Jump to content

Otpremnina i odlazak u mirovinu pitanjce?


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav članovima i anonimnima.

Odlazim u mirovinu kao HRVI sa 30% oštećenja organizma (ranjavanje+PTSP) i kao hrvatski branitelj i dragovoljac sa full ratnim stažem. Do sada sam radio kao policajac te sam se od PTSP-a liječio povremeno od 1997. do sada, a liječenje traje i dalje tako da imam prijevremeno riješenje o invalidnosti ali ne sumnjam da ću za godinu ili dvije dobiti stalno riješenje sa barem 30% oštećenja organizma jer sam samo na ranjavanje imao 20% stalno. Dakle odlazim kao branitelj i dragovoljac, a ne kao policajac iako sam još na bolovanju (u policiji) ali uskoro će me pozvati mirovinsko te ću kod njihovog vještaka na "raport" sa svom dokumentacijom. Ne znam koliko će mi i šta priznati. Imam 2 ranjavanja tijekom DR-a, puni ratni staž u DR-u (naravo na našoj hrvatskoj strani), liječim se od PTSP-a povremeno od 1997., a na bolovanju sam zbog istog od srpnja 2005. i izgubio sam policijske ovlasti na komisiji MUP-a u veljači ove godine. Imam odličan ratni put u kojem se spominje 2 ranjavanja i boravak na prvoj liniji obrane kao i stalna egzistencijalna ugroženost i bla,bla.........

Imam 39 godina starosti i oko 26 godina radnog staža zajedno sa benificijom i ratnim stažem. Imam čin policijskog narednika što je najviši čin u policiji koji se može dobiti sa srednjom stručnom spremom.

Interesira me, ako bi mi htjeli odgovoriti prema dosadašnjim iskustvima ili tko zna ili pretpostavlja kako bih ja tu mogao proći? Konkretno-kolika je otpremnina? Kako bih mogao proći na mirovinskom (mislim na ono opća nesposobnost ili profesionalna) i koliko bi mi otprilike mogli dati posljedicu rata (onaj omjer civilna-vojna). Prije Domovinskog rata nisam nikada bio bolestan i nisam imao nikakvih zdravstvenih problema, a poslije rata PTSP i 2 ranjavanja? Ne znam i koji bih dobio čin, a imam čin policijskog narednika. Imao sam plaću 5600-5900, a i sada na bolovanju dobijam 100% znači isto toliko. Supruga je nezaposlena od 1994. i imam 2 kindera. Šta mogu očekivati u svemu tome. Škakljivo pitanje i teško je dati konkretan odgovor (toga sam svjestan) ali zanima me jer o tome ovisi.................................

Kolika bi mogla biti i mirovina. Znam da to najviše ovisi o onome opća-profesionalna i omjer rat-civilna.

 

Hvala na odgovorima unaprijed.

 

:moli::moli::moli::moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija