Jump to content

plinski pištolj!


joger1

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Prilikom jutarnjeg trčanja često se događa da me napadaju i trče za mnom psi koje vlasnici ne drže na povodcu. Do sada još nisam imao ugriz na svu sreću.

Želio bi kupiti plinski pištolj, zanima me koja dozvola je potrebna za nabavku i pod kojim uvjetima smijem upotrijebiti to oružje nad životinjom, dali me prvo mora ugristi ili je dovoljno da potrči za mnom i reži?

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba samo prijavit policiji oružje kategorije C 8 dana od nabave.

Ostalo će riješit sudska praksa.čl.32 st.2 zakona o oružju.

 

Hvala na odgovoru, znači taj pištolj nije zaštita kad ga ne smijem upotrebljavati izvan strelišta i sl, možete mi onda dati neki savjet koja je adekvatna zaštita od pasa, suzavac neki i sl.?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

 

Prilikom jutarnjeg trčanja često se događa da me napadaju i trče za mnom psi koje vlasnici ne drže na povodcu. Do sada još nisam imao ugriz na svu sreću.

Želio bi kupiti plinski pištolj, zanima me koja dozvola je potrebna za nabavku i pod kojim uvjetima smijem upotrijebiti to oružje nad životinjom, dali me prvo mora ugristi ili je dovoljno da potrči za mnom i reži?

 

Hvala na odgovoru.

 

Trčanje i nošenje bilo kojeg plinskog pištolja je zaista neprektično. Zbog čega ne kupite suzavac u spreju od 50 ml (razvijeni posebno za životinje, mislim da se oni nalaze u skupini CS). Time ćete nositi 20 puta manju težinu. Osim toga plinski pištolj moze stvoriti probleme, npr. dogodi se razbojništvo u nekoj od novčarskih insiticija ili sl., a vi naiđete tijekom policijske blokada kada pregledavajau osobe i vozila. Nije prvi put da se to događa i onda nastaju problemi, dokazivanja gdje je tko bio, oduzimanje plinskog pištolja itd. Moj savjet vam je da kupite taj suzavac u spreju, vrlo lako ćete ga naći a košta oko 70 kn. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plinski pištolj ne smijete iznositi iz kuće-stana.......

 

Ukoliko vam je namjera kupiti plinski pištolj morate izvaditi dozvolu u PU ali možete dobiti dozvolu samo za "držanje oružja" oružja (ne za nošenje oružja) i oružje mora biti kod kuće izvan dohvata djece i ostalih osoba koje nisu osposobljene za rukovanje sa takvom vrstom pucaljke.

 

Možete kupiti plinsko streljivo, a pištolj može pucati i na obično streljivo "ćorke" iliti slijepe metke-municiju (nikako ne smijete stavljati bojevu jer bi mogli ostati bez prsta ili još gore- bez ruke). Cijev tog pištolja nije prilagođena za bojevu municiju-streljivo.

 

Dakle, definitivno sprej suzavac (ima ih za kupiti u svakoj trgovini ribolovne i lovačke opreme).

 

Biber sprej je za odbranu od pasa ili onaj drugi CS za odbranu od džukela ali koji hodaju na dvije noge (taj je bolji, a košta kao tri kutije cigareta). A i lakše je nositi sprej tijekom trčanja, a ne pištolj jer pištolj ionako mora biti kod kuće (sprej možete i zakvačiti za sportsku opremu i neće vam smetati).

 

Međutim, nemojte misliti da vam je i sprej nekakva odbrana. Primjerice, na mene ne djeluje (djeluje ali slabo) vidim i dalje kao da se nije ništa dogodilo (malo peče ali ništa strašno, a dok sam radio kao policajac bio je jedan biser koji me isprejao pa kad sam ga nakon toga raspalio palicom-pendrekom po tintari skljokao se dolje pa me isprepadao toliko da sam mislio da je mrtav).

 

Bolje bi bilo da izbjegavate takva mjesta gdje bi moglo doći do incidenta i promijenite "rutu" trčanja.

 

I, možete zaraditi i prekršajnu prijavu iz Zakona o oružju, a kazne nisu male (ukoliko vam policija pronađe plinski pištolj izvan doma).

 

Kliknite na link:

http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oru%C5%BEju

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Međutim, nemojte misliti da vam je i sprej nekakva odbrana. Primjerice, na mene ne djeluje (djeluje ali slabo) vidim i dalje kao da se nije ništa dogodilo (malo peče ali ništa strašno, a dok sam radio kao policajac bio je jedan biser koji me isprejao pa kad sam ga nakon toga raspalio palicom-pendrekom po tintari skljokao se dolje pa me isprepadao toliko da sam mislio da je mrtav).

 

Bolje bi bilo da izbjegavate takva mjesta gdje bi moglo doći do incidenta i promijenite "rutu" trčanja.

 

I, možete zaraditi i prekršajnu prijavu iz Zakona o oružju, a kazne nisu male (ukoliko vam policija pronađe plinski pištolj izvan doma).

 

Kliknite na link:

http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oru%C5%BEju

 

;-)

 

Toga me je i strah da s tim sprejem još više ne razbijesnim životinju i iniciram ugriz. Do sada je učinkovito bilo udaranje nogom i nakon toga svađa s vlasnikom koji me verbalno napada jer udaram njegovog ljubimca.

 

Od plinskog pištolja onda definitivno odustajem i uzimam nešto od D kategorije, raspršivaš ili neko hladno oružje ili oruđe :)

 

Ne mogu nažalost mijenjati rutu trčanja jer živim u malom mjestu i jedino mogu trčati uz more po šetnici. Ostalo je sve velika uzbrdica.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sam vidio na youtube, to je uređaj namijenjen vlasnicima psa koji im pomaže prilikom treninga da pas ne laje i ide uz nogu. I treba duže vremena provesti s životinjom, ne pomaže u par sekundi ili stotinki koliko traje napad. A ja baš nemam namjeru njima raditi uslugu i trenirati njihove životinje jer da žele nešto poduzeti po tom pitanju onda bi pas bio na povodcu s brnjicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija