Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole


mala1crna

Preporučene objave

Dobar dan!

 

imam kompliciran problem, barem je meni.

21.08. 2016. u 2:00 me je zaustavila policija i napuhao sam 2,2, umanjeno 2,1 promil..

Te su mi napisali obavijest o optužnom prijedlogu za članke 199. 1, 2 i 199, 8.. to sam shvatio da je voznja pod utjecajem alkohola i visina kazne.

također su mi dodali i clanak 32. st 1 i 32. st 4...

Za koji sam naknadno kod kuce ustanovio da je to tocka okoja govori o znacima koje daju ovlastene osobe, te tocka jedan vozači moraju postupati po znakovima ili znacima koje daju sluzbene osobe.

 

Znaci nisam dobio nikakvu novcanu kaznu na licu mjesta nego određivanje mjesre opreza od 21.08--29.08.

anima me da li se trebam negdje javiti u međuvremenu ili sutra, vezano za prigovor ili podizanje vozacke dozvole.

A druga stvar je da sam skrenuo u desno u sporednu ulicu, sa danim zmigavcem naravno i nastavio voznju po ogranicenju.. skretanje je bilo 100-200 metara prije parkiranog policijskog automobila. Sto je ocito revoltiralo policajce pa su krenuli za nama. Kraj mene je bio svjedok koji je na licu mjesta i na sudu je voljan izjaviti da smo skrenuli desno sa zmigavcem kao u regularnoj voznji

Bio bih zahvalan ako mi netko moze dati savjet ili smjernicu sto mi je sljedece raditi..

Hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, doista imate problem…okrivljeni ste za doista teške prekršaje. Novčanu kaznu niste mogli dobiti odmah, već će protiv vas biti podnesen Optužni prijedlog nadležnom prekršajnom sudu. Vozačka dozvola vam je oduzeta na 8 dana, no i taj period sud rješenjem može produljiti na puno veći period.

Što raditi…čekati prekršajni nalog ili presudu suda. Priznati ili poricati prekršaj…na vama je da odlučite…kazna će biti drakonska, zaštitna mjera minimalno 6 mjeseci, a bonus su vam i 6 negativnih prekršajnih bodova…

Možda nešto više vam mogu pomoći sivko i drot13…

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Seneka hvala na odgovoru.

 

Uglavnom alkohol u krvi naravno ne poričem i prihvacam novčanu kazu, a kažem ovo drugo je nesporazum, a sada mladi policijski djelatnik je stavio članke 32 1 i 4 za koje sam odmah rekao da ih ne prihvaćam kao ni svjedok koji je bio samnom. A sada dal če ta izjava svjedoka uopće ista vrijediti ili je meni bolje da prihvatim sve napisano i molim za barem manji period bez vozačke dozvole.

Koliko vremena može proći do poziva na sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud te može pozvati i ne mora...može ti donijeti prekršajni nalog, na koji češ moči uložiti prigovor i tražiti saslušanje...ili dobiti poziv na sud i dobiti presudu na koju češ imati i ti i policija pravo žalbe nadležnom visokom prekršajnom sudu rh...sud će vjerojatno vjerovati policijskim službenicima nego tebi s obzirom na visoku koncentraciju alkohola...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mi ju odbiju vratiti, onda vjerojatno sav ovaj period bez vozacke dozvole ulazi u dane bez dozvole.

znaci mogu biti najsretniji da mi je vrate u ponedjeljak i da cekam razvoj situacije, mislim da ce mi tesko pasti na pamet popiti nesto dok vozim u buduce.

Seneka, puno ti hvala na objasnjenju i na potrosenom vremenu, javim ti se kako se bude odvijao razvoj situacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..može ti donijeti prekršajni nalog, na koji češ moči uložiti prigovor i tražiti saslušanje....
ne može jer ide optužni prijedlog o čemu je i dobio obavijest.

 

Ako mi ju odbiju vratiti, onda vjerojatno sav ovaj period bez vozacke dozvole ulazi u dane bez dozvole.

Vratit će jer tako piše na potvrdi o oduzetoj vozačkoj.Max je 8 dana.

 

Svjedoka možeš predložit na sudu.Jesu digli tablicu prije tvoga skretanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Večer Sivko,

 

ja nisam siguran jesu li oni dignuli tablicu, cesta je malo neravna na tom dijelu oni su stajali na autobusnom ugibalistu cc150 metara prije skretanja.

i suvozac i ja smo rekli da smo dali zmigavac i da sma skrenuo i da nismo vidjeli tablicu, mada je ni policajac nije spominjao.

Zanima me koja je sansa uopce nasa rijec protiv njegove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bio tamo pa ne znam kako je bilo.Šanse u 50-50 s time što su tvoje još umanjene jer si bio dobro pijan a svjedok se uzima sa rezervom.

To što se dao žmigavac ne igra nikakvu ulogu ako je daovao znak da se zaustavite.

 

sudu je voljan izjaviti da smo skrenuli desno sa zmigavcem kao u regularnoj voznji

ne znam što bi ovo trebalo značit

 

I na sudu možeš tražit suočenje sa policajcem da se objasnite da li je bilo zaustavljanja ili nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ide optužni prijedlog sud će donijet presudu.Ne treba mješat prekršajne naloge koje se izdaju.

 

Bit će vraćena jer je tako napisano u čl.285 st.3 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama a kako policija neće tražit produljenje jer optužni za ove stvari ide u redovnom a ne odmah sud neće ni produživat mjeru.

 

Nije dovoljno samo suhoparno pročitat prekršajni zakon jer postoje i drugi elementi drugih zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam potpuno priznajem i prihvaćam krivnju alkohol je bio u krvi, ali povodom

članka 32. st 1 i 32. st 4...

I dalje tvrdim da je došlo do nesporazuma jer uopće nije bio cilj izbjegavanje patrole, dovoljno sam star da ne bih znao kako cu svejedno biti uhvaćen, nego smo zaista skrenuli na prvom skretanju nakon zavoja u desno. mozda je malo teško za pojasniti, ta cesta je u Rijeci, tibljaska cesta i uspon je poprilično dug i vozi se u dugom desnom zavoju, taman kad se pridje vrhu je skretanje za desno tako da se prakticki u daljinu vidi u zadnjem momentu.

Mislim na sudu reci da prihvacam krivicu, al da je u slucaju "bijega" doslo do nesporazuma..

Kako vi to kao experti ocjenjujete imate li možda neki prijedlog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Rješenje o produljenju mjere opreza nemoj se žaliti, 02.09. na glavnoj raspravi će najvjerojatnije biti i predstavnici policije. Po meni priznati prekršaje, moliti suca za ublažavanje kazne i zaštitne mjere...najvjerojatnije češ biti kažnjen po oba članka, pošto su to jedni od najtežih prekršaja po ZSPC-u. Ovo vrijeme što ti je vozačka oduzeta biti će ti uračunato u vrijeme trajanja dodijeljene ti zaštitne mjere. A sad za ovo češ dobiti 6 negativnih prekršajnih bodova, a ako već imaš od prije što...gadno si "nadrljao"...sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Produzeno mi je oduzimanje dozvole, uz mogucnost da se zaslim u roku 3 dana, danas je petak.

Čim su to napravili nekoga si debelo najeo

 

I dalje tvrdim da je došlo do nesporazuma jer uopće nije bio cilj izbjegavanje patrole, dovoljno sam star da ne bih znao kako cu svejedno biti uhvaćen, nego smo zaista skrenuli na prvom skretanju nakon zavoja u desno.

Možeš ih izbjegavat skretanjem prije ako nisu imali namjeru da te zaustave.Ako stop tablica nije radila7podignuta nema ni prekršaja.

 

Na saslušanju tražit suočenje sa policajce vezano za zaustavljanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na pomoci, uglavnom priznajem krivicu, probat cu skretanje i zaustavljanje ublaziti sa nesporazumom pa cemo vidjeti kako ce zavrsiti.

Novcana kazna ce biti paprena platit cu je, nadam se da cu ublaziti baren ostale stvari.

Jedino ovaj dio "tražiti suoćenje sa policajcem vezano za zaustavljanje" da li to uopće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni, biti će ovako. Biti češ pozvan ti i ovlašteni tužitelj, tj. ovlašteni policijski službenik. Oni će tražiti ono što su naveli u Optužnom prijedlogu. Naravno, naći ćete tamo neki zajednički kompromis. Sud će saslušati obje stranke te donijeti u ovom slučaju Presudu, na koju budete imali pravo odreći se žalbe vi i policija, te će ona automatski postati pravomoćna. Druga mogućnost vam je slijedeća, Uložiti žalbu Višem nadležnom sudu na donešenu presudu. Moj savjet ne tražiti suočavanje s policijskim službenicima...eto moje mišljenje...sve će vam biti objašnjeno na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino ovaj dio "tražiti suoćenje sa policajcem vezano za zaustavljanje" da li to uopće

Ti izneseš svoje viđenje a on svoje.Ako je sjedio u autu ili stajao pored auta a nije mahao stop tablicom nije bilo ni zaustavljanja ni prekršaja.

 

Ako je bilo mahanja/zaustavljanja da li je bilo prije davanja žmigavca ili poslije.Ima pitanja i odgovora za poludit dok se ne riješi stvar.

 

ne znam da li fiumani redovito dolaze na svjedočenja na sud.

 

Jedno od pitanja će bit/trebalo bi bit zašto je izvršeno skretanje ako ni jedan ne živite u toj ulici?Odgovor je?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sam vac vec udavio sa svojim problemom, pa da zavrsim do kraja.

ostao mi je jos jedan papir u koverti.

Uglavnom tuže me za 22,000 kuna i 12 mjeseci bez vozačke dozvole.

mislim da ću ipak morati poduzeti sve što mogu da se to spusti u neke okvire realnost.

ovo mi izgleda kao da sam ogulio 10 automobila, da ne spominjem nešto gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija traži maksimum, a sud ga daje samo ako si višestruki recidivist, ako na sudu ne pokazuješ kajanje i sl.

 

Što se tiče ostaloga, nije bilo baš tako benigno kako pišeš ako su išli u žurni postupak i tražili produljene mjere opreza. I malo mi je blesavo da su te tuži za nepostupanje po znaku ako si skrenuo prije njih, mahali ti da staneš ili ne.

 

Što se tiče postupka, sve ti je rečeno - na sudu ćeš reći svoje, vidjet ćeš kako prolazi i prilagodit ćeš se situaciji. Odmah ćeš vidjeti kuda sve to vodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

prije tri tjedna sam napuhao 0,74 (0,64) i sad čekam poštara da dostavi prekršajni nalog.

Ajd novčanu kaznu bih i još nekako platio s obzirom da ako platiš odmah plaćaš 2/3 kolko sam shvatio, ali vrlo vjerojatno će biti u igri i zabrana upravljanja motornim vozilom.

Mjesec dana još i mogu podnijeti nekako, ali 3 ili 6 mje. mi je previše pa bih u tome slučaju pisao prigovor.

Mene sad zanima je li to meni prvi prekršaj (ili nije) s obzirom da sam 2010. napuhao 1,8...u policijskom dosjeu ostaje trajno zapisano to mi je jasno,ali kako se to gleda na sudu...smijem li napisat u prigovoru da je to prvi prekršaj ili da bolje ne spominjem uopće s obzirom da je prvi put bilo 2010 god.

I još me zanima da li poziv od suda moraš isto osobno potpisat ili ti samo ubaci u sandučić ?

 

Evo ako nekoga bude zanimala visina kazne za gore navedeni prekršaj.

Dobio sam 2100 kn za alkohol i 300kn za nenošenje dokumenta, te mjesec dana bez vozačke dozvole B kategorije.

Platit ću odmah 2/3 iznosa, a mjesec dana ću nekako izdržat bez vozačke :)

(samo da zabrana ne dođe kad će vozačka bit najpotrebnija :D )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam shvatio je li ti onaj postupak iz 2010. gotov, ali ako je prošlo više od 3 god. od pravomoćnosti, onda si nekažnjavan i imaš šanse da ti ovo smanje po prigovoru.

 

Da, taj postupak iz 2010. je riješen iste te godine i od onda nisam imao nikakav prekršaj do evo prije mjesec dana.

Vjerujem da bi smanjili, ali recimo da mi je taj novčani iznos kolko tolko prihvatljiv za platit kad se uzme 2/3 iznos a mjesec dana bez vozačke ću nekako izdržat.

Prigovor bi značio i plaćanje sudskih troškova i ovisno o smanjenju prvotno izrečene kazne ne znam kolko se isplati.

Imam li nakon žalbe i smanjenja kazne opet pravo na 2/3 plaćanje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, i u presudi imaš pravo na 2/3, a troškovi najčešće budu 200-300 kuna veći u postupku, s tim da u slučaju priznanja i kajanja nema dodatnih događanja na sudu, pa niti troškovi ne rastu (nema svjedoka, vještačenja i sl.).

 

Ne nagovaram te na prigovor, to ovisi samo o tebi, ali u slučaju priznanja i kajanja ne možeš proći gore (osim eventualno 100-200 kuna više troškova, na ovih 100 koje već imaš), a možeš proći i bolje. Pa sad, koliko ti se isplati ići probati, ti najbolje znaš... I s obzirom da bi se u slučaju prigovora sve odužilo, to oduzimanje vozačke bi moglo ići tijekom idućeg ljeta (presuda bi vjerojatno do tada bila gotova), pa ne znam paše li ti to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu...htio bih nekako to sve što prije završit,a prigovorom bi se taj cijeli proces odužio...da mi je izrečena kazna upravljanja vozilom na 3 ili 6 mje. svakako bih se žalio...ovaj novčani dio ću nekako i pregrmit :D

 

Kolko otprilike treba da izdaju zabranu upravljanja vozilom odnosno za kolko ju mogu očekivat ?

Budući da vjerojatno neću pisati prigovor i odvesti to sve na sud, jesam li onda i dalje u njihovom pogledu nekažnjavan ili ? (ne planiram ponavljati prekršaje ovo mi je bilo i previše, ali čisto informativno me zanima :) )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobra večer, ovako ja sam još u šoku, inače sam vozač 25 g. od toga imam koliko ja znam kaznu za vožnju bez jednog svijetla, platila na licu mjesta 250 kn, no prije cca 15 dana bila sam na nekoj proslavi gdje se zahuktalo, (veliko razočaranje) pa iako inače skoro uopće ne pijem pila i na tablete za kičmu jako teske. Nisam ni mislila voziti, ali pamet je otišla, uglavnom dosta se toga maglovito sjećam i tek u policiji gdje sam zadržana pa odvedena na trežnjenje i bla bla uglavnom stoji da sam napuhala neslavnih 1,93 i ove članke..47 st.1, čl.199. st2 ZSPC, članak 6.st.1 i članak 17.st.1. Kad sam došla sebi ako to išta pomaže, pomaže mojoj savjeti jer se iskreno kajem nazvala sam policijske služnike i izvinila se od srca za svoje ponašanje.Isprika je prihvaćena.

Rečeno mi je da vjerovatno dobijem kaznu cca 10.000, 00 kn i dozvola na 6 mjeseci.

Plus sam razbila svoj auto, stup uz cestu, šteta na mom autu cca 12.000, 00 .Auto se popravlja i sa njim moram na izvanredni tehnički pa po tablice, ovako zanima me više toga:(cijeli dan čitam Vaš forum pa da i meni pomognete kako sastaviti prigovor?

i meni auto treba zbog posla, a financijski ne stojim najbolje, imam dvoje djece koja ja svojim radom izdržavam.Kad idem po tablice da pitam da mi vrate vozačku?

uređeno: od Bolje sutra
ispusteno nesto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po vozačku možeš ići ako je prošlo tih 8 dana i možeš dalje normalno voziti do okončanja postupka.

 

Tablice ćeš dobiti kad prođeš tehnički.

 

Što se tiče prigovora, ako nisi dobila prekršajni nalog, nemaš se na što žaliti. Ako si dobila obavijest po čl. 109.1 Prekršajnog zakona, onda ideš direktno na sud, tako da ćeš dobiti poziv, pa ćeš tamo pred sutkinjom/sucem vidjeti što i kako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moraš mi napisati točno kako se zovu papiri koje si dobila, jer kad si napisala "obavijest", mislio sam da se radi o toj obavijesti. Ima i drugih.

 

Što se tiče kazne, nema šanse da prođeš bez novčane kazne i oduzimanja vozačke. Samo za alkohol je 5000-15000 kuna i vozačka na 12 mjeseci. Sud može smanjiti i jedno i drugo, a ako si nekažnjavana, uzdržavaš obitelj i sl., to će jako pasti, ali će opet biti nešto. Sve ostalo se samo zbraja. Po mojoj slobodnoj procjeni, kazna bi mogla biti bliže 5000 kuna, a oduzimanje 6 ili manje mjeseci. Otegotna okolnost ti je ova situacija nakon nesreće, tj. drsko ponašanje i vrijeđanje policajaca, ali za to su kazne od nekoliko stotina kuna i možda uvjetni zatvor (nikako bezuvjetni za ovako nešto, tako da nećeš u zatvor, tu nemaš brige). Jedino što ti možda zbog tog drugog dijela sud neće htjeti popustiti na ovom prvom, ali to je sad stvarno nagađanje.

 

Uglavnom, kad dobiješ poziv (pretpostavljam da će ići tako, sve zajedno na sud), na sudu se posipati pepelom, kajati se, nećeš nikad više, zamoliti za smanjenjem svega i nadati se najboljem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moraš mi napisati točno kako se zovu papiri koje si dobila, jer kad si napisala "obavijest", mislio sam da se radi o toj obavijesti. Ima i drugih.

 

Što se tiče kazne, nema šanse da prođeš bez novčane kazne i oduzimanja vozačke. Samo za alkohol je 5000-15000 kuna i vozačka na 12 mjeseci. Sud može smanjiti i jedno i drugo, a ako si nekažnjavana, uzdržavaš obitelj i sl., to će jako pasti, ali će opet biti nešto. Sve ostalo se samo zbraja. Po mojoj slobodnoj procjeni, kazna bi mogla biti bliže 5000 kuna, a oduzimanje 6 ili manje mjeseci. Otegotna okolnost ti je ova situacija nakon nesreće, tj. drsko ponašanje i vrijeđanje policajaca, ali za to su kazne od nekoliko stotina kuna i možda uvjetni zatvor (nikako bezuvjetni za ovako nešto, tako da nećeš u zatvor, tu nemaš brige). Jedino što ti možda zbog tog drugog dijela sud neće htjeti popustiti na ovom prvom, ali to je sad stvarno nagađanje.

 

Uglavnom, kad dobiješ poziv (pretpostavljam da će ići tako, sve zajedno na sud), na sudu se posipati pepelom, kajati se, nećeš nikad više, zamoliti za smanjenjem svega i nadati se najboljem.

ovako dobila sam bas pise : obavijest i meni su svi prekrašaji po člancima pod točkom 1 iste obavijesti, a vidim ima 9. tocka, na zadnjoj (9) vidim taj članak 109.e ali to dio formulara i to nije zaokruženo niti bilo sto. Naravno da se kajem, ne mislim piti kad sam doma ,a kamo li kad mislim voziti, što da im napisem ili kažem istinu, privatno razočaranje uz tablete za kicmu za koje pise da ne smiju se uzimati uz alkohol, inace neznam od kuda mi takva agresivnost, jer sam završila i na hitnoj , tamo su u zapisniku napisali da sam mirna, u šoku, stabilna hoda kad su me tijekom dana otpustili.Hvala na odgovorima, javim kako bude išlo.Da, nekaznjavana sam i imala jedan udarac moga auta i mene od drugoga u moj straznji dio, od druge osobe koja je priznala krivnju, napuhala sam tada 0 a i u usuputnim rutinskim kontrolama tijekom ovih 25g voznje.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

ranije sam imao upita na ovu temu prigovora, kaznjavanja i ostaloga, a sada bi me zanimao ako bi mi netko mogao pomoci i reci koliko bi od prilike moglo proci vremena od zalbe na na odredenu kaznu? U prigovoru sam napisao zamolbu da mi se rjesenje posalje na drugu adresu tj adresa koja mi nije prebivaliste pa me zanima da li je to moguce da uvaze to i posalju na tu adresu a ne onu na kojoj sam prijavljen?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako kaže sivko, nemoguće je predvidjeti. Ovisno o gužvi na sudu, to može potrajati i duže od godine dana, ali obično bude unutar 6 mjeseci.

 

Ako misliš da ima problema s dostavom, možeš nazvati sud i vidjeti kod koga je tvoj spis, pa kontaktirati sutkinju/suca i vidjeti u kojoj je fazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalje čitam ovaj forum i nisam do kraja shvatila, da li koliko mi god sudac odredi plaćam 2/3 novčana kazne? Recimo kako je drot13 napisao ako bi novčana kazna bila plaćam ili svih 5.000, 00 kn ili sama računam je 2/3 ili dobijem uplatnice.I koliko sam shvatila od pravomoćnosti odluke nakon žalbe ili direktno na sudu, mjera opreza i novčane kazne može proći do 3g? Kakva ka praksa najčešća? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalje čitam ovaj forum i nisam do kraja shvatila, da li koliko mi god sudac odredi plaćam 2/3 novčana kazne? Recimo kako je drot13 napisao ako bi novčana kazna bila plaćam ili svih 5.000, 00 kn ili sama računam je 2/3 ili dobijem uplatnice.I koliko sam shvatila od pravomoćnosti odluke nakon žalbe ili direktno na sudu, mjera opreza i novčane kazne može proći do 3g? Kakva ka praksa najčešća? Hvala.

 

u roku 8 dana od zaprimanja rješenja/uplatnica možeš platit 2/3 i kazna se smatra u potpunosti plaćenom

uplatnica je bianco, sama moraš izračunat iznos

Iz mog jednog iskustva sve ti ovisi o sudcu/sutkinji i tvojim okolnostima (financijskim mogućnostima,zaposlenosti,nekažnjavanosti,s kim živiš, obitelj i sl.)

Meni je s 5000 kn i 12 mje. sutkinja spustila na 1000 kn (+500kn sudskih troškova) i 6mje.

Tada mi je važnije bilo da novčana kazna bude što manja,a za zabranu mi je bilo svejedno...eto jedan primjer :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalje čitam ovaj forum i nisam do kraja shvatila, da li koliko mi god sudac odredi plaćam 2/3 novčana kazne? Recimo kako je drot13 napisao ako bi novčana kazna bila plaćam ili svih 5.000, 00 kn ili sama računam je 2/3 ili dobijem uplatnice.I koliko sam shvatila od pravomoćnosti odluke nakon žalbe ili direktno na sudu, mjera opreza i novčane kazne može proći do 3g? Kakva ka praksa najčešća? Hvala.
Točno,2/3 od izrečene kazne ali samo ako se plati u roku koje je naveo sud,može se i na rspravi tražit i plaćanje na rate.Uplatnice sud ne daje a obično su prazne jer sud ne zna kad će netko platit.

 

Prije je bilo i više od 3 godine a sada je sve ubrzano no nitko nema točan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, malo sam čitala pa stalno čitam :)Napisano mi je da ću ja ići direktno sucu, a ne imati pravo na prigovor jer se u onoj obavjesti spominje članak 109 i da to možda bolje? Kako nisam nikad bila na sudu , strah me, naravno da ću priznati kajati se i reci nikad vise, jer i tako mislim, čak me bojim da ću tamo i zaplakati. Pa nekako tražiti smanjenje novčane kazne i mjere zaštite. Kaznu mislim patiti sto prije znaci 2/3 i kad dođe zabrana se vozačka ne oduzima fizički? Nego je kod mene koliko sam shvatila i sama računam kad ističe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ideš kod suca a na njegovu presudu imaš pravo prigovora VPS-u.

 

To što vozačka ostane kod tebe nije tebi nikakva sigurnost jer se zabrana vodi elektronski i prije nego bi je ti izvadila iz torbice policija bi znala da imaš zabranu.

 

Dobit ćeš obavijest o zabrani gdje sve piše a do onda će proći dosta vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisano mi je da ću ja ići direktno sucu, a ne imati pravo na prigovor jer se u onoj obavjesti spominje članak 109 i da to možda bolje?

 

U biti je svejedno, samo je postupak malo drugačiji. Dobro je to da ćeš se moći žaliti na presudu suda ako ćeš biti nezadovoljna.

 

 

čak me bojim da ću tamo i zaplakati.

 

Nije bed niti ako zaplačeš, sutkinje/suci se nagledaju svega. Nemaš se čega bojati, neće te pojesti. A ako nećeš negirati prekršaj, nego ćeš priznati (pokajati se, zamoliti za smanjenje…), onda im je spis automatski gotovo i ide u statistiku, tako da su automatski i popustljiviji (što im dozvoljava i zakon).

 

 

Kaznu mislim patiti sto prije znaci 2/3 i kad dođe zabrana se vozačka ne oduzima fizički? Nego je kod mene koliko sam shvatila i sama računam kad ističe?

 

Napisao ti je sivko kako to ide, a kad primiš tu obavijest da ti je krenula zabrana, možeš otići u svoju policijsku postaju i reći da nisi sigurna kad ti ističe, pa će ti policajac na porti provjeriti, nije bed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan svima,

 

Evo mene povodom slučaja

 

21.08. 2016. u 2:00 me je zaustavila policija i napuhao sam 2,2, umanjeno 2,1 promil..

Te su mi napisali obavijest o optužnom prijedlogu za članke 199. 1, 2 i 199, 8.. to sam shvatio da je voznja pod utjecajem alkohola i visina kazne.

također su mi dodali i clanak 32. st 1 i 32. st 4...

Za koji sam naknadno kod kuce ustanovio da je to tocka okoja govori o znacima koje daju ovlastene osobe, te tocka jedan vozači moraju postupati po znakovima ili znacima koje daju sluzbene osobe.

 

Znaci nisam dobio nikakvu novcanu kaznu na licu mjesta nego određivanje mjere opreza od 21.08--29.08.

 

 

Meni su produžili mjeru opreza i bio sam na sudu, moram reci da je sudac bio zaista razuman i ljudski nastrojen, zaista sve najbolje mogu reći.

Uglavnom složio se je da nisam bježao sa mjesta događaja nego da je bio nesporazum, dobio sam presudu, kazna je ako platim na vrijeme 6000 kuna i 6 mjeseci bez dozvole.

Koliko ja razumijem sada trebam čekati pravomoćnost te presude da bi mi mogao dobiti vozačku dozvolu nazad, koliko dugo može trajati taj proces i da li mi ima smisla pisati žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je sud odredio da čekaš pravomoćnost, onda čekaš. Mogao ti je odmah prekinuti mjeru, pa bi normalno vozio do obavijesti policije.

 

U ovakvim prekršajima Visoki prekršajni sud je rigorozniji od ovih prvostupanjskih, tako da mislim da se ne isplati pisati. Međutim, pričekaj još nečije mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se žalba koncipira na način da se priznaje prekršaj, ali se ne slaže sa kaznom i zaštitnom mjerom, od ovog ne može biti gore.

 

A Visoki prekršajni može, a i ne mora u tom slučaju smanjiti, iako realno - nisam optimist da bi vam išli smanjivati obzirom na ozbiljnost prekršaja. Vaša odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, evo danas sam primila optužni prijedlog i poziv na sud 28.9.2016.i ne poziva me se u grad gdje sam napravila udes i gdje zivim, nego u u manji grad u blizini.Vidim pozivaju i svjedoka ciji sam zid ostetila, neznam zasto, jer sam kad sam dobila od mog obaveznog osiguranja potvrdila da je bio kako pise u zapisniku. Jucer sam podigla vozacku jer sam dobila poziv da dodjem po nju i rekli su mi da mogu voziti, zna se do kada. Nego kazna je 16.300,00 i 6 mjeseci zastitna mjera. Pise da mogu napisati i pisanu obranu, neznam sto je za mene bolje izaci pred sutkinju ili pisana obrana? Naravno sve priznajem , kajem se i necu vise. Hvala na odgovoru, btw kakve su sanse da se novčana kazna i zastitna mjera smanje jer nisam dosad ni prekrasajno ,a jos manje kazneno kaznjavana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kretala sam se cestom koja nije oznacena kao glavna( znaci sporedna, znak trokuta) i vidjela sam auto sa glavne ceste i procijenila sam da mogu proci da se nema potrebe zaustavljati, i sad znam da je to bila kriva odluka, auto je dosao u raskrizje brze (mislim da je vozio vise nego sto je trebao ali to moje misljenje) i ja sam prosla prva , umjesto da sam stala i propustila njega i tu me policijac odmah zaustavio (to je prvi put da me policija zaustavila) i izrekao mi je kaznu prekrsaj iz clanka 57.,stavka 1 i kaznjena po clanku 57., stavka 4, a ovim ae susrecem prvi put i stvarno ne znam imam li se pravo zaliti i kako ide postupak i da platim odma i da prihvatim ili da se pokusam zaliti samo na visinu kazne..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima

 

Napuhao sam 1.43 promila umanjeno 1.33 i za to sam dobio 3000 kn kaznu i 3 mj zabranu upravljanja.

 

Zanima me ima li se smisla zaliti da mi ukinu zabranu upravljanja iako sam vec kaznjavan za voznju pod utjecajem alkohola 2007 0.8 promila i 2011 0.7 promila. Oba puta nisam dobio zabranu. Skupila se i koja kazna za brzinu i pretjecanje prije 2010. U zadnjih pet godina imam samo jednu opomenu za nepropisno skretanje.

Auto mi netreba za posao.

 

Ako se ne odlucim zaliti i platim odmah kaznu postoji li nacin da mi zabrana odmah krene teci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju je nastupila rehabilitacija (rok od 3 godine) i smatrate se neosuđivanom osobom te se možete pozivati na tu činjenicu pred sudom u smislu ukidanja ili barem smanjenja trajanja zaštitne mjere. Jasno, pritom priznajete prekršaj, ali izražavate neslaganje za zašt. mjerom poradi istaknutih razloga nužnosti vozačke zbog posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče žalbe, u slučaju priznanja i kajanja niti kazna niti mjera ne mogu biti veće, tako da se obično (kod ovih velikih kazni) isplati žaliti na visinu kazne.

 

 

Ako se ne odlucim zaliti i platim odmah kaznu postoji li nacin da mi zabrana odmah krene teci.

 

Ne odmah, ali u roku od npr. tjedan dana da.

 

Ima neki razlog zašto bi htio mjeru riješiti odmah, ako je moguće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovaralo bi mi da zabrana krene sto prije jer cu narednih tri mjeseca biti na brodu.

Sad sam u dilemi da li da se zalim jer idem ca za 10 dana i presuda ce doci kad me nebude u Hrvatskoj i to ce se vracati na sud dok se ja ne vratim. U slucaju da mi ne odobre zalbu to znaci da ce mi zabrana krenuti bas kad budem doma. Ispravite me ako grijesim.

Zanima me da li mogu iduci tjedan platiti kaznu i traziti da mi zabrana odmah krene. Ako je moguce, kome se moram obratiti za to ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

 

trebam jedan savjet, bio sam Sudu, i dobio sam presudu 05.09. te sam je dobio na ruke 07.09. nisam se žalio na presudu i ona je sada valjda pravomoćna.

Zanima me koliko dugo cu jos čekadti da mi se pošalje presuda i da mi vrate vozacku dozvolu, mjere koju određuje Policija.

Da li se može taj postupak nekako ubrzati. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo da se javim, bila na sudu, sutkinja je bila razumna zena, sve sam rekla kako mi vi savjetovali, a tako i mislim i novčana kazna mi je dosta smanjena ako platim 2/3 a hocu je 4.200,00 kuna a mjera opreza sa 6 mjeseci na 1 mjesec s tim da se racuna onih 8 dana prije. Hvala svima na savjetima, i tko god treba neka ide na prekrsajni sud, bolje tamo sve iskreno reci. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se javim, bila na sudu, sutkinja je bila razumna zena, sve sam rekla kako mi vi savjetovali, a tako i mislim i novčana kazna mi je dosta smanjena ako platim 2/3 a hocu je 4.200,00 kuna a mjera opreza sa 6 mjeseci na 1 mjesec s tim da se racuna onih 8 dana prije. Hvala svima na savjetima, i tko god treba neka ide na prekrsajni sud, bolje tamo sve iskreno reci. :)

 

koji ti je rok plaćanja kazne?

i još te čeka izvanredni lječnički pregled za vozače-dobit ćeš pisano od mupa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj liječnički ti je nevezan za kaznu koju si dobila, a morat ćeš ići radi alkohola preko 1,5. Dobit ćeš rješenje MUP-a o upućivanju na liječnički, pa će ti tamo sve pisati. Ako nemaš nekih drugih zdravstvenih problema, kao u slučaju Miroslava, nemaš brige.

u medjuvremenu su me zvali da napravim novu vozacku, slikala se, taksa i ostalo sve 13.9.i napravila i dobila novu vozacku, sad fakat ne kuzim kad taj lijecnicki i da li opet nova vozacka?????? btw ako idem na lijecnicki kako vi kazete, nosim naočale ali samo za citanje, a ne za vožnju jer sam s godinama postala kratkovidna, a na daljinu vidim odlicno, i sad neznam kako sa vidom, budu me zezali...? kad vozim i stavim naočale mi se manta, a bez naočala na lijecnickom ne vidim sve one brojke i slova??????Necu da kukam ja zaribam jednom, i to momacki,(netko vozi svaki pijan) platim sve sto su mi dali od šteta na svom autu, koja je oho, da ne kazem da su mi podvalili dijelova losih , osiguranju refundiram sto su platiti taj stup vise od 8000,00 ima još nešto sto trebam platiti?, po ovom ispade da sam mogla kupiti pola novog prosječna auta.No zahvalna sam na pouci, sto ne nastrada netko ili ja .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalekovidna 2,000 +...kao sto je većina ljudi nakon 40g. i neke godine..znaci kad citam ili pisem ovdje mi trebaju, ;) .Ne trebaju mi naocale kad vozim, ne nosim ih inace, ali kad gledam one brojke i slova trebaju, pa kako cu voziti sa naočalima kad mi smetaju...jedino da me puste na lijecnickom da gledam sa naočalima... btw kad su me sada slali da napravim novu vozacku sto nisu mogli i na lijecnicki ili bitne takse ;)..Znam da sam dosadna, no kada mogu očekivati poziv za izvanredni lijecnicki ? Lijepi pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...jedino da me puste na lijecnickom da gledam sa naočalima...

 

btw kad su me sada slali da napravim novu vozacku sto nisu mogli i na lijecnicki ili bitne takse ;)..Znam da sam dosadna, no kada mogu očekivati poziv za izvanredni lijecnicki ? Lijepi pozz.

Može se gledat sa naočalama na liječničkom ali će tako i napisat.

 

Upravni dio rješava izdavanje vozačke a za prekršaje i mjere kao i ostalo prvo brine policija a onda upravni dio koji i vodi sve evidencije o vozačima.Sud mora i njima poslat presudu a pošto se ima pravo žalbe ne znaju da li će presuda postat pravomoćna ubrzo ili tek nakon odluke VPS_a (u slučaju žalbe) a bez pravomoćne presude nema ni poziva za liječnički.malo komplicirano ali je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

5.9.2016 sudjelovao sam u prometnoj nesreći u kojoj sam proglašen krivim. Prilikom dolaska policije policajac mi je rekao da smo obojica krivi i da cemo kaznu platiti po pola pošto se prometna dogodila na nerazvrstanim cestama. Međutim došla je prometna policija koja je radila uviđaj te mi je tada policajac rekao da sam ja kriv i da cu dobiti kaznu i zabranu od 2mj za upravljanjem vozilom. Prošla su dva mjesecai eto ja dobio kaznu 2 mj bez vožačke i 4000kn kazna. Dat ću prigovor. Ispod dolje je moj prigovor. Molim Vas pročitajte pa prokomentirajte. Sve što sam napisao je istina pa me sada zanima dali je tako dobro ili bi nešto mijenjati?

 

 

ulažem

 

PRIGOVOR

na odluku policije. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 4.000,00 kn (četiritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 2 (dva) mjeseca jer sam počinio prekršaj temeljem članka 58. Prekršajnog zakona.

Auto, to jest vozačka mi je prijeko potrebna zbog odlaska na posao u Zagreb te obavljanja svakodnevnih poslova na terenu što mi je u opisu radnog mjesta. Otac sam male kćeri stare 11 mjeseci koja ima dokazanu alergiju na mlijeko, jaja i orašaste plodove. U svakom trenutku moram biti spreman reagirati i odvesti je lječniku. Uz to kćer mi boluje od atopijskog dermatitisa koja od mene i žene koja je na porodiljnom zahtjeva dodatna financijska sredstva za adekvatnu njegu. Otac mi je nazaposlen a mama u invalidskoj mirivini zbog zamjene oba kuka i nesposobnosti za daljni rad te ove situacije za mene predstavlja dodatna financijska opterečenja.

 

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu, izražavam kajanje ali kako u zadnjih 13 (trinaest) godina od kada posjedujem vozačku dozvolu nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 2 (dva) mjeseca , te smanji novčanu kaznu na minimum.

 

U prilogu dostavljam dokaze da mi je vozačka dozvola prijeko potrebna zbog odlaska na posao, to jest ugovor o radu s naznačenom adresom mjesta rada, te presliku moje osobne iskaznice. Ukoliko je potrebno spreman sam predočiti i ostale dokaze

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, radi se o životnoj i realnoj priči (ne priči u smislu izmišljene priče, nego u smislu opisa životne situacije), samo što bih ja iza "smanji novčanu kaznu na minumum" dodao tekst "jer je i sam ovaj događaj na mene djelovao da bolje pazim u prometu te će i minimalna novčana kazna u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija