Jump to content

2 posla legalno


kikica11

Preporučene objave

postovani molim vas da mi odgovorite na nekoliko pitanja jer ne zivin bas blizu grada pa trenutno se nemogu ici raspitati.vec danima trazim po forumima i internetu odgovore ali svatko mi drugacije odgovara stoga se obracam vama.moja situacija je sljedeca;kod sadasnjeg poslodavca radim 2 godine i tu namjeravam ostati do kraja sezone.radim na puno radno vrijeme 40 sati tjedno.ovo ljeto htjela bi dodatno uvecer raditi dodatni posao,na 4 sata.naravno htjela bi da to budelegalno.postoji li kakav nacin s obzirom da sam vec s prvim poslom ispunila kvotu radnih sati.puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Zašto ovdje nitko ne odgovara? Evo i mene zanima ista stvar. Radim na ugovor o radu na puno radno vrijeme, ali sad želim sezonski raditi 3 mjeseca, ali poslodavac i ja želimo da sve bude legalno. Zanima me kako je to moguće? Naime saznala sam da ne mogu na ugovor o radu, ne mogu na ugovor o djelu ( jer hostesiranje nije djelo, nego radni odnos). Večeras sam saznala nešto novo, naime da možemo otvoriti svoj j.d.O.o. sa tom djelatnosti i onda sa poslodavcem sklopiti ugovor o suradnji. Trošak otvaranja vlastitog j.d.O.o je oko 800 kn. Zanima me je li to izvedivo (očito da jest) i koja je razlika poslodavcu, tj. da li mu je to ikako nepovoljnije od klasičnog ugovora o radu?

 

Ažurirano

 

postovani molim vas da mi odgovorite na nekoliko pitanja jer ne zivin bas blizu grada pa trenutno se nemogu ici raspitati.vec danima trazim po forumima i internetu odgovore ali svatko mi drugacije odgovara stoga se obracam vama.moja situacija je sljedeca;kod sadasnjeg poslodavca radim 2 godine i tu namjeravam ostati do kraja sezone.radim na puno radno vrijeme 40 sati tjedno.ovo ljeto htjela bi dodatno uvecer raditi dodatni posao,na 4 sata.naravno htjela bi da to budelegalno.postoji li kakav nacin s obzirom da sam vec s prvim poslom ispunila kvotu radnih sati.puno hvala.

 

Kikica , očito da možemo sa ovim j.d.O.o. U identičnoj smo situaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija