Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

Pre 5 meseci sam dobila zabranu kod madjara tj tako su mi rekli minimum godinu dana da će mi doći na adresu presuda jer imala sam falš pečate .medjutim prošlo je 5 mes meni ništa stiglo nije našla sam,advokata ništa mi nije video išla opet na madjarsku madjar mi drsko rekao da izvadim noV pasos i dodjem.. tako sam i uradila u nadi da zabrana ne postoji.. sinoć sam krenula i vratili su me sa oznakom H i zabranom 3 godine 😱 da li neko zna šta mi je sad najbolje činiti? Da li vredi udaja za nemačkog državljanina? Da li se može zabrana skinuti il bar smanjiti uz dobrog advokata? Postoji li ikakva šansa da cu opet moci preci bez problema a da ne moram cekati te 3 god😰 hvala unapred

uređeno: od Ljubica mucovic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

Imam boravisnu dozvolu u Norveskoj i moja majka nam je cesto u poseti (zbog deteta). Ona ima dvojno drzavljanstvo Srbije i Hrvatske sa stalnim boravistem u Srbiji.

3 puta do sada smo je prijavljivali ovde u policiji kao trazioca posla i dobila je mogucnost ostanka duze od 3 meseca, tj. ostajala je po 6 meseci. Zbog toga sto je imala EU pasos, to je islo brzo i lako. Prvo bi se prijavili na norveskom imigracionom portalu i u policiji bi predali pasos i fotokopije. Cinovnici su bili ljubazni i nisu pravili probleme i produzavli.

Medjutim, nije uspevala da nadje posao, pa je dolazila ponovo - ali cesto nije pravila dugu pauzu van Norveske. Jednom je dolazila ponovo cak nakon nedelju dana (pre toga bi bila 6 meseci nakon sto je bila registrovana kao jobb seaker).

Ziveli smo u zabludi da to nije problem osobama sa EU pasosem. Ja kao Srbin sam znao da pre nego sto sam dobio vizu - nisam mogao da boravim u Sengenu duze od 90 dana i toga se pridrzavao.

Medjutim, od skoro smo nasli indikacije da smo napravili prekrsaj zato sto nije pravila pauze, tj. nije ostajala nazad u Srbiji 90 dana pa onda ponovo dolazila. Nalazili smo kontradiktorne informacije, ambasade ne znaju ni same punu informaciju. Uglavnom ponavljaju to da moze ostati 90 dana, ili 180 kao trazilac posla.

Ona je sada kod nas i uskoro ce nazad u Srbiju. Dobila je taj produzetak kao job seaker i nije bilo problema u policiji. U policiji su pitali kada je usla, gledali pasos i rekli da mora da izadje do 11.09. Nikada niko nije pravio probleme na aerodromima i cak su u policiji govorili da ode na 24 sata i udje nazad (kupi nesto recimo u Danskoj, Poljskoj itd i vrati se). 

Mozete li molim Vas da nas posavetujete sta da uradimo? Ja iskreno ne ocekujem da ce joj praviti probleme na aerodromu (jer do sada nikada i nisu), ali sta dalje? Da li se prijaviti ako pravimo prekrsaj? Zelimo da dolazi kod nas u buducnosti, cak postoji i posebna viza za roditelje koji su sami iznad 65 godina. 

Hvala Vam puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Švicarska dala a vrijedi za sve zemlje schengena.Ne treba bit ništa u putovnici jer je bitno da je u SIS-u.Znat ćeš na schengenskoj granici kao i ona.

kasnim 5 godina sa komentarom, ali - sada imam problem. Ukoliko osoba sa srpskim pasosem, ima zabranu za Sengen, koja nije jos uvek istekla niti izbrisana, i pokusa da autobusom kroz Bugarsku otputuje do Turske (jer NE ZNA da je moguce samo avionom, i ZNA da Bugarska nije clanica Sengena...)  i bude vracena sa Bugarske granice sa papirom , a pecat je vec stavljen u pasos, pa su se predomislili....da li ce to uticati kod brisanja zabrane u dogledno vreme??? Citala sam da bi se pokusaj ulaska u Sengen i pored izrecene zabrane koja vazi i dalje, mogao uzeti kao otezavajuca okolnost i razlog da se zabrana produzi i dalje. Osoba je putovala do Turske na letovanje, ali avionom prvi put, a drugi put busom ne nadajuci se da nije moguce, jer Bugarska nije clanica Sengena...stavili su pecat i osoba je usla u bus, da bi posle nekog vremena trazili ponovo pasos i vratili je sa granice. Ovo ako se tretira kao novi prekrsaj i krsenje zabrane - pa to je strasno, jer namera nije bila ds se zabrana prekrsi. Imate li iskustva kako se tretira taj pokusaj prelaska granice da bi se saznalo ima li neko zabranu ulaska u sengen, i do kada? Ima li posledica da se recimo ta zabrana produzi dalje? Znate li nekog advokata koji resava ovakve slucajeve?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Odgovorio sam ti točno pa ne moraš nikoga zvat.RH kao ni rumunji i bugari nemaju SIS II u kojem stoji da imaš zabranu tako da to ne mogu ni provjerit a uostalom imaš zabranu za schengen a ne eu.

poznajem osobu koja je prekjuce vracena sa bugarske granice (htela je na letovanje u Tursku, autobusom) jer ima zabranu ulaska u Sengen zonu, iako bugarska nije u Sengenu. Rekli su da avionom moze do Turske, ali ne i autobusom, ponistili vec dati pecat za prelazak granice(srpsko-bugarska granica), i dali neki papir, i osoba je morala nazad za Beograd...proverili su i vratili je sa granice- Da li ce se to tretirati kao krsenje zabrane, i uticati na produzenje zabrane? Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

E ovako imam pitanje za Sivka ili nekog ko ima slicnu situaciju.., ja sam drzavljanka Srbije dosla sam u Nemacku 16.10.2019 trudna, ostala sam u Nemckoj i tamo se porodila, moj decko je Bugarski drzavljanin, priznao je dete, imamo napismeno sve to .. Planiramo da se vencamo u Nemackoj ali se plasim da ce videti koliko sam zapravo ovde i da sam dosta prekoracila mojih 90 dana kao turista.. Jedna zena je rekla da uzmem dobrog advokata i da ce sve srediti,da mogu uzeti u obzir to sto sam se porodila ovde a i posle su zatvorili granice zbog Covid-19, a procitala sam da ako nemam uredan pasos ne mogu da dobijem vizu. Za sada me policija nije zaustavila niti imam zabranu. Izvinite na duzem postu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Zdravo gospodine Sivko, prije 15 dana sam krenuo za njemacku preko madjarske i nisam imao vazecu vizu i oni su mi stavili slovo "I" , a to "I" znaci da predstavlja opasnost po zdravlje za EU i vratili me sa granice. Dali su mi papir na kome samo pise da sam vracen sa granice i nista drugo, ne pise da imam neki zabran a ni oni mi nisu rekli da imam neku kaznu ili zabran. Pa me sada interesuje da li ja mogu ici sa vizom u njemacku,holandiju.. opet ili imam neki zabran.Inace iz Crne Gore sam zvao sam madjarsku ambasadu u Podgorici i oni ne znaju sta znaci slovo "I". Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Bila mi je izrecena zabrana ulaska u Shengen zonu na 18 mjeseci od strane austrijske policije. Ulozila sam zalbu i donesena je presuda u moju korist. Zabrana je proglasena za nevazecom. Pokusala sam da dobijem potvrdu i da je zabrana "obrisana" iz SiS II ali zbog cijele situacije sa Covidom ili sto im se moze, jos uvijek mi nije odgovor stigao.  Prosla su 2 mjeseca.

Iz Vaseg iskustva da li dolazi do automatskog brisanja zabrane u ovakvim slucajevima ili bi mozda pametnije bilo da kontaktiram neki RH granicni prelazi vezano za problem, cesto kako bi znala na cemu sam.

Srdacan pozdrav

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima.

Da li neko zna da mi kaze postoji li zabrana ili neka novcana kazna, ako pri izlasku iz Madjarske kazu da je samo NAPOMENA i spomenu 30 dana, ili gdje bih i kako mogla da provjerim sve ovo?

Ne znam madjarski, a jedino sam ovo shvatila.

U pasosu imam sasvim normalan pecat, a nikakav papir mi nijesu dali (osim sto je granicar napisao moje podatke i adresu u nekom malom papiricu), a do sad nijesam dobila nista ni od koga. 

Bila sam u Njemackoj od 15.07 - 15.10 (prekoracenje na 1 dan).

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani @sivko imam jedan problem pre dve godine sam dobio kaznuo za prekoracenje od 100 evra na madjarskoj granici i dali su mi neke papire e sad ja ne znam da li je to zabrana ili nesto drugo. kaznu sam. platio zadnji put sam presao granicu pre 6 meseci. sada imam ponudu za posao i trebam da predam za vizu da li ce mi austrija praviti probleme sto sam prekoracio u eu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Akitim je napisao:

Postovani @sivko imam jedan problem pre dve godine sam dobio kaznuo za prekoracenje od 100 evra na madjarskoj granici i dali su mi neke papire e sad ja ne znam da li je to zabrana ili nesto drugo. kaznu sam. platio zadnji put sam presao granicu pre 6 meseci. sada imam ponudu za posao i trebam da predam za vizu da li ce mi austrija praviti probleme sto sam prekoracio u eu? 

ovo sam dobio na granici

IMG_20210109_192152.jpg

IMG_20210109_192338.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Akitim je napisao:

Postovani @sivko imam jedan problem pre dve godine sam dobio kaznuo za prekoracenje od 100 evra na madjarskoj granici i dali su mi neke papire e sad ja ne znam da li je to zabrana ili nesto drugo. kaznu sam. platio zadnji put sam presao granicu pre 6 meseci. sada imam ponudu za posao i trebam da predam za vizu da li ce mi austrija praviti probleme sto sam prekoracio u eu? 

Ne znam što su dali Mađari a Austrijanci ne bi trebali pravit probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan dobri ljudi,u velikom sam problemu ,da ne duzim pricu dobila sam zabranu za sengen dve godine od madjara ,drzavljanka sam bosne i hercegovine i srbije ,zabranu sam dobila kao srpska drzavljanka zanima me da li bih mogla uci npr preko hrvatske u sengen sa bosanskim pasosem da li se to njima vidi da li pokazuje na skeneru da sam ja ta osoba i kako to funkcionise sta izlazi na skeneru kad se pasos stagi zaista sam ocajna godjnama zivim i radim u becu pevam tamo sad mi se sve srusilo i ne znam kako da resim problem ...bila bih zahvalna kad bih dobila odogor od nekog ko se razume u ovo unapred zahvalna...

uređeno: od Ko peva zlo ne misli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ko peva zlo ne misli je napisao:

Dobar dan dobri ljudi,u velikom sam problemu ,da ne duzim pricu dobila sam zabranu za sengen dve godine od madjara ,drzavljanka sam bosne i hercegovine i srbije ,zabranu sam dobila kao srpska drzavljanka zanima me da li bih mogla uci npr preko hrvatske u sengen sa bosanskim pasosem da li se to njima vidi da li pokazuje na skeneru da sam ja ta osoba i kako to funkcionise sta izlazi na skeneru kad se pasos stagi zaista sam ocajna godjnama zivim i radim u becu pevam tamo sad mi se sve srusilo i ne znam kako da resim problem ...bila bih zahvalna kad bih dobila odogor od nekog ko se razume u ovo unapred zahvalna...

Nije vaše državljanstvo dobilo zabranu nego vi kao osoba. Samo promjena imena ili prezimena bi pomogla.

uređeno: od Vježbenik200
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, iz Srbije sam. Vratili su me sa Madjarske granice, kao prekršio  sam boravak vise od 3 meseca, stavili su mi u pasoš slovo F, ali nisu mi rekli kolika je zabrana... Pitanje, da li smem pokusati da predajem preko Slovenije, da li cu tamo najebati, i dobiti veću zabranu, da li je neko ima slicnoniskustvo i sta je radio sa slučajem... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Nemaš zabranu samo ne možeš u EU dok ne istekne rok jer si po njima boravio više od dozvoljenih dana.

Da su te takvog našli na izlazu dobio bi zabranu.

Te evidencije skeniranja su tajne i neće ti ih dat ni jedni ni drugi ali tražit možeš.

Hebe im se za dokumente da posla jer pečati i služe za kontrolu i debelo su mjerodavni.

Žalba povjereniku samo nemaš dokaza da od kraja veljače do kraja srpnja nisi putovao (izlazio/ulazio u RH ili druge zemlje EU-a-pečati) osim ako su te skenirali naši pri tome izlazu nakon 3 dana.Da li povjerenik može vidjet sva skeniranja nemam pojma.

Pozdrav, mene zanima slijedece bosanski sam drzavljanin, prvi pit prelazim granicu interesuje me sledece posto idem u posjetu familiji planiram se zadrzati malo duze a u bosni sam u radnom odnosu to nisam mislila prekidati dok ne budem sigurna da cu uci u zemlju sada me zanima da li oni mogu vidjeti da ja imam regularan posao u BIH jer s obzirom sada je korona i idem na garntno pismo pa neznam sta me ceka od provjere, to oko posla mi je bas zapelo ne znam sta da radim, ako sta krene po zlu bar ovamo da imam posao zato nisam dala otkaz.jer u garantnom pismu trszi da se navede da li sam u radnom odnosu i stvarno ne znam sta da tu napisemo. Hvala lijepo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

7.februara 2018.godine uhapsen sam u Svajcarskoj zbog obicne kradje garderobe iz prodavnice.Osudjen sam na 6 meseci uslova,deportovan sam i dobio sam zabranu na 3 godine.

To bi trebalo da istice 7.feb.ove godine.

Da li treba da posaljem neki zahtev,upit ili dokumentaciju u Svajcarsku,da ne bi dosao u situaciju da se kazna samoinicijativno,od njihove strane,produzi.Cuo sam za takve slucajeve.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav druze, imam pitanje jedno.

U Nemackoj sam vec 8 meseci, znaci prekoracio sam 5 meseci opstanka.

Pre toga sam bio na Malti I prekoracio sam 2 godine.Ali sam prijavio gubitak pasosa, izdali su mi putni nalog I prosao sam bez problem I izvadio novi pasos I dosao u Nemacku.

Zanima me da li cu imati problem, da li mogu da skeniraju I saznaju da sam 2 put izgubio pasos, posto planiram da prijavim gubitak ponovo I trazim putni list.Ako se dobija zabrana zanima me kolika I da li postoji novcana kazna.Hvala unapred.Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozz svima,

Moze li mi neko odgovoriti posto sam prekoracila dosta dugo boravak u Njemackoj, ako se desi da dobijem zabranu ulaska u eu, da li to automatski znaci i da imam zabranu ulaska u Hrvatsku, jer trebam dobiti radnu vizu u Hrvatskoj, decko mi zivi i radi u Hr, nije hrvatski drzavljanin, a planiramo brak, postoji li nacin da saznam sta se moze uraditi ako dobijem zabranu ulaska u eu zbog prekoracenja, da bih ipak nekako uspjela prijeci raditi i zivjeti u Hr...hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Ne mogu skenirati putni list ali podatke mogu upisati ručno pa će sve saznat lako.3 mj-2god.Naravno da ide i novčana kazna.

Pozdrav, nisam dobio zabranu posle malte, ali ako odem sad sa ovim pasosem u kojem stoji samo pecat od pre 8 meseci ulaska u nemacku, zanima me da li cu onda dobiti novcanu kaznu, I kakva je procedura ako nemam novaca da platim u Tom momentu.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Postovani.

Pre nedelju dana sam dobila zabranu ulaska u DE...(Srpski pasos) i deportovana u Austriju.

Mozete li mi reci da  li je zabrana odmah uvedena u sistem i da li moze advokat da skine zabranu, jer sam bila u tranzitu kroz nemačku za Holandiju, ali nisam imala adresu kod koga idem. Austrijanci su samo pitali gde idemo i pogledali pasose.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mili.ca je napisao:

Postovani,

Bila mi je izrecena zabrana ulaska u Shengen zonu na 18 mjeseci od strane austrijske policije. Ulozila sam zalbu i donesena je presuda u moju korist. Zabrana je proglasena za nevazecom. Pokusala sam da dobijem potvrdu i da je zabrana "obrisana" iz SiS II ali zbog cijele situacije sa Covidom ili sto im se moze, jos uvijek mi nije odgovor stigao.  Prosla su 2 mjeseca.

Iz Vaseg iskustva da li dolazi do automatskog brisanja zabrane u ovakvim slucajevima ili bi mozda pametnije bilo da kontaktiram neki RH granicni prelazi vezano za problem, cesto kako bi znala na cemu sam.

Srdacan pozdrav

 

 

Molim Vas recite mi kome ste se žalili....imam isti slučaj. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, 

imam pitanje. Moj muz je platio kaznu na Slovenskoj granici jer je prekoracio .. oni mu nisu dali ni zabranu, ni pecet .. samo mu rekli da ostane 3 mjeseca kuci i da opet moze da udje.. Mi smo promjenili pasos i opet normalno prosli.. 

Da li mislite da je upisan u SIS .. jer smo mu sad predali za vizu, i ako vide to u SIS onda mu nece da dadnu vizu.. 

Da li ima neko iskustva? 

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pečat se dobiva samo pri ulasku a zabrana (čak i kasnije) pri izlasku.Kaznu je platio a zabranu mogu ubaciti i kasnije.

Promijenili pa čekali 3 mjeseca ili prije ušli?

Predali za vizu?Slovencima,Bugarima...?

Čim je skenirana putovnica vide se svi boravci.

Ne zna nitko kako temeljitu provjeru će izvršiti ta država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KikiAki je napisao:

Molim Vas recite mi kome ste se žalili....imam isti slučaj. Hvala

 

prije 9 sati , Ena0500 je napisao:

Pozdrav, 

imam pitanje. Moj muz je platio kaznu na Slovenskoj granici jer je prekoracio .. oni mu nisu dali ni zabranu, ni pecet .. samo mu rekli da ostane 3 mjeseca kuci i da opet moze da udje.. Mi smo promjenili pasos i opet normalno prosli.. 

Da li mislite da je upisan u SIS .. jer smo mu sad predali za vizu, i ako vide to u SIS onda mu nece da dadnu vizu.. 

Da li ima neko iskustva? 

 

Pozdrav

Ena, molim Vas recite mi kome ste se žalili

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KikiAki je napisao:

Molim Vas recite mi kome ste se žalili....imam isti slučaj. Hvala

 

, KikiAki je napisao:

Postovani.

Pre nedelju dana sam dobila zabranu ulaska u DE...(Srpski pasos) i deportovana u Austriju.

Mozete li mi reci da  li je zabrana odmah uvedena u sistem i da li moze advokat da skine zabranu, jer sam bila u tranzitu kroz nemačku za Holandiju, ali nisam imala adresu kod koga idem. Austrijanci su samo pitali gde idemo i pogledali pasose.

Hvala na odgovoru

Rekli su da ćemo na kućnu adresu dobiti  kaznu. Da li znate Kolika je kazna za deportovane i zabranu ulaska u Nemačku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani Sivko,

došao sam u Francuskoj iz Srbije početkom januara, trebao bih izaći znači početkom aprila(za <90 dana), medjutim planiram ostati još nekih mesec ipo preko toga (prekoračiti), znači oko sredine maja bi išao kući. Meni pasoš inače ističe početkom septembra ove godine, pa sam mislio iskoristiti takvu situaciju, pošto moram već menjati pasoš(to mogu uraditi i 3 meseca pre isteka, juna zapravo), ako mi napišu neku zabranu na sadašnjem pasošu...i eventualnu kaznu na madjarskoj granici...Da li je ovako nešto moguće....?

Hvala unapred.

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Napisat će oni zabranu u SIS pa će kod svakog skeniranja i nove putovnice to vidjet.

Ok, hvala na odg, raznisliću šta ću i kako....

Elem, znam na desetak primera 'de su ljudi zamenom pasoša opet putovali...vrv nisu upisani u sis. Drugarica je pre 3 dana otišla za Srbiju, prekoračila 7-8 meseci, platila kaznu 100€, kaže nije dobila zabranu, ali vrv neće moći da skoro udje u EU, pa planira sa novim pasošem...

Jel se može desiti stvarno da ne daju zabranu na madjarskoj granici nekome...tj ne upišu u sis...ili se to radi uvek...i na koliko je obično ta zabrana, vremenski...???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ko peva zlo ne misli je napisao:

Dobar dan dobri ljudi,u velikom sam problemu ,da ne duzim pricu dobila sam zabranu za sengen dve godine od madjara ,drzavljanka sam bosne i hercegovine i srbije ,zabranu sam dobila kao srpska drzavljanka zanima me da li bih mogla uci npr preko hrvatske u sengen sa bosanskim pasosem da li se to njima vidi da li pokazuje na skeneru da sam ja ta osoba i kako to funkcionise sta izlazi na skeneru kad se pasos stagi zaista sam ocajna godjnama zivim i radim u becu pevam tamo sad mi se sve srusilo i ne znam kako da resim problem ...bila bih zahvalna kad bih dobila odogor od nekog ko se razume u ovo unapred zahvalna...

Zasto si dobila zabranu., ako nisi prekoračila boravak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KikiAki je napisao:

Molim Vas recite mi kome ste se žalili....imam isti slučaj. Hvala

Izvinite sto nisam odgovorila. Nisam bila aktivna n forumu. :( Zalila sam se kod Bundesverwaltungsgericht der Republik Österreich u Grazu, jer je taj zaduzen za zalbe ljude koji su porijeklom sa Balkana i iz istocnih zemalja. 

Gosp @sivko imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu da pronadjem odgovor. Naime, kad sam dobila potvrdu da je moja zabrana obrisana iz SIS sistema otisla sam u Austriju, nasla zaposlenje i predala novi zahtjev za boravisnu dozvolu. Kao i uvijek u instituciji koja je zaduzena za izdavanje te dozvole trazili su hrpu dokumenata. Cak sam im proslijedila i odluku suda o ponistenju zabrane ulaska. Cijeli proces kod Ma35 se oduzio na vise od 4 mjeseca i ove sedmice sam telefonski bila uporna i dosla do sefa. On mi je preko telefona saopstio da ce odluka vjerovatno biti negativna jer sam ja navodno trebala taj zahtjev preko ambasade u BiH da podnesem i da ako je ponistena zabrana ulaska u Schengen zonu nije ponistena zabrana za pristup zavodu za zaposljavanje. Poenta je da po tom covjeku prvo ne bih u roku od 18 mjeseci (na koliko je zabrana stavljena) mogla da dobijem posao u Austriji i drugo da zahtjev za radnu i boravisnu dozvolu moram preko ambasade da podnesem. Kontaktirala sam ambasadu, oni apsolutno o tome nista ne znaju. Znate li mozda Vi da li postoje takvi zakoni i gdje bih mogla oko toga da se posavjetujem? 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PozZ Sivko. Iz CG sam. Dobio sam zabran ulaska u Sengen zonu na 3 godine. Istice mi u Junu 2022. god. Hoce li se zabran sam od sebe skinuti na taj dan prestanka zabrana i ja nesmetano poci u EU. Ili ima neka procedura kako bih opet posao preko, nakon isteka zabrana? Unaprijed zahvalan. 

uređeno: od Merso_JS
Greska u informaciji
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Moj muž je pre 20 god bio u Italiji policija ih je legitimisala nisu imali boravak i dali im rok da napuste zemlju,dve je on otišao dalje u Luksemburg tu je dobio boravak,e sad pre 4 god na granici sa Slovenija njemu kažu da ima zabran ulaska u Šengen da mu Italija dala zabran ali kad im on pokaze da ima boravak u Luksemburg kao proveravaju nesto i puste nas,ali nas zadržavaju svaki put i hrvati i slovenci i ispituju sta je radio u italija zbog čega je dobio zabran,sad da pitam posto on boravi u Luksemburg legalno vec 16 god radi normalno,imamo i nekretninu i decu koja su rođena ovde,dali postoji mogućnost da zbog tog zabrana i pored dozvole za boravak zabrane mu da uđe u EU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima :)

mom suprugu je 2017-te preko video konferencije izrečeno od strane sudije u Luxenburga da ima doživotnu zabranu za Austriju i 5 godina za ceo Šengen. Nikad nije dobio nikakav papir nista bas nista. Deportovan je posle odležane kazne. 4 godine nigde nije isao i resio da pise SIS-u jer mu je uvek bilo sumnjivo.

Pisali smo SIS-u u Bundeskriminal u Wisbaden i dobili odgovor da nije upisan i da nema zabranu.

Kako je to moguće? Mi smo u čudu ostali....

On se plaši da uđe u zonu šengena jer se plaši da li možda ima neku poternicu od Evropola. Kamo to saznati. Njega na mađarskoj granici mogu da uhapse ako krene da proveri?

Molim za pomoć 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Madzarsku granicu na izlaz su me zadrzali 4dana sa obrazlozenhe da u putovnicu imam nevalidan grcki pecat, i udarili su mi zaberanu za ulaz u EU na 2 godine. Gde mogu sa se informisem zasto su me drzali, jer ovaj izgovor u vezi "laznog pecata" mi je nekako nelogicno.

uređeno: od ttmobil
Greske u kucanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 10. 05. 2021. at 10:18, sivko je napisao:

Inače Wisbaden ionako nije nadležan za zabrane u SIS-u nego je nadležan povjerenik u Luksemburgu odnosno povjerenik u zemlji koja je izdala zabranu.

Nama je advokat iz Novog Sada rekao da pisemo u Wisbaden jwr su oni navodno glavni za ceo Šengen i da samo oni imaju te informacije.

U nemackoj ambasadi u Bgu smo overili potpis i poslali i za mesec dana je stigao odgovor. Cak smo sve objasnili o cemu se radi.

20210428_100524.jpg

prije 2 minuta, Lady_Iv je napisao:

Nama je advokat iz Novog Sada rekao da pisemo u Wisbaden jwr su oni navodno glavni za ceo Šengen i da samo oni imaju te informacije.

U nemackoj ambasadi u Bgu smo overili potpis i poslali i za mesec dana je stigao odgovor. Cak smo sve objasnili o cemu se radi.

20210428_100524.jpg

I piti smo u opstini u Austriji sluzbenika oni kazu nema nista.

Mi smo sluđeni skroz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje hteo bih da mi date informaciju 

danas mi isice 90 dana a nalazim se u hr poslodavac treba da uradi ugovor o radu da li moze da postoji problem u izradi ugovora posto se on ceka dve nedelje i da li postoji sansa da me kazne zbog prekoracenja ako cekam resenje za zaposlenje i kakvu bi kaznu dobio ako krene po zlu nesto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Cao. Imam slucaj na Madjarskoj granici pronasli su mi u pasosu 2 fals pecata zadrzali su me 2h bratili mi pasos i rekli da ne mogu u Madjarskoj pored roga nisu mi pisali kaznu samo mi dali papir da sam vracena sa granice i pise da revizija u segedinu treba doneti konacnu odluku. Zanima me da li imam zabranu jer nisu mi nista napisali na papiru samo sumi rekli da sa ovim pasosem ne mogu moram novi i pored toga sam videla u pasosu u teouglu slovo F i slovo I a u fals pecatu slovo B

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, imam situaciju na Madjarskoj granici pronasli su mi u pasosu 2 falsh pecata gde su me zadrzali i dali papir da potpisem gde pise da su me vratili sa granice i pise da revizija konacne odluce dace se u Segedinu u roku od 30 dana alii nisu mi pisali kaznu da platim u pasosu su mi napisali slobo I i F a na tom pecatu slovo "B" navodno su mi rekli da nemam nikakvu kaznu ni zabranu samo ne mogu sa ovim pasosem da predjem granicu

Da li to znaci da zaista nemam zabranu i da mogu sa novim pasosem preci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mirjanaa je napisao:

Cao. Imam slucaj na Madjarskoj granici pronasli su mi u pasosu 2 fals pecata zadrzali su me 2h bratili mi pasos i rekli da ne mogu u Madjarskoj pored roga nisu mi pisali kaznu samo mi dali papir da sam vracena sa granice i pise da revizija u segedinu treba doneti konacnu odluku. Zanima me da li imam zabranu jer nisu mi nista napisali na papiru samo sumi rekli da sa ovim pasosem ne mogu moram novi i pored toga sam videla u pasosu u teouglu slovo F i slovo I a u fals pecatu slovo B

@sivkomolim te za vise informacije sta moze biti jer planiram sa novim pasosem preci na slovensku granicu i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Šta će raditi i odlučiti u Segedinu ne znam jer im ne poznajem organizacijsku strukturu.Po slovima ionako nema ulaska jer se boravilo više od 90 dana u toku 180 dana (slovo F).B je krivotvorenje koje će se riješiti novom putovnicom koje se veže i za slovo I.

Da li to znaci da sa novim pasosem mogu proci. Ona mi je naglasila da mogu ali ne sa ovim pasosem nego sa novim. Reci mi da li oni gledaju da li je pasos na 10 godina . Posto su mi izdali na 1 godinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi se trebalo proći ni s novim jer skener radi na ime i prezime tako da se gleda koliko je osoba boravila u EU a ne putovnica.

Bitno je da putovnica vrijedi.A i to odbijanje ulaska i ostalo bi trebalo bit upisano u sistem.

Kod Mađara je svašta moguće jer oni malo rade po pravilima a malo po svojem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Ne bi se trebalo proći ni s novim jer skener radi na ime i prezime tako da se gleda koliko je osoba boravila u EU a ne putovnica.

Bitno je da putovnica vrijedi.A i to odbijanje ulaska i ostalo bi trebalo bit upisano u sistem.

Kod Mađara je svašta moguće jer oni malo rade po pravilima a malo po svojem.

Sivko mislim i da je drugi trougao sa "i" da nije "F"

Screenshot_20210604-170813_Photos.jpg

Screenshot_20210604-170541_Photos.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi jel je istina da Eu smenila sistema i sad imaju uvida na maticnog broja ili je sve ovo laz?

Ja sam putovao kroz celi shengena sa promena prezime i novi pasos sve do korone isto i moja drugarica ,prosle nedelje pada moja drugarica na granicu i javjaju mi da je pala na prezimena + drze je u pritvor 7 dana do danas ,moze neki iskustvo oko ovoga dali je sve ovo laz ili istina ,7 dana pritvora + promena sistema shengena za ime i prezimenom .

hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija