Jump to content

Carina u cijeni artikala nakon 01.srpnja 2013.


Bodul

Preporučene objave

Zanima me hoćemo li mi u Hrvatskoj i nakon 01. srpnja 2013. uvozniku ili prodavatelju kroz ukupnu cijenu artikla, koji je uvezen iz neke zemlje Europske unije prije navedenog datuma, plaćati i dio koji se odnosi na iznos carine.

 

Napr. 03.07.13. kupujem u prodavaonici u Hrvatskoj vozilo ili tv, koji je uvezen iz neke zemlje EU u Hrvatsku u lipnju 2013. tj. prije nego smo ušli u EU, je li u cijeni toga artikla moram platiti i iznos koji se odnosi na carinu?

 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je proizvod iz zemlje eu-a nije ni plaćena carina a ako je uvezen u eu pa preprodan u RH plaćena je carina koja će i bit uključena u cijenu.

 

Ma ja sam pitao:

 

Što ako je proizvod iz zemlje EU i uvezen je iz EU u Hrvatsku prije nego što smo ušli u EU (znači jučer ili ranije,

 

a ja ga sada (danas) kad smo već u EU kupujem (napr tv aparat),

 

je li moram platiti carinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvoznik je platio carinu pa će tako bit uračunata u cijenu koja je i danas u trgovini.Carina se plaća odnosno dužna se platit po danu uvoza a kako je uvezen prije 1.7. dužnost plaćanja ostaje.A u trgovini se ionako ne zna (lupac) kolika je marža i ostali dodaci uključujući i carinu (osim pdv-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Da ja i pitam nesto vezano uz tu temu, posto imam nekih nejasnoca.

 

Recimo da hje situacija slijedeca..

 

Ja sad zelim kupiti biciklu u ITL ili SLO i primjer tamo taj bike platim 10.000kn. Kupljen je znac kao no u ducano od orginalnog dobavljaca i sta sad? Dali ja sada kada ulazim nazad u RH trebam strahovat ili sta? Ili mogu opusteno preko grane i lagano svojoj kuci?

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija