Jump to content

Zakasnio na legalizaciju, sto sada?


nara1

Preporučene objave

2009 kupio sam klet pored sela u području Kloštra Podravskog. Inace u tom podrucju se nije trebalo legalizirati sve do 2007 valjda radi naseljavanja. Barem mi je tako prodavac rekao. No kada sam htio staviti broj na klet radi racuna i sl. onda su mi rekli da nije sve u katastru, pa sam platio geodetu da mi obavi elaborat i sto vec treba. I od onda se to vodi pod izgrađeno zemljište. Tako sam i dobio broj na kuci.

 

E sada kako sam gotovo vec pred kraj saznao da to sve treba legalizirati građevinskom ili sto vec. Kasno je. Inace ne gledam tv. Zapravo poput dinosaurusa niti nemam.

 

Mada mi se klet ne nalazi na nekom zašticenom podrucju (zagrađena oko 1979) dali se trebam bojati rušenja ili je to samo za one kuce sagrađene poslje 2011? I ima li još šanse da to nekako ispravim i spasim svoju slatku klet?

 

Unaprijed puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Ali kako sam priprost covjek moram jos upitati..

 

Znaci, mogao bi malo sacekati prije nego idem ishoditi sve te postojece i nove papire (koji bi sada navodno bili po brutalnim cijenama)?

 

Ne moram se bojati bagera unutar 2 mjeseca? (tada mi je svadba pa bi onda poslje isao to rjesavati kako god puklo, nakon sto sam u braku i s nekim novcem)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Ali kako sam priprost covjek moram jos upitati..

 

Znaci, mogao bi malo sacekati prije nego idem ishoditi sve te postojece i nove papire (koji bi sada navodno bili po brutalnim cijenama)?

 

Ne moram se bojati bagera unutar 2 mjeseca? (tada mi je svadba pa bi onda poslje isao to rjesavati kako god puklo, nakon sto sam u braku i s nekim novcem)

 

Koliko ja imam saznanja novih rokova neće biti to je jasno i ministrica rekla. Svi poslije 30.6. legalizaciju će morati obaviti po normalnim tarifama i sa svom dokumentacijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministri dolaze i odlaze, potrošna roba.

 

Kuće ostaju.

 

S 01.01.2015. godine se starta s porezom na nekretnine, ZIDOPZ-a, a 2015. je predizborna godina u kojoj su sva čuda moguća, onaj tko legalizira će dobiti porez, a onaj tko ne - neće jer se neće znati što oporezovati, sadašnje stanje je praktično neodrživo i mora se ići s novim mjerama s ovom ministricom ili bez nje.

 

Očekujem znatno produljenje rokova za legalizaciju i za porez na nekretnine, a u 2016. godini već starta nova vlada.

 

Ja osobno ništa ne vjerujem političarima, a vrijeme leti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro. Kako God bilo.. znaci i dalje se moze legalizirat neka građevina, samo sto je procedura duza i vjerovatno skuplje zbog dodatnih dokumenata itd.

 

Mislim, ono sto je mene zbunilo je citat *nemože se više legalizirat*. Mislim kakva je to glupost da ja sada više u potpunosti ne bi bio u mogucnost ista vise legalizirati. Kao da dan danas vise ne bi smio ništa niti graditi niti planirati više.

 

Puno hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To nema veze sa našim ministrima to je uvjet EU tako da priče o novim rokovima, izborima i ostalome ne drži vodu.

P.S.

Naslov da je netko zakasnio na legalizaciju nije točan jer legalizacija kao takva nema vremenski uvjet, a to što su neki pod povoljnijim uvjetima koji su dani u postupku, da privuku više ljudi mislili da je to rok za legalizaciju je nešto sasvim drugo. Svi vi možete legalizirati i sad, samo po novim tarifama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija