Jump to content

Naplata krivog parkiranja stranog vozila.


nominativ

Preporučene objave

Pozdrav, ovdje sam novi a imam jedan zanimljiv slučaj iz života. Na forumu nisam našao ništa slično pa smatram da ne ponavljam temu.

Opis dogadaja: Pula sredina desetog mjeseca 2010 (danas je skoro početak petog mjeseca 2013, znači još nije zastara), parkiran auto slovenskih tablica u zoni naplate. Auto je registriran na ženu koja tada nije bila u Puli. Žena je slovenska državljanka ja nisam. Stigne preporučeno pismo (na adresu žene u sloveniji) od slovenskog odvjetnika sa slikom vozila i pozivom da platim kaznu i troškove za nepropisno parkiranje ili slijedi prisilna naplata sa njenog tekućeg računa. Kazna nije nadena na autu premda se na slici vidi.

Pitanje: tko je odgovoran u ovakvom slučaju, vozač ili vlasnik? Postoji li objektivna mogućnost prigovora i osporavanje traženog odvjetnikovog plaćanja?

Hvala za trud!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozač.Postoji prigovor da žena nije vozila nego vi i tako i treba poslat odvjetniku pa neka šalju ponovo kad će nastupit zastara.To nije klasičan prekršajni nalog policije u RH tako da ne znam što je sve u odvjetničkom papiru napisano.U dnu bi trebalo bit uputa o pravnom lijeku tj.žalbi/prigovoru.A za takav slučaj još nisam čuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik je poslao "poziv za plaćanje", nema nikakve pravne upute nego samo rok od osam dana za platiti a u protivnom slijedi prisilna naplata vlasnici vozila. Uz poziv za plaćanje priložena je kopija ovlaštenja o zastupanju Pula parking doo i slika vozila (koja je stvarno mogla biti slikana bilo gdje jer se ne vidi ništa oko auta da bi se moglo reći da je u nekoj ulici, slika kao iz kataloga). A da je stvar zanimljivija niti se mogu sjetiti tko je stvarno vozio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Hvala za trud, svejedno ću pisati prigovor.

 

Tom odvjetniku trebas postaviti slijedeca pitanja (preporuceno, kao odgovor na poziv za placanje):

 

Na koji nacin je utvrdio vlasnistvo vozila sa stranim tablicama?

Na koji nacin je utvrdio vozaca-"prekrsitelja"?

Zbog cega se smatra nadleznim, ako je "prekrsaj" pocinjen u RH, a on je, pretpostavljam, slovenski odvjetnik - ima li ovlastenje zastupanja pred sudovima u RH?

 

Vazno je da odvjetniku odgovoris na taj dopis, tj. da se ne oglusujes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor je već odavno napisan. Odvjetnik ima punomoć o zastupanju uredno sklopljen sa HR tvrtkom čiju presliku mi je priložio pozivu za naplatom. Službenim dopisom MUP-u Slovenije vjerojatno je dobio podatke o vozilu. E sad dolazimo do tvog pitanja koje je i meni bilo upitno a postavio sam ga u prvom postu: dali je za prekršaj odgovoran vlasnik vozila ili vozač?!? Kada bude novih detalja o ovom događaju objevit ću ih kao i epilog cijelog slučaja. Možda kome bude od koristi ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor je već odavno napisan. Odvjetnik ima punomoć o zastupanju uredno sklopljen sa HR tvrtkom čiju presliku mi je priložio pozivu za naplatom. Službenim dopisom MUP-u Slovenije vjerojatno je dobio podatke o vozilu. E sad dolazimo do tvog pitanja koje je i meni bilo upitno a postavio sam ga u prvom postu: dali je za prekršaj odgovoran vlasnik vozila ili vozač?!? Kada bude novih detalja o ovom događaju objevit ću ih kao i epilog cijelog slučaja. Možda kome bude od koristi ;-)

 

Sluzbenim dopisom MUPu Slovenije ne moze dobiti podatke samo tako (kao sto niti ti ne mozes poslati dopis u MUP i traziti podatke kome pripada vozilo odredenih tablica) osim ako to vozilo nije bilo sudionik neke nesrece.

 

Odgovoran je vozac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

a da li netko zna

da li cinjenica da su ilegalno dosli do mojih podataka

i da su sa prijedlogom za ovrhu tako dugo cekali i kako je zbog sporog rada javnog bilježnika i ovrhovoditelja narastao iznos zateznih kamata.

kao i da nisu napisali gdje je tocno auto bio parkiran u kojoj ulici prije 5 godina jer sam dobio samo sliku i datum DPK i neko vrijeme (mozda vrijeme kada se to desilo)

dovoljno da prijedlog se odbije rjesenje za ovrhu?

najgore sto ja nisam vozio nego moj prjatelj kojem sam posudio auto a ako stima sto pise drot13 onda mozda sud to nece prihvatiti.

ima li nekto ideu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa i ja se pitam kako? Legalno ne postoji put da dodju do podataka osim ako su iz policije nazvali da sam napravio neki veliki prekrsaj ili nesto napravio da hoce da saznaju tko je vlasnik vozila. Cak ni u svicarskoj nebi dobili te informacije bez suda.Neka privatna osoba nemoze da sazna samo tako tko je vlasnik vozila ili nekih tablica. A ako su preko policije dobili ili preko nekog osoguravajuceg drustva preko veze onda je ilegalno i nebi se smjelo koroisiti na sudu.. ili da?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričekat ćeš nekog drugog za konkretniji savjet, ali meni se čini da je ovo "politički", a ne pravni prigovor.

 

Što se tiče podatka o vlasniku, propustio sam vidjeti da se radi o stranim reg. pločicama. U tom slučaju nisu mogli dobiti podatke od naše policije jer ona nema podatke o vlasnicima stranih vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko zna nesto vise o ovome? Ne pise mi ni ime suda na prijedlogu za ovrhu samo pise "nadleznom sudu" niti pise ulica i vrijeme kada sam tamo negdje u puli ev. parkirao na njihovom parkinu samo sika auta moze biti i da u dubrovniku da je slikana, samo se vidi hauba, prednje staklo sa kanznom i broj tablica. A moje podatke su od nekoga dobili najvjerovatnije ilegalnim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija