Jump to content

2013. Ugovor o radu na neodređeno vrijeme i probni rok od 3 mjeseca


Pilip

Preporučene objave

Poštovani !

Molim savjet.

Naime s poslodavcem sam dogovorio posao.

Ideja je bila zastupstvo jedne tvrtke.

Poslodavac je imao dogovor sa stranom tvrtkom za plasman njihovih proizvoda na Hrvatsko tržište.

Uspješno sam dogovorio kontakte u RH i dobili odgovore za suradnju uz prijedloge Ugovora o suradnji.

Sve je to odrađeno u roku mjesec i pol dana.

Međutim također ono što sam tražio jest da Poslodavac potpiše i Ugovor sa stranom tvrtkom za zastupstvo. Inače Poslodavac je prije mojeg dolaska dogovorio suradnju za zastupstvo koju nije potkrijepio Ugovorom.

Tu nastaju problemi. Strana tvrtka nudi sasvim drukčiji Ugovor koji nije sukladan njihovom međusobnom dogovoru. Poslodavac odlučuje prekinuti suradnju sa stranom tvrtkom, a meni uskratiti Ugovor o radu na neodređeno vrijeme s probnim rokom od 3 mjeseca. Moram napomenuti da sam prešao sa stalnog radnog mjesta kod tog poslodavca. Imam dojam da sam obmanut i prevaren, jer sam zaista odradio ulaze u dio bitnih pravnih subjekata i posao bi se razvio, da poslodavac nije prekinuo suradnju s ino-tvrtkom jer postoje čak i potpisani Ugovori o suradnji. Molim Vas što mi savjetujete i kako postupiti prema usmenoj najavi otkaza Ugovora o radu s probnim rokom 3 mjeseca. Do isteka Ugovora ostao je još jedan mjesec.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Poštovani !

Molim savjet.

Naime s poslodavcem sam dogovorio posao.

Ideja je bila zastupstvo jedne tvrtke.

Poslodavac je imao dogovor sa stranom tvrtkom za plasman njihovih proizvoda na Hrvatsko tržište.

Uspješno sam dogovorio kontakte u RH i dobili odgovore za suradnju uz prijedloge Ugovora o suradnji.

Sve je to odrađeno u roku mjesec i pol dana.

Međutim također ono što sam tražio jest da Poslodavac potpiše i Ugovor sa stranom tvrtkom za zastupstvo. Inače Poslodavac je prije mojeg dolaska dogovorio suradnju za zastupstvo koju nije potkrijepio Ugovorom.

Tu nastaju problemi. Strana tvrtka nudi sasvim drukčiji Ugovor koji nije sukladan njihovom međusobnom dogovoru. Poslodavac odlučuje prekinuti suradnju sa stranom tvrtkom, a meni uskratiti Ugovor o radu na neodređeno vrijeme s probnim rokom od 3 mjeseca. Moram napomenuti da sam prešao sa stalnog radnog mjesta kod tog poslodavca. Imam dojam da sam obmanut i prevaren, jer sam zaista odradio ulaze u dio bitnih pravnih subjekata i posao bi se razvio, da poslodavac nije prekinuo suradnju s ino-tvrtkom jer postoje čak i potpisani Ugovori o suradnji. Molim Vas što mi savjetujete i kako postupiti prema usmenoj najavi otkaza Ugovora o radu s probnim rokom 3 mjeseca. Do isteka Ugovora ostao je još jedan mjesec.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija