Jump to content

Porez na dohodak od prodaje nekretnina


zornbulc

Preporučene objave

Prodajem vikendicu koju sam nasljedio od oca sredinom osamdesetih. U trenutku nasljeđivanja je bila u gradnji ali je već krajem osamdesetih stavljena u funkciju i bila korištena tokom zadnjih dvadesetak godina, sve komunalne pristojbe i porezi su redovito plačani tokom korištenja. Problem je što kuća nije bila legalizirana. Kupac će proces legalizacije preuzeti na sebe. S obzirom da je nekretnina nasljeđena prije više od tri godine i korištena dvadesetak godina da li sam oslobođen plaćanja poreza na dohodak od prodaje nekretnine? Ovo je jedina nekretnina koju prodajem u razdoblju od pet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Poštovani, nedavno sam nasljedila nekretninu (kuća u ruševnom stanju, i voćnjak) po ostavinskoj raspravi. Nekretnina je prvobitno kupljena preko APN-a na javnom natječaju, u travnju 2010. S obzirom da je želim prodati, jer je ne mogu održavati jesam li obvezna prijaviti dohodak od prodaje nekretnina. ( Nekretnina je prevedena na moje ime u 12 mjesecu). Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

U svezi ove tematike, jedno pitanje.

 

Osoba prodaje svoju imovinu, kako se vidi dolje, imaju se 3 čestice koje su cjelina i čine okućnicu i 4 čestice ZGR koje su cjelina a kako sve dolje piše u z.k. izvadku.

 

Da li osoba koja to prodaje odjednom, mora platiti 25% poreza na dohodak?

 

1xxx/x DVORIŠTE

1xxx/x PROLAZ

1xxx/x ZGRADA I DVOR

* 2xxx/x ZGRADA

* 2xxx/x ZGRADA

* 2xxxx/x DVORIŠTE

* 2xxx/x ZGRADA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija