Jump to content

Puni iznos plaće za pola radnog vremena zbog njege djeteta do 3. god. života

survivor

Preporučene objave

Poštovani,

koji uvjet mora biti ispunjen da bih za pola radnog vremena, zbog pojačane njege djeteta do njegove treće godine života zbog usporenog motoričkog razvoja, dobila isplatu plaće u punom iznosu?

Moja beba ima 11mj. s dijagnozom usporenijeg motoričkog razvoja koji iziskuje moju pojačanu skrb oko djeteta po preporuci pedijatrice i specijaliste fizijatra. Također uzimamo i terapiju kod fizijatra Poliklinike za osobe s poteškoćma u razvoju pri HZZO-u. Uskoro se vraćam na posao na pola radnog vremena, prvenstveno zbog male naknade s HZZO-a koja nakon isteka rodiljne naknade iznosi oko 1600kn.

Lijep pozdrav,

Survivor.

Dijeli na drugim stranicama

• 2 tjedna kasnije...

kako je bilo prije : na HZZO-u morate pronaći sobu gdje se bave time, tj postupkom dobivanja statusa roditelja koji je na Njezi djeteta, tamo se raspitate što sve treba da biste dobili taj status i da želite na pola radnog vremena. Nije jasno kako nakon isteka godina dana imate 1600 kn? Ako se radi o njezi djeteta onda bi trebalo biti oko 2.500, ako nije Njega djeteta onda se morate vratiti na posao...

Točno, treba otići na HZZO gdje sam dobila info i koju dokumentaciju predati.

Na HZZO-u se uzme

- Zahtjev za priznanje prava na... koji se ispuni (za moj slučaj sam zaokružila rad u skraćenom radnom vremenu zbog pojačane njege djeteta do 3. god. života), priloži se:

- rodni list djeteta

- medicinska dokumentacija vezana za bolest djeta,

- ugovori o radu za oba roditelja

Na temelju ove dokumentacije slijedi vještačenje liječničkog povjerenstva (obzirom da su taman započeli s ljetnim godišnjim odmorima 8. dan su liječnici sastavili rješenje). Rješenje je stiglo na kućnu adresu 10.-ti dan nakon predaje zahtjeva, a jedan primjerak je poslan u firmu. Cijelo ovo vrijeme mogla sam ih zvati i raspitivati se u kojoj fazi je moj zahtjev.

Po rješenju imam pravo 6 mjeseci koristiti pola radnog vremena, a 5.-ti mjesec do isteka ponovo treba predati medicinsku dokumentaciju na HZZO na temelju koje slijedi ponovno liječničko vještačenje i produljenje ili kraj.

Mene je ustvari zanimao cjelokupni iznos primanja po ovom zahtjevu, dakle onaj dio koji isplaćuje firma na temellju pola radnog vremena i dio koji isplaćuje HZZO, jer sam načula da bih mogla imati, na kraju "balade", skoro pa puni iznos plaće kad se zbroji sveukupno. Nastojat ću objaviti o kojem je iznosu riječ kad bude isplaćeno na tekući račun.

• 2 godina kasnije...

Pozdrav, prvi put koristim ovaj portal, a ne razumijem perfektno kako tocno funkcionira pa se nadam da je ovaj nacin ok. Ako nije, molim vas unaprijed ispricajte. Od 1.3 2015 do 4.5.2016 sam radila za istog poslodavca, dala sam otkaz i sad predajem papire za naknadu s biroa, ali vec imam novi posao. U isto vrijeme ostala sam trudna. Zanima me hoce li biti moguce dobiti 100% naknadu. Dakle radi se o dva razlicita poslodavca i pauza od 3 mjeseca izmedju. HVALA PUNO UNAPRIJED!

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija