Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Sve citam u istoj sam situaciji i mene zanima jel neko uso nakon zabrane? Meni su na bugarskoglj granici rekli da imam zabranu do 19. 02. 2018 god zabranu sam dobila od Nemacke zbog azila deport bila sam u Njemacku ambasadu u Makedoniji rekli mi da dam 20 evra da posalju neki list da vide koliki je dug kad platim dug obrisat ce mi zabranu. Drugo me zanima a kad istece zabranu jel miram opet da platim deport za da me obrisu ili to sistem sam uradi 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E da Sivko u kratkim crtama iz Makedonije sam majka mi ima hrv pasos ali ppsto sam punoljetna rekli su mi da moram da se izjasnim negde na faksu u srednjoj skoli itn. E sad imam to ixjasnjenje ali imam i zabranu u Mupu u Hrvatskoj rekli su mi da moran da imam u uverenje za neosudjivanos iz Njemacke ..jel mogu ja da podnesem papire za pasos oce da mi smeta ta zabrana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav.Molim Vas ako mi možete odgovoriti mnogo mi je hitno.U petak 02.02.2018.godine putovala sam za Švicarsku ali sam vraćena sa Slovenske granice jer nisam imala dovoljno novca kod sebe, pri tome carinik mi je onda tražio garantno pismo ali ja to nemam jer idem u posjetu samo, i vraćena sam sa granica.Nisam dobila zabranu, samo neki papir od njih gdje navodi da nemam novca, ni dokumentacije.Problem je sad sto mi je rekao da moram imati garantni list, ali ja sam drzavljanka Bosne i Hercegovine i ne razumijem zasto mi sad treba garantni list i nemam nikoga da mi pošalje to garantno pismo.Pasoš mi je obilježio sa slovo "E".Hitno mi je da što prije odem, ali se plašim da će me opet vratiti Slovenci.Nemam zabranu, samo mi je rekao pošto nisam imala novca niti garantno pismo da ja moram nazad.Htjela bih sada za par dana opet da putujem za Švicarsku, ali ne znam da li će me pustiti, imam sada i novca, ali se plašim da će mi Slovenci tražiti to garantno pismo, mada ne vidim u tome logiku nikakv, ja imam pravo da putujem 3 mjeseca dozvoljeno, zašto drugi mogu da putuju bez garantnog pisma.Ili mi je jedini izlaz avion?Molim Vas za odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovorio sam ti u poruci.

Kako nema tko poslat garantno pismo ako ideš nekome u posjetu?

Napišu ti pismo i faxiraju i to imaš sa sobom.

Ovako nešto (može i malo skraćeno,bez strane 2) http://www.mvep.hr/files/file/obrasci/JamstvenoPismoFizickaOsoba.pdf

Imaš pravo putovat a oni imaju pravo sumnjat da li ćeš na području EU/EGP-a možda i radit.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti puno na odgovoru.U petak sam vraćena sa Slovenske granice, uhvatio me je sa mnogim pitanjima, pitao me koliko ćeš biti dana ja kažem par dana onako, kaze on a zasto si prošli put bila 3 mjeseca..Putujem dugo, i nikad nisu pretresali autobus i kofere, niti me je neko pitao koliko novca nosim.Planiram u srijedu opet da putujem autobusom, na istu granicu moram.Imam sada i novca dosta, imam ja i adresu i br te osobe kojoj idem sve imam, ali nemam to garantno pismo jer mi ona kaže da mi to ne može poslati jer to košta dosta, i zaista mislim da nema logike da mi sad traže garantno pismo svaki put na granici, jer ja idem i sestri u Dansku, i u Puli imam sestru, i to znači da svaki put kada hocu nekome u posjetu  moram imati od te osobe garantno pismo.Prekomplikovano je.Molim te reci mi, u problemu sam.Da me ne bi opet na granici ostavili mlada sam i sama, i novac za karte da ne dajem opet dzabe.Planiram u srijedu, imam i novac sad, i adresu i br kome idem, ali imam slovo E, i sad me strah da me neće pitati za taj garantni list da pokazem.Izvini na dugom postu, molim te da mi odgovoriš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čim te budu skenirali znat će koliko je "sati".Da si rekla 10-tak dana možda bi bilo sve ok.Zna se da ekipa bez love ide radit a njihovo je da sumnjaju i traže dokaze.Probaj da joj netko napiše pismo pa da ti ga faxira iako nije ovjereno na boravak za 20 tak dana.

Naišla si na jednog nadobudnog a kako će sutra-preksutra neko postupati nema točnog odgovora.Mogu te pitat za pismo a i ne moraju.

Ako te pitaju reci fa nisi imala dosta love a u ona slova u putovnici se ne razumiješ a papir koji si dobila nisi čitala.

Slovenci su čudne biljke po pitanju tih kontrola,neki su dobri s neki traže dlaku u jajetu bez obzira na to da li vrše pojačanu ili normalnu kontrolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam mnogo na odgovorima.Ali ja moram što prije nazad da idem.Znam da mi je najbolje da pasos zamijenim, ali nemam mnogo vremena jer sam trebala u subotu da budem u Zurichu, medjutim vraćena sam kući.Idem prekosutra opet, ja se nadam da necu proci tako, sada imam novca, imam i adresu ja i br osoba kod kojih idem, ali nemam eto to garantno.Znam da mi je najbolje da pasos promijenim.Hvala vam još jednom na odgovorima, ja cu da pokusam ovako pa ako mi se posreci.Poslusat cu i Vas Sivko, reci cu da nisam imala dosta novca i da se ne razumijem u ono sto sam dobila.Veliki pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odeš prijaviš taj izgubljen i uzmi novi, tu ti posle nema ni pečata koliko si boravila koji put a ni tog slova E, reci da ideš u francusku,njemacku ili luxemburg u posjetu kod nekog ne spominji čak švajcarsku , I proći ćeš bez problema, ja sam preko Slovenije prošla više puta a bila 3 mjeseca u EU vratila se u bosnu i nakon nepuna 2 mjeseca opet prošla u EU i evo me još ovamo  i prosla bez problema, A vidiš kako sad Sivko može da daje opširnije odgovore ?

uređeno: od Victoria viki
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E i ja sam isto to radila, vratim se kuci pa ga operem pa nazad, i nisam nikad imala problema.Nekad me na granici pitaju kome ides i koliko dana ali to je sve.Sad sam i na novac bila skroz zaboravila kada su nas počeli pregledati, inače ako nemam dovoljno novca mogu se snaći od nekoga na granici, ali nikad mi nisu novac tražili pa nisam računala da će me to pitati.Pošto nisam imala novca mnogo on mi traži sada garantni.Opet bih ja pasos promijenila, ali stvarno nemam vremena, a ni novca mnogo za brzi pasos.Karta mi do Zuricha kosta 100 eura, pa sam u petak ostala bez karte, i sada opet u sredu placam kartu.Samo da ne naletim na istog carinika koji me je vratio, a kakve sam sreće isto me čeka.Hvala Vam opet, svi se borimo i snalazimo kako znamo i mozemo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Victoria viki je napisao:

Evo šta ćeš zamijeni novi pasoš i oni više nemaju viziju kad si ušla i izašla niti će ti postavljati toliko pitanja još lakše ti je to

Boga mi imaju.Kod skeniranja (obavezno za treće države) vodiš se po imenom i prezimenom i datumom rođenja i državom,broj putovnice nije bitan.Jedina je šema želi li proračunavat dane,(jako rijetko jer je puno posla)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako imas HR pasos onda mozes u Schengenu da se zadrzis koliko hoces i ne mozes da ga prekrsis. A ako imas BIH pasos imas pravo samo 90 dana da ostanes u poslednjih 180 dana, ukoliko to prekrsis rizikujes novcanu kaznu i zabranu ulaska u odredjenom vremenskom periodu u Schengen zonu...

uređeno: od Press
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Press je napisao:

Pa ako imas HR pasos onda mozes u Schengenu da se zadrzis koliko hoces i ne mozes da ga prekrsis. A ako imas BIH pasos imas pravo samo 90 dana da ostanes u poslednjih 180 dana, ukoliko to prekrsis rizikujes novcanu kaznu i zabranu ulaska u odredjenom vremenskom periodu u Schengen zonu...

Hvala Press! Ali Hrvatska isto nije u Schengenu kao ni recimo Rumunjska iako su u EU. Zar nije onda svejedno jesi li iz BiH ili Hrvatske? Malo je to zbunjujuce..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam da li je sada Hr postala punopravni clan Schengena, ali to nema veze sa ostankom Hr drzavljana u Schengenu. Hrvatski drzavljani smeju da se zadrze u Schengenu koliko hoce. Ali naravno tu gde planiras da boravis moras imati samo prijavu boravka.

uređeno: od Press
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , maja767 je napisao:

pozdrav! koje su posljedice za gradane EU ako prekse ostanak u schengenskoj zoni? postoji li neka razlika u odnosu na one koji nisu u EU? tocnije razlika izmedu npr BiH drzavljanina i drzavljanina RH, a oboje nisu u schengenu. Razlika u sankcijama? Hvala!

Drž EU neće nitko pitat gdje ke bio i što je radio.Ako želi bit u schengenskom području duže od 3 mjeseca mora prijaviti boravak.

Kako RH postupa po schengenskom zakoniku boravak drž BiH u RH računa se kao da je bio i bilo gdje u schengenskom području.Ako ga uhvate u području ili i RH dobit će novčanu kaznu i zabranu a ako ga kontroliraju na ulazu u RH ili schengen odbit će mu ulazak.

Drž RH su i državljani EU pa imaju slobodu kretanja a drž BiH su državljani trećih zemalja koji podpadaju pod povećanu kontrolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , sivko je napisao:

Drž EU neće nitko pitat gdje ke bio i što je radio.Ako želi bit u schengenskom području duže od 3 mjeseca mora prijaviti boravak.

Kako RH postupa po schengenskom zakoniku boravak drž BiH u RH računa se kao da je bio i bilo gdje u schengenskom području.Ako ga uhvate u području ili i RH dobit će novčanu kaznu i zabranu a ako ga kontroliraju na ulazu u RH ili schengen odbit će mu ulazak.

Drž RH su i državljani EU pa imaju slobodu kretanja a drž BiH su državljani trećih zemalja koji podpadaju pod povećanu kontrolu.

Hvala sivko! Znaci drzavljani Hrvatske su onda u Schengenu pod istim pravilom od 90 dana u 180 dana ili samo da nakon 3 mjeseca bez obzira na 180 dana moraju prijaviti boravak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zdravo svima.moje pitanje je neki dan sam krenuo kod sestre i na granici u hrvartskoj su me vratili i stavili mi na pasos pecat pa poslije prekrizili i stavili slovo E .jer su bili nasli neku kaznu od prije sto sam imo.zanima me da li sad mogu da idem avionom ili na drugu stranu da neidem preko hrvatske ,da li cu imati problème zbog toga sto su stavili u pasos?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, abaj je napisao:

sto sam dva puta im ulazio ilegalno i jednom imo azil pa ga ponistio i prijavljivo se na drugo prezime .i imo kaznu i nisam platio.a sta znaci to slovo E

Sve ti je objašnjeno u linku ali nisi čitao.

E= nema odgovarajuću dokumentaciju kojom bi opravdao svrhu i uvjete svog boravka.

Kao takav predstavljaš opasnost za javni poredak pa te mogu odhebat i po drugom "slovu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, treba mi jedna info, ako mozes da das informaciju. Naime u semptembru sam dobio ugovor od Nemacke firme za posao, odobrenje od Nemacke agencije za zaposljavanje da mogu da radim u Nemackoj i na konto toga sam zakazao termin u ambasadi gde ocekujem poziv za viziranje u roku od mesec dana. E sad je problem sto sam krajem decembra zbog prekoracenja Schengena dobio zabranu za Schengen u trajanju od 2 god. Moje pitanje je, mozes li da mi kazes da li imam sanse vizu da dobije ili ce me odbiti? ?

Raspitivao sam se kod nekih advokata i oni kazu da sam ja tu proveru prosao jos i semptembru kada sam odobrenje dobio i vrlo lako moze da se desi da dobijem vizu..

Sta ti mislis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj suprug je deportovan prosle godine iz Spanije, u pasosu mu apsolutno nisu stavili nikakv pecat , dobio je samo prateci dokument na kome pise da ima zabranu ulaska na nacionalnu teritoriju u narednih 5 god i nista drugo, nikakvo slovo u pasosu itd.

E. sad. jel to automatski vazi za za ceo sengen ili samo za njih? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo imao b pitanje za sivka i. Sve clanove u grupi deportovan sam s azila iz njemacke31 5 2017-i dobili smo zabranu od 2god i 6mjeseci,na pasovanu nam.nisu nista udarili nego provjerom u ambasadi platili smo 40km papir na kojem pise da imam zabranu i da imam pravo zalbe,i da. Se jvim u ambasadu njemacke u bosni bio sam una ambasadi oni mi kazu da zovem keln i da mi oni kazu kako da skinem a posto neznam njemacki tako da nemogu zvat i pitat..pa interesuje me da li advokat moze sta uciniti po tom pitanju da li se komoze susreo s tim i da li puno kosta..inace nisam imao nikakvih problema sem toga sto sam tuzio kamp jer mi je supruga dijete izgubila i cim sam ih tuzio iducu sedmicu sam deport dobio rekli su mi da ce mi sa suda doc osgovor o slucaju medjutim nista jos nije stiglo..pa bio bi zahvalan svima koji su imali zabranu da mi pomognu kako ide to skidanje zabrane..i takodje da, lia mogu uci u hrvatsku jer bihje trebao radit za jednu firmu u rijeci..pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, sivko je napisao:

U Hrvatsku ne možeš.

A tko te proganja u Bosni da bi ti dali azil?

Aha hvala na odgovoru..A dobro pitanje tko me proganja,prije su me proganjali sada se stisalo Posto je moj brak mjesan imao sam mnogo komplikacija i svadza ali nebitno sad o tom potom..Nego interesuje me postojili neki pravni nacin kako da skinem zabranu posto sam upoznao ljude koji bi mi mogli pomoci oko zaposljenja u, hrvatskoj i sloveniji zavarivac sam po struci pa mi se ukazala prilika za posao,a sada me brine ta zabrana..bio bi zahvalan nasvima odogvoru ako znate..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 9 sati , Mr Boos je napisao:

Jel netko kako dobit radnu vizu u svicarskoj

A imam tri godine zabrane 

Dal postoji ikakva varijanta da dobije vizu

Gdje si dobio zabranu?odes pokusas prijeci neki granicni prijelaz bosanski brod ili horgos ako predjes moci ces dobit vizu.ako ne uspijes preci u eu..neces moci dobiti vizu onda ti je zabrana za cijeli shengen i nema sanse..moras vidhet hel zabrana za citavu eu ili samo za tu zemlju odakle si deportovan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Mr Boos je napisao:

Probo Sam al me vratili sa granice gradiska,i udarili mi slovo H

Koja mi je opcija raspolozljiva ako neko zna bilo bi mi od koristi

Kad ste deportovani prije kolko ste isli na gradisku i kad su vas vratili??ja sam deportovan u maju i dali su mi 30mjeseci to jest 2i pol godine..i pise da je za cio sengen a ev normalno prolazim ovu gore bosanski brod normalno.a sad cu ako bog da za sloveniju iduce sedmice,takodje jos jedan.moj drug je presao isto trenutno je uu slovwniji a skinuli su ga gore u salzburgu i vratili ga nazad nisu mu dali u njemacku i kazu da ove zabrane vaze samo za njemacku da nemaju s drugim zemljama nista..a eto neki dan je takodje prosao hr granicu nas kolega press koji ima za austriju,ako pratis post mozes i.njega pitat normalno bez ikakvih problema..da niste sigurno kakvo djelo napravili pa ne mozete uci jer nije mi jasno evo ja kolega press i moj kolega iz makedonije svi imamo zabranu ali normalno ulazimo uu hr.sloveniju jer i mi bije trebali poput vas biti vraceni striktno pise da smo zavedeni u sis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pomoci

A prije mjesec Sam vracen sa hr granice gradiska,a prije toga na 2 mjeseca deportovan iz holandije,a prije toga u svicarskoj napravio par gluposti i uzeli mi Paso's a ja pobjegnem u holandiju,i znaci bio sedam mjeseci u svicarskoj bez vize turistai i onda pobjegnem od murje u holandiju I u holandiji budem bez dokumenata 4 mjeseca i nafataju me i zatvora jer nisam htio suradzivat sa policijom ni sa imigracionim sluzbama i poslje mjesec zatvora tri policajca i doktor samnom u avion i za Sarajevo.A kad Sam doso u bih odma Sam lika naso da mi pasos uzme odpolicijei  i  posalje mi

Tako da Sam kreno i vratili me 

hrvati..

A sad me covjek zove radit sve kaze moze rjesit al samo moram u svicarsku a ja srece imam H slovo hrvati ga udarili a svicarska murja nista

Znaci situacija boze sacuvaj  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mr Boos je napisao:

Hvala na pomoci

A prije mjesec Sam vracen sa hr granice gradiska,a prije toga na 2 mjeseca deportovan iz holandije,a prije toga u svicarskoj napravio par gluposti i uzeli mi Paso's a ja pobjegnem u holandiju,i znaci bio sedam mjeseci u svicarskoj bez vize turistai i onda pobjegnem od murje u holandiju I u holandiji budem bez dokumenata 4 mjeseca i nafataju me i zatvora jer nisam htio suradzivat sa policijom ni sa imigracionim sluzbama i poslje mjesec zatvora tri policajca i doktor samnom u avion i za Sarajevo.A kad Sam doso u bih odma Sam lika naso da mi pasos uzme odpolicijei  i  posalje mi

Tako da Sam kreno i vratili me 

hrvati..

A sad me covjek zove radit sve kaze moze rjesit al samo moram u svicarsku a ja srece imam H slovo hrvati ga udarili a svicarska murja nista

Znaci situacija boze sacuvaj  

Vidi ja sam bio na azilu u njemackoj pa obiso liksemburg belgiju holandiju i ponovo se vratim u njemacku,tu izgubim bebu i kad sam ih tuzio oni me deportuju lazne papire mi pokazu da mi je sve bilo uredu sa suprugom da nije do njih a nisam nikakve scene pravio moj pasos su kao zagubili nisam ga dobio predo sam ga u braunsvigu a licne su mi vratili rekli su kao kad nadju poslat ce ga postom nedjutim ja izvadim novi pasos prijavim nestanak i dobijem nove.i mene je policija ko od majke golog pretresala bezveze i deportovan sam uz pasovan nista ninije nana njemu nije udareno vec smo platili provjeru u ambasadi i pise na papiru 2 jahre 6 monate dole pise sis..pitam ja u ambasadi mogul na more bar u hr.kazu ne mogu nihdje vidio je kolega press sve dokumente ja. Normalno prosao..udaren pecat 17.03.2018hr..a tebi je najbolje onda ime i prezime i prolazis sigurno jer znam dva druga koji su rodjeni gore, bili i uda zatvoru po 5god i vraceni za bosnu ponovo su gore samo s drugim imenom i prezimenon od majke rade normalno ako vec neimate mozes legalno tako ti je najbolje a neces moc ici dok ti ne istekne..e ja postujem ljude kao ti iskreno kazu a nd ove imam zabranu uhvacen zbog rada azila ili slic..kao ne moze uc u eu,a ne zeli iskreno da kaze da jese napravio djelo..jer ovaj kolega sto jesam vracen s njemacke koji je u ljubljani prica njemacki odlicno i! Rekli mu da nema osnova njemacka da mu da zabranu za citavu evropu sto je bio na azilu jer nije nikakav zlocin napravio samo dobio 30mj..za njemacku mene nazvo i reko ako nisi cinio nikakav prekrsaj slovodno mozes gdje hoces sam u njemacku nei i, jaja se zaputim i bas sve kao sto misam je, rekao takodje ja isto javim drugu koji ima postova gore pod nadimkom press koji je eto neki dan prekjuce presao normalno samo sto je on deportovan iz austrije..tako da ako imas poso u, planu mjejaj ime prezime ida pici brate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno hvala

Nije problem ni ime ni prezime problem je maticni broj i datum rodzenja ja mislim tako.A nisam reko da sam prekrsajno gonjen a i zadnji dana i krivicno dao sam izjavu i trebo na sud pa sam pobego u holandiju.

A najgori problem je sto ja neznam razlog zabrane jel znate mogu provjerit razloge i vreme zabrane.Taman sutra je ponedeljak radni Dan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Mr Boos je napisao:

Hvala puno hvala

Nije problem ni ime ni prezime problem je maticni broj i datum rodzenja ja mislim tako.A nisam reko da sam prekrsajno gonjen a i zadnji dana i krivicno dao sam izjavu i trebo na sud pa sam pobego u holandiju.

A najgori problem je sto ja neznam razlog zabrane jel znate mogu provjerit razloge i vreme zabrane.Taman sutra je ponedeljak radni Dan

 

Najbolje nazovi ambasadu od koje si zemlje dobio zabranu...

Oni bi trebalo da ti kazu sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma moji drugovi prosli sigurno provjereno promjena imena i prezimena i furaj sigurno mada ja ne bih nikad mijenjao i zezao se s tim ali kad nemad izbora to ti je najbolje..a ako si iz bosne odes u ambasadu iz koje si deportovan i trazis da ti daju jedan papir za provjeru zabrane popunis taj papir i posaljes iz poste odakle si iz kog grada i dobijes odgovor u roku dvije sedmice..dodje ti na kucnu adresu..i kosta oko 50maraka sto provjeris sve ti pise na papiru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma zvao ja i ambasade i holandsku i svicarsku i iso u Sarajevo all nikakve koristi,samo mi kazu ulozi zalbu na povratak Sto si dobio od hrvata a advokat kaze da ulaganje zalbe na hrvasku ne vredi nista

A evo cekacemo da se sivko ubaci u temu da vidimo njegove preporuke 

A ako nista ne uradim popusio sam ga pravo

Negine mi na crnjaka preko hr ili madjara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Stranacbosanac je napisao:

..sve zavisi zbog cega si deportovan..

netočno,sve ovisi da li su dali zabranu za cijeli schengen ili samo za državu koja je dala zabranu.A svaka država sama za sebe određuje kakvu će zabranu dat.Mogu dat za cijeli schengen kako sam naveo prije u postovima.

Uostalom ti dobiješ neki "papir" koje samo ti vidiš i sad bi netko trebao točno znat što piše.Valjda preko kristalne kugle :-?

Zabrana je zabrana i nije bitno onima koji kontroliraju zbog čega je zabrana izdana.

"Prema pravu EU-a ako jedna država Schengenskog područja zabrani ulazak pojedincu, tom se pojedincu može uskratiti pristup cijelom Schengenskom području (vidi Odjeljak 1.3). "

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, sivko je napisao:

netočno,sve ovisi da li su dali zabranu za cijeli schengen ili samo za državu koja je dala zabranu.A svaka država sama za sebe određuje kakvu će zabranu dat.Mogu dat za cijeli schengen kako sam naveo prije u postovima.

Uostalom ti dobiješ neki "papir" koje samo ti vidiš i sad bi netko trebao točno znat što piše.Valjda preko kristalne kugle :-?

Zabrana je zabrana i nije bitno onima koji kontroliraju zbog čega je zabrana izdana.

"Prema pravu EU-a ako jedna država Schengenskog područja zabrani ulazak pojedincu, tom se pojedincu može uskratiti pristup cijelom Schengenskom području (vidi Odjeljak 1.3). "

 Dobro, a sta znaci ako ti na primer kazu da je zabrana za celi Schengen ili daju papir gde to pise, a ti i pored toga putujes nesmetano po celoj EU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko vidio je drug press moje papire gdje tacno pise da imam zabranu za sengen..a takodje i on sam ima isto zabranu putuje nesmetano tkodje vam moze i on potvrdit jer je vidio moje papire na kojima pise zabrana u trajanju id 2god i 6mjeseci koja je unesena u sis..a normalno na skeneru im nista nije pokazalo..nije mi jasno kako mada meni je drago nego to meni cudno skroz izdaju ti jedan papir na kome pise da ne mozes uci a udjes nesmetano..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, sivko je napisao:

Hebo ti što ti kažu bitno je što napišu na papiru.

Ili te ne skeniraju ili su krivo ubacili u sistem.Čim povuče putovnicu odmah svijetli zeleno,žuto ili crveno i dalje postupaju po tome.

Napismeno imam da moja zabrana vazi za ceo Schengen. U EU sam od tad bio 4 puta i nije moguce da me cetiri puta nisu skenirali, a svojim ocima sam video da stavlja u skener moj pasos..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I mi bi voljeli da znamo drot 13..nije nam jasno izdaju ti papir gdje pise zabrana a prolazis granicu bez ikakvog zaustavljanja i mi bi rado voljeli da znam kakve senjim mucke tu igraju jer sto kaze press svojim ocima sam gledao kako stavlja u onaj skener pasos i nista udari pecat sretno i to je to ..a takodje kad sam dobio papir u ambasdi pitam da li mogu na more kazu ne mozes nigdje dok ne istekne ti ta zabrana a ja se zaputim i eto da samli cekao i slusao njih bio bi use za ludi i camio u bosni..a sad guram opet dje mi volja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Stranacbosanac je napisao:

Sivko vidio je drug press moje papire gdje tacno pise da imam zabranu za sengen..a takodje i on sam ima isto zabranu putuje nesmetano tkodje vam moze i on potvrdit jer je vidio moje papire na kojima pise zabrana u trajanju id 2god i 6mjeseci koja je unesena u sis..a normalno na skeneru im nista nije pokazalo..nije mi jasno kako mada meni je drago nego to meni cudno skroz izdaju ti jedan papir na kome pise da ne mozes uci a udjes nesmetano..

 

prije 1 sat, Press je napisao:

Napismeno imam da moja zabrana vazi za ceo Schengen. U EU sam od tad bio 4 puta i nije moguce da me cetiri puta nisu skenirali, a svojim ocima sam video da stavlja u skener moj pasos..

nije ni meni jasno.Znači da nije unesena zabrana za cijeli schengen nego za određenu državu.

A Mr.boss ne može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Mr Boos je napisao:

Sazno Sam nesto:

Kaze mi ambasadorka jedna da mode samo bit zbog kazni neki novcani ili krivicne 

A to mogu saznat samo preko meila da posaljem u austriju u becu

Jeste li gas dvoica imali ikakve kazne u EU ili sengenu

 Nismo ni jedan.

Ja sam dobio zabranu zbog prekoracenja dana u pasosu, a stranacbosanac zbog azila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nisam imao nikakvi kazni ni novcani ni krivicni ni prekrsajni nista,sem toga sto sam trazio azil..ako se smatra prekrsajem.nisam nikad bio u dodiru s policijom cist ko suza..jedino sto sam ostecen s njihove strane al to ne mogu dokazat kad je zakon na njihov strani ustvari oni su zakon..

 

Takodje u srijedu ako bog da idem do slovenije i austrije pa cu vam javit opet kakvo je stanje i kako sam prosao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, sivko je napisao:

Ima zabranu za schengen.A vidiš prije je pisao da je prošao i slovensku granicu.Očito je šema malo se radi malo se ne radi i mnogo država uključeno.

Ko ce ih vise znati...

Strasno. 

Ja cu sutra na Horgoš cisto da proverim da li imam zabranu ili ne, je ocigledno Batrovci i granica sa Hr nije relevantna za proveru. 

Četiri puta sam do sada ulazio na Batrovce i cetiri puta se vracao. 

E sada cu da vidim sta je sa Horgošem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Horgošu bi te mogli skinut a Batrovci nemaju ništa s tim.

Našima su interes talibani a za ostalo postoji uzrečica "kurvin sin,uhvatit će ga druga milicija".

Koliko naroda je prošlo i bez viza,i sa isteklim vizama i dokumentima,i sa tuđim dokumentima, bez registracije,bez vozačke...

Naši "ako hoće" bez obzira da li ideš u EU ili samo u RH mogu te odhebat da ne ispunjavaš uvjete ili da si već toliko boravio.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, sivko je napisao:

Na Horgošu bi te mogli skinut a Batrovci nemaju ništa s tim.

Našima su interes talibani a za ostalo postoji uzrečica "kurvin sin,uhvatit će ga druga milicija".

Koliko naroda je prošlo i bez viza,i sa isteklim vizama i dokumentima,i sa tuđim dokumentima, bez registracije,bez vozačke...

Naši "ako hoće" bez obzira da li ideš u EU ili samo u RH mogu te odhebat da ne ispunjavaš uvjete ili da si već toliko boravio.

A ako na Horgosu npr provale da imam zabranu, kakve su sankcije, samo me vrate za Srb (uz slovo H u pasosu i koje kakve papire)?

Plasim se da me ne uhapse?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sivko je napisao:

Samo vrate.I papir da ti je odbijen ulazak jer imaš zabranu.Nema ni kazne a kamoli hapšenja.

MA nezna covjek vise ni ko pije ni ko placa a dobro si rekao sivko,kako im se prohtje od onolikog svijeta ni jedno zensko.nisu skenirali kako treba samo muskarce i dosta su njih trebali vratit zbog posla gledaju ih sta cemo s ovim sto idu drugovima i, na kraju ma hajte i klimaju glavom,ludnica nisu normalni i poslije se cude odkud toliki pecati pa kopcaju onaj skener provjeraju jel uredu hahahaha ludnica majke mi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija