Jump to content

Prigovor na oduzimanje vozacke dozvole

Preporučene objave

Prije 13 minuta, sivko je napisao:

Naravno da ćeš tražit smanjenje a i plaćanje na rate.Nema povećanja ako priznaješ prekršaj a njega ćeš priznat.Nisi znao da zabrana ide automatski nego si čekao dopis o tome od policije.Slabo gledaš Tv i čitaš novine pa nisi znao da se zakon u tom pogledu mjenjao.Načuo si samo da su neke kazne povećane a ne i to za zabranu.

Hvala na savjetima, samo još par pitanja. Kad spominješ ovo za dopis od policije, to misliš da kažem da nisam znao da će kazna počet vrijediti kad se uvede u sustav, nego sam čekao rješenje od policije i mislio sam da mi još uvijek ne vrijedi zabrana? Isto tako, za plaćanje na rate, to se može tražiti i ako odlučim platiti 2/3 unutar 8 dana? I zadnje što me zanima je hoću li odmah nakon saslušanja dobit rješenje i moći ću platiti kaznu koju dobijem ili to ide kasnije dostavom?

Podijeli na drugim stranicama
  • Odgovora 1k
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

U ovoj temi su najviše objavljivali

U ovoj temi su najviše objavljivali

Popularne objave

Pozdrav! Svratila sam ovdje nakon par mjeseci samo kako bi javila rezultat i zahvalila se. Na prigovor su mi samo pismeno odgovorili, bez poziva na sud, ukinuta zabrana upravljanja a kazna smanjena na

Kao što kaže crny, ako imaš papire, bolje ih uzmi sa sobom jer ne znaš hoće li sutkinji/sucu biti dovoljno što kažeš ili će htjeti neki dokument. Što se tiče novčane kazne, policija je tražila ma

Nikad na presudi ne piše kad počinje zabrana a presuda bi bila pravomoćna i izvršna tek nakon dobivanja doma taman da odredbe o početku mjere nisu mjenjane.Ali se može napisat da se nije znalo za izmj

Objavljene slike

Točno,nisi znao za uvođenje u sistem nego si čekao obavijest.

Ako ćeš plaćati odmah ne treba tražit na rate.A rata može bit 6 (lakše je).I da li odmah ili na rate plaća se 2/3 od onoga što dosudi sud.Na sudu nije 8 dana nego 15 ili mjesec.

Ako ima vremena mogu odmah sve riješiti.

prije 12 sati , Loli_kz je napisao:

Ok, ali jel trebam naglasiti sudu da želim platiti u ratama iznos 2/3, a ne cijeli iznos kazne i

To će ti bit napisano u presudi jer svima moraju dat takvu mogućnost.Da platiš prvu ratu i roku od 30 dana od dobivanja presude a ostale po mjesec dana poslije.

Znači, presuda 1.3,prva rata recimo 20.3,druga 20.4...I odmah ih pitaj za one brojeve na uplatnicu jer uplatnice ne daju tako da ne moraš poslije zvat.

prije 9 sati , Loli_kz je napisao:

Javit ću kako prođe sud za buduće slučajeve.

Da, da se zna kako sud "diše" iako se to zna.

Prije 42 minuta, sivko je napisao:

To će ti bit napisano u presudi jer svima moraju dat takvu mogućnost.Da platiš prvu ratu i roku od 30 dana od dobivanja presude a ostale po mjesec dana poslije.

Znači, presuda 1.3,prva rata recimo 20.3,druga 20.4...I odmah ih pitaj za one brojeve na uplatnicu jer uplatnice ne daju tako da ne moraš poslije zvat.

Da, da se zna kako sud "diše" iako se to zna.

Na kakve brojeve misliš, IBAN broj računa ili?

Ovak imam jedno pitanje ako mi moze pomoci netko,,radi se o tome da sam skupio 12 negativnih bodova i ukidaju mi vozacku dozvolu te mogu za 2 godine polagati opet,,imam 30 dana da se mogu zaliti zanima me jel imam sanse kakve da se spasim jer mi auto treba prakticki svaki dan zbog posla,, stvarno sam zaglibio jako... 

, Toni077 je napisao:

Ovak imam jedno pitanje ako mi moze pomoci netko,,radi se o tome da sam skupio 12 negativnih bodova i ukidaju mi vozacku dozvolu te mogu za 2 godine polagati opet,,imam 30 dana da se mogu zaliti zanima me jel imam sanse kakve da se spasim jer mi auto treba prakticki svaki dan zbog posla,, stvarno sam zaglibio jako... 

Jedino će žalba pomoći ukoliko kojim slučajem koji bod je pred "istekom - rokom zastare" te dok se obrađuje žalba da se bodovi "spuste" te tada nema poništaja VD /za sada/.

, Toni077 je napisao:

Ako si dobio rješenje nema žalbe nego možeš pokrenut upravni spor.Dok se ne riješi taj spor vozačka je ukinuta i nema vožnje.

prije 21 sati , sivko je napisao:

Ako si dobio rješenje nema žalbe nego možeš pokrenut upravni spor.Dok se ne riješi taj spor vozačka je ukinuta i nema vožnje.

Sivko..je li to onda 2.stupanjsko tijelo poništava VD? Trebalo i da to radi 1.stupanj, pa žalba, pa eventualno upr. spor jer se radi o komleksnom pitanju oduzimanja licence za određeno vršenje posla.

Uređeno od bob25274
, bob25274 je napisao:

Sivko..je li to onda 2.stupanjsko tijelo poništava VD? Trebalo i da to radi 1.stupanj, pa žalba, pa eventualno upr. spor jer se radi o komleksnom pitanju oduzimanja licence za određeno vršenje posla.

Postupak je jasno definiran člankom 286. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, i to stavcima 3. do 7. istog članka. Dalje je stavkom 13. istog članka propisano da se ne može podnijeti žalba, već je moguće pokretanje upravnog spora.

Znači u odnosu na Vaše pitanje, sve je odrađeno kako treba. Prvostupanjsko tijelo je rješenjem ukinulo vozačku, žalba nije dopuštena, već je jedino moguć upravni spor.

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...