Jump to content

OVRHA VIP-a za d.o.o.


RobertaOS

Preporučene objave

Dana 13.05. primila sam ovrhu na dug prema VIP-u, koji je u potpunosti točan i koji sam platila isti dan net bankarstvom, no na naplatu je otišlo drugi dan zbog toga što je plaćeno u večernjim satima.

Dakle platila sam dug VIP-u, ali ne i troškove ovrhe od 800,00 kn. Ne znam jesam li u pravu, ali puno toga mi nije jasno. Dana 9.05. sam primila opomenu od VIP-a sa uplatnicom na traženi iznos (po kojoj sam platila), datum kreiranja računa je bio 2.05. dospijeća računa je bio 8.05. Dakle, da sam i htjela nisam mogla uplatiti do dospijeća. 13. 05. dolazi ovrha, također kreirana 2.05. (kada i opomena od VIP-a), koja je zaprimljena u lokalni javnobilježnički ured 8.05. i došla na moju adresu 13.05. Iznos duga isti kao na uplatnici, uz 800 kn za ovrhu. U prilogu vidim da je VIP izvješće o dugovanju za pokretanje ovrhe poslao javnom bilježniku još 22.04. Nije mi jasno kako je to moguće, jer što bi se dogodilo da sam račun npr. platila 13. 05. prije stizanja ovrhe, prema uplatnici koju sam dobila 9.05. Tko bi platio trošak? Zašto mi VIP nije poslao OPOMENU PRED OVRHU, već obične OPOMENE sa uplatnicama i zašto mi je uopće nakon 22.04 i slao opomene, iako je pokrenuo ovrhu.

Što sada? Niti mogu niti želim platiti tih 800 kn. Ima li šanse da se izvučem? Napominjem da navedeni d.O.o koji je ovršenik nema nikakve imovine i da nikada nije ni radio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda i ima ako u zakonskom roku protiv rješenja za ovrhu podneseš prigovor

po uputi o pravnom lijeku, u roku od 8 dana od dana primitka rješenja .

u prigovaru u cijelosti osporavati dug, koji je plaćen prije pokretanja ovrhe (priložiti uplatnicu ili izvješče banke o uplati)

prigovarati i visini određenih troškova ovrhe.

 

ako uplata duga nije izvršena prije pokretanja ovrhe upitan je uspjeh prigovora.

 

ako u zakonskom roku ne podneseš prigovor protiv rješenja za ovrhu

rješenje nakon 8 dana postaje pravomoćno i ostaje obveza plaćanja duga (drugi put) i troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh da...ali ima jedan problem...iskreno, plaćeno je isti dan kad je ovrha stigla, ali i večernjim satima internet bankarstvom, pa je knjižena uplata slijedeći dan. Je li po zakonu da mi se nakon pokretanja ovršnog postupka i dalje šalju opomeneredovito sa uplatnicom ili je to tim danom trebalo okončati, budući da je ovršni postupak pokrenut?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu nisu dužni slati opomene.

opomene su slali zbog dodatne zarade i povečanja duga.

 

plati i traženi trošak ovrhe

ili se upusti u sudski postupak

koji ćeš izgubiti i platiti dodatne troškove.

novac je tvoj, izor je tvoj, dug je tvoj.

 

dug si trebala platiti po opomeni 9.5. tada nebi bil dužna platiti troškove ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija