Jump to content
kokolac

Paušalni porez na iznajmljivanje...molim pomoć

Preporučene objave

Poštovani!

Imam dva problema i molim Vas za pomoć.

Kao prvo, prijavila sam povrat poreza na temelju rada u XY firmi. Međutim, u vrijeme kada sam radila u toj firmi, moj bivši poslodavac (kod kojega sam radila prije 2 godine) poslao mi je obrazac za prijavu poreza u kojem stoji da sam kod njega radila 12/2011. i 01/2012. mjesec, što uopće nije istina. Odmah sam reagirala i javila bivšem poslodavcu da je pogriješio i da povuče dokument, ali on to nije napravio. Sada me zovu iz PU i napadaju me da nisam prijavila porez za rad u toj firmi.

Osobno sam otišla u PU i priložila radnu knjižicu u kojoj je jasno vidljivo da sam u tom periodu radila kod drugog poslodavca i da nema evidentirane prijave za XY firmu, te da je bivši poslodavac zabunom poslao obrazac. Dakle, moja radna knjižica je bila u mog poslodavca gdje sam radila, uredno prijavljena na zdravstveno i mirovinsko, te nije postojala nikakva mogućnost da me netko drugi prijavi.

E sad, gospođa iz PU traži od mene da ja svejedno popunim IP obrazac i prijavim porezn na dohodak od nesamostalnog rada u firmi u kojoj nisam u tom periodu radila. Ja sam to odbila, i sad zaista ne znam što mi je činiti... Dođe mi da prijavim tog bivšeg poslodavca za malverzacije...

Drugi problem je taj da imam jedan mali poslovni prostor kojeg iznajmljujem i za kojeg sam dobila rješenje PU o paušalnom plaćanju poreza. Svaki mjesec dobivam uplatnice i uredno plaćam, a sad mi ista gospođa iz PU kaže da i za to moram prijaviti povrat. Samo da naglasim da zadnjih 10 godina nikad nitko nije tražio isto, uredno plaćam porez i prijavljujem povrat poreza od nesamostalnog rada za svaku godinu, neovisno imam li primiti povrat ili uplatiti razliku, ovo je prvi put da mi netko kaže da moram i to navesti u poreznoj prijavi. Rješenje o paušalnom iznosu poreza odnijela sam u PU, međutim gospođa tvrdi isto, da moram prijaviti.

Molim Vas za pomoć, jer stvarno nemam novaca za odvjetnike i bilo kakvu pravnu pomoć.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako ste dragovoljno podnosili godišnje prijave poreza na dohodak radi ostvarenja povrata poreza zbog korištenja poreznih olakšica (dodatnog uvećanja osobnog odbitka) bili ste dužni u prijavama uključiti sve ostvarene vidove dohotka. Dakle, bili ste dužni pored dohotka od nesamostalnog rada prijaviti i dohodak od imovine i imovinski prava. Ovo proizlazi iz odredbe članka 40. stavak 3. Zakona o porezu na dohodak.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...