Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

Pozdrav! 

Molim vas za pomoc, suprug, drzavljanin BiH zaposlen je u Hr. Ima radnu dozvolu. Kako firma posluje i u Njemackoj njega su u decemtru poslali u tamo na radiliste. Radio je 23 dana, bio kuci 15 dana za praznike i otisao opet. Prije 4 dana na radiliste im dosla neka kontrola i oni tu ustamove da mok suprug i jos jedsn mu kolega sa Srbijanskim pasosem ne mogu na osnovu te dozvole tu da rade. Poveli ih u policiji, tamo ispitivali i na kraju pustili uz uslove da napuste zemlju u roku od dva dana, sto su oni i uradili. Dali su im neki papir na koji treba da se stavi pecat kao dokaz da su napustili zemlju. Medjutim, niko nije htio da im stavi taj pecat. Imaju samo pecat u pasosu. Oni ne znaju sta da rade sada. Trebalo je da im putem maila vrate taj papir sa pecatom. Da li mozes da mi das savjet, sta i kako dalje? Da stvar bude jos gora suprug je lutem lutrije dobio termin za vizu u Njemackoj ambasadi u  Sa. Da li mi sada mozemo da apliciramo za vizu obzirom da ovaj sudski postupak jos nije rijesen. Njima je receno da novcane kazne nece imati a da ce sud dalje.odluciti sta i kako. Da li si mozda cuo za slican problem, i ako jesi kakve kazne su bile? Bas sko u velikom problemu.

Lp

Katarina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je dobio Rješenje o povratku morali su udariti pečat jer postoji i mjesto za to.Ako je dobio nešto drugo onda se ne udara pečat nego je bitno da je napustio EU/EGP u zadanom roku.Neka skenira putovnicu i pečat i neka im pošalje.

Možda firma nije riješila svu potrebnu papirologiju?

Ne brani mu nitko da aplicira za vizu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Mimiiiiiiiii je napisao:

Prekoracila Sam prekoracila boravak u drzavama eu, platila Sam kaznu na slovenskoj granici za prekoracenje i dobila zabranu na tri meseca. Medjutim u svom pasosu imam lazne pecate i za to  je zakazano sudjenje da li postoji mogucnost da se to resi samo novcanom kaznom ? Bez zabrane za ulazak u eu zemlje na duze. Ako imate bilo kakav kontakt dobrog advokata u sloveniji molim vas za pomoć i kontakt

Bit će i zabrane.Ne postoji tako dobar odvjetnik.

prije 12 sati , Bane62 je napisao:

Šta se desi kad saznaju da imaš dva pasoša, a sa jednim sam legalno sa boravkom u EU

Ništa, bitno je da s istim ulaziš i izlaziš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan. Danaska policija mi je nalsa prekoracenje 15 dana u shengenu i najvjerovatnije ce mi izdati zabranu ulaska u sengen na 2 godine. Ja sam u procesu cekanja boravisne dozvole  i spajanje sa muzem u Svedskoj ..posjedujem i svedski personnumer.  Da li ce ta zabrana uticati na izdavanje boravisne dozvole. Policajka mi je rekla da Svedska ako zeli moze da mi da boravak i da ce zabrana vaziti samo za Dansku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imala sam lažnu bugarsku l.k....povremeno radila sa njom...i prijavljivala se gde god sam radila...mozda 6 puta za 3 godine. Provalili su zbog neke bezveze stvari,slikali,uzeli moje otiske...i u deport da me vrate u Srbiju....međutim...dali su mi papire gde traže da se pismeno za 2 nedelje izjasnio sta sam radila ilegalno u Nemačkoj 3 godine...jednom sam samo bila u Nemačkoj....pre 3 godine.....da li to znači da će mi dati zabranu,bez obzira šta odgovorim....

I kako mogu uopšte da udjem u Austriju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 02. 2022. at 6:55, sivko je napisao:

Ako nisu dali zabranu onda hoće kad završi taj postupak s osobnom.

Ako sad nisi dobila zabranu možeš u Austriju.

Nisam Vas razumela...nigde nema spora o toj l.karti....samo su mi dali 9 pitanja da odgovorim na njih...tipa....da li sam razvedena i papir kao dokaz,izvod za mene i decu,zašto imam nameru da se vratim u Austriju.......i vrlo čudna pitanja.....

Zato Vas pitam ako predjem granicu u Sloveniji, da li mogu da mectraze po Austriju...to je kao bio ilegalna rad

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, sivko je napisao:

Naravno da te mogu tražit po Austriji ali će te najprije čekat na granici.Nije bio samo ilegalan rad nego i korištenje krivotvorenim dokumentima.Na svakom sudu moraju imati određene podatke zato i jesu takva pitanja.Kako će dalje postupati ne znam.

Hvala Vam puno na odgovoru...mislila sam da odem na 3 nedelje na srpski pasoš u Austriju...dok sav taj proces traje....vrlo mi je čudno da me nisu deportovali...a čekala sam deportaciju....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Nakon detaljnog prečešljavanja čitavog foruma/interneta, dečko (RS) i ja (RH) i dalje imamo neka pitanja na koja tražimo odgovor...

Naime, dečko je državljanin Srbije, a u Hrvatskoj je radio čitavo ljeto i boravio na teriroriju pod radnom vizom. Prekidom radnog odnosa u rujnu, počeli su mu teći dani boravka na turističkoj vizi koji su istekli 6. prosinca 2021. 

On je Hrvatsku napustio danas, dakle, 5. ožujka 2022., tj. prekoračio je dozvoljeni boravak 89 dana. Nije radio na crno, nikakve nezakonite radnje i sl.

Oboje smo bili spremni na to da ga prilikom prelaska granice očekuje ne samo novčana kazna, već i zabrana ulaska u EU, a napose u Hrvatsku.

No, tu nastupa naše čuđenje... Na granici nije dobio novčanu kaznu, nitko ga ništa nije pitao o razlozima prekoračenja boravka na teritoriju RH, putovnicu su mu zadržali nekoliko minuta duže no ostalim putnicima, ali pored pečata nema nikakvu oznaku ili slovo koje bi označavalo zabranu ulaska niti mu je itko išta rekao vezano za ikakvu zabranu, već su ga pustili preko granice kao da nema nikakvog problema.

Je li moguće da uistinu nije dobio nikakvu zabranu? 

Postoji li mogućnost da ima zabranu ulaska, a da ona nije označena u putovnici, da mu nitko nije ništa rekao te da je dobio zabranu ulaska (za koju, pritom, ne zna), a da nije dobio i novčanu kaznu?

Čitali smo tuđe slučajeve, pa nas zanima može li doznati ima li zabranu bez pokušaja prelaska granice i kome se možemo obratiti. Pozivom ambasadi Republike Hrvatske u Republici Srbiji ili slično?

Također, može li mu se zabrana ulaska u Repuliku Hrvatsku izreći retroaktivno ako se dogodilo da je netko previdjeo dane prekoračenog boravka?

U prosincu 2021. godine pokušali smo pribaviti dokumente potrebne za građansko vjenčanje, službenica na policiji nam je rekla da odemo do granice i napravimo krug te da će tako dobiti još dana na temelju prijave kod matičara. No, njemu je trebao dokaz o slobodnom bračnom stanju koji nije mogao pribaviti na daljinu (pokušali smo preko ambasade, ali su nas lagano odbili). Stoga, nismo napravili krug, a službenica je pri tom posjetu policijskoj postaji uzela njegovu putovnicu kad smo bili gotovi s razgovorom i odnijela ju na 10-ak minuta.

Iznimno nam je sumnjiv "bezbolan" izlazak iz RH pa se pitamo postoji li nešto što je službenica mogla napraviti da ju prozovemo dobrim Samaritancem?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zdravo,

imala sam boravisnu dozvolu u svedskoj koju sam dobila na spajanje, ali sam raskinula sa momkom brzo nakon dolaska i odma sam za to informisala zavod za migracije u svedskoj, rekli su mi da mogu zivjeti i raditi u svedskoj sve dok oni iz migracionog ne kazu nesto drugacije, jer ja imam vazecu vizu, u novembru 2021 sam dobila pismo da trebam napustiti svedsku za 4 sedmice, da povlace moju vizu inace cu dobiti zabranu u SIS, ja sam to i uradila 22. decembra. Poslala im pecate i nemam zabranu, sad bi htjela sutra da posjetim brata u Svedskoj ali idem preko danske pa cu vozim u svedaku. Pisala sam i danskoj i svedskoj granicnoj policiju i migracionom da pitam kad mogu uci u sengen, rekli su da vrijeme sto sam bila u sengenu sa vizom se ne racuna u one dane od 90 dana unutar 180, samo da trebam dokazati na granicu danske da sam imala vizu, preko pisama iz migracionog, sve sam to prirpemila, imam dosta pisana sacuvanih te e-mailova. 
E zanima me, kad dodjem na aerodrom u danskoj i dam pasos, hocu li im odma reci da sam zivjela u svedskoj sa vizom, jer ce vidjeti pecate da sam usla u sengen 07.05.2021 a izasla 22.12.2021. 
ili da sutim dok ne pitaju nesto, nisam dobra sa engleskim bas, oa e je strah ako me ispituju da cu se zbuniti, pa zato kontam da li odma da dam sve dokaze i kazem to? 
ili oni nece ni vidjeti datume ulaska, izlaska, nego samo da nemam zabranu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 18. 03. 2022. at 3:50, D.D.D.D je napisao:

Dobio sam zabranu ulaska u eu od Madjara na godinu dana na Makedonski pasos,posto imam i srpski pasos interesuje me da li se ta zabrana odnosi i na srpskom pasosu,ili mogu da putujem sa njim?

Tako je. Moraš da probaš pa ako prođe - prođe...

Međutim, ako se baš budu zainatili da te kontrolišu detaljno (što je malo verovatno ali nikad se ne zna), najgore što može da ti desi, ako otkriju da imaš zabranu na makedonskom pasošu, je da te ne puste da uđeš i da ti u srbijanski pasoš ubeleže slovo H.

Neće te kazniti novčano niti nekom dodatnom zabranom jer nisi ni ušao u zemlju, I kako ti savetuje Sivko, moraš probati. Mada, nije mi jasno, zašto nisi koristio dva pasoša po principu 90+90? Uđeš, izađeš, pa sa drugim pasošem opet i tako u krug, dok te ne provale...

uređeno: od Mikloš
dodatak komentaru
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, vjencala sam se sa stranim drzavljanim (njemacke). Vjencanje je bilo u BiH, buduci da sam drzavljanka BiH, dobila sam zabranu prosle godine (na madjarskoj granici u trajanju od tri godine, s tim da su mi uzeli otiske sa svih deset prstiju, slikali i rekli da je jedan pecat falsifikovan), zanima me da li sa novim pasosom i promjenom prezimena mogu preci granicu kako bi dosla do Njemacke? Imate li neki savjet kako da postupim da li da idem preko advokata ili da sa novim pasosom pokusam preci granicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, dobila sam zabranu ulaska u svajcarsku 3 godine i kaznu zbog 5 dana ilegalnog boravka. U pritvoru su mi rekli da zabrana nije za ceo sengen, ali izgleda da su lagali. Imam srpski pasos i zanima me par stvari

1. Da li mogu uci u Hrvatsku?

2. Da li vredi pisati zalbu? I gde je poslati? Ako je neko jos imao iskustva sa tim neka pisee

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan Sivko. Vec sam Vam pisala o zabrani ulaska u sengen sto mi je Danska dala a i pisala sam Vam da cekam spajanje sa muzem u Svedskoj. Danas sam dobila pozivno pismo od migraciononog da dodjem na razgovor u Goteborg. Ici cu direktinim letom da izbjegnem druge zemlje sengena. Da li me mogu vratiti na aerodromu u Gotebergu i kad pokazem pozivno pismo iz migracionog. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S postovanjem, na ime imam bas dobru situaciju kod sebe (kompleksnu)

Za Njemacku sam otisao 2016 god. Na azil (odbijenica) u medju vremenu se sprijateljio (sa suprugom Trenutnom), odatle pobjegao dalje za Holandiju na 14 dana, kad sam vidio belaje reko lijepa Njemacka i nekako se doslepam nazad do moje sadasnje supruge, tu sam bio kod nje nekih "skrivenih 7 mjeseci" odlucili se da se vratim u Azilski centar da me deportuju jer sve mi oduzeli sve se to rijesilo kroz 5 godina. Ukinuta zabranje njemacke deportaciju platio od 10000€ i onda normalno uz Sudski nalog otisao i ozenio se u Njemackoj.

Nakon toga se odma vratio za Bosnu, PS: ne svjesno reko uzecu od supruge prezime zbog spelovanja (pomoce mi kasnije mnogo)

Predali zahtjev za vizu prije dva dana dobijam pismo dobijenica i ako mi je supruga Njemacki drzavljanin rodjeni.

Obrazlozenje Holandija mi udarilat SIS na staro prezime (K) moje novo je (D) a u medju vremenu dok je taj proces sa vizom tekao normalno isao do Njemacke bez problema.

Malo da obrazlozim prvi sis put dobijo od holandije dana 26.10.2018 do 26.10.2020 god. Do tad nikako nisam primirisao EU nit sengen zonu nisam smio, poslijew vjencanja dana 22.12.2020 god dobijam pismo od Holandije za sis zabranu da mi je produzeno do 22.12.2022 god. 

Sad sta uraditi sa Holandijom kako izbrisati taj SIS imam valjan razlog EU drzavljanin mi je supruga, imam vremena 28 dana jos dok nije istekla Remonstracija za vizu, ima li tu pomoci.

 

Sta sam do sad uradio kako bi SIS uklonio?

Skenirao oba pasosa stari sa prezimenom K i novi trenutni sa D

Internacionalni Vjencani List Njemacki

Sve Njemacke sudke odluke kao i deportni list

Sve stranice pasosa kopirao i poslao danas za Holandiju 28.03.2022 

Ima li sanse da ce izbrisati ovo sis sranje???

 

PS: Sutra abd putujem opet do supruge medjutim ziv sam se usrao da me sad ne zeznu zbog vize jer mozda su sta prebacili sa starog prezimena na novo da me lakse jebu da izvinite?

 

uređeno: od AmShroud
Dodatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! Moj otac je SRB državljanin, radi u Nemačkoj već neko vreme, ima od avgusta meseca na godinu dana boravišnu dozvolu RH, hrvatsku ličnu kartu i A1 papire. Prekoračio je boravak u Nemačkoj i danas na putu kroz Sloveniju zaustavila ih je policija i kaznila ga novčanom kaznom od 800e, s tim što je on odmah platio, pa je kazna bila 400e. Kasnije, na graničnom prelazu izmedju Slovenije i Hrvatske ništa nije dobio u pasošu, mislim slovo F ili da su mu nešto rekli, već samo regularni pečat za izlaz. On za desetak dana treba da se vrati za Nemačku na posao, pa da li može da ima problema? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Dobio sam zabranu ulaska na 2 godine u Sengen zonu, razlog jer sam ostao 30 dana duze. Pogresno sam bio informisan, receno mi je da u godini dana mogu ostati 90 dana, i da nakon nove godine mogu opet ostati 90 dana. Platio sam kaznu u Svicarskoj i rekli mi da nece biti nikakvih problema jer sam bio kod supruge u posjeti (aplicirao sam za vizu, u procesu obrade je). Danas sam dobio pismo gdje pise da mi je zabranjen ulazak u Sengen. Sta da radim, kolike su sanse da mi obrisu zabranu ulaska u Sengen jer stvarno nisam znao za pravilnik a nisam isao u zemlju Sengena da radim ilegalno, samo posjeta supruzi. Uz sve dokaze da sam predao za vizu tj da je u procesu obrade, da sam isao vise puta supruzi u posjetu, da imam stan na svoje ime zajedno sa suprugom (jedan od uslova za dobijanja vize) nakon sto posaljem zalbu, kolike su sanse da ce me obrisati iz registra i da mi bude dozvoljen ulazak u zemlje Sengena? 

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo, ja se nadam da će neko moći da mi odgovori na moja pitanja.  Pre svega, državljanka sam Srbije i na prvoj godini sam studija u Sloveniji. 5 februara sam iz Zagreba krenula nazad za Ljubljanu vozom, i nisu me pustili u zemlju. U pasošu sam dobila slovo f , nikakvu zabranu. Bila sam u prekršaju 24 dana od dozovljenih 90 u 180. U procesu sam za vizu i čekam već mesecima. 2 meseca sam već u Srbiji i fakultet mi trpi. Greškom oko računanja dana se desilo to sve.  U Upravnoj Enoti Ljubljane imaju jako dosta poteškoća svima završiti vize, bukvalno mi na svakih 15 dana šalju mejlove da im dostavim dokumentaciju, koju sam prethodno dostavila 10 puta.  Platila sam takse, dala otiske, poslala im sve  papire.  I šta mogu je da samo čekam da mi završe vizu. 

Ali, meni je isteklo 6 meseci od mog prvog ulaska u zemlju, čak sam se poslužila i šengenskim kakulatorom na internetu. I istek 6 meseci je bio 30 marta. I po pravilima ja mogu putovati bez vize. Ja sam htela da putujem 1 aprila, i zvala sam graničnu policiju gde me nisu pustili u Sloveniju, tj granični prekaz Dobova. I ja sam čoveku sve objasnila i izdiktirala mu datume ulaska izlaska. I on je rekao nazvaće me samo da proveri sa kolegama. Nazvao me i rekao da ja moram sačekati i tih 24 dana što sam prekoračila.                   Moje prvo pitanje je da li je to stvarno moram čekati dane koje sam prekoračila. Drugo pitanje je da li je pametnije promeniti pasoš zbog tog slova f, i takodje imam slovo e od maja prošle godine kada sam išla na prijemni u Sloveniju, ali to je bilo jer nisu prihvatali pcr testove iz Srbije. Čisto da nemam problema na granici, da me ne pretresaju, i da ja lično budem mirnija. I da li je možda pametnije putovati avionom. Ja sam pokušala od Enote da dobijem potvrdu da sam u procesu za vizu, koji svi dobijaju. A oni se prave ludi.  24 dana prekršaja mi ističe 23 aprila, a ubrzo posle toga i 3 meseca van Slovenije.  Jer stvarno nema više smisla koliko maltretiraju ljude za vize i ja prosto ne mogu čekati više zbog fakulteta. 

Hvala svima unapred na odgovorima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, posjedujem BiH pasoš, radim preko HR boravišne i A1 u Njemačkoj već godinu i pol, s tim da ivjek izađem, tj idem na godišnji svaka 2i pol, 3mjseca. Znam da nisu legalni papri 1/1, i nisam imao nikad probkema do neki dan. Na izlasku, njemačka carina na aeredromu mi je računala dane, i prekoračio sam dane, i platio novčanu kaznu, bez zabrane u ulazak u EU. 

Sad me interesuje, ako bih opet rizikovao, da li bih mogao opet za par dana da se vratim nazad za DE, pošto su mi rekli da tek za 3 mjeseca opet mogu putovati na 90 dana. Da li me mogu vratiti sa granice i udariti opet neku kaznu ili me samo mogu vratiti zbog već iskorištenih dana u EU. 

Hvala unapred na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ovako mozda nekom puno pomogne.Ja i momak smo u  Austriji prekoracili 3 mj. Pasose smo prijavili izgubljeni.Dobbili Verlustmeldung(prijava Izgu.pasosa) u opcini gdje sam imala prijavu boravka.sa tom potvrdom pravac ambasada  po Putni list.Isti dan krenula za BOSNU. NA SRECU🤐🤐 PREKO MADJARSKE GRANICE. ZNACI LJUDI PROSLI SMO MADJARSKU,HRVATSKU, BEZ IKAKVIH PROBLEMA. SADA PREDAJEM ZA VIZU I NAZAD.. MOZDA JE TO SRECA ALI MOZDA POMOGNE NEKOM.

uređeno: od Senyyyy
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 05. 2022. u 0:26, Senyyyy je napisao:

Ovako mozda nekom puno pomogne.Ja i momak smo u  Austriji prekoracili 3 mj. Pasose smo prijavili izgubljeni.Dobbili Verlustmeldung(prijava Izgu.pasosa) u opcini gdje sam imala prijavu boravka.sa tom potvrdom pravac ambasada  po Putni list.Isti dan krenula za BOSNU. NA SRECU🤐🤐 PREKO MADJARSKE GRANICE. ZNACI LJUDI PROSLI SMO MADJARSKU,HRVATSKU, BEZ IKAKVIH PROBLEMA. SADA PREDAJEM ZA VIZU I NAZAD.. MOZDA JE TO SRECA ALI MOZDA POMOGNE NEKOM.

Pozdrav,zanima je jedna stvar .Kad ste dobili putni list da lì je obican papiri ili je kopija tvog pasosa? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 11. 2021. u 21:01, Indijanos je napisao:

Veliki hvala,pozdrav 🍀

Zdravstveno osig.imala Sam...garantno Pismo imala- jedino pozivno Pismo nisam....ah....vise ...hvala Vam mnogo.🍀

Pozdrav svima,.pitanje za gospodina Sivka,molim za odgovor :

Dobila Sam iz Nemacke garantno Pismo od prijatelja.Putovala Sam sa Tim pismom za Nemacku I sve je bilo ok.Medjutim,moje je pitanje ,da li ponovo mogu putovati sa istim Tim pismom ili mora moj prijatelj da mi posalje drugo,odnosno Novo garantno Pismo . Putovala Sam 7 .1. 2022. Sedela kao turista Tamo I vratila se u Srb.po zavrsetku Treceg meseca mog boravka.Tacnije 87 .Dan dosla kuci.( Koliko vazi garantno Pismo za Nas Koji putujemo kao turistu na 90 Dana)? Hvala 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 05. 2022. u 12:01, Grasu je napisao:

Pozdrav,zanima je jedna stvar .Kad ste dobili putni list da lì je obican papiri ili je kopija tvog pasosa? Hvala

Štampani obrazac veličine A4.https://www.bihambasada.se/putni-list/

Dana 21. 05. 2022. u 8:53, Indijanos je napisao:

Pozdrav svima,.pitanje za gospodina Sivka,molim za odgovor :

Dobila Sam iz Nemacke garantno Pismo od prijatelja.Putovala Sam sa Tim pismom za Nemacku I sve je bilo ok.Medjutim,moje je pitanje ,da li ponovo mogu putovati sa istim Tim pismom ili mora moj prijatelj da mi posalje drugo,odnosno Novo garantno Pismo . Putovala Sam 7 .1. 2022. Sedela kao turista Tamo I vratila se u Srb.po zavrsetku Treceg meseca mog boravka.Tacnije 87 .Dan dosla kuci.( Koliko vazi garantno Pismo za Nas Koji putujemo kao turistu na 90 Dana)? Hvala 

Najbolje da pošalje novo pismo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 05. 2022. u 7:04, sivko je napisao:

Poštovanje...stigao mi je mail...gde imam zabranu na 2 godine za šengen,  mada sam pre 7 dana prešla mađarsku granicu i nisam dobila zabranu.

E sad,razmišljam da promenim prezime,i pokusam da udjem kroz par dana u Austriju ponovo.

Da li na granici proveravaju matični broj ili ime i prezime.?

P.S. Imami pravo žalbe na njihovu odluku,ali mislim da je to gubljenje vremena i naravno novca.

Pa bi htela da cujem Vaše i nečije mišljenje.

Hvala unapred 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
prije 10 sati , Brmm je napisao:

Postovani Sivko,

Imam zabranu za zemlje sengena tj. upozorenje u SIS. Iz Srbije sam. Zabranu je izdala Svajcarska.

Da li je pametno pokusati preci granicu Hrvatske?

Da li moze da dodje do neke dodatne kazne ako me puste da predjem u RH?

Pokušat se uvijek može.Neka policija obavezno skenira putovnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima

Prekoracio sam ostanak u sengen zoni 14 mjeseci,  vrijeme je da idem kuci i da probam na legalan nacin da dobijem boravak i radnu dozvolu u EU. 

Ovo mi je prvi put da sam ovako nesto uradio, uglavnom raspitivao sam se po internetu i vidim da je najbolja opcija da izvadim putni list. Otisao sam u policiju, prijavio izgubljen pasos, bez problema sam dobio potvrdu, jer nisam pocinio nikakvo krivicno dijelo, niti sam pravio probleme,  i sada samo cekam iz ambasade poziv da preuzmem putni list, a let je za par dana.

Pitanje: Da li se gleda broj serijskog pasosa/ ime i prezime ili taj famozni pecat na granici. Moj zadnji pecat je Obrezje, nisam dolazio avionom, ali planiram da se vratim. Da li postoji mogucnost da me provale na aerodromu u Briselu ? Ili ipak da organizujem prevoz autom lagano pa sve do BIH. Koja je najbolja opcija ? 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 10. 11. 2021. u 18:19, Indijanos je napisao:

Veliko hvala na odgovoru I svemu...🙏

Da, sve je ispunjeno.Sve imam.Samo treba otici I predati dokumenta.

( Madjarska granicna policija mi je rekla da mi treba garantno Pismo iz ambasade nem.U BGD-u.

Ali svakako Vama hvala.Videcu dalje sve kako- sta I verujem da ce sve biti Dobro -Jer ste mi sada Zaista mnogo pomogli. Sve najbolje Vam zelim🍀

Dobar dan gospodine Sivko, moje pitanje glasi i molim odgovor.Unapred zahvalna.Dakle: sta dobijam kad se vencam u Nemackoj za Nemca? Imam li prava dok ne dobijem vizu da dolazim cesce kod supruga u Nemacku,ili takodje moram cekati 90 dana za ulaz kao gradjanin Srbije? 

( Kao turista)? 

Hvala Vam 🍀

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje,imam pitanje pomozite mi molim vas.....ja sam u austriji bio na crno sam radio i bio sam duze od dozvoljenog i na sve to uhvacen sam sa laznim papirima falsifikovanim.......bio sam kod njih na raznim procedurama razgovorima i tako dalje da ne nabrajam sve to i plus zatvora tri dana sam bio tamo u zatvoru,nedao Bog ni dusmanu et......poslali su me kuci za bosnu brzo nakon toga i uzeli su mi kod sebe sam imao 850 eura to su uracunali u neku kaznu nemam pojma navodno su mi rekli da ne budem zaveden da sam kaznjavam kod njih........ja sam u bosni vec 20 dana i dosla mi je sada opet kazna iz austrije u iznosu od 500 eura zamislite,ja ne znam sta da radim vise sta dalje da ocekujem...........jos nisam nista dobio neku zabranu a imam bruku papira od njih od sve procedure.......imao sam ja i advokata rodjak mi je nasao......cuo sam se naravno sa advokatom ali nece nista puno da kaze samo kaze moram sacekati.......mene zanima ako platim ovu kaznu od 500 eura sto su poslali sta slijedi sljedece

........jel slijedi mozda zabrana ulaska ili zatvor nedaj Boze........hvala vam unaprijed........i rekao sam im naravno da mi je te lazne dokumente hrvatske dao rodjak koji je u austriji vex 10 godina i za njega sam radio na crno,ali njega niko nit je zvao nit ga diraju ista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav.Imao sam problem 2019 godine u Sweden, gde sam radio na crno i uhvacen sam. Radio sam 2 meseca, i jednog dana kontrola je upala i zatekla me u sobi.Dobio sam 3 godine zabrane ulaska u Shengen.Imam 2 pitanja. Prvo, da li ova zabrana vazi i za hrvatsku, a drugo, da li posle isteka mogu slobodno da udjem u Eu  i odradi mi vizu neka druga drzava u koju nadjem posao.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok...zar ne bi mogla promena imena i prezimena i možda mesto boravka,da se bude u sengen zoni,uprkos zabrani.Mislila sam na nov pasos,sa promenjenim imenom i prezimenom?

Hvala unapred 

Dana 29.8.2022. u 6:04, sivko je napisao:

Ako si dobio za Schengen možeš u RH.Poslije isteka možeš u EU.

Ok...zar ne bi mogla promena imena i prezimena i možda mesto boravka,da se bude u sengen zoni,uprkos zabrani.Mislila sam na nov pasos,sa promenjenim imenom i prezimenom?

Hvala unapred 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 20. 07. 2020. u 7:22, sivko je napisao:

Nije državljanstvo dobilo zabranu nego osoba.Samo promjena prezimena bi pomogla.

Pozdrav 

Meni se pre 3 meseca desila situacija iz Nemacke sam se vracala posle 6 meseci sa laznim pecatom, skinuli su me sa granice dali mi zabranu na godinu dana.Fakticki su me prisilili da priznam da su lazni pecati jer su mi pretili da ce da me stave 2 nedelje u pritvor 

Pustili su me istog dana ali su me bas maltretirali.

Predala sam za Srpsko drzavljanstvo pa me zanima da li bih morala da menjam prezime i koliko ce to proci sa Srpskim pasosom obzirom na sistem.

Da napomenem da mi nisu dali nikakav konretan papir gde pise da sam dobila zabranu, a pasos su mi zadrzali

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo Ja sam dobila za CH i ceo Schengen prostor dve godine Koja je istekla 19.07.2022 a u nedelju idem sa avionom za Nemacku Pa sa automom za CH. Dali bi trebalo biti problema Jer na papiru pise na dnu da posle isteka zabrane ide na snagu pravila tourista. Dali je Mozda pametnije poneti te papire sa sobom ili Nema razloga za zabrinost ? Hvala unapred 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan imam jednoDobar dan imam jedno pitanje za vas. Naime 6.Maj 2019 godine u R.Sloveniji sam lisen slobode zbog nedozvoljenog prelaska drzavne granice i imao migrante u vozilu. 31.Maj izrecena mi je presuda 10 meseci zatvora i 3 godine zabrana ulaska u R.Sloveniju. Dana 29.11.2019. godine pusten sam iz zavtora i napustio istog dana R.Sloveniju. Kazite vi meni sada da li ta zabrana pocinje sa danom islaska iz zemlje i prestaje nakon tri godine, jer sam pusten 3 meseca ranije . Ili treba da cekam da prodje i tih 100 dana pa onda krece pocetak zabrane. HVALA pitanddkkdjez za vas. Naime 6.Maj 2019 godine u R.Sloveniji sam lisxen slobode zbog nedozvoljenog prelaska drzavne granice i imao migrante u voziluDobar dan imam jedno pitanje za vas. Naime 6.Maj 2019 godine u R.Sloveniji sam lisen slobode zbog nedozvoljenog prelaska drzavne granice i imao migrante u vozilu. 31.Maj izrecena mi je presuda 10 meseci zatvora i 3 godine zabrana ulaska u R.Sloveniju. Dana 29.11.2019. godine pusten sam iz zavtora i napustio istog dana R.Sloveniju. Kazite vi meni sada da li ta zabrana pocinje sa danom islaska iz zemlje i prestaje nakon tri godine, jer sam pusten 3 meseca ranije . Ili treba da cekam da prodje i tih 100 dana pa onda krece pocetak zabrane. HVALA. 31.Maj izrecena mi je presuda 10 meseci zatvora i 3 godine zabrana ulaska u R.Sloveniju. Dana 29.11.2019. godine pusten sam iz zavtora i napustio istog dana R.Sloveniju. Kazite vi meni sada da li ta zabrana pocinje sa danom islaska iz zemlje i prestaje nakon tri godine, jer sam pusten 3 meseca ranije . Ili treba da cekam da prodje i tih 100 dana pa onda krece pocetak zabrane. HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 09. 2022. u 7:07, sivko je napisao:

Ako je zabrana izbrisana iz sistema može se putovati nesmetano.A ako nije nema ulaska u Njemačku i potrebno je zatražit brisanje mjere.Papiri im ne igraju nikakvu ulogu jer gledaju samo u sistem.

Kako funkcionise prelazak granice sa potvrdom o prelasku koju sam dobila u njemackoj (moram nazad u Bosnu) 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 07. 2020. u 13:21, sivko je napisao:

Nema kazni,odbijen je ulazak i to je to.Ostaje za stalno.

Ako sad ima dokumentaciju koja se prije nije imala može ući.

Problemi, temeljitija kontrola.

Hvala za odgovor

Sada kada zaživi ETIAS, kakve su vaše preporuke za ispunjavanje zahtjeva?

Navoditi taj događaj ili ne?

Postoji li šansa da se toj osobi odbije izdavanje mogućnosti putovanja u šengen zonu?

Hoce li hrvatski carinici imati podatak o događaju sada kada u šengen 01.01.23?

Molim vas za savjet

Hvala vam

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim te sivko da mi odgovoris sto ore je moguce. Ja sam 2019 godine dobio zabranu od malte na 3 godine zbog prekoracenja 90 dana. Ta zabrana je istekka sada 2022 u avgustu. Ja sam odmah poslao matekoj migrantskoj policiji izvinjenje i molbu za brisanje zabrane jer je istekla u avgustu.odgovorili su mi da su dobili moju molbu i zahtev i da ce razmotriti, ali vec dva meseca nema nikakav odgovor od nih. Ooet sam im poslao molbu i jos nista mi neodgovaraju a ja moram za. 15 dana da idem u eu. Da li postoji mogucnost da je to vec automatski izbrisano jer je zvanicno istekla zabrana ili sigurno nije izbrisana dok mi malta nepotvrdi. Da li imam sanse da prodjem granicu i ako jis nisam dobio odgovor od malte. Hvala puno u napred na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 23. 10. 2022. u 16:25, crnka28 je napisao:

Zdravo 

Zanima me mjenjala sam pasos zbog adrese i dobila novi pa me zanima dali mogu boraviti ponovo 3mjes.u sengen zoni dali mi se neracuna stari pasos

Hvala l.p

Računa se i stari boravak.

prije 6 sati , Crna osmica je napisao:

Molim te sivko da mi odgovoris sto ore je moguce. Ja sam 2019 godine dobio zabranu od malte na 3 godine zbog prekoracenja 90 dana. Ta zabrana je istekka sada 2022 u avgustu. Ja sam odmah poslao matekoj migrantskoj policiji izvinjenje i molbu za brisanje zabrane jer je istekla u avgustu.odgovorili su mi da su dobili moju molbu i zahtev i da ce razmotriti, ali vec dva meseca nema nikakav odgovor od nih. Ooet sam im poslao molbu i jos nista mi neodgovaraju a ja moram za. 15 dana da idem u eu. Da li postoji mogucnost da je to vec automatski izbrisano jer je zvanicno istekla zabrana ili sigurno nije izbrisana dok mi malta nepotvrdi. Da li imam sanse da prodjem granicu i ako jis nisam dobio odgovor od malte. Hvala puno u napred na odgovoru

Možda je i obrisano automatizmom.Inače zahtjev za brisanjem se šalje samo ako nije obrisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Računa se i stari boravak.

Možda je i obrisano automatizmom.Inače zahtjev za brisanjem se šalje samo ako nije obrisano.

Prvo hvala ti puno na odgovoru. Znaci ipak postoi mogucnost da sistem sam izbrise jer je zabrana zvanicno istekla pre 2 meseca.. Znaci ipak mogu da odem na granicu i pokusam uci sa nadom da je automatsi sistem izbrisao. Jer problem je sto meni malta jos nista neodgovara na molbu a neznam koliko vremena cu cekati odgovor, a do njih nemogu licno da kontaktiram sem preko mejla na koi mi jos nista neodgovaraju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 03. 2022. u 8:08, sivko je napisao:

Moraš probat jer zavisi kako budu kontrolirali.

Dobar Dan  Sivko, bila sam u Holandiji na azilu 2018,dobila sam zabrqnu na 2 God., U Bosnu sam se vratila tek 2021 sto znaci da zabrana istice u februaru 2023 God, tada lunim 2 God.Zna li neko kako je sa Holandijom, sta poslije te 2 god, trebam li njima pisati da mi obrisu iz sistema zabranu, ili mogu jos da produze zabranu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Crna osmica je napisao:

Prvo hvala ti puno na odgovoru. Znaci ipak postoi mogucnost da sistem sam izbrise jer je zabrana zvanicno istekla pre 2 meseca.. Znaci ipak mogu da odem na granicu i pokusam uci sa nadom da je automatsi sistem izbrisao. Jer problem je sto meni malta jos nista neodgovara na molbu a neznam koliko vremena cu cekati odgovor, a do njih nemogu licno da kontaktiram sem preko mejla na koi mi jos nista neodgovaraju. 

U pravilu se ne pišu nikakve molbe.Uvijek možeš doći na granicu i ako puste sve je u redu.

prije 15 sati , Farah123 je napisao:

Dobar Dan  Sivko, bila sam u Holandiji na azilu 2018,dobila sam zabrqnu na 2 God., U Bosnu sam se vratila tek 2021 sto znaci da zabrana istice u februaru 2023 God, tada lunim 2 God.Zna li neko kako je sa Holandijom, sta poslije te 2 god, trebam li njima pisati da mi obrisu iz sistema zabranu, ili mogu jos da produze zabranu?

Piše im se samo ako zabranu ne obrišu.Ne znam da li mogu produžavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 09. 2022. u 3:20, Lala87 je napisao:

Zdravo Ja sam dobila za CH i ceo Schengen prostor dve godine Koja je istekla 19.07.2022 a u nedelju idem sa avionom za Nemacku Pa sa automom za CH. Dali bi trebalo biti problema Jer na papiru pise na dnu da posle isteka zabrane ide na snagu pravila tourista. Dali je Mozda pametnije poneti te papire sa sobom ili Nema razloga za zabrinost ? Hvala unapred 

Molim te ako mozes da mi odgovoris kada odes na put kako si prosla, jer imamo slicnu situaciju. Meni je zabrana istekla u 19.08.2022, a za 20 dana treba da putujem u eu, pa neznam da li sistem sam brise ili ne. Ako ti nije problem da mi napises kako si prosla i da li je sve bilo uredu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 10. 2022. u 6:50, sivko je napisao:

Nije općenito pravilo da se zabrane ne brišu automatizmom nego se događaju greške gdje se zabrana ne obriše kad istekne.

U tom slucaju ako sistem sam neizbrise sta treba onda uraditi, kakva je onda procedura i koliko traje. I meni pise zabrana na 3 godine da li to znaci da istice istog datuma kada je pocela samo posle 3 godine. Jer sam ja deportovan 19.08.2019,da li onda istekla 19.08.2022 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan sivko..zanima me sljedece.. usla sam u R Hr 23.08.2022 godine te nastavila put te dobila pecet slovenije 28.08.2022..sad bih isla nazad 21.11.2022 za BiH..pa me zanima da li ce mi R Hr brojati dane i u sengenu..jer cujem da kao vec broje...ali 21. Mi je svakako 90 dan ako bi brojali..da li sta rizikujem sa RH..ako izlazim tacno 90 dan naravno ako uracunavaju sengenski boravak..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija