Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

Pitanje... Znaci u Austriji došlo je do tuče gdje je čovjeku rasjecena arkada... Prijavio je ljude 3dana nakon toga i nitko od nas nije bio tamo prisutan niti on to može dokazati. Znači stavio nas je u neogodnu situaciju. Kako dalje Austrija sada postupa s takvim slučajem posto nS se ništa nije pitalo.i sada ja strepim o izručenju.. Koliki je rok takvog procesa i dali ću biti obaviješten? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ljudi moze pomoc, zakomplikovala sam si zivot. U Nemackoj sam od treceg meseca. Suprug HR drzavljanin i beba isto, ja srpski pasos. Odlucili se za letovanje i zvali imigracijski ured za dozvolu napustanja zemlje jer je Aufenthal moj u proceduri, rekli su nece biti problema idite sa vencanim listom i prijavom boravka u Nemackoj. Da, pusto neznanje nase pa se uputili. Povratak, vrate me Slovenci i lupe zabranu u pasosu i kompjuteru na tri meseca ulaska u sengen jer ne priznaju nista od dokumenata osim Aufenthala. Ambasada HR me odbila jer mi istekla dozvola boravka u HR, ambasada Srbije isto jer ne zivim tamo, Nemacka ne vidi problem ni u cemu a nece ni potvrdu nikakvu da mi izdaju. Sta mi je ciniti, osim opcije da budem tri meseca van? Imao ko slicno iskustvo? Kostalo me ovo letovanje Boga oca 😩

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

Ako švabe me vide problem onda direktan let Srb-Njemačka.

Oduvijek se priznaje samo gotov dokument a ne samo dat zahtjev.Sa zahtjevom se može putovat samo po Njemačkoj.Slovenci su postupali točno po schengenskom zakoniku.


 

A brine me jedino cinjenica da sam u kompjuteru sa zabranom i nemam ideju da li to vide u imigracijskom sustavu, da ne dodje do pitanja kako sam usla u Nemacku sa zabranom. Ne bih volela da rizikujem i dobijem jos goru zabranu, a opet moram biti u Nemackoj. Isto tako, prilikom kupovine karata da li da obavestim policiju aerodroma o zabrani ili na rizik pa sta bude? Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , sivko je napisao:

Ne znam pod koga ( čije ministarstvo) spadaju ti iz imigracionog.Vidjet će oni na aerodromskom graničnom prijelazu u Njemačkoj.Oni u Srbiji ne vide zabranu.

Imam još jedno pitanje samo ako može vezano za temu. Pošto sam probala biti pametna i na dve granice probala ulaz, imam dva pečata sa slovom F. Oba papira koja sam dobila ne pokazuju koliko mi traje zabrana. Na drugom graničnom prelazu sam skontala da me ne vide u sistemu, već je krenuo mi dati pasoš nakon skeniranja, i onda ugledao F nažalost. To znači da nisam u sistemu? Da li traje 3 meseca zabrana od tog pečatiranog datuma? Hvala unapred, malo sam dosadna ali ne mogu spavati, a google ne pomaže 😞

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači,Slovenci su ti prvi put udarili F jer si boravila preko određenog vremena i sad je to ponovljeno na drugoj granici.To vide i jedni i drugi.Zabranu si ti sama spominjala.Da su te Slovenci pronašli na izlazu (pri odlasku na more) dobila bi zabranu a ovako je samo odbijanje ulaska pa se udara slovo F.Da imaš zabranu udarili bi slovo H.Na tom papiru i ako se ima zabrana ne piše se do kada traje.Računa se od prvog pečata.

Kako ne pomaže Google kad ti je omogućio da dođeš do portala 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, sivko je napisao:

Znači,Slovenci su ti prvi put udarili F jer si boravila preko određenog vremena i sad je to ponovljeno na drugoj granici.To vide i jedni i drugi.Zabranu si ti sama spominjala.Da su te Slovenci pronašli na izlazu (pri odlasku na more) dobila bi zabranu a ovako je samo odbijanje ulaska pa se udara slovo F.Da imaš zabranu udarili bi slovo H.Na tom papiru i ako se ima zabrana ne piše se do kada traje.Računa se od prvog pečata.

Kako ne pomaže Google kad ti je omogućio da dođeš do portala 😀

Hahaha ajd bar sam se nasmijala.

Dva puta sam probala na dve Slovenske granice. Oba puta F. I drugi put mi je receno da imam zabranu ulaska u sengen.  Pri izlasku niko nista.  Znaci da ja od prvog pecata svakako probam ulazak nakon 90 dana? Mada idem i na Madjarsku da probam svakako, i let iz Srbije, pa nesto ce upaliti.  💪🏻💪🏻💪🏻

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 15. 07. 2021. at 14:14, sivko je napisao:

Ako imaš zabranu onda te ni Mađari ne bi smjeli pustiti kao ni ekipa na aerodromu EU-a.

Evo me ponovo sivko sa odgovorom od strane Slovenije. 
Da li ovo znači da nisam u SIS II? 
Izvadila sam novi pasoš, da li mogu krenuti preko Madjarske nazad u Nemačku? 
 

014C2B95-ACEE-498C-AAE4-A8E6138BC920.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 07. 2021. at 22:17, tina125 je napisao:

hvala Sivko na odgovoru,nista vise meni nije jasno kako ljudi vade pasose svaka 3m i prolaye ocigledno svi rodjeni pod srecnom zvezdom

Nema te države koja će izdavati putovnice svaka 3 mjeseca.

prije 17 sati , Olea777 je napisao:

A koliki je rizik uputiti se sa novim pasošem? Ne vide to Madjari? 
 

 

hvala evo, neću više da dosadjujem, samo ću javiti iskustva za druge da znaju.

Svako dobro!

Mađari će isto vidjet odbijanje ulaska.

Iskustva su veoma različita za iste stvari.

Ne dosađuješ.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Moje poštovanje svima,

Imam USA i srpski pasoš.

Da li mogu da, nakon provedenih 88 dana u Šengen zoni sa srpskim pasošem, izađem iz Grčke (gde sam boravio sve vreme) i da se nakon nekoliko dana u Srbiji, opet vratim u Grčku, ali ovog puta sa USA pasošem?

Kakve su konsekvence u slučaju da nešto krene po zlu?

Moji prijatelji to rade već godinama, ali ja sam kukavica jer jednostavno nisam nastrojen da kršim propise.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na ultra brzom odgovoru.

Ipak, obzirom da je ostalo još dva dana, do 90 dozvoljenih, siguran sam da mogu da uđem da drugim pasošem. Ali se pitam, ako ostanem mnogo duže nego ta dva dozvoljena dana, da li na IZLAZU iz GR. mogu da mi prave problem zbog over stay? Te da mi u USA pasoš udaraju nekakove pečate ili slova? Jako se plašim, jer nisam osoba sklona kršenju bilo kakovih zakona, ali ako pravno-formalno imam pravo na to, zašto to ne bih iskoristio? Opet pominjem moje prijatelje, ista priča, dva totalno različita pasoša...

Bilo kako bilo, ovaj forum je zaista sjajan izvor realnih i istinitih informacija, i ko god da ga je osmislio, svaka mu čast!

A razlog mog boravka tamo je vrlo emotivne prirode, jelte... ;-)

Valjda će uskoro sve biti u redu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan .Imam jednu molbu.Dobila sam zabranu prije 2 mjeseca na Madarskoj granici na 3 god.U Srbiju kad sam usla rekli su mi da izvadim novi pasos i idem preko Hrvacke .To sam i uradila al su me vratili i stavili zabranu.Ne znam sad sta da radim dal se moze ikako skinuti zabrana ili sta vec

.Sa advokatom da zabranu pretvore u kaznu ili da se udam za njemackog drzavljanina.Molim vas ako moze vas savjet .Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 08. 2021. at 6:50, sivko je napisao:

Sasvim svejedno s kojom putovnicom ćeš ostat duže.Ako te uhvate odradit će posao sa pečatom i slovima.Uđeš s jednim,boraviš 90 dana,izađeš pa uđeš s drugim i s tim i izađeš.U istoj putovnicu moraju bit i ulazni i izlazni pečat.

