Jump to content

Zabrana ulaska u zemlje eu


zlajoan

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! Molim Vas za pomoć. Državljanin sam Srbije. Devojka mi živi i radi u Španiji. Prekoračio sam dužinu boravka u kalendarskih 180 dana. Evo datumi ulaska i izlaska iz šengen zone: 04.09.2017-06.10.2017   25.10.2017-16.12.2017  04.01.2018-12.03.2018  Na izlazsku iz šengena na slovenačkoj granici prilikom skeniranja, službenik je video prekoračenje. Rekao mi je da sačekam sa strane dok ne prođu svi putnici iz autobusa. Onda me je pozvao i objasnio mi da treba da platim kaznu od 250e. Rekao sam da nemam i ispričao mu priču gde sam boravio itd... Uglavnom progledao mi je kroz prste, prošao sam bez kazne i bez F pečata. Udario je najobičniji kao pri svakom izlasku. Rekao mi je da se ne vraćam na ovaj prelaz jer me neće pustiti da uđem, da probam da tražim neku boravišnu dozvolu u ambasadi, da ako hoću nazad idem avionom pa ako prođe, prođe ili da sačekam tri meseca (ako sam ga dobro razumeo) pa da krenem ponovo za Španiju. Moje pitanje je kad ja mogu ponovo u šengen zonu s obzirom na sve ovo i na to da nemam nikakav pečat o zabrani niti papir?

Hvala Vam unapred!

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

Nakon 180 dana u Austriji zaustavljen sam prilikom kontrole prometa na lokalnoj cesti. Bio sam u autu sa prijateljem, nikakav rad na crno. Nakon toga slijedi pritvor od 4 dana, te deportacija avionom iz Beca za BG. Prilikom uhicenja nisam imao putovnicu (izgubljena je jos prije) te sam dobio papir na kojem pise 2 godine da imam zabranu. Kako nisam imao putovnicu, ostavio sam otiske i dao sve svoje podatke ali zabrana u pasos nije zabiljezena. 

Pitanja:

Gdje da provjerim da li to vazi za Austriju ili sengen?

Postoji mogucnost ulaska u RH turisticki?

Ukoliko sklopim brak sa djevojkom iz HR postoji sansan da dobijem privremeni boravak u RH?

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Milos1995 je napisao:

Gdje da provjerim da li to vazi za Austriju ili sengen?

Postoji mogucnost ulaska u RH turisticki?

Ukoliko sklopim brak sa djevojkom iz HR postoji sansan da dobijem privremeni boravak u RH?

Na prvom schengenskom graničnom prijelazu.

Možeš ako preko skenera (jer ćeš imat novu putovnicu) ne proračunaju koliko dugo si bio u EU.

Postoji.

, Davor78 je napisao:

 Moje pitanje je kad ja mogu ponovo u šengen zonu s obzirom na sve ovo i na to da nemam nikakav pečat o zabrani niti papir?

Nakon 3 mjeseca možeš bez problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ljudi, molim Vas za pomoc. 
2015 godine sam bio u Svajcarskoj, i uhvacen sam na poslu. Bio sam u pritvoru 24h i nakon toga kada je dosao prevodioc rekao mi je da moram napustiti drzavu za nedelju dana, i da imam zabran ulaska SAMO u Svajcarskoj na 2 godine. Medjutim, 2017. godine nakon isteka zabrana sam pokusao uci u Sloveniju, ali sam vracen sa granice. Rekli su mi da imam zabran za Sengen. Mene sada interesuje kako da skinem taj zabran, i zasto zabran i dalje stoji ako su 2 godine istekle? Pomagajte, treba da idem na razmjenu studenata ali to mi predstavlja problem. 

Unaprijed zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Na prvom schengenskom graničnom prijelazu.

Možeš ako preko skenera (jer ćeš imat novu putovnicu) ne proračunaju koliko dugo si bio u EU.

Postoji.

Nakon 3 mjeseca možeš bez problema.

Dobro ti je sivko rekao na prvom granicnim prijelazu ali nek dobro provjere da ne prodjes kao ja mene su pustili jednom drugi put me vratili i tada sam nasjeo morao se snalazit da se vratim kuci sa granice a prvi put prosao autom bez problema tako nek dobro provjere da znas sta ti je ciniti..ja sada moram ponovo u ambasadu da se javim ako hocu da ulozim zalbu za ukidanje zabrane mada je to dug i skup proces opet sve mora preko advokata tako da moram cekat jos godinu i pol..a rekli su mi na granici opet kad istekne zabrana da provjeri ambasada da li su nijemci skinuli zabranu dali su mi papir na kome ambasada mora da reaguje da provjere fa li mi je jos na snazi zabrana i takodje sda tim papirom mogu da trazim fa ulozim zalbu tako kao sto ti sivko rece najboljebti je naprvi granicni prijelaz to jest schengen provjeriti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vece . Ne znam kako ali naisla sam na ovu stranicu jer sve me znaci zanima u vezi zabrane i dosad sam procitala puno toga ali ono sto mene zanima je ako moze neko da mi objasni moju situaciju bila bih zahvalna . Moja situacija je takva da sam 16.12 uhvacena za rad na crno u Svicarskoj,  bila sam u zatvoru 4 dana i automatski deportovana za BiH dobila sam papire na kojima pise da imam zabranu do 16.12 2019 i to za cijeli sengen. Sve sam dobila napismeno i novcanu kaznu u iznosu od 1.050 fr. Sad,  ja sam kaznu platila i voljela bih da postoji mogucnost da mogu da se vratim jer imam vezu sa momkom koji je drzavljanin Svicarske i zanima me da li postoji ikakva mogucnost da skratim zabranu ako ne , onda me zanima jel postoji mogucnost da se udajom u Svicarskoj ukloni ta zabrana jer automatski uzimam drugo prezime a kazna znaci placena je . Moze li bilo kakva pomoc .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ado96 je napisao:

Pozdrav ljudi, molim Vas za pomoc. 
2015 godine sam bio u Svajcarskoj, i uhvacen sam na poslu. Bio sam u pritvoru 24h i nakon toga kada je dosao prevodioc rekao mi je da moram napustiti drzavu za nedelju dana, i da imam zabran ulaska SAMO u Svajcarskoj na 2 godine. Medjutim, 2017. godine nakon isteka zabrana sam pokusao uci u Sloveniju, ali sam vracen sa granice. Rekli su mi da imam zabran za Sengen. Mene sada interesuje kako da skinem taj zabran, i zasto zabran i dalje stoji ako su 2 godine istekle? Pomagajte, treba da idem na razmjenu studenata ali to mi predstavlja problem. 

Unaprijed zahvalan!

Ne znam zasto bi trebao imati problema ako ti je zabrana istekla . To nema nikakve veze cak i da si imao novcanu kaznu u Svicarskoj i da je nisi platio njima ne bi trebao imati problema sa ulaskom u druge zemlje osim ako ti zabrana nije na vise godina a ne 2 god. To trebas zvati Svicarsku ako imas kakve papire od njih mora pisati broj i njih zoves gore i pitas jer ja sam imala problema dobila sam papire al ne gdje mi pise da li je za sengen ili nije pa sam morala zvati u Svicarsku pa su mi poslali te papire sta mi je trebalo sve napismeno da imam  i  novcanu kaznu. Raspitaj se dobro .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Brkic Brkic je napisao:

Dobro vece . Ne znam kako ali naisla sam na ovu stranicu jer sve me znaci zanima u vezi zabrane i dosad sam procitala puno toga ali ono sto mene zanima je ako moze neko da mi objasni moju situaciju bila bih zahvalna . Moja situacija je takva da sam 16.12 uhvacena za rad na crno u Svicarskoj,  bila sam u zatvoru 4 dana i automatski deportovana za BiH dobila sam papire na kojima pise da imam zabranu do 16.12 2019 i to za cijeli sengen. Sve sam dobila napismeno i novcanu kaznu u iznosu od 1.050 fr. Sad,  ja sam kaznu platila i voljela bih da postoji mogucnost da mogu da se vratim jer imam vezu sa momkom koji je drzavljanin Svicarske i zanima me da li postoji ikakva mogucnost da skratim zabranu ako ne , onda me zanima jel postoji mogucnost da se udajom u Svicarskoj ukloni ta zabrana jer automatski uzimam drugo prezime a kazna znaci placena je . Moze li bilo kakva pomoc .

Jedno znam svi koji su promijenili prezime presli su granicu,vjencaj se u bosni i pokusaj preko grane..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
prije 6 sati , Zaklina87 je napisao:
prije 6 sati , Zaklina87 je napisao:

Predela Sam za promenu imena I cekam jace od mesec dana,treba mi jos dva papira iz Policije I nesto o putnim dokumentima... Pa me zanima da li mogu videti da imam zabranu plasim se da necu dobiti resenje.

Moj drug iz srbije neki dan promjenio ime nisu mu nista vidjeli a dobio 3 godine zabrane i ide za koji dan u francusku,,javi nam kakoje bude proslo kod tebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , sivko je napisao:

Nikome.Imaju pravo mjenjat ime i prezime.

slazem se

 

prije 21 sati , sivko je napisao:

Srbi još ne mogu gledat da li njihovi državljani imaju zabrane.

samo clanice sengena mogu videti koje na zabrani,cak ni Hrvatska pogranicna koja jos nije deo sengena nemoze to da proveri ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Zaklina87 je napisao:

OK jos jdedno pitanje kako da znam da li imam zabranu za Austriju ili za sve hvalaa 

Ako imas zabranu za Austriju imas i za ostale zemlje EU.Da proveris stanje ili isteka zabrane u Austriji,odes u ambasadu Austrije,popunis formular,oni ti daju adresu i broj telefona kome se mozes u Austriji obratiti,(tu je i formular Nemacko Srpski koji popunis)platis za njihovu uslugu 20-30 e neznam tacno.Napises pismo na tu dobivenu adresu,cekas odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , maksimilijan 12 je napisao:

Ako imas zabranu za Austriju imas i za ostale zemlje EU.Da proveris stanje ili isteka zabrane u Austriji,odes u ambasadu Austrije,popunis formular,oni ti daju adresu i broj telefona kome se mozes u Austriji obratiti,(tu je i formular Nemacko Srpski koji popunis)platis za njihovu uslugu 20-30 e neznam tacno.Napises pismo na tu dobivenu adresu,cekas odgovor

Ne mora da znaci da ako ima za At da ima za sve zemlje. Može da bude i odvojeno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Zaklina87 je napisao:

Cula sam za to,Ali se plasim da ne gledaju maticni broj I tako da vide. Ne znam kako da li skeniraju maticni ili ne?

Ne funkcioniše kod njih sistem matičnog broja, to je samo kod nas. Mogu da te provale samo ako su ti otiske uzimali, pa ih sad opet uzmu. Ali tu moraš baš, baš baksuz da budeš veliki. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Zaklina87 je napisao:

Cula sam za to,Ali se plasim da ne gledaju maticni broj I tako da vide. Ne znam kako da li skeniraju maticni ili ne?

Sad si Marica Marić koja ima zabranu.Kad promjeniš ime i prezime bit ćeš Dragica Dragić koja nema zabranu i slobodno možeš putovat.

A ono za zahtjev sa bilo kojim imenom ne možeš izbjeć ako stupi na snagu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sivko je napisao:

Sad si Marica Marić koja ima zabranu.Kad promjeniš ime i prezime bit ćeš Dragica Dragić koja nema zabranu i slobodno možeš putovat.

A ono za zahtjev sa bilo kojim imenom ne možeš izbjeć ako stupi na snagu.

Poz..ja sam vec 2 i po godin u sverge na crno.migracija/policija mi oduzela pasao pre 1 god.da skratim pricu:)proverio sam ne mam zabranu..kako da predjem granicu bez dokumenata?moram za 2 meseca da se stvorim u srbiju? jer imam termin u nemacku Ambasadu za vizu..dobio sam posao u Nemacku.nisam nikakvo delo ucinio u Sverige..startovala me policija ja rekao kao da cu da trazim Azil i kad su hrteli da me deportuju posle azila ja pobegao:)jer imao sam posao na crno i :)ali sada ispao bolji/regularni posao u Nemacku:)mogul ja da promenim ime i prezime ako me uhvate i lupe zabranu?ali da mogu dobiti vizu i ici regularno raditi?ja sam dobio datum za vizu na stari pasaos tj.poslao ja kopi :)imao sam slucajno:)ako promenim ime i prez moracu opet da predajem za vizu :(ili da prijavim da sam izgubio pasos u amasadu srbije u stocholm?popagaj te :))sta da radim:(((??????jel neko imao ovako iskustvo ?hvala unapred.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, 

Naime potrebna mi je pomoc.

U februaru 2017.sam upisana na doktorske studije U Nemackoj ( studije na daljinu). 

Moja agonija krecem od 08.12.2017.. Imala sam dosta ulaza po 3,4 do 7 dana. 08.12.sam krenula za Nemacku kako bih obavila neophodnu dokemntaciju i podnela zahtev za vizu u Srbiji ( trebalo je da uzmem potvrde da nisam napustila fax, da otvorim racun sa ogranicrnim sredstvima..). Svaki put na granici Madjari me pitaju kuda cu, ja kazem na fakultet, oni meni visa gde je. I svaki put objasnjavanje oko toga.

08.12.me vratise nazad. Prvo su mi rekli da imam prekoracenje, na sta sam ja rekla nemoguce i trazila da brojimo ulaze i izlaze. Kada je video da je pogresio, ode negde sa mojim pasosem i vraca se i kaze fals pecat (Slovenija - Hrvstska). Ja mu kazem  kako fals kada sam istog dana i izasla i iz Hrvatske ( Hrvatska-Srbija) i pitam ga jel i ovaj fals. On sa gomilom papira dolazi da potpisem. Ja odbijam. On mi kaze dodji, podje sa mnom i izvede me ispred granice. Ja lepo pesaka do nasih granicara i zamolim ih da li mogu da utvrde da li mi je pecat fals. I da li po njihovom imam prekoracenje. Covek me uvede unutra, ostavi ispred kancelarije i posle 15min., kaze da je sve u redu. Pitam ga sta da radim,  on mi kaze da sam zavedena sigurno i da operem pasos i izvadim nov. Naravno ja to uradim i zamolim u MUP-u da dobijem pasos do 18., kako bih mogla pre praznika da obavim sve za vizu. 

Stigne pasos, krenem prvim busem, sve bude ok. Odem u policiju da prijavim da cu otvoriti racun i oni me upute posle na ured za strance da  bih od njih dobila potvrdu. Medjutim, policija-inspektor mi kaze da ja ne bih smela biti u Nemackoj. Ja im objasnim da sam dosla po potvrde i naravno racun. On mi kaze dodji sutra. Ja dodjem sutra, donesem sve papira sa faxa, on kopira, ja pitam smem li ostati, on kaze naravno. Nakon toga otvorim racun, ali prvo odem u Ured za strance. Dam pasos, skeniraju, i daju mi potvrdu na kojoj pise da imam pravo da otvorim racun i zatrazim vizu na 12 meseci.

Zavrsim sve, vratim se za Srbiju, preko Slovenije. Zakazem termin u ambasadi ( jos uvek cekam ). 

Posle par meseci, tacnije u maju, krenem na fakultet Po odgovoru sa mentorom. Krenula sam sa tatinim prijateljem, koji je isao do Minhena, odakle bih ja uzela brzi voz i krenula dalje. Medjutim na hrvatskoj granici mi kazu da imam zabranu neku od strane Madjarske i da ne znaju ni zasto ni koliko i da sacekam 10minuta. Dobijem papir o uskracivanju ulaska i precrtan pecat i slovo H. Pitam sta da radim, a granicar mi kaze da odem do prvog prelaska sa srpskom madjarskom granicom. Ja to i uradim i naravno pozovem tatu da krene i on, jer ako me vrate nemam kako. 

Na granici kazem zasto sam dosla, Madjar gleda i vidi da imam zabranu, da sam zavedena u registru, ali ne zna ni kako ni zasto, zna samo kada i da je do decembra 2019., ne zna ni kako sam pre toga bila u Nemackoj. Kaze mi da sednem ispred kancelarije. Dolazi Austrijanac, kaze da udjem i sa njemu izlazem problem. On me pita da li imam potvrde kod sebe o fakultetu i od ureda za strance. Ja mu pokazem. Madjar kaze pise da ima fals pecat, zvao sam Horgos.

Ja pitam Austrijanca da li mogu na fakultet, in mi kaze sada ne, sa vizom da. Ja pitam ako imam to H sta je I kazem mu da cekam termin u ambasadi da li mogu dobiti vizu. On kaze da.

I od tada krece moja agonija- treba da idem na termin uskoro, imam potvrdu od 2017., potvrdu od 2018.da nisam napustila studije, uplaceno 8.640€ i ostalo... I ne znam da li mogu dobiti vizu. 

Po nekim parametrima da, Po nekim ne.

Ja bih zamolila za bilo kakvu pomoc, s obzirom na to da meni treba viza ogranicena, a ne za naseljavanje...

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Akioki je napisao:

Postovani, 

Naime potrebna mi je pomoc.

U februaru 2017.sam upisana na doktorske studije U Nemackoj ( studije na daljinu). 

Moja agonija krecem od 08.12.2017.. Imala sam dosta ulaza po 3,4 do 7 dana. 08.12.sam krenula za Nemacku kako bih obavila neophodnu dokemntaciju i podnela zahtev za vizu u Srbiji ( trebalo je da uzmem potvrde da nisam napustila fax, da otvorim racun sa ogranicrnim sredstvima..). Svaki put na granici Madjari me pitaju kuda cu, ja kazem na fakultet, oni meni visa gde je. I svaki put objasnjavanje oko toga.

08.12.me vratise nazad. Prvo su mi rekli da imam prekoracenje, na sta sam ja rekla nemoguce i trazila da brojimo ulaze i izlaze. Kada je video da je pogresio, ode negde sa mojim pasosem i vraca se i kaze fals pecat (Slovenija - Hrvstska). Ja mu kazem  kako fals kada sam istog dana i izasla i iz Hrvatske ( Hrvatska-Srbija) i pitam ga jel i ovaj fals. On sa gomilom papira dolazi da potpisem. Ja odbijam. On mi kaze dodji, podje sa mnom i izvede me ispred granice. Ja lepo pesaka do nasih granicara i zamolim ih da li mogu da utvrde da li mi je pecat fals. I da li po njihovom imam prekoracenje. Covek me uvede unutra, ostavi ispred kancelarije i posle 15min., kaze da je sve u redu. Pitam ga sta da radim,  on mi kaze da sam zavedena sigurno i da operem pasos i izvadim nov. Naravno ja to uradim i zamolim u MUP-u da dobijem pasos do 18., kako bih mogla pre praznika da obavim sve za vizu. 

Stigne pasos, krenem prvim busem, sve bude ok. Odem u policiju da prijavim da cu otvoriti racun i oni me upute posle na ured za strance da  bih od njih dobila potvrdu. Medjutim, policija-inspektor mi kaze da ja ne bih smela biti u Nemackoj. Ja im objasnim da sam dosla po potvrde i naravno racun. On mi kaze dodji sutra. Ja dodjem sutra, donesem sve papira sa faxa, on kopira, ja pitam smem li ostati, on kaze naravno. Nakon toga otvorim racun, ali prvo odem u Ured za strance. Dam pasos, skeniraju, i daju mi potvrdu na kojoj pise da imam pravo da otvorim racun i zatrazim vizu na 12 meseci.

Zavrsim sve, vratim se za Srbiju, preko Slovenije. Zakazem termin u ambasadi ( jos uvek cekam ). 

Posle par meseci, tacnije u maju, krenem na fakultet Po odgovoru sa mentorom. Krenula sam sa tatinim prijateljem, koji je isao do Minhena, odakle bih ja uzela brzi voz i krenula dalje. Medjutim na hrvatskoj granici mi kazu da imam zabranu neku od strane Madjarske i da ne znaju ni zasto ni koliko i da sacekam 10minuta. Dobijem papir o uskracivanju ulaska i precrtan pecat i slovo H. Pitam sta da radim, a granicar mi kaze da odem do prvog prelaska sa srpskom madjarskom granicom. Ja to i uradim i naravno pozovem tatu da krene i on, jer ako me vrate nemam kako. 

Na granici kazem zasto sam dosla, Madjar gleda i vidi da imam zabranu, da sam zavedena u registru, ali ne zna ni kako ni zasto, zna samo kada i da je do decembra 2019., ne zna ni kako sam pre toga bila u Nemackoj. Kaze mi da sednem ispred kancelarije. Dolazi Austrijanac, kaze da udjem i sa njemu izlazem problem. On me pita da li imam potvrde kod sebe o fakultetu i od ureda za strance. Ja mu pokazem. Madjar kaze pise da ima fals pecat, zvao sam Horgos.

Ja pitam Austrijanca da li mogu na fakultet, in mi kaze sada ne, sa vizom da. Ja pitam ako imam to H sta je I kazem mu da cekam termin u ambasadi da li mogu dobiti vizu. On kaze da.

I od tada krece moja agonija- treba da idem na termin uskoro, imam potvrdu od 2017., potvrdu od 2018.da nisam napustila studije, uplaceno 8.640€ i ostalo... I ne znam da li mogu dobiti vizu. 

Po nekim parametrima da, Po nekim ne.

Ja bih zamolila za bilo kakvu pomoc, s obzirom na to da meni treba viza ogranicena, a ne za naseljavanje...

Hvala.

 

Pošto imaš zabranu ulaska nikakva viza to ne poništava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Pošto imaš zabranu ulaska nikakva viza to ne poništava.

Hvala na odgovoru.

Nadjoh da postoji mogucnost da mi daju vizu za ciljnu destinaciju, koja je prostorno ogranicena. A da kroz EU dobijam samo tranzitnu vizu. 

A i kada sam pitala poznanicu - kaze mi da ambasada pita Madjare da li se slazu da se odobri viza ili ne, jer je I njen muz imao problema. Austrijanac granicar kod Madjara mi rece sa vizom mozes nazad.

Na papiru od hrvatskoj granicara sam dobila uskracivanje preleza jer imam upozerenje u SIS II.

???

 

Nadjoh da je neki covek imao zabranu, ali da je dve godine za redom dobijao vizu za recni brod. Bad sam pometena. Svakako cu otici na termin, kada sam ga cekala toliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

IOsnovno je pravilo bez obzira da li imaš vizu ili ne,da li ti treba ili ne ako imaš zabranu ne možeš u schengen (ako je zabrana za cijeli schengen).

Viza nije odobrenje za ulazak.

A tranzitnu vizu po tome što tebi treba ne možeš dobit.

Pa tranzitna viza mi treba prakticno do Nemacke, ukoliko idem prevozom. 

Osim toga, kako ljudi koji imaju zabranu za sengen, nakon braka podnose zahtev za vizu i dobijaju istu. 

Uh, sie je tako komplikovano. 

Hvala u svakom slucaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Nije ti to tranzitna viza.

Ne kažem ti ja da nećeš dobit vizu nego da ti viza ne garantira ulazak ako imaš zabranu.

Tebi viza za eu ionako ne treba.

Treba mi viza za Nemacku, jer nisam gradjanin EU. Malo me buni i to sto mi je Austrijanac na granici rekao da mogu u Nemacku sa vizom.

Eh, sada, ima tu vise stavki, kako bih otkazala i podigla novac sa racuna. Ipak su moji to odvojili za skolovanja.  Kada sam procitala uslove za dobijanje vize studenske, ispunjavam. Samo to prokleto H.

Ja se Vama izvinjavam sto Vas ometam. Ali prosto sam u agoniji. Kao kriminalac :-/

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Kao državljanu Srbije ne treba ti viza za ulazak,može ti trebat dozvola za boravak.Baratamo različitim pojmovima.

Pa o tome prokletom H ti i govorim.

Ipak smo došli do kraja.Da me ometaš me bi ti odgovarao.

Definitivno. Dakle vizu bih mozda mogla dobiti, ali to ne znaci pravo na boravak, ako dobro razumeh... Malo mi je sve ovo strano, zato  sam dosadna.  Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozrav svima

Suprug stranac koji je bio na privremenom boravku u Hrvatskoj dobio je rješenje da se protjeruje iz R.Hrvatske jer je sigurnosna agencija dostavila dokument iz kojeg proizlazi da postoje zapreke za nastavak boravka vezane za javni poredak i nacionalnu sigurnost. Nema nikakvog daljnjeg objašnjenja.

Zabranjuje mu se ulazak i boravak u Hrvatsku na 10 godina te je dužan napustiti EGP odnosno Hrvatsku. Imamo pravo na žalbu u roku 15 dana.

Da li se ova zabrana odnoci na Hrvatsku, kako je napisano, ili na cijeli EGP. Da li Hrvatska može unositi zabrane u SISII?

Unaprijed zahvaljujem na svakom komentaru, savjetu i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Bila je neka kontrola i policija mi je oduzela pasos. Rekli su da se javim u stanici, ja sam.otisao i dali su mi papir koni koristim umesto pasosa, rekli da prijavim mesto boravka pa da sa tim dodjem po pasos. E sad ja sam premoracila 90 dana, ostala sam tri meseca duze,u Austriji, zanima me da li ce mi dati samo novcanu kaznu ili ce me poslati za Srbiju i dati zabranu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, 

imam jedno pitanje u vezi prekoracenka boravka u sengenu. Imam nemacku poslovnu sengensku C vizu koja mi vazi godinu dana ali na vizi pise da ne smem da boravim vise od 90 dana u 6 meseci. Ja sam prekoracila boravak skoro 2 ipo meseca, ako se gleda 6 meseci unazad, odnosno mesec dana od zadnjeg ulaska. Viza mi inace jos uvek vazi. Zanima me sta mogu da ocekujem na granicnom prelazu pri povratku? Da li mogu da dobijem neku zabranu, novcanu kaznu ili sta vec? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam radnu vizu, znaci normalno je da sam radila.

Meni viza nije istekla, vazi mi do okrobra ove godine, ali me ipak plasi to sto u vizi pored datuma vazenja vize koji je do oktobra stoji 90 dana, koje sam ja prekoracila. 

Ostala sam duze cekajuci na papirologiju za ausvajs, ali se to oduzilo i moram da se vratim zbog porodjaja. 

Uostalom videcu sta me ceka kada dodjem na granicu, novcana kazna mi nije problem jedino se plasim zabrane, jer cu automatski izgubiti pravo na dalji rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam pojma tko te ismijavao i osuđivao.Pošto ne barataš pravim pojmovima moram te pitat što imaš a što nemaš.

Odredbe boravka po vizi si prekršila i slijedi kazna i zabrana.

Jedini način je direktan let kući jer bi možda po njemačkom zakonu mogla bit i duže jer si zatražila dozvolu boravka.Ne znam njemački zakon o strancima zato kažem i možda a slovenca ili mađara to neće uopće interesirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Putovala sam u Nemacku 2 meseca nakon isteka austrijske vize, imala sam potvrdu da cekam na produzenje, sto znaci legalan boravak u Austriji. Rekli su mi na Nemackoj granici da nemam pravo ulaska u Nemacku bez vazece vize. Dobila sam ovo od policije.  Rekli su mi da ne dolazim u Nemacku bez vazece vize i odvezli me do austrijske granice. Pitala sam ih da li imam zabranu, rekli su da nemam. Trebam uskoro da putujem dole pa me zanima da li cu imati problem na granici zbog ovoga? Da li sam upisana u SIS?

5DDFA820-CBFF-4AD4-8DDB-8F53C8E2DFA8.jpeg

07BEC879-7B29-4802-ACA4-A98E0D64F555.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, oni su meni oznacili C jer mi je viza vec bila istekla. Ali to su buzdovani koji su postavljeni na granicu da bi kontrolisali talas izbeglica koje su inace sami pozvali u svoju zemlju, a o sengenskom sporazumu ocigledno ne znaju nista. Znaci siguran si da cu imati problem sa Madjarima? 

Onda bolje da odlozim put za Srb i resavam to ovde.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ali ovo je bio zesci nacista. Momak i ja smo putovali svojim autom na vikend-odmor, inace on je EU drzavljanin, i optuzen je kao da je hteo da me „prokrijumcari“. Pa kako da me prokrijumcari kad smo 3 godine zajedno, i zivimo 3 godine zajedno na istoj adresi, valjda se podrazumeva da i putujemo zajedno. Imali smo sve uslove da putujemo i izgledamo sasvim normalno. Mislim da mu je u oko upao dobar auto i dvoje mladih, pa ajd malo da se izivljavam. On je mesec dana nakon toga dobio pismo od nemackog suda da je oslobodjen svega, a meni su rekli tamo jos da ja necu nista ni dobiti, nikakvu kaznu. Osim tih papira koje sam dobila. Kad sam ih pitala da li imam zabranu za Nemacku, rekli su mi ne, kad dobijem vizu, onda mogu opet ponovo doci. Tako da mi nista vise nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje.Situacija je specificna pa me interesuje da li mogu i sta uraditi.Krajem februars sam kao BiH drzavljanin presao granicu u HR i dobio ulaz.Nakon 3 dana sam izasao i predali smo pasose ali jisam vidio da nemam izlaz.. radio sam i boravio samo u BiH do jula kada sam isao par puta po dan u HR sa izlazom i ulazom.Krenuo sam avionom u Geteburg i na granicnoj su me zadrzali i iako smo se objasnjavali rekli su nemas pecata za 4 mjeseca (iako imam ulaz u julu a morao sam izaci.Granicar je koristio razne taktike i ne bas dobar nacin ophodjenja) i trazili da se vratim bez ulaska u zemlju(objasnjavali smo se i cak su rekli da vjeruju da nisam bio toliko ali.moram imati pecat ).Dobio sam F pecat (na svedskom pise 90 i 180 dana za EU i morao uzeti prvi let nazad za BIH.To se tek desilo i postoji na papiru  gde da se zalim(na svedskom koji ne govorim.Zivim u BiH i retko idem osim kratko u EU).Pitanje je bio sam na poslu ,nisam bio duze od 3 dana a u Hr sam ulazio i posle bez problema.Sta da uradim?.Kome da se obratim ?Koju dokumentaciju da trazim?Imam ugovore od posla?Da li HR moze da ima mozda scan da sam izasao?Jos u shoku jel nisam nista napravio 100 %,niti ikada niti  imam ni parking kaznu,a sada mi ta zabrana menja tok zivota jel povremeno moram i poslom van.I kad bi negde drugo imao bi problem sa tranzitom.Imam ponudu i da radim u Ceskoj ali koliko znam i vidim iz postova znam da li sad ovo utice.?Da li ovo utice i na dtuge zemlje SAD Kanada itd ?Sta da napravim ?Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sivko je napisao:

Ako su ti stavili putovnicu na skener onda imaju podatke a debelo je upitno da li će to i dat pogotovo jer nemaš "posla" sa našima.

Boravak u EU nema veze sa neEU državama.

Za žalbu imaš povjetenika u Švedskoj.

Sad si naučio da kad ti udare ulazni sam traži i izlazni ako ga ne udare sami.

Hvala sivko (to je bio povratak nas 5 kasno uvece i ja sam samo predao pasos kao i svi iz auta).Naravno da cu gledati od sad. imam samo pecat F na ulazi u Svedsku kom ne pise koliko je zabrana.na papiru pise samo da sam prekoracio 90 dana unutar 180 dana kao i rok za zalbu i gdje.(Da li ima svrhe ?Volio bi bar da pokušam, morao san uzeti let nazad odmah preskup i plus sa presedanjem ,putovao dan i pol (nisu me uputili sta ako cekam sljedeći tu dan  i dalje da li mogu dobiti migracionu da odmah se zalim,smijem jesti piti vodu  itd.nego insistirao da kupim.kartu(iako je sljedeći bio za 20 sati za BG i direktan i jeftiniji mnogo) i da im dam karticu da oni to urade i iako govorim engl.ponavljao je nemas pecat itd.Od svih drugih samo taj sluzbenik koji je i nasao to i pitao me odmah ) je bio neprijatan i nije zeleo da me uputi u moja prava. Sluzio se taktikom zastrašivanja i nije mnogo odgovarao na pitanja (da li imam prava da idem sam po izboru  itd).A nisam nista uradio lose..Trazicu od granicne podatke jel mozda i.BiH ih ima posto skeniraju pasos..).1.Pitanje koliko mi traje zabrana  da li se zna i ukoliko ne kako znam m(u pasošu i na papiru nema sigurno opis) i ksko da provjerim?.2.Da li da se zalim i da li da posaljem izjavu sa posla ,i da imam i svedoke za izlazak iz HR  (kratko bi naveo  i da li moze na Engl ili mora švedski  ...).3.ukoliko dobijem od granicne dokaz bar od BIH da li je dovoljno i sta da tada uradim......Samo zalbu ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš zabranu samo ne možeš u EU dok ne istekne rok jer si po njima boravio više od dozvoljenih dana.

Da su te takvog našli na izlazu dobio bi zabranu.

Te evidencije skeniranja su tajne i neće ti ih dat ni jedni ni drugi ali tražit možeš.

Hebe im se za dokumente da posla jer pečati i služe za kontrolu i debelo su mjerodavni.

Žalba povjereniku samo nemaš dokaza da od kraja veljače do kraja srpnja nisi putovao (izlazio/ulazio u RH ili druge zemlje EU-a-pečati) osim ako su te skenirali naši pri tome izlazu nakon 3 dana.Da li povjerenik može vidjet sva skeniranja nemam pojma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija