvaćam što ti govoriš i potpuno se slažem s tim, to je jasno. Problem je kao što sam naveo u prošlom postu kojim je riječima sudac zaključio zapisnik - da nemam pravo podnijeti zahtjev po istoj osnovi sve dok se ne riješi ovaj upravni spor. Naime na to mu je ukazala opunomoćenica HZMO-a, i onda mogu zaključiti da on ne poznaje dobro Zakon, ili...? (ne znam, možda se nešto mijenjalo - ta Glasovnica HZMO-a je iz 2007.g.)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester, ja da sam na tvom mjestu ne bih se opterećivao s nekim ipak sporednim stvarima za tijek upravnog spora.

Za konačnu presudu na Upravnom sudu je potpuno nebitno što si ti poduzimao nakon podnošenja tužbe. Ponavljam, sud gleda samo činjenično stanje zaključno sa donošenjem rješenja koje osporavaš upravnim sporom.

I još jednom ponavljam, čak i da si tražio novu ocjenu radne sposobnosti (što ti kažeš da nisi), želim ti naglasiti da ti imaš pravo tražiti što god ti želiš. Ne vodiš ti taj novi upravni postupak, već HZMO i ukoliko bi tu netko pogriješio (da se tu kojim slučajem krši koji propis), taj netko ne bi bio ti.

A pitanje zna li sudac zakon? Zna on zakon (bar bi trebao znati), samo je teret i na tebi da istakneš činjenice i dokaze koji su bitni i koji tebi idu u prilog, a nebitne stvari samo "zamagljuju" one bitne.

Napisao si da je rasprava održana. Je li i zaključena?

Ako je zaključena, onda još samo čekaš presudu, a ako nije do zaključenja imaš pravo proširivati svoj tužbeni zahtjev, predlagati nove dokaze (ukoliko ih imaš ili si ih propustio već iznijeti) ...

Uglavnom sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio na izeicanju presude; tužba uvažena, poništava se rješenje tuženika; ali... S tim je HZMO i računao jer kad je bila rasprava uopće nisu sudu dostavili moj spis (kao loša komunikacija između Središnje službe i Područne). Sada će vjerojatno donijeti opet rješenje kakvo je i bilo, tzv. odugovlačenje ili opstrukcija što su već mnogi forumaši doživjeli.

Nakon izricanja presude otišao sam odmah u Područni ured HZMO-a i predao pripremljenu dokumentaciju za novo vještačenje (sa II-stup.rješenjem HRVI i novom med. dokumentacijom-dva ležanja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poništava se samo II-stupanjsko rješenje, jer je takav tijek postupka. Žališ se na I-stupanjsko Središnjoj službi, a kad oni odbiju žalbu rješenjem pravni lijek je podizanje tužbe protiv istog na Upravnom sudu. Dobio sam zapisnik u kojem se pri dnu navodi : Sud donosi i objavljuje temeljem članka 61.st.1.,2. i 3 Zakona o upravnim sporovima U IME RH PRESUDU : Poništava se rješenje, itd..., te se predmet vraća na ponovni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednom mom prijatelju je nedavno poništeno i I i II-stupanjsko rješenje. Sve zavisi što si naveo i što si tražio tužbenim zahtjevom. U međuvremenu su ga iz HZMO-a već zvali na novo vještačenje (u I stupnju) i naravno ništa se ne mijenja. Mirovinsko se oglušilo na presudu Upravnog suda. Sada ide sve ispočetka. Prvo žalba, pa ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija