Jump to content

Pravo na godišnji ,molim Vas hitno je

vrudelic@net.hr

Preporučene objave

Neznam kako da Vam bolje pojasnim,

već sam poslala jedno isto pitanje pa će ovo možda biti jasnije.

6 godina sam radila u jedno tvrtci otišla raditi u drugu tvrtku nisam imala prekida radnog odnosa u njoj sam radila 3 mjeseca i 31.7. mi istiće ugovor na određeno,najavljeno mi je da mi se neće produžiti ugovor zbog gospodarskih prilika.

Zanima me da li imam pravo iskoristiti godišnji odmor s obzirom da nisam imala prekida radnog odnosa.

Puno hvala.

Dijeli na drugim stranicama

Radnik koji ima zasnovan radni odnos na određeno vrijeme, primjenom odredbe čl. 11. ZR-a, ostvaruje pravo na godišnji odmor u istom opsegu i prema jednakim uvjetima kao i radnik u radnom odnosu na neodređeno vrijeme. To znači da će radnik, ovisno o duljini rada za poslodavca, tj. vremenu isteka ugovora o radu na određeno vrijeme, ostvariti pravo na puni godišnji odmor ili pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora, a poslodavac mu je korištenje takva ostvarenog prava na godišnji odmor obvezan omogućiti prije isteka ugovora o radu ili mu, u skladu s odredbom čl. 61. ZR-a, isplatiti naknadu za ne- iskorišteni dio godišnjeg odmora.

Ako radnik zasnuje novi radni odnos prije 1. srpnja, kod prethodnog je poslodavca tada ostvario pravo (samo) na razmjerni dio godišnjeg odmora za koji treba pretpostaviti da ga je ili iskoristio ili dobio novčanu naknadu za neiskorišteni razmjerni dio godišnjeg odmora. Tada radnik ipak ima pravo kod novog poslodavca iskoristiti godišnji odmor za preostali broj kalendarskih dana do punoga godišnjeg odmora za tekuću kalendarsku godinu kod novog poslodavca, pod uvjetom da prekid između ta dva radna odnosa nije bio dulji od 8 dana.

Mislim da bi trebali već danas podnijeti zahtjev za godišnji odmori te tražiti od kadrovske službe ili tajnice direktora potvrdu da su isti zaprimili. Sami procijenite da li ćete tražiti razmjerni godišnji za šest mjeseci provedenih kod sadašnjeg poslodavca ili puni godišnji umanjen za razmjerni dio od mjesec dana koji ste proveli kod starog poslodavca. Ako se poslodavac ogluši na Vaš zahtjev nemojte samoinicijativno otići na godišnji odmor , već čekajte Obavijest o prestanku radnog odnosa i podnesite u roku 15 dana od uručenja iste mjesno nadležnom općinskom sudu tužbu za novčanom naknadom g.o.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija