Jump to content

upozorenje centra za soc. skrb za neviđanje djeteta


zmodri11

Preporučene objave

Danas dobio uoozorenje od centra te prijete i drugim sankcijama za isto. Nevjerojatno? Majka djeteta mi nije dozvolila da vidim dijete a zatim me tuži. Očito ona na mora ništa dokazivati , majkama se sve vjeruje. Moj iskaz ne uzimaju uopče u obzir. Podnio kaznenu prijavu protiv nje i njenog odvjetnika (prevarne radnje) radi nepoštene ovrhe koju su izmislili (radi neplačanja alimentacije) naravno da sam sud izgubio iako pravovremeno podnio prigovor, žalbu, dokaze o uplati itd. Državnom odvjetništvo to naziva problematikom , za njih to nije nikakvo kazneno djelo. Kakav je to odvjetnik pred kojeg moja odvjetnica stavi dokaz o uplati a isti ga ne želi ni pogledat. (ne sječa se) Uredno su mi tri puta naplatili alimentaciju za iste mjesece, troškove njenog odvjetnika i sudske troškove kojih sam oslobođen kao hrvi. Jel to država za koju smo se borili? Zemlja korupcije i kriminala ? Skinuli su i gače sa mene a g... ne dam. Još što mi interesantnije drž. odvjetništvo mi pošalje dopis (obično pismo bez potrebe potpisa o preuzimanju u kojem me izvještavaju da imam rok od osam dana da ih izvjestim da li ču odustat od kaznene prijave ili če u protivnom donijeti rješenje o odbacivanju . Naravno da želim da mi napišu rješenje da ga mogu upotrebit. to če rješenje biti sramota našeg pravosuđa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas dobio uoozorenje od centra te prijete i drugim sankcijama za isto.

Moj iskaz ne uzimaju uopče u obzir. Podnio kaznenu prijavu protiv nje i njenog odvjetnika (prevarne radnje) radi nepoštene ovrhe koju su izmislili (radi neplačanja alimentacije) naravno da sam sud izgubio iako pravovremeno podnio prigovor, žalbu, dokaze o uplati itd.

 

Državnom odvjetništvo to naziva problematikom , za njih to nije nikakvo kazneno djelo.

 

Još što mi interesantnije drž. odvjetništvo mi pošalje dopis (obično pismo bez potrebe potpisa o preuzimanju u kojem me izvještavaju da imam rok od osam dana da ih izvjestim da li ču odustat od kaznene prijave ili če u protivnom donijeti rješenje o odbacivanju .

 

Naravno da želim da mi napišu rješenje da ga mogu upotrebit. to če rješenje biti sramota našeg pravosuđa.

 

"Centru" se obracaj i pismeno i usmeno, hocu reci da svaki razgovor stavis na papir i urucis im pismeno (taj i taj je rekao to, pa pitaj ravnatelja zasto to tako- pismeno, i onda pisi ministarstvu)

 

Drzavno odvjetnistvo prvim pismom pokusava izbjeci da moraju jos raditi pa ti poslati drugo pismo o tome da ti mozes preuzeti kazneni progon jer to oni ne rade po sluzbenoj duznosti.

Dakle ako si reagirao u roku na prvo pismo dobit ces za nekolko mjeseci ili godinu dana i drugo pismo sa uputom da mozes preuzeti kazneni progon i nesto kao da oni nisu obavili razgovor sa osumnjicenicim p ato mora sudac istrage.

 

Dobit ces rok od 8 dana, a biti ce nuzno da sudac zupanijskog suda ispita osumnjicenika/e prije toga.

 

Novi kazneni zakon u tom dijelu (a i u drugim djelovima) zbunjuje i suce koji rade na kaznenim odjelima.

 

Podnesi ipak istovremeno i kaznenu prijavu i obavijest/zahtjev za ispitivanje.

 

Inace to ce biti privatna tuzba ali kaznena.

 

Jos da ti kazem da moras bolje nauciti kako se vodi igra i biti proaktivniji, tako ces bit korak ispred svoje lukave bivse i njenog kvarnog odvjetnika. Nemoj biti "cudenje u svijetu" ona postupa po krivoj ali lako shvatljivoj logici i ne moze sebi pomoci da prestane sve dok se ne suoci sa posljedicama.

 

Ako to uspijes za najkasnije 5 godina ce odustati od podmetanja i zazaliti sto je upoce to cinila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka djeteta mi nije dozvolila da vidim dijete a zatim me tuži.
Ja ovo ne razumijem. Ona čini kazneno djelo, a onda Vas tuži? Tužite Vi nju za to što ona djetetu uskraćuje oca. Jer u konačnici, dijete puno više treba Vas nego što Vi trebate dijete. Inače, nisam shvatio ono s Drž. odvjetništvom, odbacivanjem, pismima. I zašto treba čekati do godinu dana dopis? I što će se dogoditi sljedećih 5 godina?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ovo ne razumijem. Ona čini kazneno djelo, a onda Vas tuži? Tužite Vi nju za to što ona djetetu uskraćuje oca. Jer u konačnici, dijete puno više treba Vas nego što Vi trebate dijete. Inače, nisam shvatio ono s Drž. odvjetništvom, odbacivanjem, pismima. I zašto treba čekati do godinu dana dopis? I što će se dogoditi sljedećih 5 godina?

 

mnoge one cine kaznena djela a drzavni odvjetnici ne zele pokrenuti kazneni progon

ponekad nakon kaznene prijave, bilo u zapisnik ili pismene, drzavno odvjetnistvo salje obicno pismo koje je tako intonirano da navede podnositelja prijave da odustane, pismo je nerazumljivo i dvosmisleno

 

ako podnositelj prijave inzistira, ako se javi na to obicno pismo u roku, tada nako dugo vremena mu salju drugo, preporuceno pismo gdje oni, drz odvjetnistvo pronalaze da je kazneno djelo pocinjeno ali tvrde da se ne goni po sluzbenoj duznosti, te da podnositelj ima rok od osam dana da preuzme kazneni progon koji postaje privatna tuzba ali kaznena

 

drzavno odvjetnistvo uzima duuuugo vremena izmedu pisama, godinu dvije, da obeshrabri kazneni progon i ucini ga teze dokazivim

 

to je moje iskustvo, podnio sam barem pet prijava, u stvari i vise, sve sa dokazima, a samo dvije-tri su isle nekako naprijed

 

prijetili su mi suptilno manje suptilno da je lazno prijavljivanje grijeh, pa cak i toboze brinuli da sta ako to je tako, prijava stvarno nije lazna ali ja je ne uspijem dokazati...uglavnom nastoje vas obeshrabriti kad ne zele zmazati statistiku, jer kad su dva muska (lopova) bili u pitanju expresno su ih obradili na moje prijave

 

za 5 godina ce se puno toga promjeniti

 

mi smo de fakto sad u federativnoj dzavi super-drzavi i nas svaki, pa i vrhovni sud je podreden bilo kojem eunijskom zakonu

 

nasi ljudi ce sad poceti udarati po pristranom hr sudstvu, ispocetka neuspjesno i nevjesto ko "maksim po diviziji" ali ce se brzo naci dobitna kombinacija

 

nadalje za pet godina njegovu bivsu ce demantirati zivot, jer na taj rok njeno krimanalno ponasanje prema djetetu ce dozivjeti propast, te lazne prijave su plitke i uskoro ce se uplesti u mrezu lazi i dosadit ce svima da "vade vruce kestene iz vatre" za doticnu damu

 

covjek je hrvi, sto znaci da ima i vremena i novaca dovoljno da to izgura, jer to nisu preveliki troskovi objektivno gledajuci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka djeteta mi nije dozvolila da vidim dijete a zatim me tuži.

 

Ako je viđanje vas sa djetetom određeno odlukom suda, CSS-a ili nekog drugog državnog tijela, a majka ne postupa po istome, već vas sprečava da vidite dijete, tada čini kazneno djelo neprovođenja odluke za zaštitu dobrobiti djeteta iz čl. 173. st. 1. KZ-a, vezano uz koje možete podnijeti kaznenu prijavu protiv nje, ako želite.

 

Podnio kaznenu prijavu protiv nje i njenog odvjetnika (prevarne radnje) radi nepoštene ovrhe koju su izmislili (radi neplačanja alimentacije) naravno da sam sud izgubio iako pravovremeno podnio prigovor, žalbu, dokaze o uplati itd. Državnom odvjetništvo to naziva problematikom , za njih to nije nikakvo kazneno djelo. Uredno su mi tri puta naplatili alimentaciju za iste mjesece, troškove njenog odvjetnika i sudske troškove kojih sam oslobođen kao hrvi.

 

Ovdje kaznenog djela prijevare nema, jer nisu ostvarena njegova osnovna obilježja. Naime, proveden je postupak, u kojem ste imali priliku dokazati da ste vi u pravu, očito u tome niste uspjeli, i slučaj je gotov. Da je ovrha "nepoštena" kao što tvrdite, sud bi zasigurno reagirao. Što naravno ne znači da, ukoliko ste doista platili više nego je bilo potrebno (i za to imate dokaze), da ne možete doći do tog novca (npr. putem stjecaja bez osnove) ili da se on ne bi mogao uračunati u vaše daljnje obroke uzdržavanja. Pa nek vas tuži onda, izgubit će. Ali kaznenog djela prijevare ovdje nema, jer ste u konačnici platili na temelju odluke suda, a ne njihovih radnji kojim bi vas doveli u zabludu da platite. Ovo vam pišem dobronamjerno, jer će ovaj kazneni postupak za prijevaru biti bacanje novaca i vremena u vjetar. Uostalom, imate odvjetnicu, ako se bavi kaznenim pravom, pitajte nju, pa neka vam ona objasni.

 

Još što mi interesantnije drž. odvjetništvo mi pošalje dopis (obično pismo bez potrebe potpisa o preuzimanju u kojem me izvještavaju da imam rok od osam dana da ih izvjestim da li ču odustat od kaznene prijave ili če u protivnom donijeti rješenje o odbacivanju.

 

Ovo je normalna procedura u radu državnog odvjetništva, ništa neuobičajeno ili "sumnjivo". I nećete morati čekati "godinama" na rješenje o odbačaju, dobit ćete ga kroz mjesec-dva, osim ak je u pitanju Općinsko državno odvjetništvo u ZG-u, iz razloga jer je njihovo opterećenje ekvivalentno četvrtini/petini opterećenja svih Općinskih državnih odvjetništava u RH, i sigurno im rješenje o odbačaju nije prioritet u radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da niste shvatili ovo za prevarne radnje? Uredno sam plačao alimentaciju, 1000 kn mi skidali sa plače a 200 kn. nadoplačivao. Njen odvjetnik mi preko moje odvjetnice poruči da dugujem za tri mjeseca razliku od 200 kn. prijeti ovrhom iako sam platio. Ja naivan kažem sebi ajde da ne ulazim u neke sudske troškove platit ču ponovo , naposljetku novci idu mom djetetu. Njenom odvjetniku pošaljem faksom dokaz o uplati koji je primio. Nakon uplate cca 20 dana njen odvjetnik zatraži ovrhu za izmišljenih 200 kn i opet mi skinu sa plače kn, navodni dug, troškove suda (iako oslobođen) te naravno nagradu njenom odvjetniku. Uložio ja pravovremeno prigovor i žalbu, predao dokaze o uplati ali badava. Sud bio potpuno pristran. Koji bezobrazluk od tog odvjetnika, koja drskost? Kad mu je moja odvjetnica stavila pod nos uplatnicu o pravovremenoj uplati isti je okrenuo glavu i samo rekao ne sječam se i naravno nije želio ovrhu ni zaustaviti a mogao je. Pokazao im uplatnice i bankovne transakcije sa računa na račun. Pa sad mi recite da smo ravnopravni pred sudovima, da nisu ugrožena moja ustavna prava i da se dotični odvjetnik nije poslužio prevarnim radnjama ? Ovu priču kad ispričam nekom ne vjeruje dok mu ne pokažem uplatnice, rješenja i dr. Ovdje je sve čisto- potkrijepljeno papirnato, a zamislite kako je onim jadnicima koji se bore da steknu povjerenje suda na rječ? Žene su uvijek u pravu i očito dobiju sve što zatraže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovu priču kad ispričam nekom ne vjeruje dok mu ne pokažem uplatnice, rješenja i dr. Ovdje je sve čisto - potkrijepljeno papirnato, a zamislite kako je onim jadnicima koji se bore da steknu povjerenje suda na rječ?
Stvarno nevjerojatno! Ako je tako, recite nam, ako nije tajna, u kojem ste gradu/mjestu sve ovo doživjeli?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je viđanje vas sa djetetom određeno odlukom suda, CSS-a ili nekog drugog državnog tijela, a majka ne postupa po istome, već vas sprečava da vidite dijete, tada čini kazneno djelo neprovođenja odluke za zaštitu dobrobiti djeteta iz čl. 173. st. 1. KZ-a, vezano uz koje možete podnijeti kaznenu prijavu protiv nje, ako želite.

 

 

ja sam imao slican slucaj pa je ovakvu kaznenu prijavu podnjela policija

 

medutim tadasnja savjetnica a kasnije pomocnik drz. odvjetnika je preokrenula kaznenu prijavu tako da bude protiv mene, kao za zlostavljanje, a toboze radi nepostojeceg vjestacenja psihijatra (nije bilo nikakvog vjestacenja nego je tako nazivan privatni "nalaz" gdje je psihijatar prepricao sto majka govori)

 

 

 

ne smije se medutim smetnuti s uma da su te zamke i podmetanja, to s novcem i susretima i druzenjem samo nebitan folklor, bit je u kvaliteti susreta i druzenja sa djetetom, a ove ludosti ce se ispuhati

 

 

 

nepravda je neugodna, ali to je samo nebitno zanovjetanje, te ako covjek ne pridaje tome neku veliku vaznost moze se tome smijati

 

najbolje je biti uspjesan na svim podrucjima zivota, a oni koji mrze nek se zivciraju ako im je do toga stalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je viđanje vas sa djetetom određeno odlukom suda, CSS-a ili nekog drugog državnog tijela, a majka ne postupa po istome, već vas sprečava da vidite dijete, tada čini kazneno djelo neprovođenja odluke za zaštitu dobrobiti djeteta iz čl. 173. st. 1. KZ-a, vezano uz koje možete podnijeti kaznenu prijavu protiv nje, ako želite.
Zašto kažete "ako postoji rješenje"? Znači li to da ako netko od roditelja u situaciji bez postojanja rješenja onemogućava ili otežava druženje s djetetom ne čini ništa protivno dobrobiti djeteta odnosno da dobrobit djeteta takvim uskraćivanjima nije ugrožena, ili?

 

Piše u Obiteljskom zakonu, odmah na početku, da su roditelji ravnopravni. Pa ako su ravnopravni, onda je onemogućavanje druženja s djetetom narušavanje te ravnopravnosti i obespravljivanje roditelja kojem je druženje s djetetom onemogućeno/otežano/uvjetovano. Bespravno dovođenje drugog u obespravljeni i podređeni položaj pri čemu je glavna žrtva dijete, mora biti nekako sankcionirano, bez obzira na (ne)postojanje rješenja, zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njenom odvjetniku pošaljem faksom dokaz o uplati koji je primio. Nakon uplate cca 20 dana njen odvjetnik zatraži ovrhu za izmišljenih 200 kn i opet mi skinu sa plače kn, navodni dug, troškove suda (iako oslobođen) te naravno nagradu njenom odvjetniku. Uložio ja pravovremeno prigovor i žalbu, predao dokaze o uplati ali badava. Sud bio potpuno pristran. Koji bezobrazluk od tog odvjetnika, koja drskost? Kad mu je moja odvjetnica stavila pod nos uplatnicu o pravovremenoj uplati isti je okrenuo glavu i samo rekao ne sječam se i naravno nije želio ovrhu ni zaustaviti a mogao je.

 

Nažalost, odvjetništvo je od jedne plemenite profesije postalo to kaj je postalo danas. Na to ne možete utjecati. Međutim, još jednom ponavljam u dobroj namjeri, ako preuzmete kazneni progon kao supsidijarni tužitelj, na temelju ovog što ste napisali, nećete uspjeti dokazati kazneno djelo prijevare. Nema šanse. Kazneno djelo prijevare iz čl. 236. st. 1. KZ-a čini onaj "tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi protupravnu imovinsku korist dovede nekoga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini". U ovom vašem slučaju ne radi se o tome, jer je on, u ime vaše bivše supruge, pokrenuo ovršni postupak, a radi navodno djelomično neplaćenih obroka uzdržavanja. Vi sami ste naveli kako ste pravovremeno prigovorili rješenju o ovrsi, predali dokaze o uplati, a sud je svejedno presudio na vašu štetu? Nemojte se ljutiti, ali da je to istina, sud bi presudio u vašu korist. Dakle, konačno "duplo" plaćanje rezultat je odluke suda, a ne "lažnog prikazivanja ili prikrivanja činjenica od strane odvjetnika vaše bivše, kojim vas je on doveo u zabludu i time naveo da duplo platite dugovane obroke uzdržavanja".

 

Gledajte zmodri11, ja vas ne "nagovaram" da odustanete od kaznenog postupka, dapače da je predmet doista u vašu korist, podupro bih vas i ukazao na neke specifičnosti koje bi vam pomogle u kaznenom postupku, ali vam želim na lijep način objasniti kako u ovom kaznenom postupku vi ne možete uspjeti, jer prijevare ovdje nema. Želim vam objasniti da shvatite da, ukoliko preuzmete kazneni progon, bacit ćete novac i vrijeme u nepovrat. Da li je ovo moralno u redu od strane odvjetnika? Pa naravno da NE, ali isto tako nema ni kaznenog djela u njegovu (doduše ružnom i neprofesionalnom) ponašanju. Shvaćam da vi to, kao laik doživljavate drugačije, ali pa zato ste i došli na ovaj forum da provjerite je li vaše viđenje situacije i pravno u redu. Tolko od mene na tu temu.

 

 

Zašto kažete "ako postoji rješenje"? Znači li to da ako netko od roditelja u situaciji bez postojanja rješenja onemogućava ili otežava druženje s djetetom ne čini ništa protivno dobrobiti djeteta odnosno da dobrobit djeteta takvim uskraćivanjima nije ugrožena, ili?

 

Pisao sam isključivo s aspekta postojanja kaznenog djela. Čl. 173. KZ-a (kazneno djelo neprovođenja odluke za zaštitu dobrobiti djeteta) čini onaj "tko ne provodi, spriječi ili onemogući provođenje odluke za zaštitu dobrobiti djeteta koju je odredio sud, centar za socijalnu skrb ili državno tijelo". Ako nema odluke, nema kaznenog djela. Naravno da, ovo kaj vi velite da nije u redu, sa stanovišta nekih normalnih i kulturnih međuljudskih odnosa te ono najbitnije - brige i odnosa prema djetetu.

 

Piše u Obiteljskom zakonu, odmah na početku, da su roditelji ravnopravni. Pa ako su ravnopravni, onda je onemogućavanje druženja s djetetom narušavanje te ravnopravnosti i obespravljivanje roditelja kojem je druženje s djetetom onemogućeno/otežano/uvjetovano. Bespravno dovođenje drugog u obespravljeni i podređeni položaj pri čemu je glavna žrtva dijete, mora biti nekako sankcionirano, bez obzira na (ne)postojanje rješenja, zar ne?

 

Slažem se, ali ne na način da se traži kazneno djelo ili prekršaj tamo gdje ga nema. Ova materija je izuzetno osjetljiva, i nikad to nisam mogao do kraja razumjeti, da dvoje ljudi koji su do jučer dijelili svo "dobro i zlo" ovog svijeta, već danas se nalaze "na barikadama", i činjenica kako se brzo ljubav uspije pretvoriti u ekvivalentnu (po intenzitetu) mržnju. Očito ima nešto u onoj "tanka je granica između ljubavi i mržnje". Ak nejde, onda kvragu nejde. Ak smo se sastali kao ljudi, zakaj se ne možemo rastati kao ljudi? A najžalosnija stvar je kaj djeca u cijeloj priči izvuku "deblji kraj", zahvaljujući svojim roditeljima, koji to, nažalost, shvate već kad je prekasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno nevjerojatno! Ako je tako, recite nam, ako nije tajna, u kojem ste gradu/mjestu sve ovo doživjeli?

 

Ovo sve se događa u RIJECI, mislim da bi trebao imenovat i odvjetnika, sudca itd. ali mislim da to ovdje ne smijem napisati. Problem je da me u svezi toga ne želi nitko ni zastupati. (neče nitko protiv kolega) Savjetovali mi pučkog pravobranitelja HA HA znao sam da če neku glupost smislit da ne mora postupat. Poslao mi obično pismo u kojem navodi da se ne mješa u bračne sporove i odluke sudaca te da on štiti samo zakonitost. Kakve budalaštine, gdje je tu bilo nešto uopče zakonito. Dobro su rekli da smo po korupciji ispred Nambije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man vidim da mi ne vjerujete da su mi svi obroci alimentacije bili plačeni i preplačeni i da sam bez obzira na to izgubio spor. Obratite mi se sa pp rado ču vam poslat svu dokumentaciju da vas razuvjerim u poštenje i ravnopravnost pred sudovima. Što se tiče moje odvjetnice nije se mogla načudit da sam izgubio spor. Ovrhu je nazvala sramotnom. Čak se nije mogla načudit što su mi naplatili i sudske troškove koje sam po zakonu oslobođen. Da rekla mi je da mogu u sljedečem sporu dobiti onih 200 kn za kojih su ovrhu proveli i onih 400 što sam u predplati ali da ne mogu potraživat odvjetničku nagradu od njenog odvjetnika i sudske troškove jer je taj spor završio. Izgubio sam cca oko 4000 kn a sa novim sporom da mi vrate 600 kn ? Jel to poštenje? Nije mi važan novac, ali gdje god mogu rado pošaljem dokumentaciju da posluži na čast odvjetniku a isto tako i našem sudu u kojem uopče nema korupcije i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam da li mi je sud uopče dao priliku da dokažem da sam podmirio sva potraživanja jer me nikad nitko nije pozvao na sud ni zatražio neko dodatno objašnjenje, dokaz ili slično.

U rješenju piše da sam uz prigovor i žalbu priložio uplatnice. ( ne piše kakve ni u svezi čega ,a niti da je na taj način podmirena obaveza uzdržavanja. Iza toga piše da se tužiteljica očitala na žalbu tvrdeči i dalje da joj novac nisam uplatio. Sud poklanja povjerenje tužiteljici? Ne znam kako sam drugačije mogao dokazati sudu dokaz o uplati osim da sam i predočio uplatnice a isto tako i bankovne izvode o transakciji novca sa računa na račun. Mislim da je njen odvjetnik dobro znao da če mu to proči na sudu bez obzira što su izmislili dug radi toga se i poslužio tako prljavim radnjama. U to vrijeme još sam bio u radnom odnosu u MUP-u i kad mi je došla ovrha na plaču isti su me odmah zvali da im predočim uplatnice što sam i uradio. Nisu me mogli poslati na naš disciplinski sud jer sam uredno izvršavao svoje obaveze ali su mi rekli da ipak oni moraju poštovati sud i skinut mi sredstva sa računa bez obzira što je to nepravedno i sramotno od strane tužiteljice i njenog odvjetnika.

Nikakve prilike da dokažem svoju nevinost nije mi pružio sud i to smatram velikom sramotom od strane našeg pravosuđa. Što se tiče centra za soc rad ne volim se uopče zamarati s njima. Badava moja pismena prema njima, oni uvažavaju samo izjave majki tako da ni tu nema nikakve ravnopravnosti. Sve dokaze koje sam im do sad predočio jednostavno zanemare kao da ih nisam ni predočio.

Možda se kod nas što promjeni za desetak godina buduči smo sad ipak u evropi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija