Jump to content

stari godišnji nakon porodiljnog


mama123

Preporučene objave

Poštovani,

 

obraćam Vam se zbog nedoumice jer mi se govori da imam i da nemam pravo na godišnji odmor nakon povratka s porodiljnog.

 

Naime, otišla sam na čuvanje trudnoće 1.11.2011. vraćam se na posao 6.6.2013., tj. nemam niti jedan radni dan u 2012 (privatna firma), da li to znači da imam ili nemam pravo na korištenje godišnjeg odmora u 2012.?

 

Zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na korištenje punog godišnjeg odmora za 2012 godinu, ali do 1.6. ili do 30.6. ove godine (nisam sigurna točan datum). Što znači, imate još koji dan da ga otvorite jer u protivnom "propada". Ako vam poslodavac odbija omogućiti godišnji odmor, tada vam mora dati naknadu u visini naknade koju biste dobili za taj GO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Molim vas i ja imam slično pitanje..

naime,na komplikacijama sam od 5/2012,rodila sam u 12/2012,znači cijelu 2013.sam na porodiljnom..trebam se vratiti početkom 12.mj na posao,imam li ja pravo na godišnji od 2013 godine iskoristiti odmah nakon porodiljnog,tako da se vratim raditi tek početkom 1/2014.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija