Jump to content

ugovor o uzdržavanju


anonimno

Preporučene objave

mama je s bratom prije desetak godina dogovorila, no ne i potpisala ugovor o uzdržavanju, s kojime mu nakon smrti prepušta njen stan u nasljedstvo. brat je nakon toga prodao njen stan, te mamu uselio u svoj iz kojeg je on izašao. mama plaća sve režije i brine se za sebe, dakle brat je na nikakav način ne uzdržava, već mogu reći da ona održava njegov stan. sada mama želi da i ja kao mlađi sin nasljedim polovicu njenog stana. na koji naćin se to može najbezbolnije riješiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ugovor nije potpisan i ovjeren, brat nema nikakovih obveza koje bi eventualno imao da je ugovor zakljucen.

 

Uopce mi nije jasno kako je vas brat prodao mamin stan?? Valjda ga je prodala ona sama ili mu je dala punomoc za prodaju stana...

 

Cije je vlasnistvo stan u kojem se ona sada nalazi. Iz vaseg posta proizlazi da je bratov, a u tom slucaju vasa majka ni na koji nacin ne moze njime raspolagati jer to nije njezina imovina. Ako joj je eventualno vas brat prepisao vlasnistvo na stanu u koji se ona preselila nakon prodaje svog stana, tada postoji vise opcija...ovisno o njenoj zelji. Moze vam darovati 1/2 tog stana, a drugu 1/2 ostaviti sebi ili darovati vasem bratu. Mislim, to vam je jasno. U slucaju darovanja, izbjegavate placanje poreza na promet nekretnina. Moze zakljuciti ugovor o dozivotnom uzdrzavanju s bilo kime i tada imovina prelazi na davatelja uzdrzavanja u trenutku smrti majke. Moze zakljuciti ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju (razlika je u tome sto se vlasnistvo prenosi u trenutku zakljucenja ugovora sto mozda nije i najsigurnije za vasu majku jer ne zna hoce li ju uzdrzavatelj doista uzdrzavati a imovina je vec prenesena u vlasnistvo druge osobe - vjerujem da joj onda ne bi bilo do raskidanja ugovora ili sudovanja), moze prodati nekretninu nekome od vas ili trecoj onobi a novac od prodaje darovati....

 

Sto kombinacija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brat je prodao mamin stan i sve novce koje je dobio tom transakciom stavio na svoj račun u banci i njime raspolaže, iako ako sam dobro shvatio nije na to imao pravo jer mama nije potpisala ugovor o uzdržavanju, zar ne? mama sada želi polovinu od tih novaca dati meni jer brat je ni na koji način ne uzdržava, već je samo iskoristio mamu i prodao njen stan i zadržao novce od prodaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija