Jump to content

DVO- vještačenje u Tvrtkovoj


CrniizTigrova

Preporučene objave

Poštovanje svima na forumu,imam pitanje za sve koji mogu nešto reći u vezi mog slučaja

Dobio sam na 7.zdravst.komisiji,nesposoban za dvo prije 1.mj.dana međutim još uvjek nisam dobio od morh-a rješenje o časnom otpustu koje bi mi trebalo stići na kučnu adresu.

Iznenađen i u kratkom roku stiže mi 12.07.poziv na vjestačenje u Tvrtkovu ,te da ponesem svu org.medicinsku dokumentaciju,kopija osobne iskaznice,radna knjižica-nemoguče jer radna knjižica stoji godinama u Morh-u i po svemu bi ju oni trebali zatražiti automatski od Morh-a .

Inace dvo sam 19.6 god. ,dragovoljac dr, ozljeda na radu,operacija kičme L4,L5 11.mj.2012.god. te sam na bolovanju 9.mj.

 

zahvalan bi bio svima na odgovoru,jer vidim da se puno bolje razumijete u tu problematiku a posebno gosp. Mrljavcu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje svima na forumu,imam pitanje za sve koji mogu nešto reći u vezi mog slučaja

Dobio sam na 7.zdravst.komisiji,nesposoban za dvo prije 1.mj.dana međutim još uvjek nisam dobio od morh-a rješenje o časnom otpustu koje bi mi trebalo stići na kučnu adresu.

Iznenađen i u kratkom roku stiže mi 12.07.poziv na vjestačenje u Tvrtkovu ,te da ponesem svu org.medicinsku dokumentaciju,kopija osobne iskaznice,radna knjižica-nemoguče jer radna knjižica stoji godinama u Morh-u i po svemu bi ju oni trebali zatražiti automatski od Morh-a .

Inace dvo sam 19.6 god. ,dragovoljac dr, ozljeda na radu,operacija kičme L4,L5 11.mj.2012.god. te sam na bolovanju 9.mj.

 

zahvalan bi bio svima na odgovoru,jer vidim da se puno bolje razumijete u tu problematiku a posebno gosp. Mrljavcu

 

Poštovanje,

 

1. Imate li HRVI? ako ne, slijedi vam dolje navedena procedura!

2. Vidjivo je da su zatražili originalnu medicinsku dokumentaciju, stoga pretpostavljam da idete na "civilnu komisiju", radi procjene vaše radne sposobnosti, te stjecanja prava na profesionalnu mirovinu (čl. 6.a i čl. 11. Zakona o umirovljenju pol. služ., djelatnih vojnih osoba...) link na tekst Zakona.

3. Ovo oko radne knjižice zanemarite, jer im to u ovoj fazi ne treba, tek nakon što Rješenje o mirovini postane izvršno, priložiti ćete im i radnu knjižicu, kako i svu drugu dokumentaciju,

potvrdu o benificiranom stažu, itd... radi obračuna visine mirovine. Zatražite presliku radne knjižice od MORH-a i neka vam ovjere tu istu kopiju, jer mislim da vam MORH neće dati radnu knjižicu, u ovoj fazi postupka, jedino ako se nešto nije promijenilo?!

4. Vrlo brzo ćete, nakon obavljenog vještačenja, na kućnu adresu dobiti Rješenje o pravu na invalidsku mirovinu.

5. Na to rješenje imate pravo uložiti žalbu, ako mislite da bi to trebali učiniti.

6. Odgovor (Rješenje) na žalbu ćete također vrlo brzo dobiti. Na isto imate pravo podnijeti tužbu Upravnom sudu.

5. Status Dragovoljca iz DR-a, vam nažalost, ništa ne znači na visinu obračuna mirovine.

7. Bitna stavka koja vam utječe na visinu mirovine, je vaša ostvarena plaća u MORH-u, točnije najpovoljniji bruto iznosi plaća od 1998. godine pa nadalje.

 

Sretno,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija