Jump to content
vod

pečat i potpis na fakturi

Preporučene objave

da li su fakture valjane ako nemaju pečat i potpis (i ako to piše da su valjane bez toga), mogu li se slati mailom?

ili mora imati pečat i potpis kako bi vrijedila?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

račun obveznika primjene Zakona o računovodstvu, koji je otisnut na papiru, mora sadržavati potpis ili faksimil potpisa zakonskog predstavnika ili osobe na koju je on prenio ovlasti (prema sistematizaciji radnig mjesta (čl. 6. st. 1. Zakona o računovodstvu). Nije propisano da račun na papiru treba sadržavati i otisak pečata izdavatelj računa.

 

Nije isto račun kao elektronički zapis i račun sastavljen na računalu. Čim se račun isprinta on više nije elektronički zapis i treba imati potpis ovlaštene osobe. Zato je pogrešno izdavati račune bez potpisa s tekstom, npr. račun je sastavljen na računalu i valjan je bez potpisa i pečata.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...