Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

Pozdrav zabrana mi je istekla al ne mogu uci u eu , predao sam u ambasadi i evo jos nisam dobio odgovor tri mjeseca su prosla jos nisam dobio odgovorio , a zabranu sam imao radio sam na crno nije nista kriminalno ako znas koji period se ceka il imali neka brza procedura

Ja sam imala isto zbog rada na crno, ali meni su na ambasadi rekli da im se pošalje e-mail da provjere dali je izbrisana. Rekli su da krenem za Njemačku i da nebi trebalo biti problema ali tamo da se javim svom odvjetniku ili na policiju. Eto ja cu probati pa šta bude

 

Ažurirano

 

Ja sam imala isto zbog rada na crno, ali meni su na ambasadi rekli da im se pošalje e-mail da provjere dali je izbrisana. Rekli su da krenem za Njemačku i da nebi trebalo biti problema ali tamo da se javim svom odvjetniku ili na policiju. Eto ja cu probati pa šta bude
Kako ste znali da ne možete ući u eu?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko ja vidim ovde niko nista nezna sve su ovo nagadjanja , evo meni je istekla zabrana i predo sam papire u ambasadi tri mjeseca vec su prosla a odgovora nisam dobio , ostavio sam im adresu i broj telefona rekli su mi javiti al evo jos nista , jedno pitanje za gospodina sivku dal zna kakvo rjesenje gdje se moze ubrzat neka ustanova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam dvojno državljanstvo BiH i R Srbije,u Bugarskoj imam firmu koja se bavi transportom ,vozač sam .20.01.2017 dobio sam zabranu u Njemačkoj za Šengen u BiH pasos radi ne posjedovanja radne dozvole ali 02.02 sam predao za radnu dozvolu i 14.02.2017 dobio sam radnu dozvolu preko moje firme u Bugarskoj u pasos R Srbije .Da li postoji mogućnost nekih problema na granici sa Sengenom ?pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sivkoo....deportovana sam iz Njemacke 23.2.2016. zbog azila. nisu mi rekli koliko imam i dali imam zabranu . imam pecat u pasosu da se deportovana i datum. gdje mogu da se obratim ? imam strah ako bi krenula i bila vracena sa slovenske granice kakve su mogucnosti da izvadim novi pasos i da krenem sa avionom za njemacku dali bi bila vracena ili bi platila kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tim papirima o deportaciji bi trebalo pisat sve o zabrani.Možeš izvadit i 3 nova još uvijek glavni podaci;ime,prezime,datum rođenja,njesto rođenja ostaju isti.Brojputovnice i nije bitan jer se putovnice ionako mjenjaju.

 

Moglo bi to bit ovo http://velkaton.ba/njemacka-najavila-deportaciju-trazilaca-azila-sa-balkana-zabrana-ulaska/

Imam dvojno državljanstvo BiH i R Srbije,u Bugarskoj imam firmu koja se bavi transportom ,vozač sam .20.01.2017 dobio sam zabranu u Njemačkoj za Šengen u BiH pasos radi ne posjedovanja radne dozvole ali 02.02 sam predao za radnu dozvolu i 14.02.2017 dobio sam radnu dozvolu preko moje firme u Bugarskoj u pasos R Srbije .Da li postoji mogućnost nekih problema na granici sa Sengenom ?pozdrav

to ćeš vidjet kad prvi puta skeniraju srpsku putovnicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Lijep pozdrav e ovako mene interesuje posto sam prvo boravio u Njemačku 80 dana zbog ženidbe sve sredio i zakazao termin za dobijanje vize u svrhu spajanje porodice sve je super čak sam dobio papir od ureda za strance da imam zeleno svjetlo za dobijanje vize, eh sad me zanima dali ću imati problema posto sam termin čekao ovdje sto znaci da sam unutar 6 mjeseci boravio vise od 90 dana s tim da sam napravio izlaz nakon ovim već navedenih 80 dana, sada 25 marta idem u ambasadu po vizu sad me interesuje dali je moguće da mi na granici budu pravili probleme, molim vas za odgovor LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav. Zbog zabrane ulaska u Schengen pitala sam Vas da li mogu u Hr i rekli ste da mogu jer Hr nije u Schengenu. Meni je kazna istekla i sada zbog ovih novih kontroli na granicama zanima me da li ce mi sta reci jer sam ja ulazila u Hr bez problema jer nije bila u Schengenu i da li ce im ta kazna koja je istekla biti vidljiva i da li mogu imati kakav problem slucajno ? Ili je sve okej jer je isteklo :) hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam f u pasosu, napisali hemiskom kod pecata. nisam imala neki pecat koji dokazuje da nisam prekoracila a onda kada sam konacno nasla kartu avionsku kao dokaz rekli su mi, ajde budi 3 meseca vani pa opet putuj posle 3 meseca. Dakle zabrana vazi onoiko koliko su mi oni rekli ili f znaci nesto drugo? planirala sam da podnesem zalbu ali bojim se da mi nece uspeti a i ne znam gde trebam da se zalim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

poz sivko

prethodnih godina sam boravio u eu po mjesec, dva, tri...

zadnji put u 2016. godini sam se vratio iz eu 5. septembra 2016.

nakon toga nisam isao do 4. februara ove godine...

ali od tada provodim veci dio vremena u eu , u razmacima

evo svih datuma

------------------------------------------------------------

4-12. februar 2017 -------------------8 dana

27. mart - 4. april 2017---------------8 dana

20.april - 28.april 2017--------------------8 dana

8.maj - 19.maj 2017 --------------------11 dana

planiram ici i u ovim terminima

29.maj - 20.jun 23 dana

--------------------------------------

10.jul - 31.jul ----------------------21 dan

 

to je zakljucno sa 31. julom ukupno 79 dana ( 11 manje od dozvoljenog)

e sad me zanima: kada bih nakon 31. jula ponovo mogao ici u eu i koliko dugo bi mogao ostati...

negdje sam citao da npr madjari racunaju unazad 6 mjeseci a opet ovdje koliko sam razumio se racuna prvi ulazak ikada. i ide obracun za svakih 6 mjeseci.

medjutim, posto je moj prvi ulazak u eu bio davno i nemam pojma kad i koje godine, jer mi je to u starom pasosu koji je zamijenjen, ja sad ne znam kako da racunam..

ako moze pomoc bio bih zahvalan jer ne bih da prekrsim nikakvo pravilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, tako vi tvrdite i po tome ja bih 4. avgusta trebao uci u novi ciklus od 6. mjeseci.

medjutim, po ovim novim pravilima to izgleda nije tako... i gleda se samo zadnjih 180 dana.

pogledajte,

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/docs/short_stay_schengen_calculator_user_manual_en.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekoracila sam 3 mjeseca, zivim u Italiji sa deckom, cekali smo da dobije talijansko drzavljanstvo pa onda udat se, ali prije 3 dana ukrali su nam auto, gde sam imala sve dokumente. Sa prijavom iz policije bili u konzulat i izvadila sam putni list. Njegova porodica zivi isto u Italiji, svi imaju dvojno drzavljanstvo i planiramo putovat autom u Makedoniji, da bih izvadila novi pasos i udati se dole. Rekli su nam u talijansku ambasadi da sa bracnim certifikatom mogu uci u Italiji bez problema (bez razlike sto sam prekoracila 3 mjeseca). Pitanje mi je da li je bolje putovati avionom i objasniti celu situaciji talijanskog granicara ili ipak putovati autom i objasnjavat sve to na slovence? Jer sve dokumente (prijava za ukradjeni auto, pasos, dozvole za brak) su na talijanski. Mogu dobit zabranu za ulaz u Schengen zonu ako imam ovaj emergency passport?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zabranu možeš dobit jer je dobiva osoba a ne dokument,ali ti moraju dokazat koliko si bila u eu a pečata nema.Jedino ako si tamo bila prijavljena cijelo vrijeme turistički ipostoji ulazni scan putovnice.

Slovencima ništa nećeš moći objasnit jer im taj certifikat ništa ne znači nego će gledat samo boravak u eu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

A vise znam da sam dosadan sa pitanjima ali tu je otvoreno jedno pitanje jos na koje ni pucki pravobranitelj..ni odvjetnik a niti mup nemaju konkretan odgovor a to je ako sam ja proglasen prijetnjom po nacionalnu sigurnost a naveo sam da imam malodobno dijete te sam ozenjen drzavljankom RH da li ja mogu uci ponovo u zemlju i predati drugi zahtjev jer tu svi imaju razlicita misljenja!!? Da da navedem da nemam uopste kriminalni dosje vec sam se zamjerio jakom covjeku koji tu dosta odlucuje.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima,

 

Izvinjavam se unapred ako nisam na pravoj temi.

 

Naime, iz Srbije sam i imam studentsku vizu za Italiju i tamo sam vec 3 meseca, ali posto se ceka dugo na termin za dobijanje boravisne dozvole, nisam je jos dobila.

Hocu da idem za Srbiju, dakle napustam zonu schengena. Da li bih mogla da imam problem po ponovnom ulasku u Sloveniju (za povratak u Italiju) zbog toga sto sam boravila duze od 90 dana bez regulisanog boravista, iako imam vazecu vizu?

 

Hvala mnogo!

Jelena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovanje 

Boravila sam u Belgiji 6 mjeseci uz dozvoljen boravak. U povratku rekli su mi da imam pravo ulaska sljedeći put u EU nakon 3 mjeseca. Trebala bih imati razgovor za posao u članici EU uskoro. Da li postoji mogućnost ulaska u EU radi razgovora i kako to regulirati ? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima, imam zabranu za sengen zonu na 4 god, 2014 - 2018 medjuvremenom sam promenio prezime i pasos u 2015 god, i vec godinu dana idem redovno na madjarsku granicu i nikad problema, zabrana mi je od madjara, prvog septembra sam se vencao u Nemackoj ove godine, i sve ok sa papirima i sad sam predao papire u ambasadi plasime dal ce nesto izaci posto su mi uzeli otiske pratiju, ako neko zna nesto neka mi pise. Hvala unapred.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, limka je napisao:

sivkoo....deportovana sam iz Njemacke 23.2.2016. zbog azila. nisu mi rekli koliko imam i dali imam zabranu . imam pecat u pasosu da se deportovana i datum. gdje mogu da se obratim ? imam strah ako bi krenula i bila vracena sa slovenske granice kakve su mogucnosti da izvadim novi pasos i da krenem sa avionom za njemacku dali bi bila vracena ili bi platila kaznu?

Svi ljudi koji su deportovani iz nemacke inaju zabranu ulazka u sengen zoni 5god, zabrana se moze skinuti ili dobrim advokatom ( od 6 do 8 hiljada eura ) ili vencanje sa osobom koja zivi u sengen zoni i automatski se ukine zabrana. citam svasta u vezi ovih zabrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Znači da ih u Njemačkoj mogu i usporedit.

Zabrana ti važi i u RH,naravno pod starim imenom.

 

Ja sam iz Srbije Sivko, cudna je ova moja prica, pre 2 dana zovem nekog advokata u Srbiji i objasnim mu celu situaciju, zabrana na 4 god sad vencanje u Nemackoj, i kazem mu pre neselju dana sam predao papire u Ambasadi za spajanje porodice, covek meni kaze G. vi imate veliku srecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovanje,dobio sam zabranu ulaska u sengenu 5 godina ,pocesvi od 11.2014 nisam znao za zabranu tek 2016 avgusta sam dobio pismo gde pise da sam dobio zabranu.u medjuvremenu sam radio na brodovima dobijao radnu visu u srpski pasos.a 2016 marta sam izvadio hrvatski pasos.da li meni vredi ta zabrana i dalje da li mogu da radim i putujem po eu sa hrvatskim pasosem brz problema.a zabranu mi stavila nemacka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Naravno da imaš jer zabranu dobije osoba a ne putovnica.kad ti slovenci skeniraju putovnicu znat ćeš da li vrijedi,ili naši jer imaju uvid u zabrane u schengen.

Bio sam na madjarskoj granici oni nemaju uvid da imam zabranu za eu, cak su mi se smejali kako moze eu putovnica da ima zabranu za eu kad sam gradjanin eu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, selena736 je napisao:

Znaci uglavnom moze u RH, jer ne mpgu nista vidjeti osim valjanog pasosa. A i kaze da je putovao do MAKEDONIJE JEDNOM KROZ RH I NIKO MU NISTA NA hrvatskoj granici nije rekao. Znaci da je bilo sta rekli bi mu odmah ?

Zato sto hrvati spavaju kada prelazis granicu ?, oni gledaju u gepek šta imaš a pasoš niko ne konstatuje , zato ja najviše volim tuda prelaziti i Austalijanci isti sistem , jedino su Madjari zeznuti !

uređeno: od Victoria viki
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, Victoria viki je napisao:

Zato sto hrvati spavaju kada prelazis granicu ?, oni gledaju u gepek šta imaš a pasoš niko ne konstatuje , zato ja najviše volim tuda prelaziti i Austalijanci isti sistem , jedino su Madjari zeznuti !

Nije točno.Post je iz 2016-te pa nisu ni mogli vidjet da li netko ima zabranu za schengen a od prije par mjeseci vide sve zabrane za schengen jer su priključeni na SIS II.

Prije 34 minuta, Victoria viki je napisao:

Mene interesuje kada istekne zabrana od 3 godine da li možemo bez problema napustiti granicu ili moramo potražiti način pismenim putem da se odobri prelazak granice ? 

Kad ti sitekne zabrana možeš bez problema prelazit granice osim u iznimnim slučajevima kad zabrana nije obrisana a onda slijedi odbitak ulaska i žalba povjereniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas ukoliko neko zna tačno da mi odgovori jer već putujem iz BiH prema granici hrvatskoj i slovenskoj i bojim se 

 

Prije 2 godine bila sam na azilu u Njemačkoj. Nisam napustila njemačku kada je trebalo jer sam željela da se borim još. Bila sam deportovana iznenada, i dobila zabranu 2 godine samo zato sto nisam napustila zemlju kada su tražili. Ni jedan drugi prekršaj 

Zabrana mi je istekla prije mjesec, ali ipak se bojim problema na granici 

Molim vas brz odg jer približavam se granici, hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, drot13 je napisao:

Ako je ta zabrana istekla, onda je sve u redu.

Međutim, trebala si provjeriti ranije, sad je ionako gotovo kad si na putu...

A mislite li da zaista neću imati problema

Htjela sam otići u ambasadu da provjerim, ali prijatelji su govorili da ne idem, jer mogu da mi daju zabranu još 2 godine. Pasoš mi je novi, mada znam da to ne predstavlja ništa 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Za početak moraš provjerit do kad imaš zabranu i zašto.isto bi trebali imat i talijani.

 

"Uvid u podatke u Nacionalnom Schengenskom informacionom sistemu u Sloveniji (N.SIS): Na osnovu Sklepa Sveta EU št. 2007/533/PNZ (58. člen) i Uredbe EP št. 1987/2006 (41. člen) te Zakona o informacijskom povjereniku, svaka osoba ima pravo zahtijevati od nadzornih organa država potpisnica (u Sloveniji je to informacijski povjerenik), da provjere podatke, koji se odnose na nju i unešeni su u SIS. Svako ima pravo na ispravku sadržajno netačnih podataka ili brisanje nezakonito unešenih podataka o sebi u SIS. Zahtjev za uvid se može odbiti, ukoliko je to neophodno zbog provođenje mjere ili zbog zaštite prava i sloboda trećih lica i u svakom slučaju u vrijeme trajanja mjere prikrivenog evidentiranja. Na primjer: osoba, koja je tražena za aretaciju u Schengenskoj državi, ne bi smjela unaprijed znati za rizik aretacije prilikom prelaska granice. Usmene potvrde i informacije u Sloveniji su besplatne, za ostalo se mogu zaračunati samo materijalni troškovi po unaprijed utvrđenom cjenovniku. Zahtjev za uvid u lične podatke o sebi u SIS i zahtjev za ispravku pogrešnih ili brisanje nezakonito unešenih ličnih podataka o sebi u SIS svako može predati nadležnom organu bilo koje države na teritoriji potpisnica SIS ( u Republici Sloveniji je nadležni organ Policija, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Štefanova 2, 1000 Ljubljana, SLOVENIJA/EUROPE, Telefaks: 00386 (0) 1 428 47 33). Zahtjev za uvid, ispravku ili brisanje se može predati bilo kada. Policija mora omogućiti uvid ili odgovoriti u vezi sa ispravkom pogrešnih ili brisanjem nezakonito unešenih ličnih podataka u roku od 15 dana.

 

Internet stranica Informacijskog povjerenika:

 

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-podatkov/inspekcijski-nadzor/schengen/nadzorni-organi/"

http://sarajevo.embassy.si/index.php?id=4158

Na ovo sam mislio.Gornje i link.Nigdje se ne spominju veleposlanstva.A ako tebi sve riješi (obriše zabranu) veleposlanstvo javi da i drugi znaju.

https://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=en&u=https://ec.europa.eu/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/schengen-information-system_en&prev=search

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači da postoji upozorenje u SIS-u u shvrhu zabrane ulaska.

A na obrascu stoji

"

Uputa o pravnom lijeku:

Protiv ovog rješenja stranac može podnijeti žalbu u roku od 15 dana od dana odbijanja ulaska. Žalba se podnosi Povjerenstvu za žalbe koje odlučuje o žalbama u postupcima koji se vode sukladno odredbama Zakona o strancima putem nadležne diplomatske misije, odnosno konzularnog ureda Republike Hrvatske. Žalba ne odgađa izvršenje rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru 

Zvala sam ambasadu u Sarajevu i rekli su mi da se mora stupiti u kontakt sa gradom u kojem sam dobila zabranu i da zabrana stoji sve dok se to ne uradi. I to sam uradila , zvala sam njemačku a oni su rekli da je njihova krivica sto nisu sklonili zabranu. Sad ce oni poštom dostaviti sto treba... 

A ja ne mogu za to vrijeme putovati 

Tek u decembru ću moći, ali i tad ću zvati i provjeriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Putovala sam iz Svajcarske i na aerodromu posumnjaju za ulazni pecat u madjarsku da je neispravan. Zadrzali su me na ispitivanju posto su posumnjali da radim na crno itd, pare kod mene nisu nasli, dala sam adresu od drugarice gde sam boravila i nakon toga su mi pasos vratili i pustili bez ikakvog papira da napustim zemlju. Policajac mi je rekao da napravim novi pasos da ne bih imala problema zbog pecata tog. Sutradan dodjem na taj isti aerodrom da i napisu mi na taj sumnjivi pecat slovo f hemijskom. Sta to znaci i imam li sada zabranu? Imam SR pasos. Sivko mozete li mi odgovoriti? Hvala unapred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači nije klasična zabrana od datuma do datuma nego si prekoračila boravak što se vidi iz otisnitih pečata pa dok ne stekneš uvjete za ulazak neće ti ga dozvolit.Znači dani prekoračenja+90 dana pa možeš unutra.E sad postoji šema kod nekih da sami upišu zabranu bez da o tome daju papire.Dok god ti u putovnici budu vidjeli F uvjek će te bolje kontrolirat za boravak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvinite ako sam dosadna. Ali mozete li oceniti otprilike ako su upisali zabranu koliko bi to moglo biti? Jer ja sam bila 60dana u eu, nisam prekoracila samo je bio pecat sumnjiv i na njega je upisano F. Kazu carinici ovde da su upisali F kao neispravan pecat. Mislili sam tri meseca napraviti pauzu pa krenuti u januaru kad istekne 90dana da sam u Srbiji. Ali sad nisam sigurna da li kretati ili jos cekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,, 

Drzavljanin sam BiH , dobio sam radnu dozvolu i privremeni boravak u R. Hrvatskoj. Zaposlen sam u Puli, vec sam 18 mjeseci u R.Hrvatskoj. Dozovole sam dobijao za rad i boravak na godinu dana, trenutno mi je druga dozvola boravka i rada do 07. mjeseca 2018. Supruga mi je takodje drzavljanka BiH, Pitanje se odnosi na spajanje porodice odnoso supruga da bude sa mnom u Puli, U PU PULA u sektoru za strance su mi rekli da je po zakonu R. Hrvatske o strancima, da ne mogu podnjeti molbu za spajanje sa porodicom dok ne budem napunio pune 2 godine boravka u Hrvatskoj, hajde i to sto je po meni csta diskriminacija i ugrozavanje ljudskih sloboda za bracne supruznike i da im se ne dozvoljava da budu zajedno, Drugi problem je sto su mi odgovorili da supruga moze dolaziti samo u te prve dvije godine kao turist. Koliko sam ja upoznat sa zakonom (vjerovatno grijesim) Turisti iz trecih zemaljau ovom slucaju iz BiH moze boraviti u zadnjih 6 mjeseci 3 mjeseca, odnosno 90 dana.. Supruga mi je bila u posjeti (djeluje kao da sam u zatovru, zar ne?) tokom ljeta 3 mjeseca (5,6 i 7mjesec 2017), nakon toga se vratila u BiH i ponovo dolazi u Pulu u ovom mjesecu (12.2017) i prilikom prijave u MUP-u Pula za boravak stranca rekli su joj da ne moze biti u R.Hrvatskoj jer sada mora biti van R.Hrvatske 6 mjeseci da bi bila opet 3 mjeseca, sto znaci u 9 zadnjih mjeseci da bude 3 mjeseca, Supruga mi je bila na razgovoru sa seficom odjeljenja za strnace u PU Pula i potvrdili su joj da mora izaci iz R.Hrvatske, Sefica odjeljenja je napomenula da to nigdje nije objavljeno, jer na zvanicnoj strnici Mupa R.Hrvatske jos uvijek stoji da stranac moze biti u zadnjih 6 mjeseci 3 mjeseca kao turista. Interesuje me o cemu se radi i koji je to novi zakon i da li vi znate gdje je to objavljeno odnosno ima li igdje i jedna rijec o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije par godina sam putovao u Sloveniju i tada sam pitao policajca na granici koje je pravilo za turiste koliko moze boraviti u EU i on mi je odgovorio u zadnjih 6 mjeseci 3 mjeseca, sto znaci moze se biti i u prekidima ali maksimum 90 dana unutar 6 mjeseci,, a ovdje u R. Hrvatskoj  u PU Pula kazu da turist moze boraviti samo 3 mjeseca i onda van 6 mjeseci,, sada je supruga trebala boraviti bez problema naredna 3 mjeseca a odobrili joj u PU Pula samo 15 dana i to joj napomenuli kao to ce joj racunati u 03 mjesecu 2018 tih 15 dana,, meni stvarno nerazumljivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ubaci podatke automatski se izračunava,a ona nije htjela ubacivat jer je postupakonda malo drugačiji.A i postupakizračuna nije tako jednostavan kako piše u zakonima.Uzima se datum prvog ulaska koji može bit i psije 2-3 godine i od onda se uzimaju vremenska razdobljaod 6 mjeseci i 90 dana boravka a to se može računat samo uvidom u putovnicu i prijave boravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vece svima.. imam jedno pitanje. 12.11.2017 su me proterali iz Austrije zbog prekoracenja boravka od 90 dana u Schengenu.. Nikakav otisak nisam ostavljao niti sam dobio bilo kakav pecat u pasos. Dobio sam samo papur na kojem pise da imam zabranu od 2 godine. Sada me interesuje, da li mogu nekako to da proverim da li ta zabrana postoji i ako postoji kako mogu da se zalim i kome? Srb pasos u pitanju.. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija