Jump to content
zlatnaribica35

Molim pomoc!! Odsteta na radu

Preporučene objave

Prije 7 mjeseci imala sam ozljedu na radu (priznatu od HZZO-a). Odvetnik kojeg sam kontaktirala trazi 25% plus PDV i jos nekih 1300 kn. za sudskog vjestaka. To mi se nekako cini puno... Dali je inace tako?

Koliko je ovaj postupak komplicirano provesti sam? Pala sam na poslu na mokar pod (imam svjedoke) Imala sam tesko natuknuce kraljeznice (obavljen RTG, 2 puta magnetska, fizikalna terapija) ali bez vecih trajnih posljedica (kirurg je bio misljenja da su promjene na kraljeznici degenerativne a ne prouzrocene padom). Imala sam i manju posjekotinu na nozi i zbog svega bila na bolovanju 2 mjeseca. Jos uvijek me leda muce ali nemam se vise kome obratiti.

Dok sam bila na bolovanju, firma mi je prekinula tj. nije htjela obnoviti ugovor (na odredeno) pa sam ostala i bez posla.

Htjela bi odstetu za ozljedu na radu.... Koliko je uredu traziti od osiguravajuce kuce za moj slucaj? Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio toma49ka
      Postovani. U 9mj.2019. godine imao sam prometnu nezgodu, prihvatili ozljedu na radu jer sam putovao na posao. Sada su mi se javili bolovi u tijelu od prometne, imao lom rebara. Poceo jace fizicko radit i bol se vraca. Moze li doktor opce prakse otvorit na novo bolovanje zbog te prometne. Hvala
    • objavio VicPR
      Pozdrav,
      Situacija je sljedeća - djevojka koja će voditi program (moderator) za jedno studentsko natjecanje koje se održava u sklopu firme gdje radim, trebala je podignuti studentski ugovor te bi joj tim putem isplatili honorar.
      S obzirom na to da ipak ne može do svog studentskog ugovora jer je izgubila nekakva prava, dolazimo do pitanja da li joj treba izraditi ugovor o djelu ili autorski ugovor? Koja bi bila najznačajnija razlika, što je nama povoljnije, što bi u principu bilo ispravno? Dakle, ona će voditi program (intervjuirati i slično).
      Hvala puno na pomoći! 
    • objavio samojako
      Pozdrav,
      sve je komplicirano u našoj državi, pa bih vas zamolio za precizne i konkretne informacije iz sudske prakse/zakona.
      Član obitelji je dobio otkaz prije 4 godine u javnom poduzeću. Nakon točno 4 godine dobio radni spor u kojem su ga vratili na radno mjesto. U međuvremenu je radio na više mjesta sveukupno 2 godine (24 mjeseca), znači 2 godine je bio nezaposlen. Trebao bi dobiti zaostalih 24 plaće cca 5,000kn znači 120,000kn + zatezne kamate koliko ja razumijem zakon( + razliku ako je radio za cca 4000 kn u međuvremenu - po 1000kn za svaki mjesec + kamata).
      Međutim, firma mu to već pola godine nakon što se vratio na posao ne želi isplatiti, pravi se kao da se ništa nije dogodilo. Imam 3 pitanja:
      1) Zakonski rok do kojeg mu MORAJU isplatiti sve zaostale plaće ?! 
      2) Računa li se kamata do datuma dobivene presude ili do datuma ISPLATE. 
      3) Kako znati da firma isplaćuje sve, tj. NE VARA - čuli smo da neke firme namjerno rade krivi izračun. Trebamo li angažirati vještaka koji bi napravio obračun, možete li dati neku preporuku? Ima li neka tablica kamata kako se može izračunati zatezne kamate i cjelokupni iznos?

HVALA
    • objavio duro34
      Može li mi netko pomoći razmrsiti puste zakone i pravilnike i ugovore o radu u vezi prekovremenog rada u zdravstvu? To je nedokučivo, koja su prava radnika, u ovom slučaju dr. med. specijalizanta u bolnici. Koji je maksimalni broj radnih sati tjedno, koliko tjednog odmora treba imati, kako bi trebao biti plaćen taj rad, je li uopće obavezan ili treba li biti tražen pristanak itd. Je li zakonito dežurati 12 sati vikendom pa raditi 5 radnih dana 8 sati normalnog radnog vremena? Koja su prava i obaveze takvog radnika kada ravnatelj ili voditelj odjela inzistiraju na dežurstvima i prekovremenom radu? Hvala.
    • objavio Ivanbabic257
      Pozdrav 
      Sa 30.04.2019 pokrenuto je brisanje društva iz sudskog registra zbog nektivnost sad bi htjeo ponovo aktivirati firmu tj otvoriti novi posao pa me zanima šta mogu poduzeti da firmu maknu iz postupka brisanja hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...