Sve to mi je jasno. Pročitao sam mnogo toga na ovom forumu, tako da sada znam dosta toga.

Brine me samo ZABRANA ulaska, ne i novčana kazna. Ako me i uhvate (joj kako to grozno zvuči) zbog prekoračenja ukupnog boravka na oba pasoša, samo da mi ne ubeleže kaznu zabrane ulaska, a ne marim za novčanu kaznu...

U svakom slučaju, puno hvala na odgovoru i na informaciji.

Moje poštovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 07. 2021. at 5:30, tina125 je napisao:

da li neko ima proveren info ili iskustvo,imam pasos Srb i Bosne razlicita adresa ali isti maticni,posto sam na jednom ispucala 90 dana da li smem da se usudim da udjem u EU sa drugim?sta skeniraju na prelazu?Hvala

I mene muči ista dilema. Razlika je jedino u tome što ja imam srpski i USA pasoš. Ali šta mi vredi USA pasoš za ulazak u Šengen jer vredi isto kao i srpski. Po osnovu Sivkovog odgovora, rizik je veliki da na granici mogu da znaju da sam već "potrošio" tih 90 dana sa jednim pasošem, te da me na izlazu iz Šengena ipak kazne zabranom ulaska zbog prekoračenja 90/180 sa drugim pasošem. Sve u svemu, rizik je veliki. Meni se to ne isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 08. 2021. at 14:07, Okata je napisao:

Dobar dan .Imam jednu molbu.Dobila sam zabranu prije 2 mjeseca na Madarskoj granici na 3 god.U Srbiju kad sam usla rekli su mi da izvadim novi pasos i idem preko Hrvacke .To sam i uradila al su me vratili i stavili zabranu.Ne znam sad sta da radim dal se moze ikako skinuti zabrana ili sta vec

.Sa advokatom da zabranu pretvore u kaznu ili da se udam za njemackog drzavljanina.Molim vas ako moze vas savjet .Unaprijed hvala

Pozdrav,

 

Mozda ste citali moju situaciju iznad. Dobila sam odbijanje ulaska od Slovenaca zbog prekoracenja, na 6 meseci. Da skratim pricu:

 

Izvadila sam novi pasos, juce presla preko Madjarske i evo me u Nemackoj. Sada ovde cekam vizu koja je u proceduri. Nikom nista. Usput, skenirali su mi pasos na Madjarskoj granici, bas sam pratila i nisu videli nista u sistemu, tako da.. ne znam jesam imala viska sreci od pameti, ali ja rizikovala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, Olea777 je napisao:

Pozdrav,

 

Mozda ste citali moju situaciju iznad. Dobila sam odbijanje ulaska od Slovenaca zbog prekoracenja, na 6 meseci. Da skratim pricu:

 

Izvadila sam novi pasos, juce presla preko Madjarske i evo me u Nemackoj. Sada ovde cekam vizu koja je u proceduri. Nikom nista. Usput, skenirali su mi pasos na Madjarskoj granici, bas sam pratila i nisu videli nista u sistemu, tako da.. ne znam jesam imala viska sreci od pameti, ali ja rizikovala.

Pa dobila si samo odbijanje nisu ti udarili zabranu naravno da bi videli u sistem da imas zabranu pogotovo Madjari. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam uopste problema sa shengen prelascima i izlazima. Postujem dozvoljeni boravak , ali me zanima samo jedno…, posto koristim dvojno drzavljanstvo i dva pasoša ., sta bi se desilo ako bi na pasoskpj kontroli policajac pritisnuo dugme “slične osobe” i normalno pojavi se slika i drugi pasos sa istim podacima.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 08. 2021. at 8:01, Bane62 je napisao:

Nemam uopste problema sa shengen prelascima i izlazima. Postujem dozvoljeni boravak , ali me zanima samo jedno…, posto koristim dvojno drzavljanstvo i dva pasoša ., sta bi se desilo ako bi na pasoskpj kontroli policajac pritisnuo dugme “slične osobe” i normalno pojavi se slika i drugi pasos sa istim podacima.,

E pa upravo u tome je i moj problem. To može da "prođe" a i ne mora...

Suština je upravo u tome što poštovani Sivko kaže, OSOBA ima pravo na 90/180 a ne putovnica. Možete imati i tri putovnice (znam osobu koja ih ima) ali UKUPAN boravak na sve tri ne sme da prelazi 90/180. 

A šta bi bilo kad bi bilo... Rizično je, u svakom slučaju jer je ipak protiv pravila. Ja sam često putovao čas sa jednom putovnicom, čas sa drugom, i nikada me niko ništa nije pitao, jer su obe putovnice potpuno legalne, ispravne i apsolutno imam pravo da ih koristim, naravno uz uslov da ako sa jednom uđem, sa istom moram i da izađem. Ali mora se voditi računa da UKUPAN boravak, na obe putovnice, ne pređe 90/180.

Mislim da je sada sasvim jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 02. 09. 2021. at 15:29, Dij je napisao:

Pozdrav.Bila sam na azilu u Njemackoj prije skoro 5 godina i deportovana sam.Nisam uspjela saznati do kad mi vazi zabrana ulaska u Njemacku.Bojim se da je vise od 5 godina .Kome da se obratim.Iz Bosne sam.

Odeš do najbliže hrvatske granice i kad ti skeniranju dokument znat će do kad je zabrana.Možda košta ali je najbrži način.

Na 03. 09. 2021. at 16:13, Bane62 je napisao:

Ušao sam 30/6 izacicu 9/9 ostaje mi 20 dana., ako neću da ih koristim i čekam da prodje 3 mjeseca za novi ulazak mogu li tad opet 90 dana ostati u EU

Možeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Cao, ja sam iz Makedonie i zivela na Malti na crno godinu dana. Uhvatila me situacija sa Covid 19 i nisam mogla da rascistim stvari, vracala sam se od Malti preko Soluna ali granica sam prosla nelegalno (oops) tako da nemam izlaz. Ono sto planiram da uradim je sad da operem pasos i da izvadim nov pa sa novim pasosom da predjem jedna granica na primer MK-SR ili MK-BG zato sto sad maltezani hoce da mi urade papiri online za maltesku licnu kartu ali treba im kopiju pasosa ocigledno. Ima li neko slicno iskustvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, MightyXX je napisao:

Cao, ja sam iz Makedonie i zivela na Malti na crno godinu dana. Uhvatila me situacija sa Covid 19 i nisam mogla da rascistim stvari, vracala sam se od Malti preko Soluna ali granica sam prosla nelegalno (oops) tako da nemam izlaz. Ono sto planiram da uradim je sad da operem pasos i da izvadim nov pa sa novim pasosom da predjem jedna granica na primer MK-SR ili MK-BG zato sto sad maltezani hoce da mi urade papiri online za maltesku licnu kartu ali treba im kopiju pasosa ocigledno. Ima li neko slicno iskustvo?

Slobodno zameni pasoš ., i nemoras izlaziti nigde.sa novim možeš gde hoces., 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Dobar dan,imam jedno pitanje ako neko može da mi odgovori

Ovako 11.05.2021 sam iz Bosne otišla za Njemačku preko Slovenije i izašla sam 11.08.2021 računajući to kao 3 mjeseca.17.09.2021 sam na nagovor pokušala da opet odem i vratili su me sa slovenske granice i stavili mi slovo F u pasoš radi prekoračenja od 3 dana. Mene sad zanima moram li čekati da prođu 3 mjeseca od dana kad su me vratili sa granice ili 3 mjeseca od izlaska iz Njemačke da bi opet mogla ići

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, Melina1234 je napisao:

Mene sad zanima moram li čekati da prođu 3 mjeseca od dana kad su me vratili sa granice ili 3 mjeseca od izlaska iz Njemačke da bi opet mogla ići

Ako te nisu pustili da pređeš granicu i uđeš na teritoriju Šengena, onda se to ne računa kao boravak u Šengenu. Računa ti se onda 3 meseca od izlaska iz Nemačke, kada si poslednji put tamo boravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, Mikloš je napisao:

Ako te nisu pustili da pređeš granicu i uđeš na teritoriju Šengena, onda se to ne računa kao boravak u Šengenu. Računa ti se onda 3 meseca od izlaska iz Nemačke, kada si poslednji put tamo boravila.

Pa nije mi bilo baš jasno to,mislila sam možda zbog tog prekoračenja od 3 dana da se možda to računa kao drugih 90 dana,hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Indijanos je napisao:

Pozdrav svima, imam pitanje: pre par Dana su me vratili sa madjareske granice I stavili u pasos slovo "E"

Zanima me jesam li kojim sl.u sistemu I Kako to proveiti? Unapred hvala veliko

Ja koliko znam to slovo e bi trebalo da znači da nemaš dokumente sa kojima bi moglo se dokazati da je put u svrhu posjete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Melina1234 je napisao:

Ja koliko znam to slovo e bi trebalo da znači da nemaš dokumente sa kojima bi moglo se dokazati da je put u svrhu posjete

Da, hvala na odgoviru.To znam I ja.Jedino sto ne znam je: da li je to ujedno I zabrana ulaska u EU I da li Sam u sistemu? 

Ukoliko bih probala ponovo da udjem preko Madjareske ili Rumunije? Da li bi me eventualno vratili..kazna I sl.? To ne znam...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Nije zabrana.Kad ispuniš uvjete (to što je falilo) možeš ući gdje želiš.U sistemu jesi.Vratit će te opet ako ne ispunjavaš uvjete ali bez kazne.Možeš slobodno svaki dan probat proći.

Dobar Dan, pitanje za gospodina Sivka ,molim za odgovor,hvala.

Dakle, razvedena Sam I treba da se vencam za Nemca.Medjutum, kada Sam ja to rekla policiji u Madjarskoj da idem zbog vencanja I da kod sebe imam SVU potrebnu dokumentaciju zbog istog.Odgovorio mi je da moram da idem u Nem.ambadasu da bi mi oni Dali garantno Pismo...iako Sam ja imala garantno Pismo od svog verenika.
Dakle sve Sam imala uredno I pecate - apostil na papirima za vencanje.Ipak me je vratio za Srb.Molim za odgovor.Nista ne razumem...Takodje moram da dodam: (mama mi je oprala stari pasos u Kom je bilo slovo "E") Odnosno jaknu u kojoj je bio  pasos.Zaista slucajno.
Sta mi je ciniti: eventualne posledice....Hvala unapred.
Nisam dobro...
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, sivko je napisao:

Napraviš novu putovnicu i gotovo.Kod skeniranja novoga vidjet će da ti je odbijen ulaz a apostil ionako ne znači potvrdu da ćeš se vjenčat.Mađari ionako rade svašta.Putuj preko RH i Slovenije.

Hvala Vam. 

Jedino sada ne znam da li cu moci da se vencam...? Meni je to najveci problem, Ukoliko nemam dozvolu iz nem.ambasade( da li mi je potrebno garantno Pismo od iste? Izvinite na tolikim pitanjima ...ne znam...

U svakom sl.hvala Vam Jos jednom ,cenim Vasu pomoc I savet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Pa vjenčat ćeš se ako dođeš tamo.Ne znam kakvo bi ti garantno pismo dalo njemačko veleposlanstvo.

Jel sve ispunjeno?https://projektnjemacka.com/vjencanje-u-njemackoj-procedura/

Veliko hvala na odgovoru I svemu...🙏

Da, sve je ispunjeno.Sve imam.Samo treba otici I predati dokumenta.

( Madjarska granicna policija mi je rekla da mi treba garantno Pismo iz ambasade nem.U BGD-u.

Ali svakako Vama hvala.Videcu dalje sve kako- sta I verujem da ce sve biti Dobro -Jer ste mi sada Zaista mnogo pomogli. Sve najbolje Vam zelim🍀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Da li se vjenčati u DE ili SRB dođe vam na isto.Nakon vjenčanja u SRB internacionalni vjenčani list i put pod noga kao supruga državljana EU-a.

Možda su Mađari mislili da se garantno pismo ovjeri u njemačkom veleposlanstvu (što se inače radi).

Da. Madjari su mi zapravo to I rekli.

Medjutim ja iskreno ne znam koje - cije garantno Pismo...? 

Od verenika? Ili dokument Koji uredno imam za vencanje da se overi u nem., ambasadi...?( Kao dozvola da se moze obaviti vencanje u Nem).?  ( Madjari nisu precizirali) Na sajtu ambasade pise:" Ukoliko nem., maticar odredi da je sa vencanim listom I svim dokum., Ok.,ambasada ne mora nista u tom sl.

Parafrazirala Sam...

Hvala Vam...🍀

Gospodine Sivko evo tacno sta su mi Madjari napisali:

" Nije mogla prikazati sledece dokumente: pozivno Pismo, Hotel, garancija Pismo, osiguranje". 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, državljanka sam BiH. 25.09. na izlasku iz Njemačke na aerodromu policija me odvela kod njih u kancelariju jer sam imala prekoračenje od 9 dana, upisali su moje podatke, pokazali su mi nekakve papire koje nisam stigla pročitati jer mi je let bio za 15 min, nisu spominjali nikakvu zabranu ali su rekli da će mi stići kazna na adresu u BiH, u pasoš su mi udarili normalan pečat. Taj pasoš je bio sa mojim djevojačkim prezimenom. U BiH sam tad i išla zbog promjene pasoša na muževljevo prezime zbog spajanja porodice, promijenila pasoš, predali papire za vizu 04.11. i sa novim pasošem se vratila preko Hrvatske busom u Njemačku 07.11. bez problema niko mi ništa nije rekao na granicama.

Sad me zanima da li sa ovim pasošem sa novim prezimenom mogu ostati ovde ponovo 90 dana ili treba da me brine što po starom pasošu moram da izlazim iz Njemačke 27.11? I da li će biti problema sa vizom zbog tih 9 dana prekoračenja na starom pasošu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, ovako. Dražavljanin sam Bosne i Hercegovine. Prije tri godine sam otisao u Njemacku gdje sam radio i boravio dvije godine, zbog privatnih i porodicnih razloga sam morao napustiti Njemacku i vratiti se nazad za Bosnu. Medjutim, prije svog odlaska su mi ostali neki neizmireni dugovanja i jedan sud za dijelo koje  je skroz umanjene vrijednosti.

Zanima me da li ima kakva mogucnost da mogu provjeriti na slovenskoj granici, da li postoje crveno svijetlo ili kakva potrazivanja? Posto imam posao dogovoren i zelim da radim u Sloveniji.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, 

Suprug ima zabranu ulaska u Francusku na 5 godina zbog carinskog prekršaja.

Da li može imati problem prilikom putovanja u zemlje članice EU? Da li ovo može biti smetnja za odobrenje vize za neku  drugu EU zemlju? Da li se negdje može zvanično provjeriti da li postoji smetnja za putovanje da se ne dovodi u nezgodnu situaciju da ga vraćaju sa granice? Napomena BIH je državljanin i prelazio je Hrvatsku granicu bez problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 11. 11. 2021. at 21:01, Indijanos je napisao:

Veliki hvala,pozdrav 🍀

Zdravstveno osig.imala Sam...garantno Pismo imala- jedino pozivno Pismo nisam....ah....vise ...hvala Vam mnogo.🍀

Dobro vece...dobila Sam nov- drugi pasos Koji vazi Samo godinu Dana.( Objasnjenje: Po zakonu u 5 godina ne mozete praviti dva I vise pasosa u tih pet god.Meni je ovo drugi s obzirom da Sam prvi pravila pre TRI god.( Jer Sam pasos izgubila) 

Medjutim Ovo mi je sada drugi nakon TRI godine.( Pasos Sam pravila drugi ,jer Sam morala iz razloga- Koji Sam vec navela...it'd.Ali sada pitanje za gospodina Sivka: molim VAS da mi odg.,Ukoliko mozete- znate; da li cu imati eventualnih problema zbog vencanja u Nemackoj- ambasadi, Granici..I uopsteno zbog toga sto mi pasos vazi Samo god.,Dana? Izvinjavam se zbog poduzeg teksta.Unapred zahvalna.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vece, Imam Slovacku vizu a djeca od 7 i 5 godina su mjesec dana u prekoracenju . Muz mi je na brodu i naravno da su djeca sa majkom tj samnom. Zanima me da li cu imati problema pri izlasku iz sengena( vracam se za Crnu Gory) da li diraju djecu jer su maloljetna , dobijaju li djeca zabrany, sta se moze desiti ? ili da prijavim pasose kao izgubljene kako bih izasla sa putnim listom. 

Hvala Vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 11. 2021. at 7:24, sivko je napisao:

Čim Slovencu daš putovnicu da skenira znat će se da li si u crvenom ili nisi.

A ima li koji nacin da se to vidi, provjeri da li postoji kakva prepreka ? Ne bih da krenem u Sloveniju a da me uhapse . Pozdrav

 

Na 25. 11. 2021. at 7:24, sivko je napisao:

Čim Slovencu daš putovnicu da skenira znat će se da li si u crvenom ili nisi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav. 

Desetog decembra sam na izlasku iz Slovenije platio kaznu 400 evra jer sam presedeo u EU. Regularnih 90 dana i još 5 meseci. Carinik mi je rekao da imam sreće i da sada moram biti u Srbiji sledećih 90 dana. Nikakav dodatni ili neobični pečat nisam dobio. Samo priznanicu za plaćenu kaznu. 

 Interesuje me gde mogu proveriti da li sam ipak dobio neku zabranu i kako proveriti. Da li posle 90 dana mogu opet za EU?

 Hvala. 

Mirko

uređeno: od MirkoN
Zabrana ne kazna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav raja, drzavljanin sam BiH bio sam u Luxembourgu 1-u godinu. Trebalo je da nesto zavrsim u vezi boravka ali sve zakomplikovalo i zbog toga sam duže ostao. Polcija me deportovala sa putnim listom (pasoš nisam dao). Pisalo je na papiru da imam zabranu 3 godine za Lux, poslije sam kontaktirao asistena koji me zastupao u Lux i sad mi kaže da imam zabranu za Schengen. Uzeo sam novi pasoš i ponovo bi da krenem na put, ovog puta za Francusku. Vidim da su ovdje neki prelazili granicu unatoč zabrani, zanima me ko je više zeznut, Slovenci ili Mađari? Idem autobusom. Krenuo sam bio na aerodrom da idem avionom ali su me vratili jer nisu priznali antigen test, trazili su potvrdu o vakcinaciji 2 doze a test uvazavaju samo ako je hitan slucaj, smrt i slično. Iako na wizzair internet sajtu stoji da važi PCR i antigen test. Hvala. 

uređeno: od NerkoS
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vecer, provela sam sa Bosanskim pasosom 75 dana uzastopno u Austriji i napustila drzavu. Htjela bih ponovo u Austriju i podigla novi pasos. Da li se na ulazu u sloveniji na osnovu peceta pronalazi broj dana provedenih u EU ili imaju u sistemu registrovano cim skenira pasos? Jer sam mislila ponovo ostati 3mjeseca. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 04. 2013. at 10:54, sivko je napisao:

Dakako da mogu jer si boravio duže od zakonskog vremena.Pogledaj u putovnici da nemaš ulazni pečat i pored njega slovo F.

da li mogu uci u schengen imao sam zabranu 2000g tada sam imao bih papire sada imam hr putovnoci

 

Na 13. 04. 2013. at 10:54, sivko je napisao:

Dakako da mogu jer si boravio duže od zakonskog vremena.Pogledaj u putovnici da nemaš ulazni pečat i pored njega slovo F.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 08. 2021. at 7:23, sivko je napisao:

Nisu ti stavili zabranu nego odbijanje ulaska zbog zabrane.Ići preko Hrvatske?Pa i naši vide zabrane za EU/EGP.Nije bitna nova/stara putovnica odnosno njen broj ili imanje/nemanje zabrane u njoj jer se skeniranju osobni podaci.

Postovani, vjencala sam se u BiH za njemackog drzavljanina koji zivi u Njemackoj (uzela sam njegovo prezime), da li mogu uci u EU iako imam zabranu koja istice 2024? Buduci da sam zabranu dobila na Madjarskoj sta trebam uraditi za ukidanje zabrane, da li je moguce mjeru zabrane pretvoriti u novcanu kaznu? Unaprijed zahvalna na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, Hrvat sam. Odlično, baš sam se zabrinuo. Dakle, prijavim adresu i sve 5 bez obzira što sam ostao preko. Super! Hvala ti!

Otprilike o kojem intervalu pričamo kad kažeš "neko bliže vrijeme"? Mislim da bih se vratio u RH kroz nekih mjesec ipo nakon prijave. Je li to premalo?

Isto tako, vjerojatno bih se odjavio s te adrese prije povratka u RH ili je možda sigurnije vratit se s adresom stranom i onda preko ambasada ili konzulata odjavit se na daljinu? Nije me briga za kazne samo da ne dobijem zabranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nema zabrana za državljane EU-a a onako ne kontroliraju da li si nakon 3 mjeseca prijavio boravak tj.adresu.Znači državljan EU prijavi adresu ako će boraviti u drugoj državi EU duže od 3 mjeseca (sistem ala turisti kod nas).Kod nas je rok (za njih) 8 dana od isteka 90 dana a kazna je simbolična.

Ono "bliži povratak" i drugo se odnosi na neEU državljane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Sivko na odgovorima! Svugdje po stranicama piše da svi iz EU zemalja, a koje nisu u Šengenu moraju regulirati ovo pravilo 90/180 i da nepoštivanje rezultira kaznom ili zabranom. Prije prijave moje adrese unutar Šengena ću definitivno preći ovih 90 dana. Čak možda za dva/tri mjeseca. Ti kažeš da čak da prijavim adresu i odem za RH nakon tjedan dana ne bih trebao imat problema nikakvih jer smo u EU? 

Ne kažem da nisi u pravu samo pokušavam raščistiti sebi u glavi da budem siguran zbog svog izbora jer što sam čitao po netu Hrvatska je na svim tim listama gdje je potrebno to regulirati.

P.S. Njemačke kazne na rok od dva tjedna kašnjenja su do 500eur. Tako da bih i tu morao kazati da sam došao kasnije nego što zapravo jesam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Različite su kazne za drž.Eu-a i državljane za trećih zemalja (i kod nas ovi dobiju više).

Pečata nemaš ali ako ti je skenirana putovnica znaju kad si došao.

A bit će da radiš na crno?

I da ne prijaviš adresu pa ideš doma jedino te Slovenac može očešljat za kakvu kaznu ali ionako ih ne zanimaju previše državljani EU-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se nisi kod nas odjavio sa porezne onda si naš rezident bez obzira što si tamo prijavio adresu.

A ionako ne možeš doći samo tamo i reći evo ja ću tu boraviti i ajde bog.I ti prijavljuješ privremeni boravak samo što procedura nije dugotrajna i s brdo papira kao za državljane trećih zemalja.

Na početku si sve trebao objasniti jer ima raznih kombinacija zašto bi netko boravio duže u nekoj državi EU-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Prekoracila Sam prekoracila boravak u drzavama eu, platila Sam kaznu na slovenskoj granici za prekoracenje i dobila zabranu na tri meseca. Medjutim u svom pasosu imam lazne pecate i za to  je zakazano sudjenje da li postoji mogucnost da se to resi samo novcanom kaznom ? Bez zabrane za ulazak u eu zemlje na duze. Ako imate bilo kakav kontakt dobrog advokata u sloveniji molim vas za pomoć i kontakt

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija