Jump to content

dug za doprinose zdravstveno i mirovinsko,prodaja nekretnine


izvor

Preporučene objave

Bok.Imam dug za mirovinsko i zdravstveno od prije 10 godina. Nisam u mogućnosti ga platiti jer ne radim i u godinama sam tako da mislim da će mi nastupiti zastara za osam mjeseci za dug iz 2003 i nakon toga za godinu iz 2004.Nemam nikakva primanja ,uzdržavaju me djeca,a i oni povremeno rade, tako da nisam u mogućnosti ni sklopiti neki reprogram za otpis kamata.Dug je za doprinose za mene jer sam imao prijavljenu slobodnu djelatnost u poljoprivredi(kasnije se to počelo zvati opg).Do 2003 ta obaveza se nije plačala, a onda su je uveli. Meni je krajem 2003 došlo za cijelu godinu rješenje da platim za sebe doprinose. Kad sam vidio da ja toliko ne zarađujem, jer sam godišnje zarađivo 20 000,00kn a dopinosi su iznosili 15. odlučio sam zatvorit.Bolje ne radit ništa onda .Nas dvoje je radilo za te novce. Cijelo vrijeme sam prijavit bio na zavodu za zapošljavanje od 1999 do danas. jer nisu imali pravne osnove da mi upišu radni staž u radnu knjižicu(napominjem nisam bio prijavljen kao poljoprivrednik nego slobodna profesija u poljoprivredi,naravno bio sam i u sustavu pdv ali po tom duga nemam.Porezna u zadnjih deset godina dug nije ni pokušala naplatit za doprinose.Dobio sam u nasljedstvo sad neku nekretninu -staru kuću na selu.Nisam 100 postotni vlasnik ali imam kupca za nju.Nisu neki veliki novci, jedva da bi dug s kamatom podmirili. Dali ću imat kakvih problema s prodajom pošto sam dužan za te doprinose ili možda kupac.Ne bih htio platit dug jer ionako mi to ne ide u radni staž a i komisija mi ne da u mirovinu.Htio bih si sačuvati te novce da mogu od nečega živjeti neko kratko vrijeme,jer sam bolestan i nisam sposoban radit.Jel postoji mogućnost da kupcu zabrane prijepis nekretine na njega?Molim vas odgovor pod hitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija