Jump to content

Produzenje boravka u Danskoj


Tihomir1

Preporučene objave

Neznam dali sam na dobrom mjestu otvorio temu i dali mi neko mozda moze pomoci al eto problema.

 

Imam curu u Danskoj, proveo sam sada 81 dan u danskoj i ostalo mi je devet dana.

Zanima me dali postoji mogucnost produzenja ostanka u Danskoj s obzirom da Hr ulazi u Eu 1.7 nakon cega cu moci biti legalno tamo, volio bi biti legalno tamo i do 1.7 ako je to ikako moguce.

 

Evo problema pa ako neko mozda nesto zna bio bih mu zahvalan.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam dali sam na dobrom mjestu otvorio temu i dali mi neko mozda moze pomoci al eto problema.

 

Imam curu u Danskoj, proveo sam sada 81 dan u danskoj i ostalo mi je devet dana.

Zanima me dali postoji mogucnost produzenja ostanka u Danskoj s obzirom da Hr ulazi u Eu 1.7 nakon cega cu moci biti legalno tamo, volio bi biti legalno tamo i do 1.7 ako je to ikako moguce.

 

Evo problema pa ako neko mozda nesto zna bio bih mu zahvalan.

 

Hvala

 

S obzirom da ti je vec proslo 81 dan otkako si kod cure,mogao si se i ranije aktivirati po tom pitanju.

Neznam da li moguce u Danskoj(posto sam upoznat s cinjeicom da je lakse ishodovati papire za boravak itd za suprugu/ga,sambo partnera u USA nego kod njih.Znam slucajeve gdje su se parovi preselili u Svedsku radi lakseg rjesavanja statusa),ali u navedenoj Svedskoj jeste.

Znaci malo manje prije isteka 90 dana od ulaska u EU,odes s curom u da kazem tako "zavod za strance" ili ti po njihovom migrationverket.Izjasnite se kao par(ili cak i da ti je i rodbina,nebitno)velite da bi htjelj da produzis boravak jos naredna tri mjeseca,popunite zahtjev,poslikas se,uplatis cca 900KN(u njihovoj valuti) i u tjedan dana dobiva se produzenje.

Prvo dodje rjesenje,a pritom i "viza" u obliku osobne.

 

Sta bi cinio da ne ulazi Hr u EU uskoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam curu u Danskoj, proveo sam sada 81 dan u danskoj i ostalo mi je devet dana.

Zanima me dali postoji mogucnost produzenja ostanka u Danskoj s obzirom da Hr ulazi u Eu 1.7 nakon cega cu moci biti legalno tamo, volio bi biti legalno tamo i do 1.7 ako je to ikako moguce.

Postoji ukoliko ispunjavaš njihove uvjete za privremeni boravak.(Kod nas iz tvojeg razloga ne bi ga dobio).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru mislim da cu cekati 1.7 posto je Danska otvorila trziste rada, sad mi to nije jasno al kolko sam cito mislim da se moze biti tamo i duze od tri mjeseca ako se trazi posao, barem mislim ako neko zna nesto vise volio bi cuti. Jos me sad jedna stvar muci jel sam isto cito nesto o tri mjese i kad smo u Eu, dali cu moci otici tamo s obzirom da cu vec imati iskoristena tri mjeseca prije ulaska u Eu. To mi je malo nejasno...

 

 

 

 

Znaci malo manje prije isteka 90 dana od ulaska u EU,odes s curom u da kazem tako "zavod za strance" ili ti po njihovom migrationverket.Izjasnite se kao par(ili cak i da ti je i rodbina,nebitno)velite da bi htjelj da produzis boravak jos naredna tri mjeseca,popunite zahtjev,poslikas se,uplatis cca 900KN(u njihovoj valuti) i u tjedan dana dobiva se produzenje.

 

 

Dali ga je moguce dobit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš bit tamo duže od tri mjeseca ali moraš imat reguliran boravak a ne kao do sada kao turist.Posao moraš naći što prije odnosno već si ga trebao pronaći jer te nitko neće držat tamo na lijepe oči.

 

Za zavod za strance ne znam jer bar kod nas uvjet produženja boravka tipa cura-dečko ne postoji samo spajanje obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi jako poželjno da na tim stranicama provjeriš da li uopće imaš pravo dobit boravak na osnovu cure i traženja posla ili da to učini neki njihov državljan da se ni ne pojavljuješ pred njima ako nemaš pravo dobit produženje da ne bi bio torpediran u RH.(Po našem zakonu ne bi imao pravo na daljnji boravak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi jako poželjno da na tim stranicama provjeriš da li uopće imaš pravo dobit boravak na osnovu cure i traženja posla ili da to učini neki njihov državljan da se ni ne pojavljuješ pred njima ako nemaš pravo dobit produženje da ne bi bio torpediran u RH.(Po našem zakonu ne bi imao pravo na daljnji boravak).

 

Da ali mislim da se sa prvim 7 to mijenja jer imam pravo radit tamo Danska je otvorila trziste rada, samo se moram jos detaljnije raspitat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do 1.7 je još dugo a i poslije ćeš morat ispunjavat određene uvjete da budeš tamo.Samo oni do 3 mjeseca (turisti) će bezikakvih obaveza moći šetat po eu-u.

 

Nesto preko 6 mjeseci moze se ostat u Danskoj ako trazis posao bez da se prijavljujes koliko sam ja cito a ako se zelis prijaviti bez posla onda postoje ti neki uvjeti. Barem kolko sam ja to shvatio citajuci onu njihovu stranicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru mislim da cu cekati 1.7 posto je Danska otvorila trziste rada, sad mi to nije jasno al kolko sam cito mislim da se moze biti tamo i duze od tri mjeseca ako se trazi posao, barem mislim ako neko zna nesto vise volio bi cuti. Jos me sad jedna stvar muci jel sam isto cito nesto o tri mjese i kad smo u Eu, dali cu moci otici tamo s obzirom da cu vec imati iskoristena tri mjeseca prije ulaska u Eu. To mi je malo nejasno...

 

 

 

 

Znaci malo manje prije isteka 90 dana od ulaska u EU,odes s curom u da kazem tako "zavod za strance" ili ti po njihovom migrationverket.Izjasnite se kao par(ili cak i da ti je i rodbina,nebitno)velite da bi htjelj da produzis boravak jos naredna tri mjeseca,popunite zahtjev,poslikas se,uplatis cca 900KN(u njihovoj valuti) i u tjedan dana dobiva se produzenje.

 

 

Dali ga je moguce dobit?

 

Ovo sto sam ti napisao,je iz iskustva.I Danska ima kriterije da Bog sacuva.

 

A sto se tice ostanka duze od prvih 90 dana,samo na osnovu toga da trazis posao,nema sanse.To su prazne price.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi jako poželjno da na tim stranicama provjeriš da li uopće imaš pravo dobit boravak na osnovu cure i traženja posla ili da to učini neki njihov državljan da se ni ne pojavljuješ pred njima ako nemaš pravo dobit produženje da ne bi bio torpediran u RH.(Po našem zakonu ne bi imao pravo na daljnji boravak).

 

Sta hoces reci da umjesto njega ode netko drugi(ako on nema pravo dobiti) i kaze treba mi produzenje boravka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija