Jump to content

Čišćenje poslovnih prostora


malalasica

Preporučene objave

Poštovani, može li mi netko reći postoji li u zakonu regulirano koliki prostor i u kojem vremeu-broju sati rada po danu( u kvadratima, možda broju prostorija:kancelarija ili sanitarnih čvorova...) sprema jedna spremačica?

Također me zanima, ako odbijem potpisati aneks ugovora kojim se smanjuje plaća, ako dobijem uslijed toga otkaz(što je najvjerojatniji slijed događaja...) imam li pravo prijaviti se na burzi ili se to tretira kao otkaz?

Hvala na bilo kakvom odgovoru!

uređeno: od malalasica
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonom nije uređeno pitanje normiranja kvadrature koju bi trebala čistiti osoba kojoj je to u opisu radnih poslova, no tako nešto se može ugovoriti ugovorom o radu. Poznat mi je podatak da kod poslovnih prostora tako nešto može biti ugovoreno za nekakvih 500 - 600 m2, no to sve ovisi o više okolnosti i vrstama prostora. Što se pitanja oko eventualnog otkaza tiče, ne bih tu špekulirao jer ne znamo kako će to poslodavac obrazložiti i kakav bi on to bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Btw. radi se oko 52 kancelarije, hodnici , tri velika sanitarna čvoru, stepenice(usisavanje, brisanje)...

Ne radi se o otkazu kao otkazu nego isteku ugovora, a moguće da će biti novi ugovor , ali sa izmjenjenim uvjetima(najvjerojatnije manji bruto) koje ne bih prihvatila.

Još jednom hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija