Jump to content

Zagrebparking i MUP


anonimno

Preporučene objave

je napisao:

82, stavak 1 i kaznjiv po clanku 82 stavak 5

 

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako zaustavi ili parkira vozilo ispred kolnog ulaza u zgradu, sklonište, dvorište ili garažu, iznad priključka na vodovodnu mrežu, i ulaza u kanalizaciju ili drugu komunalnu mrežu te na mjestima rezerviranim za vozila opskrbe ili na mjestima namijenjenim i obilježenim za odlaganje kućnog otpada, ispred i na vatrogasnim i drugim komunalnim i javnim prolazima i prilazima, na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranoga vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 metra, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra, na udaljenosti manjoj od 15 metara od mosta, tunela, podvožnjaka i nadvožnjaka ili suprotno odredbama stavka 2. ovoga članka.

 

Ukoliko je ispunjen jedan od ovih uvjeta, prometnog znaka zabrane ne treba ni da bude!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

to je OK, ali to svejedno ne daje pravo pauku da mu odveze auto, kazna da, pauk ne

 

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik nadležnoga upravnog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave odredit će da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa, a uvijek:

1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,

2) na obilježenom pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,

3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),

4) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini ili u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,

5) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika, ako smanjuje preglednost prometa,

6) u tunelu, na mostu, u podvožnjaku, na nadvožnjaku te na dijelu ceste ispod mosta i nadvožnjaka,

7) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,

8) na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu,

9) na biciklističkoj stazi ili traci ili na prijelazu biciklističke staze, odnosno trake preko kolnika,

10) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili postavljenim prometnim znakom,

11) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili uređaj za davanje znakova prometnim svjetlima.

(2) Vozilo koje je nepropisno zaustavljeno ili parkirano na mjestima iz stavka 1. ovoga članka ne može se blokirati na tome mjestu u smislu odredaba članka 5. stavka 1. točke 8. ovoga Zakona.

(3) Prije izdavanja naloga za premještanje vozila po stavku 1. ovoga članka, položaj nepropisno zaustavljenog ili parkiranog vozila utvrđuje se fotografijom ili skicom.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Meni je nakon cca 4 mjeseca od slične situacije dosla kazna za 'zapocetu radnju premjestanja auta' ili sl. u iznosu od 250kn, i od MUP-a 300kn za parkiranje,...

Ja sam isto otisla, a oni su slikali, napisali su da sam odbila primiti papire što nije istina jer mi ih nisu ni dali...

sve u svemu idem se zaliti, pa ako netko ima primjer zalbe ili prijedlog na sta sve da se zalim, nek javi!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene su lani samo slikali i poslali račun za započetu radnju,a il nakon 4 mj., išao sam se žaliti u Zagrebparking, a jedna "divna " gospođa mi je odbrusila da nalog za premještanje nisu izdali oni nego komunalno redarstvo i da se trebam njima žaliti, što sam i učinio u na sljedeću adresu: GRADSKI URED ZA PROSTORNO UREĐENJE, ZAŠTITU OKOLIŠA, IZGRADNJU GRADA, GRADITELJSTVO, KOMUNALNE POSLOVE I PROMET

 

ODJEL KOMUNALNOG REDARSTVA I INSPEKCIJE

 

Trg Stjepana Radića 1

Zagreb

, s naznakom na komunalnog redara koji je izdao nalog. Malo je taj redar to zavlačio i na kraju me nazvao da je nalog storniran, a time račun od ZG parkinga postao nevažeći, redar je o otme obavjestio ZG parking.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pauk na Gornjemu Gradu dize aute, bez da je itko pozvao zg parking, iako oni tvrde drugacije, no svaki dan se moze vidjeti kako se kod Palainovke, dakle vec u Jurjevskoj skrivaju i to parkirajuci kamion na nogostup, ulaze kruoz suprotan smjer na gornji grad, s gornjeg grada se nemoze u jurjevsku, postoji prometni znak, osim taxi sluzbe, ok jasno mi je da se isto odnosi za policiju, hitnu pomoc i vatrogasce, no nije mi jasno da to smije ciniti i ZG parking......

 

Pitanjce moje glasi ovako...

Parkirao sam osobno vozilo na Jezuitskom Trgu, na parkirno mjesto , no parkirno mjesto je uz samu zebru, mozda par centimetara razmaka, zadnji lijevi kotač je na zebri nekih 30 cm, s moje lijeve strane parkiran je veliki policijski kombi s specijalcima koji revno cuvaju Kloviceve Dvore i zauzima parking od crte do crte, dakle nisam mogao parkirati skroz do kombija jer su se policajci bunili da u slucaju frke nemogu izaci, nakon dvadesetak minuta pauk mi odvozi automobil, pokazuju mi u strojarskoj fotku i policijski sluzbenik se cudi jer je fotka crna, fotkana je po noci bez blica, ali se izuzetno dobro vidi policijsko vozilo.

Zebra je jako siroka i nisam omeo prolaz pjesaka, niti onih u kolicima, dapace komotno se na zebru moze jos parkirati i veliki transportni kombi.

ZAliti se ili ne i bome kazna je 500 u proracun i 500 zg parking lopovima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija