Jump to content

ugovor o doživotnom osiguranju- legalizacija


strikan

Preporučene objave

molio bih savjet........

brat i ja smo nakon smrti oca prepisali ( brzopleto )imovinu na maćehu sa kojom nemamo nikakvih problema...ona je odmah sastavila OPORUKU u kojoj SVE ravnopravno ostavlja nama dvojici.......

problem je slijedeći......mi bi smo htjeli predati Zahtjev za legalizaciju dijela kuće kao HRVI, a da ne moramo prenositi imovinu idvostruko se oporezivati jer nismo u mogućnosti sve to odmah platiti.......

Da li se može temeljem sklopljenog Ugovora o doživotnom uzdržavanju u kojem će mo OBOJICA biti uzdržavatelji, predati Zahtjev za legalizaciju rečenog objekta i koja je potrebna dokumentacija za to pokrenuti?

mi bi smo napravili i izjavu o podjeli idealne jedne polovice imovine da ne moramo etažirati objekat.....

hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko podnosi zahtjev ?

 

*Zahtjev za legalizaciju/ izdavanje rješenja o izvedenom stanju može podnijeti svatko tko je zainteresiran i polaže određeni interes na nekretninu. Dakle, to ne mora biti vlasnik objekta ili vlasnik zemljišta.

 

da dobro čitaš , dao bi savjet kako možemo ja i brat kao HRVI podnijeti zahtjev po POVLAŠTENOJ CIJENI...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EVO JOŠ NOVITADA

 

Neriješeni vlasnički odnosi?

 

*Oni nisu bitni za legalizaciju nelegalno izgrađenih objekata. Postupak legalizacije ne ulazi u imovinsko-pravna pitanja. Te odnose zainteresirane strane rješavaju u drugim procesima.

 

Kad je više suvlasnika što onda?

 

*Suvlasnici su stranke u postupku. Zahtjev može podnijeti bilo tko; svaki vlasnik za svoju zgradu, jedan vlasnik za sve zgrade itd. Rješenjem o izvedenom stanju moguće je legalizirati jednu građevinu na čestici ili više njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija