Jump to content

Prigovor protiv prekršajnog naloga


anonimno

Preporučene objave

  • 4 mjeseci kasnije...

Hey....ciao....jeli mogu samo da zamolim ako mi mozete pomoci da mi date adresu Visokog prekrsajnog suda u Zagrebu...ne znam gdje da je nadjem ni kako da dodjem do nje...hitno mi je..molim vas ako znate....a nisam bas neki kompjuterski freak. :-) eto...unaprijed puno zahvaljujem...pusa

Xsara je napisao:

A kojeg zakona???

prekršaj iz članka 101 stavka 2

 

Pogledajte ranije pod tema - izgled prigovora - od 04/12 2004.

Prilagodite svojim podacima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Xsara, vidim da uvelike pomažeš ljudima pa se nadam da ni mene nećeš zaobići.

 

u Zagrebu me zaustavila policija (dva policajca bila su u autu iza mene - ja sam bio sam u svom autu) i optužili me da sam kroz križanje prošao na crveno svjetlo. Napisali su prekršajni nalog (koji sam ja na licu mjesta potpisao).

 

Budući da svakako imam namjeru uložiti prigovor moja pitanja su:

 

1. Kome i na koju adresu moram poslati svoj pismeni prigovor? Da li adresiram prigovor na PP RD Heinzlova 98 ili na Prekršajni sud u Zagrebu, Trg Johna Kennedyja 11 ili na neku treću adresu?

 

2. Ima li ovo uopće smisla? Kakve su šanse da se moj prigovor usvoji i/ili koliko je vjerojatno da predmet ode u zastaru?

 

U nalogu stoji: "Policijska uprava ZGB I PP RD Heinzlova 98 na temelju članka 160. stavka 1. točke 4., a u vezi s člancima........"

 

te se dalje navodi: "Uputa o pravnom lijeku: Protiv ovog prekršajnog naloga počinitelj prekršaja i osobe iz članka 167. stavka 1. Zakona o prekršajima imaju pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu u roku od 8 dana po primitku odnosno uručenju ovog prekršajnog naloga. Prigovor se podnosi putem ove PP/PU u dva istovjetna primjerka"

 

U svakom slučaju puno hvala za tvoje vrijeme i pomoć.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve lijepo piše u uputi o pravnom lijeku..

U dva primjerka napisati prigovor, na samom prigovoru u sredini nasloviti - Prekršajnom sudu u Zagrebu, ispod toga - putem Policijske uprave Zagrebačke, ispod toga - Prometne policije RD (nemam pojma što ova kratica znači, Vi vjerovatno znate), ispod toga desno - ul. Heinzlova 98., ispod naziva ulice - Zagreb i to bi bilo to..

Možete nasloviti i samo - Policijskoj upravi Z.... itd.itd., ništa nećete pogriješiti i stići će to na pravu adresu.

Ispod ovoga stavite:

Na prekršajni nalog PP RD broj xxx od xxx -datum zbog prekršaja iz čl. xxx Zakona o sigurnosti prometa na cestama (pogledajte koji Vam članak stavljaju!, pretpostavljam da bi bilo čl. 59.st.5. i 6.), u zakonskom roku, podnosim

(pa u novi red na sredini) PRIGOVOR

U novi red stavite samo kratko obrazloženje...prigovor ulažem budući do prekršaja nije došlo na način kako stoji u prekršajnom nalogu , te tražim da se u mom predmetu zakaže rasprava.

Ispod stavite datum, potpišite prigovor i oba primjerka zajedno pošaljite preporučeno da imate dokaz o vremenu podnošenja.

 

Da li vrijedi podnositi prigovor?

Ako je ovaj članak što sam stavila, on Vam nosi najmanje 1000 kuna novčane kazne, 2 negativna boda a ide i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom u trajanju od 2-6 mjeseci.

Jesu li Vam oduzeli vozačku?

Ako na prekršajnom nalogu stoji pouka o pravnom lijeku njime se i koristite, prigovor će se usvojiti, nalog se stavlja izvan snage i ide postupak pred sudom, a kako se radi o Prekršajnom sudu u Zagrebu, šanse uvijek postoje... ;-)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo želio bih Vam se najljepše i od srca najiskrenije zahvaliti na Vašem trudu i vremenu. :-)

 

Potpuno ste u pravu što se tiče Zakona, članaka i stavaka (čl. 59. st. 5. i 6.), kao i kazne (1000,00 kuna, 2 negativna boda kao i oduzimanje dozvole na 2 mjeseca - tako piše u nalogu).

 

Vozačku dozvolu nisu mi oduzeli na licu mjesta već su me pustili da se i dalje vozim (do daljnjeg).

 

Srdačan pozdrav.

 

PS: Imate li možda informacije, ili podatke kolika je šansa u postocima da predmet ode u zastaru? Pretpostavka je da me poštar nikako "ne uspije naći kod kuće" kada mi želi uručiti poziv za suca za prekršaje koliko god se to dugo može odgađati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Bok!

Htjela bih pitati tebe koji si imao ovakvu "nezgodu" s prometnim prekršajem na temelju čl.59. stavka5,6 kako su ti se stvari dalje odvijale jer se upravo sve isto identično desilo meni prije 3 dana!!! Uvalili su mi taj prekršajni nalog, ja ga od straha potpisala i od tada ne mogu doći k sebi. (možda su čak bili isti policajci ,he,he) . I sad sam se informirala i savjetovano mi je isto ko i tebi da podnesem prigovor, pa me zanima kaj je s tvojim slučajem...jel si već dobio kakav odgovor , kaj još namjeravaš da izbjegneš kaznu i ne ostaneš bez vozačke isl. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Meni se desila ista stvar! Jel može netko napisati što se zbiva s vozačkom? Milsim, 1000 kn bih čak i platila i dva boda prihvaćam, ali najgore mi je zbog vozačke.

 

Nisu je oduzeli niti su mi upisali zabranu otraga u vozačku.

Zna li itko kako se računaju ta dva mjeseca zabrane vožnje? Od dana kad je prekršaj počinjen ili će se naknadno utvrditi koja dva mjeseca neću smjeti voziti??????

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija